Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2004., 16:21   #1
Oficir s ruzom

Nakon dosta godina pogledao sam jedan domaci film sa uzitkom, i doista mogu reci da mi je zao sto danas u hrvatskoj nitko nije u stanju snimiti tako dobar film. Svidja mi se ideja RTL-a da nam malo osvjezi pamcenje s domacom produkcijom prije 1990. Malo sam poslije filma surfao netom i saznao da je glavni glumac u filmu Zarko Lausevic prije desetak godina dozivio osobnu zivotnu dramu i tragediju te je cak bio prisiljen otici u SAD. Odlican je glumac i doista mi je zao sto su mu se zivotni putevi tako zamrslili. Zelim mu svako dobro u buducnosti i jos dobrih filmova!
Palle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 19:24   #2
Hej!Nevjerovatno i ja sam pogledala film,uživala u njemu i do maloprije surfala tražeći informacije o glavnom glumcu.Drago mi je da nisam jedina.Pozdrav!
__________________
...fly me to the moon...
cheers is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 20:07   #3
Slažem se.

Oficir s ružom je jedan od onih filmova koji vam se jednostavno uvuku pod kožu.

Teško je objasniti kako i zašto, no u doba kada se Hrvatska kinematografija svim snagama trudi napraviti spektakle za široke mase ( čitaj: recentni Vrdoljakovi celuloidni uradci), drago je čovjeku pogledati nešto što je napravljeno s dušom.

Je li to samo zbog legendarne glume, još legendarnijeg Lauševića , ne znam, no znam da su gotovo svi glumci odgovorni za izvrsnu atmosferu kojom je film prožet od početka do kraja.

Sve u svemu, gledati i samo gledati.
R*I*P is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 20:28   #4
Ha, ha, ha...


Prije nekoliko godina časopis Hollywood proveo je među hrvatskim redateljim i kritičarima anketu o deset najboljih filmova svih vremena.

U svoj osobni top deset Dejan Šorak je skromno uvrstio i Oficir s ružom.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 20:32   #5
Quote:
kozz kaže:

U svoj osobni top deset Dejan Šorak je skromno uvrstio i Oficir s ružom.
Pametan čovjek. Zna on što je dobro.
R*I*P is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 20:35   #6
Kako je meni Zarko Lausevic u osnovnoj bio
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 21:59   #7
Quote:
Ava Adore kaže:
Kako je meni Zarko Lausevic u osnovnoj bio
e da
mljac!
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 00:06   #8
Poratna atmosfera je savrseno odradjena, a i kemija koja se javlja medju glavnim likovima je tako prisutna da to boli. I znamo da prica nece imati dobar kraj, a opet se nadamo da ce njih dvoje pronaci svoj mir...
Jako tuzan film.
Palle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 05:58   #9
Quote:
Palle kaže:
Jako tuzan film.
Tužan jer je ljudski.
A takvih je u današnjoj ponudi, nažalost, vrlo malo.
R*I*P is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 10:17   #10
Quote:
R*I*P kaže:
Oficir s ružom je jedan od onih filmova koji vam se jednostavno uvuku pod kožu. Teško je objasniti kako i zašto
Ksenija Pajic,
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 10:23   #11
Quote:
Palle kaže:
kemija koja se javlja medju glavnim likovima je tako prisutna da to boli

Baš tako.
Kad sam ono zadnji put gledala neki film u kojem je bilo 'kemije' međiu glavnim glumcima?!

Britki, inteligentni dijelozi, nadahnuta priča, prilično fair pristup ideologiji, puuuuno senzualnosti i suspregnute strasti...ahhh, onda davno ga nisam ozbiljno shvatila.

Malo mi Pajićka glumi kazališno, malo.....nije bitno... ... film je naprosto lijep!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 11:55   #12
Re: Oficir s ruzom

Quote:
Palle kaže:
Nakon dosta godina pogledao sam jedan domaci film sa uzitkom, i doista mogu reci da mi je zao sto danas u hrvatskoj nitko nije u stanju snimiti tako dobar film. Svidja mi se ideja RTL-a da nam malo osvjezi pamcenje s domacom produkcijom prije 1990. Malo sam poslije filma surfao netom i saznao da je glavni glumac u filmu Zarko Lausevic prije desetak godina dozivio osobnu zivotnu dramu i tragediju te je cak bio prisiljen otici u SAD. Odlican je glumac i doista mi je zao sto su mu se zivotni putevi tako zamrslili. Zelim mu svako dobro u buducnosti i jos dobrih filmova!
A sto se desilo Lauševiću?
Ja sam malo sa skepsom počela gledati film, ali me stvarno ugodno iznenadio, i bilo bi dobro kad bi više takvih filmova prikazivali na našim televizijama.
rebekah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 12:02   #13
Quote:
Ava Adore kaže:
Kako je meni Zarko Lausevic u osnovnoj bio
joj ne pričaj!imeni i pola mojih frendica iz razreda
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 12:31   #14
Ukratko o sudbini Zarka Lausevica. U ljeto 1993 sa svojim bratom krenuo je u jedan Podgoricki kafic na pice, gdje su fizicki napadnuti od trojice mladica, nakon sto su ih srusili na pod, Lausevic je izvadio pistolj iz svoje torbe i poceo nasumice pucati po napadacima, dvojicu je ubio a treceg tesko ranio. Osudjen je na 14 godina zatvora, njegov brat na 2. Nakon vise zalbi i ponovnih sudjenja kazna je smanjena n 4 godine, te je Lausevic pusten iz zatvora u kojem je odlezao 4 g. i 7 mj. Ubrzo je s obitelji preko Budimpeste otisao za SAD. Tamo se dosta tesko snasao, cak je neko vrijeme radio kao soboslikar i gradjevinski radnik, a prema pricam njegovih prijatelja nije se bas snasao u novoj zemlji. Nazad, medjutim ne moze, jer je ponovnim sudjenjem kazna ponovo povecana na 13 g. te je raspisana tjeralica na podrucju europe, a sto je jos gore obitelji ubijenih zakleli su se na krvnu osvetu, te se Lausevicu bas i ne pise dobro. Steta covjeka.
Palle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 12:36   #15
Inače ko za vraga on glumi i u jednom srpskom filmu Srbina koji ima dijete sa Amerikankom.
Također tragičan film...
Ante Balboa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 12:42   #16
evo i ja sam malo prosurfala i vidjela šta se desilo s njim. malo mi je ta cijela priča čudna...šta su svi hodali okolo sa pištoljima u to vrijeme? ispucat 13 metaka....pa i u nužnoj obrani..ne znam malo je pretjerano....iako poslije sam našla neke podatke o tome kako su njemu već ranije prijetili jer se nije slagao sa vlašću pa je čak i prestao glumit...
u svakom slučaju ne znam pravu verziju pa i nije moguće donijet neke prave zaključke...
sada je u new yorku i glumi u kazalištu...
rebekah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 13:39   #17
Ah, u jednom trenutku doživiš pravi Ireversible...
Jako simpa tip, šteta....naprosto žrtva loših okolnosti...
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 15:29   #18
Quote:
Arash's friend kaže:
Ksenija Pajic,
I tata bi, sine... I tata bi...
R*I*P is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 21:57   #19
Quote:
maristella69 kaže:
Ah, u jednom trenutku doživiš pravi Ireversible...
Jako simpa tip, šteta....naprosto žrtva loših okolnosti...

...da, ono, bil mi je loš dan pa sam se malo raspucal po ekipi
__________________
u svetu postoji jedno carstvo
Majkl Džekson is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 10:28   #20
A ti si član Ekipe?
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.