Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2013., 01:14   #81
od mladih glumaca filip juričić
__________________
Svatko ubija onoga koga voli. Netko gorkim pogledom, netko riječju laskavom... Netko voli premalo, netko previše...Netko kupuje, a netko prodaje.
žana guja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 13:38   #82
Pero Kvrgić - tko je gledao Stilske vježbe, zna o čemu govorim (a tko nije, pogledajte tu našu najbolju predstavu ikad)
Franjo Majetić - tog lika jednostavno obožavam, još odkad sam bio klinac i to ne samo zbog Tko pjeva zlo ne misli (recimo vrhunski mi je bio i u Ne daj se Floki)
Rade Šerbedžija - stvarno je raznovrstan, preporučam film San o ruži, tu je genijalan (a i film je sjajan, pogledajte ga)
Zdenka Heršak - isto genijalna glumica stare garde

Od novijih mi je teško nekog izdvojit, s obzirom da je naša recentna kinematografija žešće smeće, pa se i eventualno dobri glumci tu izgube
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 15:38   #83
Dragan Milivojevic (npr. Deveti Krug -1960)
Ivo Serdar
Zvonko Lepetić
Franjo Majetić
Edo Peročević
Kresimir Zidaric


Svi pokojni, na zalost.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 17:34   #84
Boris Dvornik i Rade Šerbedžija.
KingShawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 18:54   #85
Od novijih glumaca bih izdvojio Juditu Franković i Gorana Bogdana. Jesta da je komercijala, ali baš zbog toga ne treba bježati od glumaca koji glume po takvim filmovima, kad su već sapunjare etablirale nove i održale u životu stare glumce. Ovo dvoje su baš korektno nosili "Sonja i bik", a da od sebe nisu napravili karikature, kako to znaju ispasti u sličnim situacijama mnogo razvikanije kolege.
Od starijih bih izdvojio Ivu Gregurevića i Fabijana Šovagovića, ali kao glumce koje izrazito izbjegavam. Fabijan mi je čisto antipatičan, iako ima maestralnih uloga (jebote, "Breza" je snimljena još '67.), a Ivo mi je baš ukalupljeni glumac, koji nikako da se odmakne od polit-komesarskog soc patosa. Zato me je i bilo strah da "preuzme" "Sonja i bik" na temelju stare slave. Srećom, otaljao je to onako bez veze, po inerciji, i prepustio da ga Dejan Aćimović pojede.
Ostali, uvjetno mlađi, ali glumci već u srednjim godinama: Rene Bitorajac, Krešimir Mikić, Marija Škaričić, Zrinka Cvitešić, Olga Pakalović...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 19:22   #86
Filip Juričić
SantaDiabla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 19:27   #87
Nina Violić je komad. Ona bi dobro glumila neku akcijsku štemericu.
AleksRan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 03:59   #88
vejnovic/basic
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 08:20   #89
Gledao sam dvije predstave s Natašom Janjić Lokas, u Finim mrtvim djevojkama te Tri sestre i zbilja zbilja me se dojmila. Kvalitetna je glumica...

Također u Finim mrtvim djevojkama, i to sam bio na debiju te glumice, Tena Nemet Brankov me se također dojmila, dobro je odigrala ulogu.

Pohvale za obje
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 10:04   #90
Pok. Boris Dvornik , najdrazi mi je u Kapelskim kresovima.
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 01:47   #91
Zoran Pribićević i Nataša Janjić
mecs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 17:00   #92
fabijan šovagović
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.