Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2012., 14:30   #41
Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post
ah rimejkovi....prequeli itd... čine mi se kao "nužno zlo", da novim mladim generacijama prikažu stare filmove, s novim efektima...
Ne, remakeovi ne služe da bi išta približavali. Služe eventualno da bi novoj generaciji prodali isto što su već jednom onoj staroj.

A novoj generaciji se ionako jebe za stare filmove.
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 14:43   #42
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
Ne, remakeovi ne služe da bi išta približavali. Služe eventualno da bi novoj generaciji prodali isto što su već jednom onoj staroj.

A novoj generaciji se ionako jebe za stare filmove.
nisam rekla da išta približavaju, već novoj generaciji PRIKAZUJU stare filmove, s novim efektima
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 14:53   #43
Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post
nisam rekla da išta približavaju, već novoj generaciji PRIKAZUJU stare filmove, s novim efektima
Ispričavam se. Računao sam da "prikazati" rabiš kao sinonim za približiti, jer ne mogu shvatiti kako se snimanjem remakea prikazuje stari film. Valjda ne razumijem riječ "prikazati"

Potpuno nevažno kako ćemo to nazvati, poanta ostaje ista.
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 14:57   #44
mene isto frustrira ova era rimejkova. stvarno su već prekrdašili. doduše, onda se zamislim i zapitam - pa ček, tko radi rimejkove? masovno ih rade ameri i hollywood. a jel svijet samo hollywood? nije. dapače, svijetu ne fali originalnosti. a i dobar dio tih rimejkova ionako potječe od filmova iz europe ili azije, tak da...zapravo je problem u tome što smo svi toliko kapitalistički ovisni o hollywoodskom sjaju i blještavilu, a nismo naviknuti (masovno) gledat filmove iz drugih dijelova svijeta po čijim predlošcima hollywood kopira i zgrče ogromne pare. hollywood mi je čisti mcdonald's. brza, jeftina, umjetna hrana od koje ti kasnije pozli, ali svejedno je iz ne znam kojih razloga i dalje konzumiraš. navika, propaganda, hiperpatetika, šta li. iako možda postoji na stotine restorančića diljem grada koji bi ti ponudili nešto finije, neobičnije, egzotičnije i bolje.
fairydae is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 15:08   #45
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
Ispričavam se. Računao sam da "prikazati" rabiš kao sinonim za približiti, jer ne mogu shvatiti kako se snimanjem remakea prikazuje stari film. Valjda ne razumijem riječ "prikazati"

Potpuno nevažno kako ćemo to nazvati, poanta ostaje ista.
pa prikazuju u obliku na koji su to današnji klinci navikli, jer većina nije navikla na film bez hrpe efekata, te ih automatski kao što si i rekao stari filmovi više ne zanimaju.... ovako film koji se svidio publici prije npr.20 godina, prodaju opet, samo drukčije upakiran

al da poanta nam je ista
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 17:29   #46
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da se radi o napretku? Da, tehnologija je otišla naprijed, ali o napretku možemo pričati samo ako ona pridonosi kvaliteti filmova. Kao najveći napredak se spominju digitalni zapis, CGI efekti i 3D. Po mom mišljenju to je podvala koja je prodana generacijama koje odrastaju uz video-igre, a i u video-igrama je taj isti štos prodan na potpuno jednak način. Posve jednak ili veći gušt su ljudi imali i dok su igrali 2D igre na starim Super Nintendima ili GameBoyima.
Pogrešno si me shvatio. Mislila sam reći - tehnologija će napredovati baš u tom smislu koji si ti opisao - efektima će se kamuflirati loši filmovi, tj. to je onda napredak pod navodnicima. Tj. filmovi poput Harryja Pottera će naravno bolje izgledati s novim, boljim, većim budućim efektima i sl. Ja volim filmove atmosfere i razrađenih likova, tu efekti baš i ne trebaju.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 20:57   #47
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
On jest toliko dobar i originalan, bez pretjerivanja Mislim da remakeovi i slično nisu besmisleni. Recimo za 20 godina će se vjerojatno remakeati npr. Harry Potter, Sumrak i tome slično jer će tehnologija više napredovati. No Tarantinovi filmovi se ne zasnivaju toliko na tehnologiji nego ponajviše na atmosferi i likovima koji onda upotpunjuju priču. Zato mislim da nitko ne bi trebao remakeati njega jer će to biti teško. Što se ima remakeati u npr. Pulp Fictionu? Novi dijalozi?
Gle, niti Godardov klasik Do posljednjeg daha se ne zasniva na tehnologiji nego na osebujnom izrazu, pa su ga govna rimejkala u smeće sa Ričardom Giricom. ili Din Siegelovu Invaziju tjelokradica...ma primjera je bezbroj...Tarantino nije tu ništa privilegiran, pusti sad stavove o nekome...govna holivudska rade šta hoće...
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 09:53   #48
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Gle, niti Godardov klasik Do posljednjeg daha se ne zasniva na tehnologiji nego na osebujnom izrazu, pa su ga govna rimejkala u smeće sa Ričardom Giricom. ili Din Siegelovu Invaziju tjelokradica...ma primjera je bezbroj...Tarantino nije tu ništa privilegiran, pusti sad stavove o nekome...govna holivudska rade šta hoće...
Remake Godardovog filmića uopće nije smeće a bogami ni Kaufmanova Invazija tjelokradica.
cul-de-sac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 09:55   #49
Quote:
cul-de-sac kaže: Pogledaj post
Remake Godardovog filmića uopće nije smeće a bogami ni Kaufmanova Invazija tjelokradica.
Oh Giričin film jest smeće..Kaufman može proći...kasnije je to uništio inače dobar Ferarra
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 10:08   #50
Ferrarin nisam gledao a Kaufmanov film je vrlo dobar.

"Do posljednjeg daha", ovaj američki jelte, meni je sasvim simpatičan film. Ništa velebno, jasno, ali izvan zlokobnog konteksta prerade Godardovog klasika, prilično podcijenjen film.
cul-de-sac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 13:16   #51
Nakon što smo sad dobili SW: EP VII i nastavak Conana sa Arnijem, sad bi stvarno bio red da snime Kuma IV sa Andjem Garciom kao ostarjelim kumom.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 15:17   #52
Prequele i Sequele volin, ali samo kad se radi o trilogijama.Ne volin serijale sa vise od 3 nastavka (osin ako ima 2 trilogije tipa SW, ili sad LotR i Hobbit)
Remakeovi su mi bzvz
The Day the Earth Stood Still npr, ne kuzin potrebu snimanja glupog remakea kad imamo jedan od najboljih SF-ova ikad

A rebootovi imaju i prednosti i mane
Ono, marvel rade rebootove mortal kombata, judge dredda, spidermana
Ali ipak mi je drago npr da ce DC-ev Superman dobit reboot

Uzmite za primjer Batmana samo
Koliko tek protivnika ima, a koliko smo ih samo vidili u filmu, a neke, npr Riddlera nismo vidili kako treba
Jasno je da ce u iduce 2-3 godine doc novi film o Batmanu, makar sumnjan da ce bit blizu Nolanovim

Po mon misljenju remakeovi su nesto najgadljivije u filmskoj industriji
Thiago is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 12:43   #53
Što reći nego

U planu i remake filma "Das Boot"
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 13:16   #54
Bezveze tema. Remakeova je uvek bilo i uvek ce ih biti. A sada se neki cude kao da se remakeovi rade tek od pre 5-6 godina i kao da je to nesto novo.

Ja volim remakeove. Puno njih su mi bolji od originala iako je to retko obicno i u vecini slucajeva mi je original bolji.
Recio Scarface bolji mi je remake, The Last House on Left bolji mi je remake, The Thing isto remake bolji...
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 23:50   #55
Sinoć sam baš pogledao L.A. Takedown 1989 na jubito..
Što bi bilo da nije napravljen remake Heat 1995..
Filmska umjetnost bi bila vrlo zakinuta..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 20:10   #56
uvijek je bilo tih remakeova ali u zadnje vrijeme ko da stalno čitam da planiraju neki novi
pročitala sam nedavno da će reciklirati The Crow, The Craft, Scarface
stvarno im fali ideja, a opet znam da ću pogledati
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 03:08   #57
do propasti.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 11:29   #58
kratko i jasno..protiv !
ako se bas mora onda 30 god minimalo..idealno 50 god..
ameri kad kopiraju azijce ili obratno ili bilo tko drugi 15 godina..

mojih par deka rize..
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 13:59   #59
Ok napraviti remake...filma iz starog cca 30 tak god...al jbt recimo spiderman...pa kolikl vise.Sad ce i Batman...ma jedu govna.Hollywood je postao rupa smeca i jako,jako rijetko izađe od njih vrlo dobar film.Redatelja ko govana...
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 14:15   #60
naravno da nisam fan remakeova, ali bi volio da nastane novi "Back to the Future" čisto reda radi, makar nitko neće zamjenti Fox-a i Llyoda
Andy_KRS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:37.