Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji MAD MAX film mi je (najviše dvije opcije možete):
Mad Max (1979) 47 40.52%
Mad Max 2: The Road Warrior (1981) 55 47.41%
Mad Max Beyond Thunderdome (1985) 9 7.76%
Max: Fury Road (2015) 35 30.17%
Ne znam 3 2.59%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 116. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2015., 09:01   #101
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Pa je, istina (govorin za Road Warrior i ženu ratnicu), da je Max i završio s njom, tj. da nije poginula, kako bi priča mogla završiti? Nikako dobro Makar i bio Happy end.

Ali opet... bilo mi je ža kad su je ubili, i eto kao dijete kad sam prvi put gledao Road Warrior, stvarno mislih da će se njih dvoje zaljubit haha, bit skupa ovo ono...

Zbog nekih ono... sitnih momenata neke kemije među njima, kao ono kad mu je rekla da se prevarila glede njega jer je Max spičio one napalmom da ne uđu u postrojenje, pa pogled onaj njen na njega itd... Ja već mislio tada... evo Maxu žene... hahaha, kad ono vraga
Ta 'kemija' mi se cini kao jedna od rijetkih dobro prikazanih u nekom postapokalipticnom svijetu. Nema cici-mici i romantike nego jednostavno sirova stvarnost. Ono, zena veli covjeku da je pogrijesila u vezi njega na najiskreniji moguci nacin bez ikakvog smijeska i 'sorry' isprika - nemre biti veci kompliment. SF an najbolji moguci nacin, ne zato jer u stvarnosti zene rijetko (skoro nikad) ne bi priznale da su pogrijesile nego zato jer to ni muski ne rade dan danas. Time je ona ispala 'ljudina', i na taj nacin osvojila nasa djecja srca. A da ne pricamo o tome kako je istovremeno kruta, lijepa, cvrsta, odlucna, okrutna, ubija. Potpuno suprotno od prikazivanja tipicnih zena iz tih godina kad su vecina njih prikazivane kao njezne, krhke i dobrice.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 14:29   #102
Upravo to,u Mad Max 2 jednostavno ti je stalo do likova.Kad poginu žena ratnica i mehaničar,ono baš te to pogodi,i odmah nakon toga kad Max sa sačmaricom izbuši one zlikovce jednostavno ti je tako drago što se to dogodilo,što je na taj način osvetio ovo dvoje,i pokosio zlikovce.Brutalno je prikazana njihova smrt,ma svaka smrt je u jedinici i dvojci brutalna.Nema patetike.U Fury road kada Nux treba poginuti,ona ispružena ruka u pravcu one crvenokose,patetični pogledi,onaj slow motion,udaljavanje,odmah znaš da će ovaj poginut,da će se žrtvovat,cmoljava glazba...O gospode Bože koda gledam neku jeftinu sapunicu.Očajno jbte,nisam mogao vjerovat doživit nešto takvo od Millera??!!
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 15:37   #103
Prvi pa drugi.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 21:34   #104
Meni više bilo žao immortan joa
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 08:54   #105
Quote:
THE GANT kaže: Pogledaj post
Upravo to,u Mad Max 2 jednostavno ti je stalo do likova.Kad poginu žena ratnica i mehaničar,ono baš te to pogodi,i odmah nakon toga kad Max sa sačmaricom izbuši one zlikovce jednostavno ti je tako drago što se to dogodilo,što je na taj način osvetio ovo dvoje,i pokosio zlikovce.Brutalno je prikazana njihova smrt,ma svaka smrt je u jedinici i dvojci brutalna.Nema patetike.U Fury road kada Nux treba poginuti,ona ispružena ruka u pravcu one crvenokose,patetični pogledi,onaj slow motion,udaljavanje,odmah znaš da će ovaj poginut,da će se žrtvovat,cmoljava glazba...O gospode Bože koda gledam neku jeftinu sapunicu.Očajno jbte,nisam mogao vjerovat doživit nešto takvo od Millera??!!
Dobro si rekao ovo za dvojku medjutim ta 'jeftina sapunica' iz cetvorke mi nije tako tesko pala koliko god to sve naivno/ocajno bilo. Istina, puno je pretjerivanja u cetvorci ali moram priznati da mi je puno toga bilo zabavno. Na primjer, kad lik cupa motor iz getribe/auta, pa kak se coek ne bi nasmijao, to kao da je za vic radjeno.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 09:00   #106
kolko tinte proliveno na usporedbe
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 14:04   #107
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Dobro si rekao ovo za dvojku medjutim ta 'jeftina sapunica' iz cetvorke mi nije tako tesko pala koliko god to sve naivno/ocajno bilo. Istina, puno je pretjerivanja u cetvorci ali moram priznati da mi je puno toga bilo zabavno. Na primjer, kad lik cupa motor iz getribe/auta, pa kak se coek ne bi nasmijao, to kao da je za vic radjeno.
Al to je upravo odlika Mad Max filmova,te urnebesne scene,ti histerični vicevi i fore.Toga ima i u Fury road slažem se,al nažalost ima i ovih loših stvari koje sam naveo,kojih u prva dva dijela gotovo da nema(jedinica ima nešto sitno),trojka je već upala u tu zamku.Jbga,kao pravi Mad Max fan,naravno da sam navijao da Fury road bude najbolje dosad od Maxa.Ipak,po meni malo bolji od Thunderdoma,još se u biti ne mogu odlučit,koji mi je bolji od ta dva...Prva dva ga ohoho šišaju,očito Milleru bolje ide sa manjim budžetom
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 19:30   #108
Quote:
THE GANT kaže: Pogledaj post
Al to je upravo odlika Mad Max filmova,te urnebesne scene,ti histerični vicevi i fore.Toga ima i u Fury road slažem se,al nažalost ima i ovih loših stvari koje sam naveo,kojih u prva dva dijela gotovo da nema(jedinica ima nešto sitno),trojka je već upala u tu zamku.Jbga,kao pravi Mad Max fan,naravno da sam navijao da Fury road bude najbolje dosad od Maxa.Ipak,po meni malo bolji od Thunderdoma,još se u biti ne mogu odlučit,koji mi je bolji od ta dva...Prva dva ga ohoho šišaju,očito Milleru bolje ide sa manjim budžetom
Meni su ovi zadnji likovi iz MM: Fury Road zesci brijaci, pa ti likovi su spaljeni do bola. Kakve droge, bakaraci, samo briju na Valhalu i borbu. Ono "Posvjedoci me!" mi je zakon, lud i lud na kvadrat. Totalno osvjezenje glede negativaca i potpuno originalno. Ja sam se dvoumio jel mi Duja bolja od Cetvorke ili je obrnuto ali morat cu oba pogledat jos koji put da mi se slegnu dojmovi. Definitivno sam uzivao u oba, zato mi je Fury Road zasad film godine.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 08:06   #109
Svaki dan po 15-20 puta bi mogao gledati ovu scenu (moram opet reći ):

Mad Max - Payback with Johnny (Ending)

Što da novo kažem osim; jedna od najdražih mi filmskih scena iz jednog od najdražih mi filmova. Ovako se to radi sa gamadi čovječanstva
Brza smrt je pre humana za njih, pa se to treba obaviti ovako.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 11:38   #110
Nisam ni znao da postoji ovaj kratki fanovski uradak
Eto, ako još ima ljubitelja "nisam znao"
Mad Max Renegade (2011)
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 14:27   #111
Glasah a MM2 A evo mojih ocena za sva cetiri "pobesnela" filma:

1. Mad Max 2: The Road Warrior (1981) - 8/10
2. Mad Max (1979) - 7/10
3. Mad Max Beyond Thunderdome (1985) - 5/10
4. Mad Max: Fury Road (2015) - 2/10
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 14:31   #112
nedavno odgledao fury road. dobar je, vizualno atraktivan i sve je na mjestu. al ipak, ono kaj ostaje u sjećanju su borbe u pustinji u izdanju 80.-ih. dvojka na vrhu i dalje.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 20:16   #113
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Glasah a MM2 A evo mojih ocena za sva cetiri "pobesnela" filma:

1. Mad Max 2: The Road Warrior (1981) - 8/10
2. Mad Max (1979) - 7/10
3. Mad Max Beyond Thunderdome (1985) - 5/10
4. Mad Max: Fury Road (2015) - 2/10
Potpis, jedino bih ocijenu prva 2 zamijenio.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 20:38   #114
Meni su svi dobri, 3 je malo losija, zbog tempa, predugo traje po meni, ali nije mi bila losa, kraj je to nadoknadio
1. Mad Max 8/10
2.Mad Max 2 8/10
3.Mad Max: Fury Road 7/10
4.Mad Max: Beyond Thunderdome 6/10
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 23:01   #115
Iako i meni najslabiji Mad Max: Beyond Thunderdome mi je i dalje dobar film.
Cak je zbog Mela nekako neponovljiv,sto Fury Road nikad nece nadoknadit.
Taj Millerov prikaz drustvenih odnosa u apokalipsi,kroz pricu jednog covjeka mi je neponoviljv tako lako.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 23:56   #116
1. Mad Max 2: The Road Warrior
2. Mad Max: Fury Road
3. Mad Max
4. Mad Max: Beyond Thunderdome
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 00:59   #117
1. Mad Max 2: The Road Warrior (1981) - 7/10
2. Mad Max (1979) - 6/10
3. Mad Max Beyond Thunderdome (1985) - 4/10
4. Mad Max: Fury Road (2015) - 2/10

Gibson sve šiša
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 12:46   #118
1. Road warrior 81
2. Mad Max 79
3. Fury road
4. Mad max 3
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.