Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2012., 23:47   #1
The Legend of Conan

Kako je The Legend of Conan sigurna stvar, i kako će viejsti o ovom fast-tracked projektu stizati iz mjeseca u mjesec, bilo bi red imati zaeban topic.

Arnie se vraća Conanu!



Kao grom iz vedra neba danas je diljem filmskog svijeta odjeknula vijest kako se Arnold Schwarzenegger vraća Conanu, ulozi koja mu je otvorila vrata velike filmske karijere. Naime, kako navodi Deadline, Universal Pictures producirati će novi film o Conanu, pod naslovom The Legend of Conan, sa Arnoldom u glavnoj ulozi, a koji bi u kina trebao stići u ljeto 2014. godine.

Film će producirati Frederik Malmberg i Chris Morgan. I dok je Malmberg predsjednik uprave Paradox Entertainmenta, a koji drži prava na Conana, Morgan je uhodani Universalov scenarist, najpoznatiji po radu na zadnja četiri filma iz serijala Brzi i žestoki, kao i po scenarijima za Wanted i nadolazeći 47 Ronin. Štoviše, Morgan je već osmislio priču filma, a postoji mogućnost kako će s prihvatiti i pisanja scenarija.

Podsjetimo, Arnie je Simerijca prethodno utjelovio u Conanu Barbarinu iz 1982. godine, te u Conanu Razaraču iz 1984. godine, a što mu je, zajedno s nastupom u Terminatoru, širom otvorilo vrata velikih filmskih studija. Conana, je, kao što sigurno znate, posljednji put utjelovio Jason Momoa u prošlogodišnjem rebootu franšize, koji je podbacio i kod kritike i kod publike, također u produkciji Paradox Entertainmneta. Međutim, Malmberg je uvjeren kako najavljeni Conan sa Schwarzeneggerom u glavnoj ulozi sigurno neće dijeliti sudbinu prošlogodišnjeg Conana, a iz razloga što upravo svi žele vidjeti završetak priče o Conanu, naznačene na kraju Arnoldova dva Conana.

"Prvi film je završio s Arnoldom na tronu kao ostarjelim ratnikom, i to je upravo smjer u kome će naš film krenuti. To je onaj nordijski, vikinški mitološki lik koji je bio kralj, ratnik, vojnik i plaćenik, koji spavao s više žena od ikoga drugoga, i koji se bliži kraju svog životnog puta. Zna kako je na putu za Valhalu i stoga želi otići kroz dobar boj", izjavio je Malmberg.

Kao što se i moglo očekivati, ne planira se povratak Jasona Momoe. Štoviše, Malmberg je otkrio kako će The Legend of Conan ignorirati ne samo prošlogodišnji reboot, nego i Conana Razarača iz 1984., pa bi se novi film trebao direktno nastaviti na Miliusov original, a za kojega je scenarij napisao Oliver Stone.

"Nakon izvornog filma, sve što je došlo poslije izgledalo mi je glupo", otkrio je Morgan. "Mitologija iz pera Roberta E. Howarda i ponešto izvrsne filozofije od Nietzschea pa do Atile ispunjava originalni film. Ljudi kažu kako on [Conan] nije uopće pričao prvih dvadeset minuta filma, no to je bilo s namjerom kako bi se pokazao čovjek koji preuzima kontrolu nad svojim životom. Novi film prikazati će Conana u dijelu života u kome se sada nalazi Arnold, i pritom ćemo u priči moći iskoristiti činjenicu kako je ostario. Toliko volim Conana da ga jednostavno ne želim dirati ukoliko ne osmislimo nešto hvale vrijedno. A mislimo kako smo našli dostolnog nasljednika originala. Promatrajte ga kao Conanov Nepomirljivi", rekao je Morgan.

Što se tiče predikata filma, još uvijek nije odlučeno hoće li navedeni nositi oznaku R kao i original, no zasigurno neće biti velikog odmaka od originala. "Volim poteze koje su vukli u tom filmu. Počinje sa općim pokoljem i uništenjem Conanovog sela od ruke moćnika u izvedbi Jamesa Earla Jonesa, a potom vidite mladog Conana koji, okovan za mlinski kotač, postaje jači. Potom je borac u ringu, a kasnije i rasplodni mužjak, prije negoli susretne prvu ljubaznu osobu u svom životu, koja ga pusti na slobodu. Sve te strašne stvari dogodile su se s razlogom, da bi ga potom taj čin milosrđa uputio na putovanje života. Hoćemo li opet vidjeti takvu razinu nasilja? Svakako, no jedino ako služi prikazati lik koji živi po barbarskim zakonima divljine, koji je spreman na ekstremno nasilje i bijes, no koji si je stvorio i vlastiti kodeks ponašanja i po njemu se ravna. Na kraju originalnog filma, Conan je izgradio takvu ličnost, a novi će film krenuti otuda, budući se sada susreće sa drugačijim izazovima, a u koje spada i suočavanje sa starošću", konstatirao je Morgan.

O projektu se izjasnio i Schwarzenegger, otkrivši kako jedva čeka vratiti se ulozi Conana. "Uvijek sam volio lik Conana i počašćen sam što su me pozvali da ga ga opet glumim. Jedva čekam raditi s Universalom i timom koji okupljaju Fredrik Malmberg i Chris Morgan kako bi razvili novo poglavlje ove uistinu epske priče", rekao je Arnie.

Kako bilo, kao pravi fanboysi jutros smo ostali u deliriju vidjevši kako nam se ostvaruju najintimniji snovi vezani uz Conana. Doduše, ne bi bilo naodmet kad bismo u ulozi Conanovog sina vidjeli The Rocka, ili možebitno Rolanda Kickingera. Nadamo se kako nas čitaju i dečki iz Universala.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 23:54   #2
Fino, ovo se ceka.

Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
bilo bi red imati zaeban topic.
Znaci zajeban topic ali ti ono u nekom fazonu pa kazes zaeban
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 23:59   #3
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Fino, ovo se ceka.



Znaci zajeban topic ali ti ono u nekom fazonu pa kazes zaeban

Lol Zaseban, no može i zaeban, i to u smislu preheben.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 00:06   #4
zaebano, nema sta!
__________________
Always be closing.
593 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 00:25   #5
Može li Arni biti uvjerljiv Conan?

Conan je u literaturi najstariji u priči "Hour of the dragon". U toj priči je on kralj i ima 45- 50 godina i još je najjači i najbolji sa hladnim oružjem.
Arnie ima 65, a i izgleda kao da ima 65.

Clint Eastwood je u "Unforgiven" glumio starca koji na kraju pobije sve neprijatelje, ali revolveraš, ma koliko star bio, puca iz pištolja...
Conan ne puca iz pištolje, nego se bori prsa o prsa. Borci prsa o prsa moraju biti zajebani i brzi.

Arnie ni kad je bio mlad nije bio pojam agilnosti i brzine... a sada?
Otežavajuća okolnost je i ta što su u doba prvog Conana, pojam mačizma i tough tipova, bili bodi- bilderi.
Danas se bodi bilderi smatraju napumpanim tromim govedima, a pojam opasnih ljudi su MMA fighteri. Lean and mean, opaki i brzi kao pantere.

Kako da starac od 65 bude uvjerljiv kada se bori sa trostruko mlađim ljudima?

Doduše, moguće je da naprave foru kao u "Napadu klonova" gdje su glavu Christopher Lee-ja računalno naljepili na tijelo mladog tipa, pa je izgledalo kao da je matori Christopher Lee vrhunski mačevalac.
Mogli bi Arnijevu glavu nalijepiti na Rockovo tijelo...
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 00:38   #6
Nebitne su godine,važno da se Arnie vratio u glumu!

edit: ovo se svakako očekuje!
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 03:35   #7
Ne mogu opisati kako sam presretan zbog ove vijesti.

Original mi je jedan među najdražim filmovima, a nastavak je OK. Šteta što se ovaj Conan neće nastavljati i na taj.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 12:09   #8
Dijelim tvoj entuzijazam Cobra, isto se veselim, ono sa Momom, kakli se več zove, bila mi je totalna bljuvotina, Niko sem Arnija nemre ujteloviti Conana kak se spada..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 12:13   #9
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Kao što se i moglo očekivati, ne planira se povratak Jasona Momoe. Štoviše, Malmberg je otkrio kako će The Legend of Conan ignorirati ne samo prošlogodišnji reboot, nego i Conana Razarača iz 1984., pa bi se novi film trebao direktno nastaviti na Miliusov original, a za kojega je scenarij napisao Oliver Stone.
Koliko god me obradovala ova vijest, ne sviđa mi se što će ignorirati Conana Razarača. Ipak je i tu Arnie. Nadam se da će Malmberg s vremenom promjeniti mišljenje. Ono, ne moraju baš u filmu spominjati događaje iz Razarača, ali neka se barem ne prave da se nije dogodio.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 16:09   #10
Meni je žao što će ignorirati Razarača samo zbog toga što neću opet vidjeti hot koku Oliviu D'Abo.



__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 16:55   #11
Evo jedan mali slideshow koji sam napravio o Arnoldovim nadolazećim filmovima...
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 19:40   #12
Super i još kad bi Basil ustao iz mrtvih da svojom savršenom glazbom upotpuni ovaj film kao što je to učinio i za original.
razigrani_prstici is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 21:19   #13
Jaooo... ovo se čeka! :klap: Jedan je Švarcijev Konan.

Nije meni ni Momoa loš, ali nakon Švarcija je kao malo dete...
__________________
I svitli, svitli jedan prozor kraj đardina...
Artemiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 16:13   #14
IGN News : Arnold Schwarzenegger Will Return as Conan
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 17:45   #15
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Može li Arni biti uvjerljiv Conan?

Conan je u literaturi najstariji u priči "Hour of the dragon". U toj priči je on kralj i ima 45- 50 godina i još je najjači i najbolji sa hladnim oružjem.
Arnie ima 65, a i izgleda kao da ima 65.

Clint Eastwood je u "Unforgiven" glumio starca koji na kraju pobije sve neprijatelje, ali revolveraš, ma koliko star bio, puca iz pištolja...
Conan ne puca iz pištolje, nego se bori prsa o prsa. Borci prsa o prsa moraju biti zajebani i brzi.

Arnie ni kad je bio mlad nije bio pojam agilnosti i brzine... a sada?
Otežavajuća okolnost je i ta što su u doba prvog Conana, pojam mačizma i tough tipova, bili bodi- bilderi.
Danas se bodi bilderi smatraju napumpanim tromim govedima, a pojam opasnih ljudi su MMA fighteri. Lean and mean, opaki i brzi kao pantere.

Kako da starac od 65 bude uvjerljiv kada se bori sa trostruko mlađim ljudima?

Doduše, moguće je da naprave foru kao u "Napadu klonova" gdje su glavu Christopher Lee-ja računalno naljepili na tijelo mladog tipa, pa je izgledalo kao da je matori Christopher Lee vrhunski mačevalac.
Mogli bi Arnijevu glavu nalijepiti na Rockovo tijelo...
Pa nije baš Conan oličenje agilnosti i brzine,ni u filmu niti u stripu,usto Conan se rijetko šaketao ,Conan se mačevao
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 20:00   #16
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Koliko god me obradovala ova vijest, ne sviđa mi se što će ignorirati Conana Razarača. Ipak je i tu Arnie. Nadam se da će Malmberg s vremenom promjeniti mišljenje. Ono, ne moraju baš u filmu spominjati događaje iz Razarača, ali neka se barem ne prave da se nije dogodio.
Meni je drago da ga ignoriraju jer film je smeće. Kao klinac sam ga obožavao, ali kad sam ga pogledao ponovno pred 2-3 godine...jedva sam izgurao do kraja. Razarač je ništa doli PG-13 dječji Conan u kojem Conan ima funny sidekicka, baca fore svako malo i šora se sa gumenim čudovištem, te generalno izgleda nevjerojatno trashy. IMO sramota za original...

Što se tiče ovog Conana kojeg namjeravaju snimiti...dosta sam skeptičan u vezi toga (i vjerojatno ću biti skeptičan sve dok ne vidim prve official slike ili trailer). Arnie je star...naravno, samim time nije nepokretan ali je star i koliko god je on u dobroj formi za čovjeka svojih godina, nije u dobroj formi za ulogu Conana. I nekako sumnjam da će on u ovim godinama (srednje 60-e) uspjeti vratiti potrebnu masu i veličinu koja mu je potrebna za tu ulogu (jedino uz uporabu nekih ilegalnih supstanci za rast mišića, ali pitanje je da li smije to koristiti jer je i onako tamo sredinom 90-ih operirao srce). Plus, već se požalio kako ima problema sa zglobovima te kako na kraju svakog snimanja mora stavljati hladne obloge (a završio i u bolnici zbog ozljede ramena), a nikada nije ni bio pretjerano agilan i brz (što Conan u stripovima je...ono, u sekundi je spreman preskočiti stol i skočiti nekoj zvijeri za vrat te ju izbosti 10 puta čame u 2 sekunde), tako da ne znam hoće li on moći izvesti te scene bitaka i mačevanja a da to izgleda uvjerljivo.
Iskreno, radije bih da Momoi daju još jednu šansu jer lik se iskazao kao Conan, čak možda i mrvicu bolje nego Arnie (bliži je Conanu iz stripova i knjiga, a da ne kažem agilniji), a ni film nije uopće bio tako loš, naprotiv...pa mislim da zaslužuje još jednu šansu. Možda čak i više nego Arnie koji će u vrijeme dok se ovaj Conan bude snimao (2014. ako se ne varam) imati 67. godina.

Radije bih da su odlučili snimiti True Lies 2 umjesto ovoga...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.

Zadnje uređivanje Dragonrage : 28.10.2012. at 20:43.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 20:31   #17
Quote:
Dragonrage kaže: Pogledaj post
Conan, čak možda i mrvicu bolje nego Arnie (bliži je Conanu iz stripova i knjiga, a da ne kažem agilniji), a ni film nije uopće bio tako loš, naprotiv...pa mislim da zaslužuje još jednu šansu. Možda čak i više nego Arnie koji će u vrijeme dok se ovaj Conan bude snimao (2014. ako se ne varam) imati 67. godina.
hear, hear
slazem se sa ovime. Arnie je vec ostario i nekako sam skeptican glede tog projekta. trom je bio i prije, a tek sada, u godinama, tesko da ce to liciti na nesto. tko zna; mozda iznenadi. we'll see
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 21:35   #18
Quote:
Dragonrage kaže: Pogledaj post
Meni je drago da ga ignoriraju jer film je smeće. Kao klinac sam ga obožavao, ali kad sam ga pogledao ponovno pred 2-3 godine...jedva sam izgurao do kraja. Razarač je ništa doli PG-13 dječji Conan u kojem Conan ima funny sidekicka, baca fore svako malo i šora se sa gumenim čudovištem, te generalno izgleda nevjerojatno trashy. IMO sramota za original...
Za onoga sa Momoom je remek djelo.

edit: tako su i za Stallonea govorili, pa je svima začepio usta...
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 21:51   #19
Quote:
c0bra kaže: Pogledaj post
Za onoga sa Momoom je remek djelo.

edit: tako su i za Stallonea govorili, pa je svima začepio usta...
Je kurac...možda 10-godišnjacima...ako i njima

A Stallone i Arnie su danas ko nebo i zemlja što se forme tiče...jedan je godinama održavao formu i puca sesredstvima za rast hormona (tak nešto) dok je drugi proveo 8 godina u guvernerskoj fotelji i zapustio se i tek se sad vraća u koliko toliko pristojnu formu....
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 22:03   #20
oustalom, vidjet cemo na sto ce liciti The Last Stand i Ten.
po Ten bi se moglo reci da izgleda nesto bolje nego u Exp2.
u svakom slucaju, nemam bas neka velika ocekivanja da ce biti puno vitlanja macem (ako uopce snime ovaj film)
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.