Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2007., 12:45   #61
SUMNJAM U…

Je li to zbog ultra-ultraljubičastih zraka, Černobila ili odbačenih američkih bombi punjenim osiromašenim uranom u Jadransko more, ne znam. Je li to zbog toga što imam gotovo četiri banke, dvadeset i kusur kilograma više nego prije dvadeset i kusur godina manje, bivšu ženu, sadašnju ženu, hemoroide, djecu kojoj ne mogu upamtiti rođendane, ne znam. Je li to zbog toga što pijem pivo, gemišt, konjak, vinjak, pelinkovac, rum i Whisky ponedjeljkom, a ostalim danima samo žešća alkoholna pića, ili zbog toga što pušim četiri kutije dnevno bijeli Marloboro, opet ne znam. Ili je sve zbog kronične nejebice, loših vijesti (uvijek isti glumci, jebi ga), asocijalnih kurvi, impotentnih političara i Severinine «Štikle»? Ne znam.
Meršinjak kada se konačno propio napisao je jedan stih za šankom: «Sve bolesti mojih živaca, potiču zbog primitivaca!».A onda naručio još jednu rundu, koju sam ja platio. Poslije su došli primitivci po njega i odveli ga na odvikavanje od alkohola. Nakon nekoliko dana u novinama sam pročitao da su se u Jankomiru liječnici, sestre i administrativno osoblje jebeno propili. Proširili su kapacitete ležajeva za trideset i pet posto. Doveli nove, friške doktore, direktno s Medicinskog fakulteta. Premijer je digao kredit kod Svjetske banke za obnovu i razvoj. Ovi su nam odmah nepovratno odobrili. Na otvaranju je bio i sam ministar zdravstva kao izaslanik i opunomoćenik Vlade. Ostao je nekoliko dana na odvikavanju. Onda je dobio otpusno pismo, preko nekih veza u Vladi. Nije bilo drugog izbora doli poslati hitno-preporučeno predsjednika Sabora da izvidi u čemu je problem. Pokušao je održati svečanu sjednicu i odmah na početku pročitao dnevni red napisan na vinskoj karti. Stigli su do druge točke, jer je netko na kasetofonu preglasno puštao pjesme Vesne Zmijanac i tako zajebao nastavak sjednice. Predsjednik Sabora se popeo na stol i skinuo bijelu košulju čiji se rukavi kopčaju na leđima. Zapjevao je zajedno s Vesnom. U jednoj je ruci držao plastičnu žlicu koja mu je bila mikrofon, a u drugoj ruci je držao Ožujsko pivo. Pjevao je tako nježno, da mi se čitavo lice orosilo suzama.
Ne znam, kao što rekoh, tko je kriv svem sranju što nam se događa. Da jedan predsjednik Sabora pjeva bolje od Vesne Zmijanac? Da se zbog ultraljubičastih zraka usred ljeta moram odijevati u kožni kaput i stavljati na glavu rusku šubaru? Da pijem tablete za mršavljenje, iako pičke ne mogu dobiti ni od vlastite žene. Čak iako joj platim kao da radi noćnu, punih dvanaest sati, bez čik pauze i gableca. Da neka djeca, balavci, slave baš svake godine rođendane? Da se kurve fukaju samo za lovu? I da Severina pjeva o štikli iako je snimila odličan film u kojem odlično glumi bez cipela? Svijet je stvarno otišao u kurac. Primijetio sam to, ali šutim. Ne želim da me netko proglasi luđakom.
Robert Roklicer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 02:18   #62
Quote:
Robert Roklicer kaže: Pogledaj post
SUMNJAM U…. Da neka djeca, balavci, slave baš svake godine rođendane? Da se kurve fukaju samo za lovu? I da Severina pjeva o štikli iako je snimila odličan film u kojem odlično glumi bez cipela? Svijet je stvarno otišao u kurac. Primijetio sam to, ali šutim. Ne želim da me netko proglasi luđakom.
I sad ćeš reći da su drugi mahom krivi zbog tvojih neispunjenh snova? Bivša supruga:ajde.-de, Seve zato jer nisi bio u filmu,balavci su tvoji-što si tražio,to i dobio.Prostitke za lovu-kurve radi vlastitog veselja.Možda jednom pogledam film.Kao da virim kroz ključanicu, a to mi izgleda jako,jako nisko.
Sve je procvjetalo, magnolije čitavom Petrovom, a oko HNK fantazija. I oko DŽamije divlje trešnje. I tratinčice svugdje. Kad to primjetiš-penzija ti je zagarantirana.Dvoumim se,evo ti obadva- Pa ideeeeš! Jašta
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:00   #63
Jes ti stvarno Robert R?
Vidila jučer u jednoj tiskovini tvoje ime kao autora priloga. Hm.

p.s. sa svakom tiskovinom u ovoj zemlji bi te mogla povezat, ma i sa Glasom Koncila, samo ne sa ovom u kojoj ugledah tvoje ime.
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:03   #64
Annerri, a gdje nam Wall nestade?
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 17:35   #65
Quote:
manitusha kaže: Pogledaj post
Annerri, a gdje nam Wall nestade?
Misliš u literarnom smislu? Ovisnici književni,pogotovu internetski promijene nickove, a s godinama im se i stil mijenja.Muškarci k'o muškarci. Uvijek bi nešto novo, nestalni. A možeš ovdje imati i više nickova.Muškarci su djeca do posljednjeg daha.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 14:24   #66
Na koju "tiskovinu" misliš?

Quote:
annerri kaže: Pogledaj post
Misliš u literarnom smislu? Ovisnici književni,pogotovu internetski promijene nickove, a s godinama im se i stil mijenja.Muškarci k'o muškarci. Uvijek bi nešto novo, nestalni. A možeš ovdje imati i više nickova.Muškarci su djeca do posljednjeg daha.
Misliš na Poslovni savjetnik, ili na Lider, ili na Večernji list? Ili na http://www.net.hr/novac/page/2007/04/06/0549006.html (samo što to nije "tiskovina" - samo za tvoju informaciju, molim te nemoj nikome reći).. Daaaa, nickovi su strašni , kud se ja nisam sjetio pa stavio neki nick poput annerri? Muškarci - nestalni? Hmmm. I ja muški - šovinist? I meni na račun za "balavce"? U svakom slučaju ako si čitala "tiskovinu", znači nešto ipak čitaš . U tom slučaju .
Robert Roklicer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 16:20   #67
U TRAŽENJU POSLA

Jutros sam se digao ranije. U petnaest do šest. Tome je kriv budilnik kojega sam sinoć navio da zvoni. Odvalio sam mu šamarčinu da je odmah prestao zvrndati. Lagano sam se ustao iz kreveta i po tisuću i sedamsto pedeset puta stao u punu pepeljaru koju držim uz noćni ormarić. Vukao sam je do zahoda jer se prokletnica zaglavila na mome stopalu. Otresao sam je s noge tek pred vratima kupaone. Zveknula je u vrata i opušci cigareta prostrli su se po čitavom hodniku. Tko ga jebe, pomislio sam, ionako nisam očistio stan od… od…. od… jebi ga, pa nisam ga ni jednom očistio od kad sam se uselio, sjetio sam se na kraju. Ušao sam u kupaonu. I uvijek ta prokleta navika da se pogledam u ogledalo i ispustim dvije suze u umivaonik. Bože moj, mislio sam, tko će tebe zaposliti, pogledaj se na što izgledaš. Zar si i jučer morao požderati gotovo čitavu gajbu piva, razmišljao sam na glas. Zar nije dovoljno što si ovako ružan, raščupan, kao da te je krava otelila prije deset minuta, već, na sve to, moraš još na kilometre bazditi po pivu? Jebi ga, takav je život, zaključio sam pomirljivo kao i uvijek.
Ima jedno dvije minute kako sam razmišljao da se istuširam. Onda me je prošla volja za tim. Pustio sam da curi hladan mlaz vode nad umivaonikom. S dva kažiprsta zgrabio sam vodu taman koliko je stalo da nabacim na krmeljive trepavice. Protrljao sam muški i krmelje se zasule umivaonik. Kalodont sam opet zaboravio kupiti, a od prošlog Božića stalno imam na pameti da ga uzmem. Natrljao sam četkicu za zube sapunom i dva puta energično njome povukao po prednjim zubima. Ovi drugi zubi, iza, ionako se ne vide. Podrignuo sam balončić. Valjda od sapuna. Ili jučerašnjeg piva, ne znam. Našao sam neki sprej. Potegnuo sam špric po čitavom tijelu, od ćela do koljena. Učinilo mi se da dosta čudno mirišem. Pa da, uvijek prvo nešto idem uraditi, a onda se čudom čudim što sam to, glupan, napravio. Na boćici je pisalo: «Sprej protiv žohara i drugih nametljivaca». Dobro, mislio sam, bar me neće muhe napadati dok budem na intervju za posao.
Počešljao sam se uobičajeno, kao i svaki dan kako to radim. Od kada mi je pukao češalj, ima tome jedno dvije godine, češljam se tako da namočim prste u hladnu vodu i zaližem sve satelitske antene koje mi strše na kosi. One s vremenom opet iskoče, a ja ih onda lupim i pritisnem dlanovima tjeme tako da me zaboli i sam mozak. Ako sam negdje vani, gdje ne mogu doći do vode, onda samo pljunem u dlan i ponovim isti princip. Prvo prođem kroz kosu prstima, lagano, nježno, kao pičkica, a kad naletim na neku antenu, izvučem prste iz kose, i bombardiram pljunutim dlanom po njoj dok je ne izravnam s ostatkom kose.
Nakon što sam obavio osobnu higijenu sjeo sam na WC školjku i posrao se. Išlo je glatko kao da sam šupak namazao vazelinom. Od piva, pomislio sam, ima i neke koristi. Kada sam školjku napunio skoro do polovice svojih kapaciteta, prdnuo sam što je bio znak da je kenjanje završeno. Otkinuo sam stranicu Playboya i obrisao dupe. Naravno da ni WC papir nisam kupio od posljednjeg Božića. Playboy jesam, mada mu već nedostaje polovica stranica, uglavnom onih gdje su dosadne reportaže i intervjui. Slike su još uvijek nedirnute, istinabog, umrljane i slinave, ali još su na mjestu. Krenuo sam oprati ruke, ali sam se na vrijeme sjetio da sam već močio dlanove. Čemu dva puta puštati vodu, pomislio sam.
Čistih gaća i čarapa više nisam imao u pričuvi, pa sam prevrnuo krcatu korpu s prljavim rubljem u potrazi za što manje zasranim gaćama i što manje smrdljivim čarapama. Izgubio sam na to jedno desetak minuta. Napokon sam našao jedne gaće koje nisam nosio ni dva tjedna, a već sam ih bio presvukao i stavio u korpu s prljavim rubljem. Kreten, pomislio sam, vjerojatno sam bio pijan pa nisam znao što radim. Samo sam ih okrenuo na drugu stranu i obukao. Sa čarapama sam imao puno više problema. Sve su se bile ukiselile. Pokupile su neki čudan smrad poput svježeg kiselog kupusa. Nakon nekoliko sekundi mozganja, našao sam rješenje. Izabrao sam jednu crnu i jednu plavu čarapu koje su najmanje smrdjele. Nema veze što su različitih boja, kao da će mi poslodavac gledati u noge? Njih sam dobrano namirisao s onim sprejem protiv žohara i drugih nametljivaca. Tako, sad mirišem po cijelom tijelu isto.
Taman kad sam uvlačio trbuh kako bih zakopčao hlače, zazvonio je telefon. Pogledao sam na sat. Sedam i petnaest. U osam moram biti na intervjuu za posao. Tko me sad zove, pomislio sam. Hrabro sam digao slušalicu, moleći Boga da nije vlasnik stana kojem nisam platio kiriju unazad dva mjeseca.
- Ghrprghjki, jes' ti?, čuo sam glas kao iz pakla.
- Jok, ti si. Tko je to?
- Mladen, ghrpjkihjlh, šta radišhhh?
- Pizda ti materina, već si pijan!, rekao sam mu dobrohotno.
- Nisam se, ghprsadjje, ni trijeznio, joughoehd, od sinoć., ti čudni zvukovi koje je ispuštao između redova bila su konstantna pojava u njegovom rječniku kad se napije.
- Kako nisi? Pa zajedno smo krenuli iz birtije, ravno svatko svome domu…
- Jeeeeeeeee, gkgljh, al me ona moja krava, kjjghghghjkl, nije pustila u stan. Gkjhjk, ubio bih je, ghklhl, da sam jači od nje.
- I šta sad hoćeš?
- Idemo zajedno, ghksdjh, da je maznemo. Ti je samo drži, kghlčbdg, a ja ću je mlatiti.
- Ma marš u pičku materinu, debilu jedan., rekao sam mu to suosjećajno.
- Dobroooo, ghkliehdsks, šta se odmakhhh ljutiš, ghgjeidn? Jel mogu do tebe, jkhglsh?
- Ne možeš! Idem na razgovor za posao.
- Pa ja ću, ghdjshlč, te odfurati. Poslije možemo na piće, gjhgčkjhj…
- Ajd dobro, samo požuri., rekao sam i poklopio slušalicu.
Nakon pola sata sam čuo škripu kočnica, tupi udarac u kontejner za smeće, cviljenje guma i ispadanje nešto iz nečega. Pogledao sam kroz prozor. Dobro je, pomislio sam, to je samo Mladen. Opizdio je sa šezdesetak kilometara na sat u veliki kontejner, razbio samo auto i ispao na cestu iz vozila. Ništa strašno. Idem ga ubiti dok još leži na cesti.
Zaključao sam stan i brižno pospremio ključeve u džep hlača. Mladen je već bio na nogama.
- Ughkgdhj, kad su stavili ovaj kontejner ovdje?, pitao se začuđeno kao Alisa u Zemlji čudesa.
- Ima nekoliko godina., odgovorio sam.
- Jebi ga, ghkrtzuu, sjebao mi je auto…, konstatirao je. Auto mu je zaista izgledao kao otvorena limenka gulaša.
- A ti meni razgovor za posao., rekao sam ljutito.
- I šta sad, ghgkjčn?, pitanje.
- Jebi ga, nije mi suđen ovaj posao., zaključio sam
- Imaš ideju, ghlkgj?, opet glupo pitanje.
- Idemo na cugu, kafić je sto metara odavde. Taman se otvorio. Osam je., rekao sam ni sam ne znajući što drugo napraviti.
- Važi, ghjkd, kako se ja toga nisam sjetio? Hjkhčftfb, jel' osjetiš ti neki čudan smrad, jhlhgh, kao da je netko pošpricao ulicu protiv kukaca, ghkkgui? Smrdi za popizdit! Valjda su vam se naselili, ghkghkl, ušljivi žohari….Samo, što su koji kurac, ghkgdghj, toliko pošpricali tog otrova?
Robert Roklicer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 18:38   #68
Quote:
Robert Roklicer kaže: Pogledaj post
Misliš na Poslovni savjetnik, ili na Lider, ili na Večernji list? Ili na http://www.net.hr/novac/page/2007/04/06/0549006.html (samo što to nije "tiskovina" - samo za tvoju informaciju, molim te nemoj nikome reći).. Hmmm. I ja muški - šovinist? I meni na račun za "balavce"? U svakom slučaju ako si čitala "tiskovinu", znači nešto ipak čitaš . U tom slučaju .
Od sveg upućenog meni samo ovo boldano sam spomenula.Ostatak mogu proslijediti mahnitushi.A i pročitala je do sad vjerovatno.Neću nikome reći, ne brini.Ne misliš da mi je toliko loše da sam kliknula jedina na tvoje postove par stotina puta?Sa sigurnošću mogu navesti još 3 osobe koje su ti se obratile.Dokazi su ti ispred nosa Nešto čitam, ali s obzirom da ionako nije taj dio upućen meni, ne odgovaram na taj dio. A dio o nicku je nestao, a ticalo se mene.
To ide ovako-napišeš svoje ime na papir, zažmiriš i gađaš onoliko puta koliko ime ima slova.Na dobiveno dodaš još bar dva gdje želiš i to je to. Npr.može ispasti Berrbott.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 21:31   #69
Quote:
annerri kaže: Pogledaj post
Od sveg upućenog meni samo ovo boldano sam spomenula.Ostatak mogu proslijediti mahnitushi.A i pročitala je do sad vjerovatno.Neću nikome reći, ne brini.Ne misliš da mi je toliko loše da sam kliknula jedina na tvoje postove par stotina puta?Sa sigurnošću mogu navesti još 3 osobe koje su ti se obratile.Dokazi su ti ispred nosa Nešto čitam, ali s obzirom da ionako nije taj dio upućen meni, ne odgovaram na taj dio. A dio o nicku je nestao, a ticalo se mene.
To ide ovako-napišeš svoje ime na papir, zažmiriš i gađaš onoliko puta koliko ime ima slova.Na dobiveno dodaš još bar dva gdje želiš i to je to. Npr.može ispasti Berrbott.
Sorry, sav sam gnjev ispucao na tebi... Dešava se to i pametnim ljudima, kud neće meni.
Robert Roklicer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 21:44   #70
[QUOTE=Robert Roklicer;8032217]

annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 08:25   #71
Quote:
annerri kaže: Pogledaj post
Misliš u literarnom smislu? Ovisnici književni,pogotovu internetski promijene nickove, a s godinama im se i stil mijenja.Muškarci k'o muškarci. Uvijek bi nešto novo, nestalni. A možeš ovdje imati i više nickova.Muškarci su djeca do posljednjeg daha.
Meni je nekako lipo da do posljednjeg daha izdrže i ostanu muškarci, a poslije mogu slobodno nastaviti biti djeca...
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 04:41   #72
Quote:
manitusha kaže: Pogledaj post
Meni je nekako lipo da do posljednjeg daha izdrže i ostanu muškarci, a poslije mogu slobodno nastaviti biti djeca...
samo 9,5 tjedana. Poslije i kavu dobiju.Ili kakao. Po želji A jest mrgud ovaj R.R. I baš neće ništa napisati. Kao- ne znamo mi ništa.A piše, piše...
I čitam, iz inata. Sad će on barem 3 slatke pričice odjednom. Kad budeš čitala, kraj sebe flašicu Absinta i polako guštaj,dok se ne onesvijestiš
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 08:31   #73
Quote:
annerri kaže: Pogledaj post
samo 9,5 tjedana. Poslije i kavu dobiju.Ili kakao. Po želji A jest mrgud ovaj R.R. I baš neće ništa napisati. Kao- ne znamo mi ništa.A piše, piše...
I čitam, iz inata. Sad će on barem 3 slatke pričice odjednom. Kad budeš čitala, kraj sebe flašicu Absinta i polako guštaj,dok se ne onesvijestiš

Ne brini, izdržala sam ja i luđe od njega...
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:08   #74
Quote:
manitusha kaže: Pogledaj post
Annerri, a gdje nam Wall nestade?
nama, vama i njima? svaka čast, nekome nedostajem
izgubio sam sugovornike, pa se potpuno preselio na
http://wall.blog.hr

tako to ide s nama muškarcima-dječacima, djecom s kolodvora Zoo, pardon- zvijerima iz zoo-a Kolodvor
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:38   #75
Quote:
Wall kaže: Pogledaj post
nama, vama i njima? svaka čast, nekome nedostajem
izgubio sam sugovornike, pa se potpuno preselio na
http://wall.blog.hr

tako to ide s nama muškarcima-dječacima, djecom s kolodvora Zoo, pardon- zvijerima iz zoo-a Kolodvor


nemam šta dodat
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:06   #76
Quote:
manitusha kaže: Pogledaj post


nemam šta dodat
a sad adioo, a sad adioo
i tko zna kad i tko zna gdje
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 13:22   #77
NOVA KNJIGA "KAKO SE UBITI", AUTORA ROBERTA ROKLICERA, U PRETPRODAJI SVEGA 54 KUNE. http://www.superknjizara.hr/index.ph...=KAKO+SE+UBITI


Robert Roklicer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 18:59   #78
Quote:
Robert Roklicer kaže: Pogledaj post
NOVA KNJIGA "KAKO SE UBITI", AUTORA ROBERTA ROKLICERA, U PRETPRODAJI SVEGA 54 KUNE. http://www.superknjizara.hr/index.ph...=KAKO+SE+UBITI


Samo naprijed.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 14:33   #79
boga ti jebem!

konačno!

KONAČNO!

konačno nešto zanimljivo i vrijedno čitanja na forumima (ne samo ovom).

konačno nešto što zvuči kao deranje papira a ne kao brisanje guzice svilom

meni je ovo baš dobro.
-mrazomor- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 12:49   #80
Skidam kapu..
Ivy21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.