Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2015., 16:19   #1
Hrvatski kratkometražni filmovi - preporuke i recenzije

Pregledavao sam detaljno na IMDB naslove na hrvatskom jeziku i skužio da zapravo u našoj kinematografiji ima jako puno kratkih filmova, bilo od poznatijih redatelja (Matanić i sl.), bilo od "manje poznatih" autora.

Problem je što ih se gotovo nigdje ne može pogledati (osim možda na youtube-u), a dosta njih se nije prikazivalo nigdje izvan filmskih festivala.

Moram priznati da sam tek počeo istraživati domaće kratke filmove i dosad sam pogledao "Mirta uči statistiku" od Gorana Dukića, "Tulum" od Matanića, "Sigurna Kuća" od Kristijana Milića i "Posljednja pričest" od Ivana-Gorana Viteza i svi su mi bili manje-više solidni, pa bih volio da se uključe filmski znalci i preporuče što je još vrijedno gledanja
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 17:05   #2
Ja bih preporučila Terarij, Mušice, krpelji i pčele te Onda vidim Tanju. Čini mi se da se o kratkim filmovima Hane Jušić ovdje već dosta pisalo, a Onda vidim Tanju divan je portret jednog nesigurnog tinejdžera. Jako originalan, šarmantan, topao, stvarno je pokazano razumijevanje i zanimanje autora za unutrašnji svijet glavnog protagonista, a posebno mi se sviđa kako se fotografije, glazba i boja glasa protagonista fino nadopunjuju... ma, obožavam taj film!
mili vanili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.