Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2006., 03:47   #41
Meni su fantastični ovi komentari na Supersize Me. Film pokazuje navlačenje djece na takvu hranu jeftinim reklamnim trikovima, lažiranje koje je prisutno u reklamiranju, stavljanje takve hrane u škole, izbjegavanje davanja iskrenih odgovora oko (ne)štetnosti, efekt ovisnosti koje ta hrana izaziva (digne ti se energija si kad je pojedeš puno, spusti se poslije pa osjećaš potrebu za većom količinom), veliku štetnost od iste (nezdravost, dakle - ne samo visoku kaloričnost koja se može "pobijediti" vježbanjem) itd. A McDonald's ima još gomilu mrlja na savjesti, ali ne sjećam se koje od njih su prikazane u filmu, a koje ne pa ću preskočiti...

Ali vidim da ima onih koji su uspjeli zaključiti da film šalje poruku - ako jedeš svaki dan u McDonald'su, udebljat ćeš se. Ma čestitam A neki čak i bez gledanja filma

Ovakve izjave dobro dođu da vidiš s kim se ne isplati ući u diskusiju na nekom ozbiljnijem topicu


Enivejz, nema baš dokumentaraca koji su mi promijenili život, ali ok su mi Michael Moorovi, Supersize Me, Darwinova noćna mora, Rize...
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 09:16   #42
Uvjerljivo najbolji je "Smrt Radnika", koji je bio prikazivan na ZFF-u!!!

Bez premca u zadnje vrijeme.

cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 21:44   #43
Meni Don`t Look Back i Eat the Document nisu promijenili zivot, ali pogled na glazbu i kolicinu preslusanih bootlega da...
Roving Gambler is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 20:12   #44
Baš sam neki dan naišla na neki dokumentarac na Discoveryu (imam samo portugalski, pa nisam niš skužila) gdje neki lik hvata anakonde od nekoliko metara. Trebali ste vidjet debila-zmija ga je svog izgrizla i omotavala se oko njega da mu je neka žena morala doć pomoć. Valjala sam se od smijeha. Taj dokumentarac mi nije promjenio život, ali mi je osvježio dan!!!
__________________
chop them all up, put them in a pot,
add some potatoes, and look what you've got!
C.G.B. Spender is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 20:16   #45
Carsko putovanje.

jedan od ljepših filmova, pogotovo dokumentaraca, u posljednje vrijeme.

potaklo me na razmišljanje o tome kako dok se mi svakodnevno brinemo oko manje više, gluposti, i inih stvari.- negdje putuje ogromna kolona pingvina, koji su btw. čarobne životinje.

ima par scena, ono, ljubavnih- između dva dupina. i to je napravljeno sa fora glazbom i tak..- jako dirljivo i pametno, i sve...

donkey_hot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:10   #46
dokumentarci

evo sam baš ovaj vikend gledala super dokumentarac o ayurvedi:
Ayurveda: Art of Being
http://imdb.com/title/tt0221809/

što me inspiriralo na otvaranje topika na kojem bi se razgovaralo o dokumentarcima koji su vam se dopali, kao i o onima koji nisu...(možda bi mi mogli i predložiti nešto za gledanje. )
(ispričavam se ako ovakva tema već postoji)
Aditi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:34   #47
ja pogledao iraq for sale i gledam 9/10 road to tiranija

daklem politički dokumentarci su mi dobri

a volim i one dokumentarce o filmovima

rise and fall of slasher

i dokumentarce o redateljima
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 12:18   #48
pored vec spomenutog supersize me,dokumentarac koji mi je definitivno najvise promijenio zivot je jedan od onih "neobicni ljudi" o maloj Hayley Okines,koja ima bolest da stari valjda 8 puta brze..pa je sa svojih 10god.starija od svoje bake,tj.tijelo joj je starije.Ali,mala je fascinantna..kako sam plakala...potpuno otvori oci..naravno,tu su i fenomenalne bbc-evi dokumentarci..
Paranoid Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 14:20   #49
Quote:
Dunj@ kaže:
jel tko gledao hrvatsko-srpski najnoviji dokumentarac: "vukovar, završni rez"?


kažu da je izuzetno pošten i da je dobio pohvale i u zagrebu i u beogradu i od kritike i od publike....
nope.. gdje se moze pogledati? telka, kino, video..?

.. inace, najbolji su mi dokum. o africi i siromastvu, polit. dokum., i samo poneki o stvaranju filmova, ali samo neki (npr. stvaranje borata )
.. otkad sam supersize me pogledala, ne idem vise u mcmurders
__________________
You say potato, I say vodka
frikusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 15:07   #50
Quote:
Dunj@ kaže:
jel tko gledao hrvatsko-srpski najnoviji dokumentarac: "vukovar, završni rez"?


kažu da je izuzetno pošten i da je dobio pohvale i u zagrebu i u beogradu i od kritike i od publike....
ja sam ga gledala (a bome se i rasplakala ) i mogu ga svakom preporuciti.
__________________
don't loose your head.
vatrena_DE is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 16:57   #51
Dokumentarni film

ovdje bi ste trebali preporuciti neki dokumentarac, ukratko ga prepricajte, i recite sto vam se svidilo.
u biti mozete komentirati sto zelite. tema je prilicno opsirna
__________________
: An argument is a connected series of statements intended to establish a proposition.
: No it isn't.
kronično naspavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:49   #52
Ja inače jako volim dokumentarce. O svim temama, od politike, povijesti do svemira, životinja...you name it. Među najboljim dokumentarcima su mi definitivno "Cosmos Carla Sagana" i jedan koji sam gledala prije godinu, dvije na nekoj reviji dokumentarnog filma - "Touching the Void" - o dvojici alpinista koji su se išli penjati na neki vrh u peruanskim Andama. Na silasku s vrha jedan od njih se poskliznuo i pao preko ruba litice, dok ga je frend jedva jedvice držao na užetu. Kada više nije mogao, prerezao je uže. Ovaj je pak pao u neku pukotinu u ledenjaku i sa strganom nogom danima puzao po planini te na kraju stigao u bazni logor. Vrlo je zanimljivo slušati njih dvojicu kako to prepričavaju, a posebno mi je dojmljivo bilo čuti što je sve prolazilo kroz glavu ovome koji je ležao na dnu ledenjaka...jezivo. Definitivno preporučujem
__________________
Half a bee, philisophically, must ipso facto half not be.
Eric The Half A Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 21:51   #53
odlicni su mi bbc dokumentarci. pogotovo o zivotinjskom svjetu: the life of birds, life of mammals, a ovaj sto je bio na hrt-u planet earth je fenomenalan. prizori od kojih zastaje dah

preporucio bih
road to guantanamo (o trojici britanskih muslimana koji posjete afganistan te zavrse u guantanamo bay-u na 2 godine)
this film is not yet rated (2006, o americkom sustavu "ocjenjivanja" filmova, tj koji smiju gledat djeca a koji ne)
fuck (2005, o rjeci fuck)
Stanley Kubrick: A Life in Pictures (2001, zivot i djelo)
__________________
: An argument is a connected series of statements intended to establish a proposition.
: No it isn't.
kronično naspavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 01:58   #54
Dokumentarci

Neki kvalitetni dokumentarci o fizici i astronomiji, tko zna za ponekog. Čuo sam za onaj "koji k uopće znamo", i to ću pogledati, ali me prije svega zanima baš duboko znanstveni pogled u izradi. Znači ne zanima me filmić u kojem samo prikazuju slikice galaktika i brbljaju tako laičkim jezikom da je to pomalo podjecnjivački prema gledateljima
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 11:11   #55
evo ja sam poludila za dokumentarcima u zadnje vrijeme, samo to gledam.
najbolji su mi putopisi
- Michael Palin (pogledala sam sve koje je ikad snimio, sada gledam zadnji "New Europe"
- Put oko svijeta u osamdeset blaga - David Atemborough
- nadje se i ok filmova od Lonely Planeta

preporucam i "History od R'n'r", "China Blue", "The Thin Blue Line" "Jesus Camp" itd.

ima netko neku dobru preporuku za mene?!
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 11:46   #56
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
ima netko neku dobru preporuku za mene?!
evo lista koje vrijedi pogledati:

Ashes and Snow [2005]
BBC – Aushcwitz – the Nazis and the final solution
BBC - Global Dimming (2005)
BBC – Life of birds
BBC – Life of mammals
BBC - Planet Earth
BBC - Planet Earth - The future
BBC – Space
BBC – the human body
BBC - The Life in the Undergrowth
BBC - The Private Life of Plants
Evidence of revision
Free Energy - The Race to Zero Point
Fuck
Hacking democracy
Iraq for Sale - The War Profiteers [2006]
Jesus Camp
Occupation 101
Philip K Dick - A Day in the Afterlife
Sicko (2007)
Super size me
The Corporation
The Fog of War [2003]
The Medici – godfathers of the renaissance
This film is not yet rated
Trinity and Beyond - 1995 - Peter Kuran
Who killed the electric car
Who wrote the bible
Why we fight

posebno bi naglasio dokumentarce Adam Curtis-a :
Pandora’s box;
The century of self;
The Power of Nightmares i
The trap: what happened to our dreams of freedom

eto, nadam se da je dovoljno
__________________
: An argument is a connected series of statements intended to establish a proposition.
: No it isn't.
kronično naspavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 09:58   #57
Jest

edit: Povlačim, samo je jedan o svemiru, a taj sam gledao...

Zadnje uređivanje Rainalcar : 15.11.2007. at 10:58.
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 23:25   #58
može preporuka na dokumentarac o drugom svjetskom ratu
propali listič is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 21:48   #59
mogo si ljepo stavit popis na rapid, a ovdje samo link, a ne ovako zaspamat temu. samo da znaš, postoji i zasebna tema namjenjena samo za razmjene, a koliko ja znam prodaja je zabranjena na forumu. pa makar to bila i simbolična cijena

Quote:
propali listič kaže: Pogledaj post
može preporuka na dokumentarac o drugom svjetskom ratu
Aushcwitz – the Nazis and the final solution 6 epizoda
War of the Century 4 ep
Battle of the Atlantic
George Stevens: D-Day to Berlin
Night and Fog
Horror in the East
The Nazis: A Warning from History
The Third Reich, in Color
The Occult History of the Third Reich
Television Under the Swastika
The World at War 26 ep

eto, nadam se da je dosta
__________________
: An argument is a connected series of statements intended to establish a proposition.
: No it isn't.
kronično naspavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 11:26   #60
Quote:
propali listič kaže: Pogledaj post
može preporuka na dokumentarac o drugom svjetskom ratu
The World At War - 26 epizoda
po meni daleko najbolji dokumentarac o 2.svjet. ratu..
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.