Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2015., 13:23   #1
A Most Violent Year (2014)




JC Chandor je za mene uistino pravo otkriće.

3 potpuno različita filma u zadnjih par godina, svaki po vlastitom scenariju.

Posebno je zanimljiva usporedba zadnja dva - All Is Lost (2013), gdje je Robert Redford jedini protagonist - sam na ekranu cijelo vrijeme trajanja filma - u kojem doslovno ne progovara niti jedne riječi - a film svejedno plijeni paznju sve do svoje zadnje minute.

S druge strane, zadnje ostvarenje A Most Violent Year (2014), postavljeno u 1981.g. je pravo osvjezenje u današnjoj Hollywoodskoj produkciji (zato je vjerojatno bio pravi bomb na box-officeu ).
Na IMDB za divno čudo je prvo zanrovsko odredjenje - ACTION, a tek onda CRIME i DRAMA.
Ja bih rekao da je upravo suprotno (i hvala Bogu što je tako).
To je jedno izuzetno ozbiljna, sjajno postavljena ljudska drama, koja se odvija u rastećem kriminalnom miljeu, a elementi akcije su vrlo sporadični i totalno efemerni za kompletan ugodjaj.

Ono što me najviše dojmilo je tempo - koji je izuzetno odmjeren, bolje rečeno primjeren tijeku zbivanja.

O glumi ne treba posebno trošiti riječi - dovoljno je pogledati listu glavnih aktera.

Glazba je još jedan element koji dodatno osvaja - polagano dize tenziju, kad je to primjereno zbivanjima na ekranu.

Interesantno je vidjeti sasvim jedno drugo lice New Yorka (snimano je u 5 glavnih četvrti, kako je navedeno na closing creditsima), ono koje se zaista rijetko vidja u većini modernih US filmova u kojima ovaj velegrad ima glavnu ulogu.

Sve u svemu, "Violence" iz samog naziva filma se više "osjeća u zraku" nego što je prikazano na ekranu.

1981.g. se generalno govoreći smatra jednom od najnasilnijih godina u povijesti New Yorka.
Konkretni statistički podaci su lako dostupni.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 23:34   #2
mlako je to...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 02:01   #3
Meni se svidio film.
Djeluje kao film braće Cohen zmiksan sa Kumom. Svidjela mi se ta problematika prijevoza nafte gdje su svi sudionici obuhvaćeni, od vozača i agenata, do direktora i njegovih suradnika i obitelji. To me opet malo podsjeća na Scorseseove gangsta filmove samo bez naracije i humora.
Isaac je podsjetio na Al Pacinovu ulogu u Kumu, a Jassica je prava mica-maca
Svakako ću ispratiti ovog Chandora...
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 15:33   #4
Jako dobar film!

Scenografija i fotografija je odlična, Isaac također odličan!
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 16:46   #5
Dosta dobar film.Oscar Isaac svojom glumom i izgledom stvarno podsjeća na Pacina iz Kuma 2,iako se radi o totalno različitim filmskim likovima.
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 19:12   #6
lijepo snimljen film, drzi ga atmosfera i fotografija, iako mu fali neki intenzitet.

oscar isaac stvarno ima izrazajne oci kao al pacino.

7.3
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 10:30   #7
taj zaplet i rasplet s onim vozačem kamiona je nespretno i traljavo napravljen za popizdit, kao i njihov odnos muža i žene.
ovaj film je klasični primjerak style over substance.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 12:54   #8
a istina, najjaca komponenta filma je onaj njegov zuti i njezin bijeli mantelcic.
a pricu o kamionu da ti pravo recem uopce nisam skuzila.
niti o onom vozacu, niti njegovoj sestri s kojom uvijek prica spanjolski , te sto tocno njih muci.

steta sto film nema neki scenario s takvom vrhunskom atmosferom.
jaca strana filma mi je glavni glumac , jer vuce na mladog al pacina. a o jessici chastain ne znam sta da mislim sto se glume tice.
kakva je ona tebi?

film je stvarno style over substance... iako ovo mi je jos uvijek bolje nego american hustle.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 15:42   #9
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
kakva je ona tebi?
precjenjena i po glumi i po izgledu,
dođu tako periodično nekakve glumičice u koje se svi režiseri zaljube

i šta te njene sise (dekolte) predstavljaju pompozno isforsirane na plakatu?

Quote:
film je stvarno style over substance... iako ovo mi je jos uvijek bolje nego american hustle.
bolji mi je hustler, ovo mi je razočaranje veliko, mislim vizuelno (scenografija, kostimografija...) super izgleda ali nije vjerodostojan i to je problem.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 16:34   #10
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
precjenjena i po glumi i po izgledu,
dođu tako periodično nekakve glumičice u koje se svi režiseri zaljube
da tako to bude,nadam se da nece potrajati.

Quote:
i šta te njene sise (dekolte) predstavljaju pompozno isforsirane na plakatu?
takav joj je outfit u filmu



mene je njen delkolte malo sokirao, nekako mi sve degutantno ispalo....kak se proljeva na obe strane.
ali eto valjda su morali pokazati da su se mozda 81 nosili takvi dekoltei... valjda


Quote:
bolji mi je hustler, ovo mi je razočaranje veliko, mislim vizuelno (scenografija, kostimografija...) super izgleda ali nije vjerodostojan i to je problem.
a vjerovatno je, nisam ga pogledala do kraja. ali meni je isto hustler malo neuvjerljiv, ne svida mi se sto pokusava biti komican a u tome ne uspjeva, to me odbilo. dok je ovaj ,iako losiji, bar ozbiljan.

ja sam si u stvari cijelo vrijeme razmisljala tko bi bolje odradio ulogu mafijaske zene umjesto nje.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 17:28   #11
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post

takav joj je outfit u filmu



mene je njen delkolte malo sokirao, nekako mi sve degutantno ispalo....kak se proljeva na obe strane.
ali eto valjda su morali pokazati da su se mozda 81 nosili takvi dekoltei... valjda
bolje da je nosila bitlsicu i da su se barem puknuli pošteno, u filmu, van filma, whatever...

Quote:
a vjerovatno je, nisam ga pogledala do kraja. ali meni je isto hustler malo neuvjerljiv, ne svida mi se sto pokusava biti komican a u tome ne uspjeva, to me odbilo. dok je ovaj ,iako losiji, bar ozbiljan.

ja sam si u stvari cijelo vrijeme razmisljala tko bi bolje odradio ulogu mafijaske zene umjesto nje.
morala bi biti neki pinčika jer je i ovaj njen partner neki malecni

bez obzira, ja bi izabrao nju
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 17:42   #12
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
bolje da je nosila bitlsicu i da su se barem puknuli pošteno, u filmu, van filma, whatever...
sto mora u svakom filmu biti eksplicitan prikaz seksa? meni je bas ok su ostali decenti i fokusirali se na neke druge komponente u njihovoj vezi. iako su i njih dosta povrsno obradili.

a u slobodno vrijeme...pucaju se oni bez brige.







Quote:
morala bi biti neki pinčika jer je i ovaj njen partner neki malecni

bez obzira, ja bi izabrao nju
e to je isto jedna od mana mi bila, sto je ona duplo veca nego on.
nepoznata mi je ta, ali ima karizmu

meni je i dalje najbolja mafia zena camilla soprano.
edit: carmela
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 19:32   #13
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
sto mora u svakom filmu biti eksplicitan prikaz seksa? meni je bas ok su ostali decenti i fokusirali se na neke druge komponente u njihovoj vezi. iako su i njih dosta povrsno obradili.
koje su ono njene zasluge? stalno kvoca a niki kuratz ne pridonosi.
morala se malo više uključiti i biti prava podrška mužu

a ne ga razjebavat još više
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 20:41   #14
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
koje su ono njene zasluge?
kupuje namjestaj, sopingira i generalno brine se za odrzavanje tog glamuroznog mafijaskog lajfstajla... a kad postane gusto i murja kuca na vrata zbog pretresa kuce.. e tu dolazi do izrazaja njezina najbitnija uloga kao zena...u kratkom vremenu skriva sve dokaze i isprazni vrece koke u skoljku.
sve je radila sto i svaka druga mafiaska zena.

jedino sto je ova malo zajebavala, i sama si nabavila neki sik pistoljicic.
Quote:
stalno kvoca a niki kuratz ne pridonosi.
morala se malo više uključiti i biti prava podrška mužu : D

a ne ga razjebavat još više
da to je ja taj steoreotip. samo sto je ovdje iz nekog cudnog razloga reziser odlucio preskociti pocetnu fazu njihove romanse, vec starta odmah od naprednog stadija kad ona vec kvoca na veliko a djecica se im se vec igraju punim pistoljima.

jedino sto fali je dio di on ima ljubavnicu.
ma stvarno je traljavo odradio reziser posao.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 20:54   #15
pušta ga da se vrti na ražnju i ne govori mu za lovu do zadnjeg trenutka

tipično žensko jebeš mi sve, trebali su završit u temeljima oboje :/
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 21:05   #16
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
pušta ga da se vrti na ražnju i ne govori mu za lovu do zadnjeg trenutka
ah da to sam zaboravila.
bome imas dobro pamcenje.
ja nakon dan dva nemam vise pojma sta sam gledala.
ne pamtim dobro sitnice iz filma.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 21:43   #17
Jebote, kakvu mi privilegiju imamo ovo čitati.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 22:18   #18
Dobar film ! Ima neku retro atmosferu i fino klizi, samo se pitam nako više odgledanih filmova s njom, na temelju čega je ova prilično mediokritetna blijeda Chastainica toliko priznata i poznata ?
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 22:55   #19
Meni je Jessica poprilično napet komad žemske
A nije mi ni loša kao glumica.
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 12:38   #20
da dadnem friski osvrt.
Da, skrolajuci uocih da netko rece da mu fali intenziteta, i da...upravo to ga dijeli od jako visoke ocijene...prvih sat vremena je meni bila čvrsta 8, polako smo ulazili u pricu koja je stvarno dobro prezentirana, uvodjenje u biznis, upoznavanje s nasiljem koje ga prati, sve to stoji, no onda dolazi ostatak filma, gdje mi script totalkisa skrece u drugi way, problematicno mi je kaj se tolko vremena baca na skupljanje para, i to mi je bas big turn off, obilazenje ovih onih, de posudi sto kesa, totalno mi to razvodnilo film...ja mislim da bi film ostao napet bez tog dijela...da se npr. skoncentriralo na borbu protiv tuzitelja + konkurenciju koja ga mlati, miksanje to dvoje bi bilo cist fajn.
Isaac je presuper odglumio, from the get go se drzi svoje role, koja je u biti teza za glumiti, uvijek je zeznutnije skinuti lika koji te mora impresionirati svojim gardom, stalozenoscu, sposobnoscu da odrzi intenzitet svojih dijaloga, nego kad imas gangstu koji puckara po filmu, krese svima sve po spisku.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.