Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2014., 00:22   #301
Ima na hrvatskom po knjižnicama raznim, ako si u Zg knjižnica Bogdana Ogrizovića (kod Cvjetnog placa) ima na engleskom 100 %.

Al da, odličan film, inspirativan.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 01:44   #302
MagicRat, Peronja, fala van!
Uzet ću vamo u Profila. Slučajno san se sitija filma, jer danas san na kladionici puka vjerojatno pola hrvatske plaće i od muke nisan zna šta ću, pa san upalija ovo https://www.youtube.com/watch?v=32Js2Ef5Ojg na repeat i sad mi je lakše i sad slavin život...
A knjigu valja pročitat da ne mislin na ovi prokleti US Open.

Zadnje uređivanje Rigoletto27 : 03.09.2014. at 01:58.
Rigoletto27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 19:44   #303
Film na jedan zanimljiv nacin donosi pricu o mladicu temeljenu na istinitom dogadjaju. Retrospektivne scene koje je redatelj uvrstio izmedju trenutne radnje dodatno objasnjavaju potez glavnog glumca koji se nakon zavrsetka skolovanja sam uputio u divljinu u potrazi za slobodom, bez novaca i papira o identitetu, sa hranom dostatnom za odredjeni period, a da o svemu tome nije obavjestio vlastitu obitelj.

Upravo to potonje i njegov buntovnicki nastup - npr. ne prihvacanje cinjenice kako ljudi moraju raditi kako bi zaradili za svoj kruh i postigli nesto u zivotu, ili razmisljanje kako ce moci "samo tako" prezivjeti u prirodi jeduci bobice i sl. je samo jasno iskristalizirao dojmove kako mi se radnja filma ne svidja, kao ni trajanje od 148 min., ali su zato scenski nacin snimanja, lijepa priroda i odlicno odabrana glazba dobar pogodak.

Usprkos tome sto mu roditelji nisu imali dobar brak i kako je njihovo nezadovoljstvo zapravo preslo u njegovu psihu i dodatno ucvrstilo odluku odlaska u divljinu, kroz film upoznajemo mnogo pojedinaca koje je slucajno sreo na putovanju i koji su mu ponudili pomoc, a on je isto tvrdoglavo odbijao. I sto na kraju ocekivati od takvog stava...

Ako volite gledati buntovnike na djelu, samo naprijed. Ukoliko ne, zaobidjite istoga.
chipy is the best is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 03:40   #304
pogledao sam šta ja znam 5000-6000 filmova u zadnjih 15 godina hrpu serija, ali duplji film i bolju dramu nisam vidio, vrh svega za mene

gledam sam sad wild 2014 slična tema dobar za pogledati ali ne moze ni blizu ovome
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 20:41   #305
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
pogledao sam šta ja znam 5000-6000 filmova u zadnjih 15 godina hrpu serija, ali duplji film i bolju dramu nisam vidio, vrh svega za mene

gledam sam sad wild 2014 slična tema dobar za pogledati ali ne moze ni blizu ovome
Je, vrh je film. I glazba je prejaka
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 20:47   #306
Quote:
chipy is the best kaže: Pogledaj post
Film na jedan zanimljiv nacin donosi pricu o mladicu temeljenu na istinitom dogadjaju. Retrospektivne scene koje je redatelj uvrstio izmedju trenutne radnje dodatno objasnjavaju potez glavnog glumca koji se nakon zavrsetka skolovanja sam uputio u divljinu u potrazi za slobodom, bez novaca i papira o identitetu, sa hranom dostatnom za odredjeni period, a da o svemu tome nije obavjestio vlastitu obitelj.

Upravo to potonje i njegov buntovnicki nastup - npr. ne prihvacanje cinjenice kako ljudi moraju raditi kako bi zaradili za svoj kruh i postigli nesto u zivotu, ili razmisljanje kako ce moci "samo tako" prezivjeti u prirodi jeduci bobice i sl. je samo jasno iskristalizirao dojmove kako mi se radnja filma ne svidja, kao ni trajanje od 148 min., ali su zato scenski nacin snimanja, lijepa priroda i odlicno odabrana glazba dobar pogodak.

Usprkos tome sto mu roditelji nisu imali dobar brak i kako je njihovo nezadovoljstvo zapravo preslo u njegovu psihu i dodatno ucvrstilo odluku odlaska u divljinu, kroz film upoznajemo mnogo pojedinaca koje je slucajno sreo na putovanju i koji su mu ponudili pomoc, a on je isto tvrdoglavo odbijao. I sto na kraju ocekivati od takvog stava...

Ako volite gledati buntovnike na djelu, samo naprijed. Ukoliko ne, zaobidjite istoga.
Mislim da nije u tome poanta. Čovjek je jednostavno imao hrabrosti "ne igrati po pravilima". Mnogi to nikada ne bi ni pokušali. Njegov je primjer možda ekstreman ali živio je na svoj način i najbolje što je mogao i znao.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 22:33   #307
Quote:
Aage kaže: Pogledaj post
Je, vrh je film. I glazba je prejaka
Frajer je izbacio odmah cijeli album i epik je (kada sam tuzan dodi mi da se zile rezem, a kada sam bolje raspolozen odmah me bacio na "istragu o smislu zivota" , stvarno je dubokumna glazba).
Mislim da je najprodavaniji soundtrack album, ali nemoj me hvatat za rijec. Bilo je davno i nesto tako mi ostalo u sjecanju.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 10:28   #308
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Frajer je izbacio odmah cijeli album i epik je (kada sam tuzan dodi mi da se zile rezem, a kada sam bolje raspolozen odmah me bacio na "istragu o smislu zivota" , stvarno je dubokumna glazba).
Mislim da je najprodavaniji soundtrack album, ali nemoj me hvatat za rijec. Bilo je davno i nesto tako mi ostalo u sjecanju.
Da i meni je soundtrack vrh vrh, riječi su mu strašne.

"Society you crazy breed...."

Al jedan ispravak, most selling soundtrack je od filma " The bodyguard "
FelicitySmoak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 23:53   #309
Film s porukom.
Dirnuo me totalno...
Iako kasnim,ocito sam sad na ovom mjestu u ovom trenutku trebala tako nesto...
Ufff koje emocije me sad peru,ulala
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Jenny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 00:51   #310
Toliko puta sam pokušao pogledat ovaj film, ali svaki put sam zaspao.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 01:33   #311
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Toliko puta sam pokušao pogledat ovaj film, ali svaki put sam zaspao.
A dajj...
Iduci put caj,film i probaj se uziviti u pricu.
Cini cuda
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Jenny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 15:30   #312
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Toliko puta sam pokušao pogledat ovaj film, ali svaki put sam zaspao.


Tajming je sve. Tako sam i ja prvi put pri gledanju ugasio, poslije koje godine sam uzivao.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 15:47   #313
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Tajming je sve. Tako sam i ja prvi put pri gledanju ugasio, poslije koje godine sam uzivao.
Same here
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Jenny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 16:44   #314
Mene je i na prvo gledanje uništio.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 17:13   #315
Zasto unistio?
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Jenny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 17:18   #316
To se tako kaže. Ili ne?
Uništio me emotivno, vrhunski film.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 17:41   #317
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
To se tako kaže. Ili ne?
Uništio me emotivno, vrhunski film.

Lajkam...
Nije te mogao unistiti koliko osvjestiti.
Zivili svi mi koji razumjemo i dozivljavamo poruku ovog filma
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Jenny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 16:03   #318
film je vrlo dobar, ali tip je postupio vrlo nesmotreno i na kraju zato platio glavom.
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2021., 19:38   #319
Mislim da je mnogim promakla poenta ovog filma. Jedino što je Chris postigao je bol koju je nanio sebi i onima oko sebe. Ljudi kojima je bilo stalo do njega. U svo putovanju upoznao je neke nevjerovatne ljude, prijatelje, koje je izgubio. Zašto? Radi Aljaske? Slobode? Da se nadje? Ma daaj.

Živjeti sam i umrijeti sam nije dobar put. Njegova sreća u samoci trajala je samo nekoliko mjeseci. Jednom kad je to shvatio, pokušao se vratiti, ali izlivena rijeka ga je zaustavila. A onda je bilo prekasno.

Čak i Chris to kaže u knjizi i u filmu "Sreća se spozna tek kad se dijeli s nekim (happiness only realized when shared"). Nažalost, shvatio je to prekasno. Dakle, poanta nije samo napusti sve i otici u divljunu da se "nadjes". Ono JUST DO IT.
U stvari je sasvim suprotno. Ne izolirajte se od društva. Stvorite svoju sreću sa onima koji vas vole i koje volite jer život nije samo ti i tvoja sreća.
220volt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2021., 20:37   #320
ma kako da ne..
ukratko, taj chris je pušiona.. moj dide je preživio 20 godina aljaske i ništa mu nije bilo. usput se i obogatio. bez šale.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.