Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2009., 02:33   #81
Odgledah sad vec poodavno ovaj film i sad kad sam naletio na ovaj topic definitivno cu ga morati odgledati opet Svakako film za preporuku, koji definitivno vredi odgledati. I da ko sto neko rece obavezno nabaviti i soundtrack (Eddie Vedder rastura)

Zadnje uređivanje FeverRay : 01.07.2009. at 02:38.
FeverRay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 19:16   #82
napokon pogledala film.
pretužna divota od filma.
__________________
it's not like you're gonna track me down, right?
Hedonism_Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 11:04   #83
Objektivno - film i nije toliko los (mada mu zamjeram predugo trajanje) : lijepo je snimljen, solidna gluma, dobar soundtrack... Medjutim, postupci glavnog protagonista su mi totalno banalni i sebicni a zivotna filozofija mu je na razini frustrirane hipi-srednjoskolke 6.5/10
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 11:30   #84
ne vidim zašto to zamjeraš filmu kao filmu. film je snimljen po knjizi,pa radnja nije ta koja je presudna. ocjena bi ti se trebala temeljit na ovome što si prije navela, glumi, snimanju, soundtracku, i sl. kod mene je postigao da se budem pod dojmom neko vrijeme, a to i je bit filma. jebeš film koji te ostavi ravnodušnim.
zeroO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 11:38   #85
Quote:
zeroO kaže: Pogledaj post
ne vidim zašto to zamjeraš filmu kao filmu. film je snimljen po knjizi,pa radnja nije ta koja je presudna. ocjena bi ti se trebala temeljit na ovome što si prije navela, glumi, snimanju, soundtracku, i sl. kod mene je postigao da se budem pod dojmom neko vrijeme, a to i je bit filma. jebeš film koji te ostavi ravnodušnim.
NaveO. Po meni ocjena filma bi i trebala biti manje vise subjektivna. Inace bi za svako hvaljeno art-preseravanje trebao davati desetke jer su (mozda) neke stvari tehnicki dobro izvedene.
Problem ovoga filma je sto se u potpunosti temelji na postupcima i razmisljanima glavnog lika za kojeg me redatelj pokusava vezati, a ne uspijeva. Zato me film ostavio ravnodusnim i jednostavno me nije briga sto ce se sa glavnim likom desiti
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 11:54   #86
ocjena i treba bit subjektivna više manje, ja to vidim ko taj dojam na mene na kraju filma. kad je pisano po knjizi, a knjiga pisana po stvarnom događaju, ne možeš se baš razbacivat radnjom. cilj ti je to prikazati što realističnije, bez obzira koliko se neki postupci čine nelogičnima.

dobro, jebeš ga, tebe je to ostavio ravnodušnim, mene nije, mene se više dojmio motiv zbog kojeg je sve ostavio i otišao i hrabrost, nego što se to činilo sebičnim. što se na kraju čak i promijenilo.
zeroO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 12:09   #87
Quote:
zeroO kaže: Pogledaj post
dobro, jebeš ga, tebe je to ostavio ravnodušnim, mene nije, mene se više dojmio motiv zbog kojeg je sve ostavio i otišao i hrabrost, nego što se to činilo sebičnim. što se na kraju čak i promijenilo.
MOGUCI SPOJLERI!!!

Sebicnim mi se prvenstveno cinio njegov postupak prema sestri - nije joj se nijednom javio, a pisao je pisma onom liku u zatvoru koji mu je prakticki bio samo poslodavac. Sebicno mi je i to sto se nije vezao vise-manje ni za jednu osobu koja mu je pomagala na putu i pruzala mu ljubav. Imao je svoj cilj (Aljaska) i za sve drugo ga je bolio kurac. A sebican je bio i prema roditeljima - OK oni su se svadjali pred njim i sve to - ali znam mnogo krasnih momaka i cura koji su imali slicno, teko djetinjstvo i naposlijetku su izrasli u cvrste, zrele osobe jer su bili mentalno jaki.
Njegov postupak mi je i banalan jer time nista nije rijesio. Na kraju je bio gladan, usamljen, jednom rjecju sjeban. Vise mi se to cini kao postupak nekog gnjevnog klinca nego 23-godisnjaka. A i dijalozi: tipa ono kad kaze onoj 16-godisnjoj curi: "Ako zelis nesto, izbori se da to i dobijes" - Wow kako duboko

Uglavnom, smo sam ti htio predocit razloge zasto se nisam vezao za glavnog lika
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 12:16   #88
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Medjutim, postupci glavnog protagonista su mi totalno banalni i sebicni a zivotna filozofija mu je na razini frustrirane hipi-srednjoskolke 6.5/10
pogledao sam film prije godinu-dvije tak da sam neke detalje mozebitno zaboravio ali sjecam se da je ostavio i vise nego odlican dojam. njegovi postupci nisu opce kako impliciras banalni (konvencionalni, neoriginalni)! vec upravo suprotno - lik napusta sve socijalne norme i obrasce ponasanja kako bi pobjegao u prirodu. ne zelim ulaziti u raspravu koliko je filozofija eskapizma i apsolutne slobode logicki utemeljena ali definitivno nije na razini kakve frustrirane hipi-srednjoskolke (o jebem li te zemljo indijo ). Emile Hirsch je veoma inteligentan, nacitan i hrabar mladic ciji bijeg u divljinu nije bio posljedica bunta vec potpune duhovne predanosti i fizicke spremnosti da slijedi svoju filozofiju i po njoj zivi. i upamti da nije sebicno biti drugaciji vec ocekivati od drugih da budu poput tebe... ocjena 8,6/10.
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 12:20   #89
dobro, ti to sve gledaš s realističnije strane, meni je taj demonstrativni i radikalni postupak samo pojačao cijeli dojam.

a šta se tiče dijaloga, kako ćeš se drukčije obratit 16godišnjoj curi?
zeroO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 12:30   #90
Quote:
redefine kaže: Pogledaj post
i upamti da nije sebicno biti drugaciji vec ocekivati od drugih da budu poput tebe...
Nisam nikad ni pomislio da je sebican zato sto je drugaciji, vec da je je sebican jer njegov cin ostavio mnogo uplakanih lica iza sebe (otac, majka, sestra, stari lik koji je ponudio da ga usvoji, mlada cura) a nije postiga nista (dapace-umro je poprilicno glupom smrcu). A sve zato sto mu se prohtjelo... Dakle: bitno je samo ono sto on zeli bez da iti jednog trenutka razmislja kako njegovi postupci utjecu na bliznje. Sebicno
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 13:01   #91
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Nisam nikad ni pomislio da je sebican zato sto je drugaciji, vec da je je sebican jer njegov cin ostavio mnogo uplakanih lica iza sebe (otac, majka, sestra, stari lik koji je ponudio da ga usvoji, mlada cura) a nije postiga nista . A sve zato sto mu se prohtjelo... Dakle: bitno je samo ono sto on zeli bez da iti jednog trenutka razmislja kako njegovi postupci utjecu na bliznje. Sebicno
gle, tip ima 23 godine... zar je toliko sebicno i neobicno ako u tim godinama netko kaze roditeljima zbogom? hmm, mozda u nasem drustvu... uostalom likovi oca, majke i sestre nisu tu kako bi gledatelj dosao do zakljucka o njegovoj sebicnosti vec poradi utiska i snaznog kontrasta (divljina, sloboda vs. drustvo, usvojeni obrasci ponasanja). ja sam pomislio za razliku od tebe - vidi ovaj je spreman ostavit sve udobnosti i komformizam modernoga vremena kako bi zivio svoju filozofiju. hebeno hrabro i odvazno! u toj osudi za sebicnost ljudi uglavnom skrivaju svoj kukavicluk i indoktriniranost. jesi li se ikada zapitao zasto (idem u skolu?/na posao?/placam racune?/sam katolik?...)? zbog svoje ne-sebicnosti ili tudje sebicnosti?
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 13:20   #92
Quote:
redefine kaže: Pogledaj post
ja sam pomislio za razliku od tebe - vidi ovaj je spreman ostavit sve udobnosti i komformizam modernoga vremena kako bi zivio svoju filozofiju. hebeno hrabro i odvazno! u toj osudi za sebicnost ljudi uglavnom skrivaju svoj kukavicluk i indoktriniranost. jesi li se ikada zapitao zasto (idem u skolu?/na posao?/placam racune?/sam katolik?...)? zbog svoje ne-sebicnosti ili tudje sebicnosti?
Ocito imamo drugacije poglede, jer ja smatram da je kukavicluk otici od problema. Prava hrabrost bi bila (barem za mene) suociti se sa njim. To je cak i on dokazao shvativsi da ga je taj "non-konformizam" doveo do kronicne usamljenosti (na kraju-kad je u svoj dnevnik upisao "happiness only when shared").
Nije mozda bitno za raspravu al ova tvoja prica o konformizmu i indtoktriniranosti me podsjetila na Svicarske hipije koje sam upoznao u Spanjolskoj. Oni su isto odlucili zivjeti "free-spirit life" i odbaciti sve kapitalisticke norme modernog drustva bla bla bla. Na kraju su zvali starce da im salju lovu
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 13:40   #93
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Ocito imamo drugacije poglede, jer ja smatram da je kukavicluk otici od problema. Prava hrabrost bi bila (barem za mene) suociti se sa njim. To je cak i on dokazao shvativsi da ga je taj "non-konformizam" doveo do kronicne usamljenosti (na kraju-kad je u svoj dnevnik upisao "happiness only when shared").
ovo za usamljenost i spoznaju o manama odabranog filozofskog puta stoji ali reci mi od kojih je on problema pobjegao? mozda od lagodnog zivota, dobro placenog posla, svog polozaja u visem sloju drustva...? nekako mi to i ne zvuci kao problem, sav taj komfor to jest.

Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Oni su isto odlucili zivjeti "free-spirit life" i odbaciti sve kapitalisticke norme modernog drustva bla bla bla. Na kraju su zvali starce da im salju lovu
to onda nije free-spirit life vec parazitiranje i nezrelost. uglavnom nema veze s filmom i onime sto sam gore napisao...
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 14:21   #94
Quote:
redefine kaže: Pogledaj post
ovo za usamljenost i spoznaju o manama odabranog filozofskog puta stoji ali reci mi od kojih je on problema pobjegao? mozda od lagodnog zivota, dobro placenog posla, svog polozaja u visem sloju drustva...? nekako mi to i ne zvuci kao problem, sav taj komfor to jest.
.
U jednom od razgovora sa nekim suputnikom (ne mogu se sad sjet s kim - mislim sa zenom onog hipija) naveo je obiteljske probleme odnosno maltretiranje majke od strane oca i oceva velika ocekivanja.
Ima ljudi koji iz najcrnije neimastine, ratom razorenih podrucja, nakon teske bolesti i sl. uspiju podici obitelj, usreciti ljude oko sebe i biti korisni clanovi zajednice (ovo zadnje ti se mozda nece svidjet, al ja mislim da je biti koristan dio zajednice vazno al to sad vec spada u pdf Filozofija).
Takve osobe u meni uvijek izazivaju postovanje i divljenje, a ne neki new-age nadrkanko koji misli samo na svoju srecu a ne i na tudju
Iskreno nisam znao da umire na kraju prije nego sam pogledao film. Kad sam vidio da je umro osjetio sam nekakvo zadovoljstvo. Jesam li ja losa osoba
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 14:37   #95
nemoj me krivo shvatiti jer osobno po pitanju uloge pojedinca u drustvu i ne mislim puno drugacije od tebe ali s druge strane mogu pronaci obilje razumjevanja, uvazavanja i suosjecanja za lik Chrisa McCandlessa...

p.s.
da, losa si osoba
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 14:51   #96

Ma svima dodje jednom da odemo od svega negdje gdje nas niko ne moze naci. Al takve stvari pucaju sa 16 godina. Nekako sam ocekivao da su 23-godisnjaci ipak malo zreliji. Zato sam se i iznervirao: mladic skonca onako glupo i ostavi par ucviljenih osoba za sobom i to iz nekog hira. I pritom svati neke stvari al prekasno. Aahhhhh jebi ga...
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 15:01   #97
za kraj ove rasprave samo jedan citat:

Ron Franz: I'm going to miss you when you go.
Christopher McCandless: I will miss you too, but you are wrong if you think that the joy of life comes principally from the joy of human relationships. God's place is all around us, it is in everything and in anything we can experience. People just need to change the way they look at things.
Ron Franz: Yeah. I am going to take stock of that. You know I am. I want to tell you something. From bits and pieces of what you have told me about your family, your mother and your dad... And I know you have problems with the church too... But there is some kind of bigger thing that we can all appreciate and it sounds to me you don't mind calling it God. But when you forgive, you love. And when you love, God's light shines through you.
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 05:35   #98
Quote:
redefine kaže: Pogledaj post
za kraj ove rasprave samo jedan citat:

[. I want to tell you something. From bits and pieces of what you have told me about your family, your mother and your dad... And I know you have problems with the church too... But there is some kind of bigger thing that we can all appreciate and it sounds to me you don't mind calling it God. But when you forgive, you love. And when you love, God's light shines through you.
I to je to!!!!
Očekivala sam pustolovni film o čovjeku koji se na fantastičan naćin izdigao iznad bijede i mizerije ovoga svijeta... film o čovjeku koji je naprosto realizirao ono o ćemu ćesto sanjam (a mislim da i mnogi ovdje), na kraju to je jednostavna priča o ljudskom egu i potvrđuje ćinjenicu da nitko ne može na ovome svijetu imati privileguji kakvu je on htio za se be i na kraju je knjažnjen zbog toga...meni je njegova priča astralno putovanje (samo likovi koje susreće putem su vrlo znakovitih sudbina) i film je rekao puno više nego sam očekivala... otkrio je vrlo jednostavnu istinu na kraju filma, dok je u izdisajima čitao onu knjigu... nije mogao pobjeći od onoga tko je i što je i to je na kraju prihvatio... nije mogao realizirati svoj naum o potpunom oslobođenju jer mi smo ljudi vezani i svi smo jedni drugima i majke i djeca... i nije bezveze rečeno "niti jeadn čovjek nije otok sasvim sam za sebe" svi imamo svoj put koji nije lagan, i otplačujemo tko zna što, i došli smo ovdje s tko zna kojim naumom... on je nekakako sve to htio preskočitiili, prevalio dobar put, ostao sam i jadan da bi shvatio nešto vrlo jednostavno... a kada je to shvatio, onaj gore je odlučio reći " ok sine, sada kada znaš da si nitko i ništa bez onih koji te vole (jako patetično, ali upravo tako), nažalost moram ti reći... da ne ideš nikud" I tako se majka priroda, univerzum ili što ili tko god poigrao s njim i zatvorio mu vrata...zauvjek. I tako je umro sam i nikakav, ali odlazi s dojmom da je uspio prevladati onaj gnjev i očaj u sebi, i mislim da je u tom trenutku kada se potpuno ogolio sam pred sobom i kada mu je istina bila očita da nema povratka i da je gotovo s ovim putovanjem morao zapitati... "koji je meni bio k..."
Uglavnom, zanimljiva priča...
buba007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 13:45   #99
jako lijepo receno, samo predlazem ti da spoilere ipak obojas u bijelo ako jos imas edit opciju... (neki jos nisu gledali pa cemu kvariti dozivljaj?)
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 00:06   #100
joooj, nemam više opciju, a nisam znala za spoilere ... isprika svima, I m new here pa ne znam sve.
Dobro, tko nije gledao a čita, ishod priče ne znaći ništa bez ostatka filma, a film je takav da na svakoga ostavi drugačiji dojam. Ili ga vole ili ne. Svakako ga treba pogledati i prepustiti mu se bez predrasuda i očekivanja.
isprike moje!
buba007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.