Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2015., 14:11   #1
Dark Places (2015)

DARK PLACES



IMDB

TRAILER

Quote:
Libby Day je imala sedam godina kada joj je porodica izmasakrirana – ona i njen brat Ben jedini su preživeli. Zahvaljujući njenom svedočenju Ben je osuđen na doživotnu kaznu zatvora.

Prošlo je više od dvadeset godina od „Satanističkog prinošenja žrtve na farmi“, a Libby besciljno životari. U trenutku kad joj polako ponestaje novca iz fonda osnovanog na njeno ime, ponudiće joj petsto dolara da se pojavi na sastanku grupe zaluđenika za istinite zločine.

Ali grupa od Libby ne traži samo da gostuje na njihovom sastanku. Oni veruju da je Ben nevin – a ona je ključ za rešavanje misterije masakra na farmi. Iznenada, sve ono u šta je Libby do tada verovala, više ne deluje tako čvrsto.

Istina, Ben jeste bio pomalo neprilagođen. Ali da li je zaista bio sposoban da izvrši višestruko ubistvo? Kad se sećanja uzburkaju i dovedu do uznemirujućih otkrića, Libby shvata da je jedino u šta može biti sigurna to da je neko želeo njenu i smrt njene porodice.
Novi film baziran na istoimenoj knjizi autorke Gillian Flynn ("Gone girl"). Premijera je 07.08.2015. Ovaj put, autoka knjige nije zadužena za scenario, kao što je bilo u "Gone girl". Knjiga je izdata 2009. godine.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 13:00   #2
Noviji trailer

Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 01:37   #3
Pojavio se torrent.

Knjiga mi se mnogo dopala, bolja mi je od Gone girl, jer priča sve vreme drži pažnju, nema dosadnih delova.

Mnogo volim Charlize, ali je nikada ne bih zamislio kao Libby, koja je ovako opisana u romanu:
Quote:
Visoka sam jedva metar i pedeset – tačnije, metar i četrdeset sedam, ali ja zaokružim, može mi se. Imam trideset jednu godinu... Pegice su mi izbledele, a zubi se ispravili, ali nos mi je još uvek prćast, a oči okrugle kao u mačeta. Kosa mi je sad ofarbana u platinastoplavo, ali izbija crveni izrastak. Izgledalo je kao da mi teme krvari, naročito na kasnom popodnevnom suncu. Delovalo je krvavo.
Da vidimo kako je to ispalo i na filmu.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 13:55   #4
Razočaran krajem, kao što bijah i u filmu Gone girl.
Žbaltica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 16:41   #5
Skinuo ga i danas/sutra ce se odgledati. Charlize Theron i zanimljiva tematika je dobitna kombinacija, nadam se dobrom filmu.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 05:17   #6
Charlize zaslužuje bolji film od ovog. Nije katastrofalno loš, ali je- meh.

Bilo je fora vidjeti Charlize i Nicholasa Houlta u još jednom filmu, nakon Mad Maxa.
Ne znam kakva je knjiga, ali film mi je predug za priču koju nudi (skoro 2 sata). Lik napaćene matere koju život nije mazio (Christina Hendricks) skoro svojom kontinuiranom lošom srećom izaziva podsmijeh- na rubu je bakrota; ima 4 djece sa pijandurom koji ju potkrada i uzima od nje novac koji ona skuplja za obranu sina; nije išla dalje na faks jer tko bi se brinuo za roditeljsku farmu; fizička je i psihička ruina od osobe i SPOILER!- cijeli zaplet u filmu nastane jer ona odluči unajmiti ubojicu da ju ubije, pa da joj klinci mogu dobiti njeno životno osiguranje. Ali naravno, pođe po zlu, pa u istoj noći umru i 2 njene kćeri. Onak, the amount of bad lack is too damn high.

Inače dosadnjikav na dijelovima, često neuvjerljiv, radnja preduga i prespora...

3/5 (jer sam dobre volje)
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 18:26   #7
Film je očajan. Ne mogu da verujem koliko je dosadno i beživotno sve ispalo, a nije da nisu imali materijala. Znam da se ta fraza često koristi, ali knjiga se ne može porediti sa ovim.

Trebalo je opet dati autorki knjige da radi scenario, jer je to odlično odradila u GG. Pojedini likovi koji su u knjizi odlično razrađeni, poput majke od Libby i Bena, ovde nisu ni 5%. Ne stiče se utisak da je Ben toliki outsader. Sve je zbrzano da ne može nijedan lik da se shvati kako treba. Scene samo lete da uopšte ne može da se stekne utisak šta su to zapravo "mračna mesta". Em je i monotono, beživotno (što i treba da bude, ali na drugačiji način) i zbrzano.

Baš sam razočaran.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 20:30   #8
Pogledao sam danas ovaj film i dobar je! Sviđa mi se. Nisam se kontaminirao knjigom, tako da sam film odgledao od početka do kraja skroz ufuran u radnju i željno iščekujući rasplet. Proletjelo mi je vrijeme, zabavio me, ima par dijelova gdje "propušta", ali generalno 7/10 I glazba mi je dobra. Preporuka svima koji nisu čitali knjigu!
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 21:11   #9
Okej je, ali moglo je i bolje. Dobar film za pogledat jednom. Nesto tipa kao kad naletis na solidan film navecer na TV-u pa pogledas.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 21:23   #10
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Okej je, ali moglo je i bolje. Dobar film za pogledat jednom. Nesto tipa kao kad naletis na solidan film navecer na TV-u pa pogledas.
Ako se mislite pogledat film ili ne , ovo je ukratko odlican opis. +1
__________________
Bolje živit 1 minutu časno nego 100 godina kao fukara.
casioedifice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 16:16   #11
Dosadan film,nimalo napetosti .Nikad nisam toliko koristila ff.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 09:28   #12
Jucer pogledao i nije takp los, 7/10
SelmerGrey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.