Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2006., 16:53   #41
Quote:
sad but true kaže:
alo, hrvatski glumci su u igri
Alo i tebi, čitaj i ono u zagradi!
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 17:22   #42
alo, on veze s temom nema.
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 17:22   #43
Zaboravih Vanju Dracha i Relju Bašića.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 17:27   #44
Quote:
sad but true kaže:
alo, on veze s temom nema.
Kako nema, pa jel glumac? Srbin, Hrvat, jaka razlika . Reakcija ti je k'o da sam navela Kineza.
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 17:49   #45
Quote:
beryozinka kaže:
Kako nema, pa jel glumac? Srbin, Hrvat, jaka razlika . Reakcija ti je k'o da sam navela Kineza.
Tema nije 'glumci hrvati' nego 'hrvatski glumci'. jel imaš problema s razumijevanjem razlike između ta dva pojma? otkad je on hrvatski glumac? boteled, to je kao da kažeš da je Martin Sheen hrvatski glumac jer je glumio u Gospi

ili sam ja možda neinformiran a Manojlović živi i glumi u Hrvatskoj?
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 19:02   #46
Quote:
sad but true kaže:
Tema nije 'glumci hrvati' nego 'hrvatski glumci'. jel imaš problema s razumijevanjem razlike između ta dva pojma? otkad je on hrvatski glumac? boteled, to je kao da kažeš da je Martin Sheen hrvatski glumac jer je glumio u Gospi

ili sam ja možda neinformiran a Manojlović živi i glumi u Hrvatskoj?
Oprosti ako sam te osobno povrijedila spominjanjem SRBINA Manojlovića u temi o HRVATSKIM glumcima. Ja nisam nigdje napisala da je on hrvatski glumac, dapače.
Jednostavno sam ga navela zato što mi je odličan glumac i "nisam mogla izdržati", ali sam lijepo u zagradici napisala da znam da nije Hrvat. I što je sad tu tako veliki propust ili problem? Da, dobro, nije hrvatski glumac, OK, i što s tim?

Mislim ono, u najmanju ruku ispada da bih ti se trebala nakloniti i zamoliti za oprost! Pa ono... oprosti, Preuzvišeni, što sam se usudila napisati Manojlovićevo ime u temi o HRVATSKIM glumcima!
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 19:05   #47
Quote:
sad but true kaže:
ili sam ja možda neinformiran a Manojlović živi i glumi u Hrvatskoj?
Koliko znam, on živi u Francuskoj pa svejedno nije Francuz. Ili ti možda misliš da je?
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 19:13   #48
Talking

Hm da, i Relja Bašić.
TUTUOLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 16:51   #49
Fabijan Sovagovic
 
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 17:23   #50
Pero Kvrgić. Genijalac.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 00:06   #51
Ih, od ovih starijih asova ne zna čovjek koga da izdvoji. Nekako najsimpatičniji su mi Ivica Vidović, Karlo Bulić, Boris Buzančić, Zvonko Lepetić, Boris Dvornik...
Pa od nešto mlađih Ivo Gregurević , Danko Ljuština, Ivan Brkić. Koji likovi! A Predrag Vušović? Urnebes!
Od mladih... Navojeci. Mikić.

A od glumica Vera Zima. Ona mi je super. I Nina Violić. I Mira Furlan.
__________________
prevazišlo mjeru
Mršavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 00:35   #52
1-Zvonko Lepetic
2-Relja Basic
3-Rade Serbedzija
4-Fabijan Sovagovic
5-Mustafa Nadarevic
Ne znam koji od njih, ne mogu se odluciti.
Zvonko mozda najbolji.
Semka i Mira Furlan.
Zeljka Fattorini od voditeljica.
Mladen Delic od sportskih komentatora, ali poslije Vladimira Anzulovica. Anzulovic prednjaci bar za klasu.
__________________
***ravno do dna***
za-gor-te-nej is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 23:15   #53
Jadranka Đokić-sestra Helga iz Naše male klinike!
 
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 01:04   #54
...pitanje koji su mi najdrazi hrvatski glumci uopce nije tesko - tesko bi bilo pitanje koji su mi hrvatski glumci najbolji na filmu, buduci da im je svima kazaliste "prvi dom" i da onda sa sobom cesto nose taj kazalisni duh i na film, sto nije dobro (velika je razlika izmedju dobre glume na filmu i u kazalistu...) ali cini mi se da se Mikic, od ovih mladjih, nekako najbolje "prilagodio" filmu kao mediju...
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 09:45   #55
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
"prilagodio"
je, prilagodba naših glumaca na film kao medij je veeeeliki problem.


p.s. ovaj put nisam ni ironičan ni sarkastičan
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 13:20   #56
Draga kao erotska pojava mi je Nataša Janjić (jer je uh, "riđava")...

Cijenim prekaljenog Gregurevića... Borko Perić bi mogao biti veliki glumac, jer onako može igrati različite likove...

Marija Škaričić je sjajna glumica koj se tek mora pokazati... ali i njoj i Janjićki zamjeram što imaju partnere i još k tomu takve partnere (čisto infantilno; ja bih njih za svoje muze)
njuškalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 13:34   #57
...taman kad sam pomislila da cemo u ozbiljne rasprave, on meni tu sa zenidbama

...ma salim se malo, naravno... ali zanimljivo da si spomenuo Natasu Janjic...i meni je pojavom prekrasna, i ima u njoj nesto, ali imam osjecaj da ni jednu ulogu ne uspjeva odigrati do kraja - kao da joj na pola ponestane koncentracije, ili se naprosto izgubi i nije vise sigurna sto bi trebala ciniti...bila mi je najljepsi, ali i najslabiji dio Nuiceva filma, a buduci da su ostale uloge u filmu bile dobre do odlicne (Rushaidat ), ocito nije bio problem ni u scenariju (sto je cesto problem, jer tesko je ne izgovarati "coskasto" sve te "coskaste" recenice koje se glumcima daju), ni u Nuicevu radu s glumcima (gledajuci film, imala sam osjecaj da je on zaista znao sto od koga zeli dobiti, mozda i bolje nego sto je znao sto zeli dobiti od filma kao cjeline...i naravno, nisu svi jednako dobri, ali to je opet, cini mi se, vise do glumackih sposobnosti pojedinaca nego do redateljeve neodlucnosti), vec bash u njoj samoj - zraci pojavom, ali ne isijava nikakvu energiju (a jesam sad objasnila )...a isti slucaj mi je bio i u Volim te (doduse, s puno manjom ulogom), gdje je dodatni "problem" bio sjajan Kresimir Mikic (ali gdje opet redatelj - Matanic - josh jednom demonstrira da on nije tako vjest u radu s glumcima, ili se mozda jednostavno moje i njegovo shvacanje o tome sto bi od kojih glumaca u svojim filmovima trebao dobiti jako razlikuju )...nisam je, doduse, cini mi se nikada gledala u kazalistu (ako i jesam, zaista se ne mogu sjetiti ), ali cula sam vecinom pohvale, tako da ona zasigurno ima potencijala, samo mozda nedostaje josh rada...ali i inace mi se cini da je kod nas teze nabrojati par dobrih glumica nego glumaca - mozda zbog dominacije muskaraca u poslu, zbog veceg broja kvalitetnih muskih uloga (uostalom, i sa stranim filmom mi se cesto cini da je ista situacija), ne znam...ali to je josh veci izlet u offtopic, pa tamo necu ici
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 13:53   #58
Quote:
sad but true kaže: Pogledaj post
je, prilagodba naših glumaca na film kao medij je veeeeliki problem.

p.s. ovaj put nisam ni ironičan ni sarkastičan
...steta sto nisi ni ironican ni sarkastican, bash mi je zao sto smo se od svih stvari mi bash oko ovoga morali sloziti

...nisam mislila opet pricati, ali...
...citam ove stranice i ne mogu vjerovati da ste se sjetili toliko ljudi, a nitko nije naveo Vilima Matulu...za mene (a imajmo na umu da sam ja relativno mlada, pa imam malo suzeni kut gledanja - recimo, naravno da cijenim Sovagovica starijeg, ali nije mi ostao u tako zivom sjecanju kao nekima ) je on apsolutni fenomen, i ogroman je uzitak gledati ga - on svaku, ali svaku ulogu radi s nekom nevjerojatnom "tezinom" iako priznajem da (unatoc cinjenici da je odgovoran za najdrazu mi scenu u novijem hrvatskom filmu ) i on ima malo problema s prijelazom s kazalista na film...
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 14:18   #59
Vili(m)a Matulu sam gledao kao klinac u kazalištu u nekoj predstavi gdje je bio sam na pozornici (sjajan, sjećam se) bilo je salvi smijeha i mojeg tadašnjeg nezadovoljstva zbog činjenice koju spoznah: i u kazalištu može biti zabavno...

E sad pošto sam isključiv što se tiče filmova i gledam samo one (pomalo art snob) "highely recommended" razvrnula si i preobrazila tog meni, oprostite, arogantnog i skušenog glumca, jer ako je on glavni akter u najboljoj sceni nekome, pa ja moram vidjet taj film...

Znači koji film ima tu najbolju scenu s Matulom...
njuškalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 15:36   #60
...biti ces sretan kada ti kazem da je i film "arty and snobbish", Matanicev Sto minuta Slave - ali, nazalost, iako cu ga ja uvijek preporuciti jer smatram da je unatoc manama vrijedan pozornosti, nije i narocito dobar... Matanic ima velike ambicije, ali mu nedostaje "zaledje" (da ne kazem pokrice) za iste - ali je zaigran pa meni osobno drag a Matula je u filmu...hmmm...malo "prekazalisan" da bi bio briljantan, ali na mene je ostavio odlican dojam
(ajme, imam osjecaj da svako malo pisem ovaj isti tekst...)

...a bash se pitam koja ce tebi biti (ili ti vec je - jer kuda ces spominjanijeg filma!) najbolja scena, i hoce li nam biti ista (skrivam svoje karte dok ne pogledas, ako vec nisi )



(btw, predstava je vjerojatno Munchhausen a zasto je spoznaja da kazaliste moze biti zabavno tako negativna? )
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.