Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2009., 10:17   #81
Meni se film jako sviđa. Baš je svjetski. Uvijek je lijepo je kad hrvatska kinematografija iznjedri ovakav jedan biser među isprdcima.

Kizo me rastužio

Bitorajac standardno odličan!

Ona dva narkića su se, naravno, jedini izvukli.

Đokićka je trebala presuditi Krpi.
Posve_nova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 10:56   #82
Quote:
Pljačkam Invalide kaže: Pogledaj post
Postoje dva profila ljudi kojima će se film svidjeti i smatrati ga uvjerljivim i "preslikom društva".to su:

a)ljudi koji nemaju apsolutno nikakav dodir s kvartovsko-navijačkom brijom,strana im je i gledaju ju s distance
b)salonski ljevičari koji vole filozofirati o društvenim problemima(iz fotelje),a za njih naravno krive ideološke neprijatelje- nacionalizam i mačizam

Ove dvije skupine ljudi su isprepletene i radile su na "Metastazama".Naravno skupina b) nije uopće u stanju gledati gledati kvartovsku i navijačku ekipu kao višeslojne likove jer je za njih to nepojmljivo.Zli desničar mora biti psihopat koji tuče ženu,ratni zločinac,nacist,nepismena budala,narkoman,silovatelj,rasist koji gađa nogometaše bananama...još samo fali zli svećenik pedofil..jer eto to su desničari u RH...utjelovljenje zla...Metastaze su sav taj trash klišej prenjieli u par likova i to je toliko pretjerano, karikaturalno i loše za popizdit da ne znam dal da se smijem ili plačem...ono.. navijač se dere da mrzi crnce jer voze skupe aute i karaju naše žene...skakanje po haubi uz deranje kaj,kurac,pička,dinamo i još vrijeđanje susjede...prostačenje svake 2 minute...daj molim te...
Ajde, Balenović i Schmidt kao nekakvi umjetnici imaju pravo na slobodu, ali vrhunac je da ona budala od TV kritičara u Nacionalu i onaj klaun Zoran Šprajc ovo proglašavaju realnim prikazom BBB.

Malograđanski budalaš to guta i plaši djecu prije spavanja: Ako nećeš biti dobar, došli buju ti bedblubojsi...

Srećom, u međuvremenu je došla kriza, svinjska gripa i međugranični spor sa Slovenijom, pa mu je to odagnalo tjeskobu i spoznaju da živi u ovom užasno opasnom gradu, gdje bande bed blu bojsa ubijaju, pljačkaju, siluju, mlate žene i viču hu-hu-hu kad vide crnca.
 
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:04   #83
Brutalno dobar film. Obavezno pogledat pa u grad na fajt.
Bitojarac standardno odličan.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 10:20   #84
znači film je vrlo dobar ?
ja ga imam na pc-u ali ga još nisam
sigao pogledati...
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:21   #85
Quote:
Spitka kaže: Pogledaj post
Ajde, Balenović i Schmidt kao nekakvi umjetnici imaju pravo na slobodu, ali vrhunac je da ona budala od TV kritičara u Nacionalu i onaj klaun Zoran Šprajc ovo proglašavaju realnim prikazom BBB.

Malograđanski budalaš to guta i plaši djecu prije spavanja: Ako nećeš biti dobar, došli buju ti bedblubojsi...

Srećom, u međuvremenu je došla kriza, svinjska gripa i međugranični spor sa Slovenijom, pa mu je to odagnalo tjeskobu i spoznaju da živi u ovom užasno opasnom gradu, gdje bande bed blu bojsa ubijaju, pljačkaju, siluju, mlate žene i viču hu-hu-hu kad vide crnca.
Film je kakti retrospektivan prikaz post-ratnih 90ih...

Ali najveća ironija u cijeloj priči da tad uopće ekipa nije pretjerano brijala na desnicu,fašizam,rasizam(eventualno kao primitivna zajebancija i neozbiljan folklor na tekmi).Najveći neprijatelj zagrebačkim mladim ljudima,bili oni studenti,intelektualci ili društveni marginalci je bio HDZ.A di su tad bili razni pisci,filmski redatelji i sl. s mudima pričati o društvenim problemima.Ili su bili dio režima ili su se kukavički skrivali iza tog "ološa" koji je otvoreno srao po njima,a danas su "metastaze" društva
Pljačkam Invalide is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 22:42   #86
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
znači film je vrlo dobar ?
ja ga imam na pc-u ali ga još nisam
sigao pogledati...
film nije vrlo dobar. film je dosadan. dijalozi su sljedeci:
"kaj kurac, pička, dinamo, jebem ti mater, kaj srbine, jebo ti pas mater, pička, kurac, jebem ti mater, dinamo, kaj jebem ti mater, pička, dinamo, kurac, kaj jebem ti mater narkomansku, daj mi pivu, pička, kurac, mater narkomansku, dinamo, daj rundu, jebem ti mater, daj pivu i konjak, srbine, stoko narkomanska, jebem ti mater kronersku.........." i tak cijeli film.
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:19   #87
Quote:
Pljačkam Invalide kaže: Pogledaj post
Film je kakti retrospektivan prikaz post-ratnih 90ih...

Ali najveća ironija u cijeloj priči da tad uopće ekipa nije pretjerano brijala na desnicu,fašizam,rasizam(eventualno kao primitivna zajebancija i neozbiljan folklor na tekmi).Najveći neprijatelj zagrebačkim mladim ljudima,bili oni studenti,intelektualci ili društveni marginalci je bio HDZ.A di su tad bili razni pisci,filmski redatelji i sl. s mudima pričati o društvenim problemima.Ili su bili dio režima ili su se kukavički skrivali iza tog "ološa" koji je otvoreno srao po njima,a danas su "metastaze" društva
Da, budala u Nacionalu napiše kak je Radakovićev "Dobro došli u plavi pakao" bio romantiziran prikaz BBB, a ovo je kao realan.

Pa naravno da je bio romantiziran kad smo tad toj kukavnoj lijevoj bagaži bili cool jer smo bili trn u oku Tuđmanu, i jedini koji su u ovom gradu imali jaja pljunut u facu Krivoustom, a sad smo odjednom pljačkaši banaka, zlostavljači žena i narkići. Koja govna licemjerna.

Pri tom niti jedan od tih prikaza nema nikakve veze s pravim BBB, ali okej, nek se občinstvo zabavlja.

Šteta kaj to nije snimal Kristijan Milić, on je dečko s ceste, a ne ovaj posranac Schmidt.
 
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:26   #88
Quote:
Spitka kaže: Pogledaj post
Šteta kaj to nije snimal Kristijan Milić, on je dečko s ceste
S Bukovačke ceste. Zato Milić glumi u filmu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:36   #89
Quote:
WHUFC kaže: Pogledaj post
film nije vrlo dobar. film je dosadan. dijalozi su sljedeci:
"kaj kurac, pička, dinamo, jebem ti mater, kaj srbine, jebo ti pas mater, pička, kurac, jebem ti mater, dinamo, kaj jebem ti mater, pička, dinamo, kurac, kaj jebem ti mater narkomansku, daj mi pivu, pička, kurac, mater narkomansku, dinamo, daj rundu, jebem ti mater, daj pivu i konjak, srbine, stoko narkomanska, jebem ti mater kronersku.........." i tak cijeli film.
Bas. Cudi me da sam uopce pogledao film do kraja, bez da prekidam :S
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:46   #90
Quote:
Spitka kaže: Pogledaj post
Šteta kaj to nije snimal Kristijan Milić, on je dečko s ceste, a ne ovaj posranac Schmidt.
bolje da nije, on bi to nekak odvec s ljubavlju snimio (inace ak se ne varam covjek poprilicno "stuje" hladno oruzje te opcenito ww2 "memorabiliju")
__________________
"... and I'll be put in a box, and all I'll need is a tiny glass of water and lots of tiny pieces of pizza and the box will have wings like an airplane." And you ask, "Where will it take you?" "Home." I say.
clone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 16:30   #91
film svakako vrijedi pogledati, ipak je naš, s tim da je OGROMNA razlika ako se gleda doma ili recimo u cinestaru, doživljaj je mnogo jači u kinu al tamo se svi smiju šta god se radi i sve im je smješno, te recimo moja tri frenda to doživljavaju kao komediju, dok to definitivno nije namjera filma
psovanje je za nijansu preveliko, odnosno pogrešno, (kod sporednih glumaca kao konobarice, "da imam dvije kćeri, jebemti", kod navijača, "u pičku materinu ih treba nabit, u pičku materinu" a glas ima ko cura, što nema smisla) dok se u ostalom sasvim dobro uklapa

uglavnom, pogledati
50ME1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 14:25   #92
Quote:
WHUFC kaže: Pogledaj post
film nije vrlo dobar. film je dosadan. dijalozi su sljedeci:
"kaj kurac, pička, dinamo, jebem ti mater, kaj srbine, jebo ti pas mater, pička, kurac, jebem ti mater, dinamo, kaj jebem ti mater, pička, dinamo, kurac, kaj jebem ti mater narkomansku, daj mi pivu, pička, kurac, mater narkomansku, dinamo, daj rundu, jebem ti mater, daj pivu i konjak, srbine, stoko narkomanska, jebem ti mater kronersku.........." i tak cijeli film.
ko stvoren za mene
Midnight Mover is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 18:44   #93
Onda na kraju jel dobar ili ne? Ja ev čekam da mi se skine, al nešto ne vidim po postovima da je dobar.
prolaznica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 20:36   #94
Rekao bih najprvo, a sad nek me navijači dobro prate:

Da samo navijači koji su upravo onakvi kakvi su u filmu mogu shvatiti da film predstavlja univerzalne navijače.

Dakle, bojsi koji ste se prepoznali u prikazanim alkosima i narkićima, niste ste slučajno prepoznali. O

pćenito, nogometno navijanje probisvjetima u filmu je izgovor, oni žive za nogomet da ne bi morali živjet za nešto drugo. To nema veze s normalnim navijačima i nikom normalnom to ne bi trebalo posebno objašnjavati.

Nadalje, ako netko nazove knjigu Metastaze, ne mora značiti da glavni likovi predstavljaju glavne krivce za hrvatske metastaze, već može značiti da su oni posljedica tog i takvog sistema. Takav dojam se može steći ako se pročita knjiga, a ne samo naslov.

Glumci jako dobri, nitko nije spomenuo Hadžihafisbegovića, on je meni superiška. Sama radnja, ko Baretićevi romani, kako autor nije znao završiti, tako je ostavio gledatelju na volju. Inače, odnosi među likovima su dosta slabi. Kao izgovor može se reći da su ogrezli u svoje ovisnosti pa su izgubili socijalne vještine, jelte, ali dalo se kvalitetnije napraviti. Malo povijesti tih odnosa.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 21:20   #95
gledo sam film. iako ga u početku apsolutni nisam htio gledat, prvenstveno er je hrvatski, otišo sam na nagovor drugih. moram reć da je film odličan. jako vjerno prikazuje život navijača i super mi je podjela filma na uloge. tj ono kad u jednom djelu fima obrađuju jednom čvjeka, pa drugog pa... jedino što me zasmetalo je kraj. zapravo jeli to uopće imalo kraj? neznam ali to mi je bezveze. iako se u biti da zaključit šta je sve bilo sa svima, to mi fali. i mislim da su mogli ubacit još 10 minuta da prikažu sve. il barem onak napisat u odlaznoj špici(jels e to tak zove ) šta je bilo sa svima. sve u svemu pobio je moje predrasude o hrvatskim filmovima
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 01:04   #96
Quote:
ONeill kaže: Pogledaj post
Bas. Cudi me da sam uopce pogledao film do kraja, bez da prekidam :S
ne kuzim, kaj nemres gledat film ak se u njemu prostaci...

upravo pogledo film .. i cist je ok kakvih sve hrvatskih filmova ima... za one koji su gledali - najjača scena: "Sava, Krpa, Sava"
__________________
"What manner of men are we then, if we do not have our reason," he said. "We are all no better than beasts in a jungle if that were the case. But we have reason, we can reason with each other and we reason with ourselves. To what purpose would I start all these troubles again, the violence and the turmoil?"
Master TBS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 11:27   #97
^^ajme, to nam je bila najjača fora. i još ako poslije vidiš policajca u gradu.
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 23:47   #98
pa i nije da vjerno prikazuje zivot navijaca.. al super mi je film bez obzira na to..
__________________
"What manner of men are we then, if we do not have our reason," he said. "We are all no better than beasts in a jungle if that were the case. But we have reason, we can reason with each other and we reason with ourselves. To what purpose would I start all these troubles again, the violence and the turmoil?"
Master TBS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 10:05   #99
Quote:
master-77 kaže: Pogledaj post
pa i nije da vjerno prikazuje zivot navijaca.. al super mi je film bez obzira na to..
pa film i nije o navijačima
gorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 14:04   #100
^^znam da nije to glavna tema filma, ali oni su ipak bili navijači dinama
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:00.