Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2013., 10:53   #241
Quote:
Niska rasta man kaže: Pogledaj post
Sam Rene je izjavio da se pola godine rješavao posljedica uloge koju je glumio u filmu Metastaze.
Bio je živćan i lako pucao na sve gluposti, a inače nije takav.
A ne nije takav........ Rene Bitorajac šipkom slomio ruku čuvaru parkirališta

Meni izgleda da odlično glumi takve likove zato što je takav.......

Zapravo je bio jako dobar u ovom filmu ..... i njegovi psovački monolozi su vrhunski odrecitirani........... kao prava poezija.......
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 00:05   #242
Rene je inace miran ko bubica..., -)
ali je odlican glumac i voditelj... -)
citao sam roman,odlican kao i film...
jedino je ona konobarica milica grda kak sam vrag,
ali morali su zaposlit' takvu glumicu
zbog atmosfere i izvornog romana...
UGRINA mi je najjaci u filmu...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 15:04   #243
Meni je taj film bio užasno debilan, a još sam ga gledala u kinu, tj. platila sam da to gledam
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 00:38   #244
Film podgrijava sve moguće stereotipe koje bi prosječan građanin mogao imati o dotičnoj subkulturi.

I Bitorajac je tak naporan. :yawn:
Tamed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 00:47   #245
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Meni je taj film bio užasno debilan, a još sam ga gledala u kinu, tj. platila sam da to gledam
I ovo si popljuvala

Već sam ti vjerojatno naporan, ali fakat puno filmova iskritiziraš
__________________
Neću se bojati. Strah pobjeđuje um. Suočit ću se sa svojim strahom. Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene.
I have a competition in me.
I drink your milkshake! I drink it up!
Niska rasta man is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 00:48   #246
Pogledao ga i ja nedavno. Film nije loš, ali preobičan je. Mislim, sve je to viđeno. Jedino ide pohvala za odličan prikaz navijača plavih. Pogotovo kako je to Bitorajac odglumio. Pravog nasilnika i zlostavljača.
Kolim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 01:33   #247
da,bas tako,samo sta je sovagovic radio u filmu?
svugdje ga ima -).
prije par godina sam bio na salat na cugi,
ulazi sova,solo pije kavu,nesto si mumlja u bradu,
sa sobom nesto brije,smije se...
nije on sav svoj...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 01:35   #248
netko je pisao da kreso dijak nije bas odglumio
kako treba,ja bas mislim da je bio maestralan
isto ko i dejo i ugrina...
jedino mi je jadranka isla na ku..c.
nije zbog uloge,nego me inace iritira,
jos traume vucem iz nase male klinike...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 14:37   #249
Roman je sto puta bolji od filma. Brije koje se u romanu likovima vrte po mislima naravno nikako nisu mogli pokazati u filmu, sto je veeeeeelika steta.
__________________
Nothing is what it seems.
bubu5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 10:56   #250
Iskreno, meni su Metastaze jedan od boljih hrvatskih filmova. Nije u potpunosti prikazan realno, ali većina toga jest. Mislim da je Rene Bitorajac ulogom Krpe najviše pridonio zanimljivosti ovoga filma. Od svih likova najmanje mi se svidio lik Filipa. Nije mi nekako zanimljiv, pomalo je dosadnjikav.
Svaki kvart ima ovakvu kvartovsku ekipu di su kroneri i narkomani, većinom ljudi od 35-45 godina koji su duhom i dalje pubertetlije.
Knjigu sam pročitala, ali kazališnu predstavu nisam odgledala.
DMari1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 17:44   #251
http://www.scena.hr/televizija/igor-...surovi-kodeks/
__________________
Nek - Andare , Partire ,Tornare
icemanST is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 22:12   #252
ja to ne razumijem.. pa koga to vise zanima? ali ajde, barem nisu partizani, ustase i cetnici..



ili ipak jesu
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:32   #253
Pogledao sam film iste godine kad je izašao, dakle 2009. i tada sam mislio da je to najbolji domaći film ikada. To je dugo vremena bilo moje mišljenje i moram reći da sam ga gledao nebrojeno puta, jedno vrijeme sam čak znao i veliki dio scenarija. Čak i danas se sjećam nekih fraza, pogotovo Krpinih. A onda sam prije nekih mjesec dana nabavio knjigu po kojoj je film snimljen. Pazi sad to - knjiga po kojoj je film snimljen. Pročitao sam je u rekordnom roku i jedna je od rijetkih koju sam pročitao jer me baš zanimala.
Da se vratim na ono gore podcrtano. Jedino što povezuje knjigu i film su imena likova i poneki događaj tj. svi događaji su iz knjige samo je nešto malo promijenjeno. Ima nešto u filmu što je bolje nego u knjizi ali to nije vrijedno spomena.

Da se ovaj film radio "po knjizi" to bi sigurno bio jedan od naših najboljih filmova ikada. Znam da se filmovi nikad (rijetko) ne rade direktno po nekom književnom djelu i da jedno ne treba slijepo kopirati drugo ali reći da je ovaj film rađen po knjizi "Metastaze" je jednostavno grijeh. Jel netko gledao Transpoiting i Requiem for a Dream ? E to je mali dio onoga kako bi film zapravo ili kako je zapravo trebao izgledati.

Dakle, onog trena kad sam pročitao zadnji redak knjige Ive Balenovića "Metastaze" shvatio sam da istoimeni film Branka Schmidta zapravo nije ništa posebno. Tko se ne slaže samnom neka pročita knjigu. Ako voli čitati, naravno.

I na kraju da napomenem da je ovo samo moje skromno mišljenje a ako se netko ne slaže na to ima potpuno pravo.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 20:29   #254
Knjiga i je čista kopija Trainspotting knjige.
__________________
we are the flame at night, the fire in the trash
we are motörhead, born to kick your ass
Živo Blato is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 00:18   #255
Krivo sam napisao Trainspotting.

Uglavnom, autor Ivo Balenović u jednom intervjuu kaže kako je čitao Trainspotting i kako ima sličnosti s njegovom knjigom ali kako se u Trainspotting-u radi samo o narkomanima a u Metastazama i o njima ali i o ostalim stvarima. Knjigu Trainspotting nisam čitao ali sam gledao film.

Što se tiče drugog Balenovićevog romana "Ljudožder vegetarijanac", taj film je sniman direktno po knjizi. Jedino nema nekih dijelova zbog ograničenog budžeta te film nema kraja (barem onog iz knjige.)
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 23:50   #256
wtf?

__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 00:12   #257
@593 Stvarno wtf. Netko se za?ebava.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 04:13   #258
Možda je scena izbačena
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 05:02   #259
Matej @- Ne vidim, čemu razloga pronalaziš za čuđenje ,pa opčepoznata stvar je kako je isuviše ,mnogo filmova napravljeno po knjigama. Eto ti ,za primjer pisac Khing - (napisao je oko ili preko 200-tinjak knjiga ..) a filmovi njegovi su čak i vrlo popularni i poznati ,kao : "Iskupljenje u šavšanku " , "Zelena milja " itd.....
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:45   #260
@žaccko O čemu ti pričaš ?
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.