Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2012., 20:26   #1
Rimejkovi, nastavci, dokkad tako?

Nemam više riječi koliko je to prešlo svaku mjeru. Holjivud se nalazi u takvoj kreativnoj krizi da ne znam kad će se izvući. Zar je baš potrebno toliko rimejkova? Zar je baš potrebno toliko snimati nastavke, prednastavke, sikvele, prikvele, kako to već zovu? Jasno mi je da je to sve u svrhu zarade novaca, ali time samo navikavaju svekoliko gledateljstvo na takove tvorevine, pa valjda ni ne traže nešto drugo? Kombiniraju se ideje ovih ili onih filmova pa stapaju u jedan. Možda odgovor leži u utjecaju televizije čiji se program ionako uglavnom sastoji od serija, sapunica i sličnih bedastoća pa se to prebacuje i na kino platno.
Još se k tome nekreativnost u priči, scenariju pošto poto želi prekriti novim tehnologijama, specijalnim efektima, tako da to sve više pomalo liči na vizualni cirkus.
Film jest zabava, ali ne samo to. Na žalost, zabavna strana prevladava potpuno, a zarada je nit vodilja koja je progutala i one koji su prije bili kreativni, a sada su samo marionete velikog kapitala.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 20:28   #2
Imao sam pod prošlim nickom temu Propasr Filma, sada idem van,ali drago mi je da se ova tema ponovo otvara
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 20:50   #3
meni su rimejkovi skroz opravdani ako je original lošiji .Dobar primjer je novi Batman serijal , Star trek , 3:10 to Yuma , Cape Fear ,Heat ,Insomnia ,The Man Who Knew Too Much , Ocean's Eleven , The Thing,The Last of the Mohicans i neki drugi da sada ne nabrajam .
Rimejkovi se snimaju zadnjih pedesetak godina .Istina danas ih ima više nego ikada ali ako je kvalitetan zašto ne .Uostalom ja mogu jedan te isti film pogledati desetak puta ako ga volim , što ne bi mogao rimejk .
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 21:14   #4
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Nemam više riječi koliko je to prešlo svaku mjeru. Holjivud se nalazi u takvoj kreativnoj krizi da ne znam kad će se izvući. Zar je baš potrebno toliko rimejkova? Zar je baš potrebno toliko snimati nastavke, prednastavke, sikvele, prikvele, kako to već zovu? Jasno mi je da je to sve u svrhu zarade novaca, ali time samo navikavaju svekoliko gledateljstvo na takove tvorevine, pa valjda ni ne traže nešto drugo? Kombiniraju se ideje ovih ili onih filmova pa stapaju u jedan. Možda odgovor leži u utjecaju televizije čiji se program ionako uglavnom sastoji od serija, sapunica i sličnih bedastoća pa se to prebacuje i na kino platno.
Još se k tome nekreativnost u priči, scenariju pošto poto želi prekriti novim tehnologijama, specijalnim efektima, tako da to sve više pomalo liči na vizualni cirkus.
Film jest zabava, ali ne samo to. Na žalost, zabavna strana prevladava potpuno, a zarada je nit vodilja koja je progutala i one koji su prije bili kreativni, a sada su samo marionete velikog kapitala.
Mozda zato sto se prije nije moglo u tolikoj mjeri izraziti putem svih tih novih efekata koje danas mogu iskoristiti.

Meni se to upravilu ne svida, ne znam zasto, mlađa sam generacija. Cini mi se da se sama prica i bit filma stavlja u stranu i podređuje svemu ostalom, nekad su se velike face stvarale putem velikih uloga, danas se stvaraju putem unaprijed odredenih velikih filmova ( ili barem onih dobro izreklamiranih) - nije pravilo i to je samo moj dojam.

Milion filmova sam pogledao, ljudi odusevljeni, a meni onako to sve bude lose jer umjesto da mi vizualni efekti dignu razinu filma i da dodu kao neki popratni efekt oni se guraju u prvi plan.

Imam osjecaj da netko zeli da ljudi poslje filma kazu wowww jesi vidio ono, kako je ono, a ne da se prica o samoj biti filma, likovima, njihovim osobinama, prici i svemu ostalom.

Za kraj, bojim se i pomisliti sta bi recimo danas napravili da idu snimat ponovo filmove s Al Pacinom, De Nirom ili nekim takvim likom, ove super-junake i sl. sheme cak i mogu progutat, al na ovo mislim da bi pocinio harakiri
__________________
...I've been misunderstood for all of my life...
pjesnik_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 21:21   #5
Meni su svi rimejkovi i prikveli totalno sranje. Kraj tolikih knjiga, mitova, legendi, priča, bajki, istinitih doživljaja, mašte scenarista i na kraju krajeva nastavaka postojećih filmova, snimanje rimejkova i prikveli su neshvatljivi.
Red Leader is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 21:41   #6
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
meni su rimejkovi skroz opravdani ako je original lošiji .Dobar primjer je novi Batman serijal , Star trek , 3:10 to Yuma , Cape Fear ,Heat ,Insomnia ,The Man Who Knew Too Much , Ocean's Eleven , The Thing,The Last of the Mohicans i neki drugi da sada ne nabrajam .
Rimejkovi se snimaju zadnjih pedesetak godina .Istina danas ih ima više nego ikada ali ako je kvalitetan zašto ne .Uostalom ja mogu jedan te isti film pogledati desetak puta ako ga volim , što ne bi mogao rimejk .
ima malo onih remakeova koji su bolji od originala, al definitivno nebih rekao da je remake The Thinga bolji od Carpenterovog originala sa Kurt Ruselom, osim možda u nekim sitnicama gdje se koristi CGI...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 21:51   #7
Quote:
holograf kaže: Pogledaj post
ima malo onih remakeova koji su bolji od originala, al definitivno nebih rekao da je remake The Thinga bolji od Carpenterovog originala sa Kurt Ruselom, osim možda u nekim sitnicama gdje se koristi CGI...
The Thing i je Carpenterov remake originala iz 1951 godine .Ovaj od prošle godine je prikvel Carpenterovog iz 1982.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 21:53   #8
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
The Thing i je Carpenterov remake originala iz 1951 godine .Ovaj od prošle godine je prikvel Carpenterovog iz 1982.
Upravo se iz ovoga vidi koliki je to apsurd više...
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 21:57   #9
Pa i je , zbunjuje ljude .Mene to baš i ne nervira.Pogledam ako me zanima a ako ne origanal je uvijek tu i neće nigdje pobjeći .Neke prerade su mi definitivno draže od originala .
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 22:03   #10
Zašto ne? Iako je sve u novcu, zašto ne ispričati neku solidnu priču sa današnjim mogućnostima.

- Total Recall jedva čekam, odlična priča, potencijala na bacanje bez Arnijevog urlikanja.
- Raimijev Spiderman je žešće sranje u kojem svaki ženski lik koji se pojavi na ekranu vrišti ala damzel in distress a Spidey spašava. Casting je za kurac. Jebeš ti love interest kad je riječ o gaboru od Dunstice.
- Superman nije vidio pošten nastavak od filmova sa Reevesom.
- Robocop mi je film mladosti kojeg bi s guštom pogledao u svježem ruhu.
- Mad Max možda nije potpuni reboot ali ima unikatan postapokaliptičan svijet, zašto ga nebi opet prikazali.

Nemam apsolutno ništa protiv remakea filmova koji i ovako i onako služe za zabavu. Original uvijek ostaje original.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 22:07   #11
Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post
Zašto ne? Iako je sve u novcu, zašto ne ispričati neku solidnu priču sa današnjim mogućnostima.

- Total Recall jedva čekam, odlična priča, potencijala na bacanje bez Arnijevog urlikanja.
- Raimijev Spiderman je žešće sranje u kojem svaki ženski lik koji se pojavi na ekranu vrišti ala damzel in distress a Spidey spašava. Casting je za kurac. Jebeš ti love interest kad je riječ o gaboru od Dunstice.
- Superman nije vidio pošten nastavak od filmova sa Reevesom.
- Robocop mi je film mladosti kojeg bi s guštom pogledao u svježem ruhu.
- Mad Max možda nije potpuni reboot ali ima unikatan postapokaliptičan svijet, zašto ga nebi opet prikazali.

Nemam apsolutno ništa protiv remakea filmova koji i ovako i onako služe za zabavu. Original uvijek ostaje original.
Eto o tome i govorim...reciklaža bez kraja, ko smetište do horizonta. Najžalosnije je što se diraju i dobri filmovi, gubi se svako dostojanstvo i kredibilitet, ako ga je u ovim novim pokušajima i bilo.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 22:24   #12
neš ti problema. ako nekoga toliko neopisivno živciraju rimejkovi i prequeli, neka ih se kloni. postoje kinematografije van hollywooda koje proizvode jako maštovite filmove sa svježim idejama.

uostalom, kako točno remake šteti originalu? ja ne gledam baš rimejkove i u pravilu su sranje, ali mi ponekad pobude interes za original što je dobra stvar. ponekad me čak i zanima novi pristup nekoj ideji. sad ću bubnut bezveze... veliki sam fan halloween serijala i bilo mi je zabavno pogledati kako se rob zombie poigrao s tim konceptom. film je kvalitetom bio miljama daleko od carpenterovog originala, ali sam se zabavio i ispunio svoj fanboy poriv za novom pustolovinom michaela myersa.

a dobrih filmova, hvala bogu, imaš na bacanje. da svaki dan pogledaš 5 filmova, i dalje bi na kraju kaskao i ne bi stigao pročešljati sve.

jebiga, hollywood je izgrađen na novcu i zbog tog magičnog papira i opstaje. ziher je ziher. no, hvala kurcu, filmska umjetnost ne ovisi o hollywoodu.
__________________
insomničar bez staža
taktichar_avram is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 22:29   #13
Quote:
taktichar_avram kaže: Pogledaj post
neš ti problema. ako nekoga toliko neopisivno živciraju rimejkovi i prequeli, neka ih se kloni. postoje kinematografije van hollywooda koje proizvode jako maštovite filmove sa svježim idejama.

uostalom, kako točno remake šteti originalu? ja ne gledam baš rimejkove i u pravilu su sranje, ali mi ponekad pobude interes za original što je dobra stvar. ponekad me čak i zanima novi pristup nekoj ideji. sad ću bubnut bezveze... veliki sam fan halloween serijala i bilo mi je zabavno pogledati kako se rob zombie poigrao s tim konceptom. film je kvalitetom bio miljama daleko od carpenterovog originala, ali sam se zabavio i ispunio svoj fanboy poriv za novom pustolovinom michaela myersa.

a dobrih filmova, hvala bogu, imaš na bacanje. da svaki dan pogledaš 5 filmova, i dalje bi na kraju kaskao i ne bi stigao pročešljati sve.

jebiga, hollywood je izgrađen na novcu i zbog tog magičnog papira i opstaje. ziher je ziher. no, hvala kurcu, filmska umjetnost ne ovisi o hollywoodu.
znam ja to sve što ti kažeš, al nekad je holjivud imao kredibilitet i umjetnosti...i stvarno je bilo dobrih filmova...slažem se s tobom, neki žal ostaje...
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 23:10   #14
Hollywood snima ono što publika želi. Ozbiljnije i originalne filmove je jako teško prodati.
__________________
They only met once, but it changed their lives forever.
They were five total strangers, with nothing in common, meeting for the first time. A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse. Before the day was over, they broke the rules. Bared their souls. And touched each other in a way they never dreamed possible.
Five strangers with nothing in common, except each other.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 00:58   #15
neka pati koga smeta.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 01:32   #16
dokkod ih ljudi gledaju
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 09:58   #17
Quote:
mr.c4 kaže: Pogledaj post
Hollywood snima ono što publika želi. Ozbiljnije i originalne filmove je jako teško prodati.
Obrnuto, sve što ljudi vole, od hrane do glazbe do filmova, vole jer im je marketing to ubacio u uho...

Malo ljudi imaju svoje mišljenje, većina je naučeno
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 11:41   #18
postajem imun na stupidnost mase. no još nisam imun u potpunosti. i ne mogu vjerovati broju upisa na temama za filmove ona dva fejkera. toliki su lažnjaci da im više ne pušim ni starije naslove koji su na glasu kao dobri.

koristim ovu priliku da zamolim otvaranje novog podforuma unutar filma gdje bi se getoizirali svi nastavci, remakeovi, blockbusteri, svi oni filmovi koji će se tek snimiti, a imaju otvorene teme. također bih zamolio ovlast gdje bih u taj smrdljivi geto ubacio sve teme koje me nerviraju, tipa najbolji film ikada u povijesti, najbolji brat od glumca koji je najbolji ikada u povijesti i slična sranja: koji je betmen najbolji, koji kum, koji kurac-palac. fala in.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 11:49   #19
Nije ti to hrišćanski, bloomeru. No dobro, ti si vjerojatno isuviše racionalan da bi bio hrišćanin, je l' tako?

Vezano uz temu: prerade, nastavci i sve slično što vam smeta, snimat će se dok god zarađuju novac, a novac, bo'me, zarađuju.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 12:06   #20
Ovisi...

Parodije su se recimo posve srozale, ne vjerujem da danas više mogu u kina, samo direktno na DVD...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.