Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2008., 16:54   #41
Upravo je ta fotka posebna i čini kraj toliko upečatljivim. Njemu se u očima vidi da je on istinski sretan.
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 14:36   #42
meni bezveze

sve skupa me razočaralo. jedan film posvećen čoviku koji je malo previše zapizdija, vole ga njegovi i sigurno je bia dobar,ali nije neki primjer nikome. malo mi je depresivan i nema mi poantu, nikakvu. jer se ništa dobroga nije izrodilo iz tog njegovog putovanja. i mislim da sean penn nije sku-ija tipa, ni njegov put ni njegovu misiju samome sebi. nije se triba snimit film o tome. previše je izgubljenih ljudi na svitu, a još kad im se počmu dizat spomenici.. zajeb
manua is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 14:41   #43
upravo pogledala film i moram reći da mi je dobar
možda je radnja malo prenategnuta,no sve u svemu zanimljivo
kraj je odličan
a posebno me se dojmila glazba
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 16:24   #44
Film mi je odličan...
kao prvo filmski mi je odlično odrađen - od glume, kamere, pejzaža...nemam što dodati...svi glumci su mi pogođeni. Roditelji, sestra...naracija u filmu...sve super...
a sa druge strane mi je totalno inspirativan..artikulira one stvari koje čovjeka u ovom svijetu smetaju. Ovaj ej to doživljavao kroz avanturu, totalnu osamu, divljinu itd. Meni je osobno to simbol odmaka i bjega od društva koje je strogo organizirano i kontrolirano. U kojem već kad se rodiš imaš predodređen život. Busamo se u prsa sa nekom slobodom, a u biti smo ograničeni školama, poslom, kreditima i jedini privid prave slobode i zadovoljstva doživljavamo tokom par tjedana godišnjih odmora, samo da bi shvatili da je to iluzija.
A mali mi simbolizira hrabrost da se takvom svijetu kaže ne i da se od njega pobjegne. Mali kasnije skuži kroz knjige (a i to je u biti jedan dokaz da je i dalje donekle nezreo jer svoja razmišljanja sva bazira iz izvedenica tuđih misli i rečenica) i dođe do spoznaje da sreća, ushit, duboka emocija nije potpuna ako sa nekim ne djeli - to može biti prijatelj, partner, obitelj...

previše sam se raspisao, uletiti ću u egzistencijalno promišljanje o samom sebi
sve u svemu - jak dojam mi je ostavio i film kao film, ali i sama ideja me potakla na daljnje razmišljanja..dugo će mi ostati u glavi
tutlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 18:05   #45
Exclamation

Quote:
Paranoid.eyes. kaže: Pogledaj post
Ja sam ju naručila u Algoritmu. Cekala na nju dosta dugo, mjesec dana. A kosta nekih 95 kn ...
kupio dvd prije tjedan dana u algoritmu.
nisam do kraja znao da je snimljeno po istinitom događaju..to me je iznenadilo. prvo sam mislio da je to sean penova avanturistička fantazija pretočena u film


na imdb neki glupi ameri optužuju da je bio sebičan... a tip je darovao 24000 dolara u dobrotvorne svrhe prije odlaska


~~~
The fragility of crystal is not weakness but fineness. ...take care of it or may be shattered.
film INTO THE WILD
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 18:07   #46
Exclamation

Quote:
Dado_23 kaže: Pogledaj post
Film mi je bio dosadan do boli. Prespora i nezanimljiva radnja.
što se ti nikad nisi osjećao povrijeđen i zaželio pobjeći daleko od svih?
ili si prije u stanju uma kakav su imali njegovi roditelji?
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 19:12   #47
Quote:
CF kaže: Pogledaj post
kupio dvd prije tjedan dana u algoritmu.
nisam do kraja znao da je snimljeno po istinitom događaju..to me je iznenadilo. prvo sam mislio da je to sean penova avanturistička fantazija pretočena u film


na imdb neki glupi ameri optužuju da je bio sebičan... a tip je darovao 24000 dolara u dobrotvorne svrhe prije odlaska


~~~
The fragility of crystal is not weakness but fineness. ...take care of it or may be shattered.
film INTO THE WILD
ima film u algoritmu?
__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 20:39   #48
ima,
na polici novih filmova iza glavne blagajne, desno od audio CDova


nego,
sada sam se sjetio,
ima scena kada se tip spušta kajakom kroz branu..

kako je to mogao izvesti i preživjet, sa obzirom na nedavnu tragediju na blanci u sloveniji?
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 12:14   #49
S obzirom da sam veliki zaljubljenik u putovanja i san mi je jednog dana svoju ljubav pretvoriti u način života, nemoram niti spominjat da me film oduševio. Otputovati bar na godinu dana, vidjeti prekrasne pejzaže, kulture, upoznati nove ljude i sl., that's life!! Uglavnom film je pravi bonbončić, kuš ono ne
redchilli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 19:21   #50
film je prekrasan, dobro ocrtava glavne mccandlessove osobine i približava ga gledatelju, a to je i bio cilj. što se tiče ovih komentara da je film dosadan, što drugo reći osim da nije za svakog. da u potpunosti možeš doživjeti ovaj film, moraš u duši imat barem ono malo nečega što je imao chris - pustolovni duh, čelična volja, iskrena ljubav prema prirodi i životu samo su neke od njegovih vrlina. knjiga je prekrasna, preporučujem svima. 60-ak kn prek amazona, dostava uključena.

btw, netko je spomenuo da duhovnost nije uzaludno trošenje vremena u prirodi... jesi li siguran da je on taj koji je trošio vrijeme?

bio je nesmotren u svojoj avanturi. možemo li ga nazvati arogantnim zbog odluke da slabo opremljen uđe u srce hladne zemlje i živi od lova i skupljanja plodova? možemo, naravno. ali je živio svoj život onako kako je htio. ispunjeno i sretno.
__________________
rather than love, than money, than faith, than fame, than fairness... give me truth.
charlieblueeyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 14:25   #51
Film mi se nije naročito dopao,mada sam ga željno očekivala jer sam ljubitelj lika i djela Sean Penna,ali... Najprije film je tehnički,glumački i rediteljski dobro odrađen,sve to stoji,ali problem je vjerovatno bio u toj napadnoj moralizatorskoj potki koja se provlači kroz cijeli film (kao civilizacija je loša,još mogu naći sreću samo u nekom prljavom autobusu na Aljaski,čet'ri noge dobre dvije noge loše i takvim rouseauoovskim prenemaganjima koja su totalno deplasirana ...Zatim,meni se čini da je glavni lik uradio što je uradio iz puke,djetinjaste osvete roditeljima...Cijelo vrijeme u njemu se osjeća neki dišpet povrijeđenog,tvrdoglavog djeteta kojim je samo još više unesrećio ionako nesretnu familiju (eh,eto nek me nađu mrtvog na Aljasci pojedenog od medvjeda,pa će onda oni vidit)...Ne znam,dva i pol sata gledati tako nešto i nije baš zabavno niti oplemenjujuće.
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 14:37   #52
Exclamation

Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
Film mi se nije naročito dopao,mada sam ga željno očekivala jer sam ljubitelj lika i djela Sean Penna,ali... Najprije film je tehnički,glumački i rediteljski dobro odrađen,sve to stoji,ali problem je vjerovatno bio u toj napadnoj moralizatorskoj potki koja se provlači kroz cijeli film (kao civilizacija je loša,još mogu naći sreću samo u nekom prljavom autobusu na Aljaski,čet'ri noge dobre dvije noge loše i takvim rouseauoovskim prenemaganjima koja su totalno deplasirana ...Zatim,meni se čini da je glavni lik uradio što je uradio iz puke,djetinjaste osvete roditeljima...Cijelo vrijeme u njemu se osjeća neki dišpet povrijeđenog,tvrdoglavog djeteta kojim je samo još više unesrećio ionako nesretnu familiju (eh,eto nek me nađu mrtvog na Aljasci pojedenog od medvjeda,pa će onda oni vidit)...Ne znam,dva i pol sata gledati tako nešto i nije baš zabavno niti oplemenjujuće.
očito si propustila dio u kafiću kada je rekao očito da je jedan od glavnih razloga bio to što su ljudi bezobzirni/bezosjećajni a ovo sa roditeljima mu je bio samo kao šlag na torti
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 14:12   #53
i on je bio bezosjećajan prema ljudima koji su ga voljeli ili zavoljeli. pogotovo prema sestri.. sam amer more bit tak glup da na kraju shvati da je, siroti, osamljen...

film odlično napravljen, al mi je glavni lik, ah, šamarala bih ga..
dendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 22:16   #54
poklonio je desetke tisuće dolara u dobrotvorne svrhe, sumnjam da je bezosjećajan

sestra je živjela sa roditeljima a on je odlučio prekinut svaki kontakt sa njima,
to je normalna želja bilo kojeg 20godišnjaka koji je u disfunkcionalnoj familiji
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 23:48   #55
Quote:
CF kaže: Pogledaj post
poklonio je desetke tisuće dolara u dobrotvorne svrhe, sumnjam da je bezosjećajan

sestra je živjela sa roditeljima a on je odlučio prekinut svaki kontakt sa njima,
to je normalna želja bilo kojeg 20godišnjaka koji je u disfunkcionalnoj familiji
Nisu oni IPAK bili toliko disfunkcionalni da bi se kontakt prekinuo TOTALNO.To što su se roditelji gložili među sobom je njihova stvar,koliko smo mi uspjeli vidjeti prema njemu i sestri nisu se baš loše odnosili.
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 01:54   #56
film se uglavnom drži krakauerove knjige. on je pomogao pennu sa scenarijem, uostalom. za bolje razumijevanje chrisa, bilo bi dobro pročitat knjigu.
__________________
rather than love, than money, than faith, than fame, than fairness... give me truth.
charlieblueeyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 03:32   #57
bio je sebičan samoživi kreten.ajmo odbacit sve materijano i živjet
u skladu sa prirodom i životinjama.daj molim te kome ti sereš.
familija mi je usrana i imamo problema, ma daj,čija nije.bio je slika onog što je prezirao.
odbio je ljubav kad god mu je bila ponuđena i radio sve iz puke sebčnosti.
ne opstajemo ko jedinke i to je tako.slika seratora zbog kojihje otišao.bez vjere u išta.

film je zapravo negledljiv?pogledala san do kraja isključivo radi saundtreka.
__________________
.
Stella. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 15:00   #58
ovi negativni komentari na film su preslika stanja u našem društvu. čim pokušaš biti drugačiji, živjeti po svojim pravilima odmah si sebičan kreten pa čak negativan primjer mladima. tužno je što neke stvari moraš ljudima objašnjavati.
~~~RI~~~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 15:46   #59
ne, tužno je to što ne shvaćati da ne radiš sve samo za svoj šupak, da živiš u jebenoj zajednici s ostalim ljudima, i da, svaki tvoj postupak utječe (in)direktno na druge kojima je eto igrom slučaja možda i stalo, i onda umreš sam na najgori način i shvatiš da je sve bilo obično sranje i da se po svojim pravilima može živjeti i na drugi način.njegov način nije bio pravi što je i sam shvatio.običan bunt.
__________________
.
Stella. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 20:55   #60
on JE živio u zajednici s ljudima, čak je uživao u njihovom društvu i nije bio pustinjak. to što je povremeno trebao razdoblja samoće i što je odabrao malo drugačiji put ne znači da je kreten. shvatio je da je pogriješio? posljednja slika koju je snimio je ona na kojoj stoji sa svojih valjda četrdesetak kila, u jednoj ruci drži oproštajnu poruku (I have had a happy life and thank the Lord. Goodbye and may God bless all!), a drugom maše fotiću, uz osmijeh od uha do uha.
dakle pogriješio je jedino u tome što je podcijenio prirodu, ili precijenio svoje mogućnosti. možemo komentirati da je mogao umrijeti mirnije, ljepše, ali tko smo mi da pljujemo po načinu na koji je živio.
__________________
rather than love, than money, than faith, than fame, than fairness... give me truth.
charlieblueeyes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:38.