Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2015., 11:58   #41
Sorcerer je logičan izbor! kompleksniji je(friedkin je izvukao maximum filing tenzije i uzbuđenja).uvod i sama karakterizacija likova je savršena , a ost tangerine dream je audio-vizualni vrhunac!!!


moram priznat i the killers(lee marvin) mi možda malo jači...: vaga :

Zadnje uređivanje Caecus : 27.06.2015. at 12:12.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 12:41   #42
Quote:
david_1991 kaže: Pogledaj post
The Wicker Man. Jer.... Nicolas Cage.
Znam na šta misliš, ali ipak bi trebao to elaborirati.


Za ostale, odlučiti se trebate za samo jedan film i na njega se fokusirati.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 19:45   #43
Dakle, naime..

Moj adut je Insomnia.. Zašto;

- originalnu norvešku verziju sam pogledao tek nakon što sam saznao da to ipak original od one što je Nolan radio.. A moram priznati, da me i zanimalo zašto bi netko radio ovakvu vrstu "ponavljanja"..

Temelj i obilježje skandinavskih filmova su ta jedna velika doza hladnoće i tmuran način prikazivanja ljudskih emocija.. Inače, po defaultu, s dosta teškom radnjom i depresivnom notom koja prati gledatelje kroz film.. Takav je dojam na mene ostavila originalna verzija.. Kako sam inače persona s 'toplim' mentalitetom, bilo mi je na trenutke teško se utopiti u sam film, a također nerijetko sam i osjećao samu jezu i nesigurnost gledajući ga, gdje bih i bacao se u nepotrebne osude glavnog lika..

S druge strane, Nolan (koji vuče neke korijene iz Skandinavije) prikazao je tu borbu dobroga i lošega ( Pacino - lik) u vidu ; cilj opravdava sredstvo, na 'prihvatljiv' način, gdje bi se uspio poistovjetiti s njime i staviti se u njegovu kožu kako bih osjetio što prolazi.. Moraliziranje i osuda samog lika mi se lagano gubilo, dok sam pokušavao cijelo vrijeme shvatiti poteze i namjere istoga..

Također, imao sam osjećaj da film neće uopće imati svoj završetak, što ponekad (a posebice u ovome filmu) je izuzetno pozitivna stvar za kvalitetu i sveukupni dojam samog filma.. Jedini detalj koji mi je bio 'lošiji' od originala jest stvaranje samo atmosfere.. Ovdje je Nolan ju stvarao kroz već prepoznatljiv svoj način - kutovi snimanja i montaža scena; dok u originalu je ipak prikazano realnije - sasvim jednostavno, baš onako kako priliči mentalitetu Skandinavaca..

Da zatvorim priču - Insomnia (2002) mi ostaje 'najčišći' Nolanov uradak, a također, gledajući, ne tako česte pokušaje percepcije skandinavskih uradaka kroz holivudski kut gledanja, i ne tako uspješan, zbog ipak previše umetanja 'topline' u radnju kako bi se približio što većem broju gledatelja - u ovome filmu mi je taj famozni efekt "holivudiziranje" savim izostao, gdje bih, po završetku, zapljeskao za najbolji remake napravljen IMHO..





(Nook, nadam se da sam pogodio bit teme, ako nisam - mea culpa
__________________
"“No mistakes in the tango, darlin'. Not like life.. If you make a mistake, get all tangled up, you just tango on.”"

"..If no one ever hears it how we gonna learn your song..?"
Picopjevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 00:00   #44
Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
Sorcerer je logičan izbor! kompleksniji je(friedkin je izvukao maximum filing tenzije i uzbuđenja).uvod i sama karakterizacija likova je savršena , a ost tangerine dream je audio-vizualni vrhunac!!!
taj a i coppolin čarobni dracula je u igri za najboljeg.
imho najbolje pogođen koncept i sve što ide uz to
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 11:55   #45
Da je svaki komentar kao od Picopjevca, ova tema bi bila vrlo jaka. Iako ne volim taj film što je napisao, na temelju napisanog Picopjevac pobjeđuje i postavlja novi fight.

Inače mislim da je tema failala...
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.