Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2015., 16:27   #61
Moj ti je savjet da ga nekad probaš ponovno pogledat. Film definitivno nije besmislen.
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 17:13   #62
Ona scena s Journey Through the Past je tako dobra, pogledao sam je barem 10 puta, savršeno uklopljena pjesma. Također, Harvest scena isto odlična. Samo s te dvije scene me film "kupio".
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 23:26   #63
Zna li netko možda kad bi film trebao izaći u Hrvatskoj? Volio bih pogledati u kinu, PTA mi je jedan od najboljih redatelja današnjice.
osmi_samuraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 16:26   #64
Quote:
osmi_samuraj kaže: Pogledaj post
Zna li netko možda kad bi film trebao izaći u Hrvatskoj? Volio bih pogledati u kinu, PTA mi je jedan od najboljih redatelja današnjice.
početkom travnja
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:07   #65
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
početkom travnja
Pa možeš već skinuti u odličnoj kvaliteti, a nije to neki film koji bi bilo bolje gledati u kinu.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:23   #66
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Pa možeš već skinuti u odličnoj kvaliteti, a nije to neki film koji bi bilo bolje gledati u kinu.
dobra je kvaliteta, odgledao sam al želim još jednom pogledat u kinu
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:26   #67
+1
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:54   #68
reko sam već jednoj frendici da se strpi da odemo zajedno to pogledat dok me pitala kakav je
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 19:01   #69
Ekranizacije takvih pisaca budu obično smeće, što sumnjam da nije i Inherent Vice, koji uzdisaje i sveopću očaranost drži samo radi inicijala redatelja. Upravo ga skidam.

The Rum Diary(Hunter S. Thompson) npr.. Dvostruko sam požalio što sam uopće gledao taj film, u kinu.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 19:27   #70
ovaj ima osobine budućeg kultnog filma sa svojim random momentima i izgubljenim likovima. ti dijalozi i sudden momenti likova. čovjek koji voli dobru glumu neće požalit
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 19:36   #71
Riječ je o kultnom romanu. Roman je taj koji sadrži kultno. Sumnjam da film(redatelj i scenarist) vjerodostojno može uobličiti intrepretaciju sivih stanica jednog, poput Pynchona kompleksnog pisca, baš kao i čitatelja (a jebeš film u kojem moraš vraćat pojedine dijelove). Imam osjećaj da je ovo nogom gaženi kupus od filma. U zrak bezrazložno uvinut. Stoga...javim se s recenzijom.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 19:47   #72
i clockwork orange je kultna knjiga ako ćemo tako. jasno da je film druga dimenzija i ovisi o redateljevoj viziji kako će to uklopit u svoj neki koncept. nisam čitao knjigu ali recenzije kažu da film vjerno prati knjigu i fanovi knjige uglavnom nisu razočarani.

al ovdje gledam tipično filmske karakteristike, od same režije i scenarističkog koncepta do same igre između više poznatih i odličnih glumaca. ima puno pamtljivih scena, a sami likovi su kreacije redateljskih uputa do onog doprinosa koju kroz živost i kreativnom igrom donosi sam glumac.

dok sam mislio kultan, mislio sam u smislu big lebowskog, mislim da će imat svoju publiku koja bi se često referirala na taj film. osobno smatram da PTA ima boljih filmova: i there will be blood, magnolia, boogie nights i master su mi bolji njegovi filmovi, ali ovo je u odnosu na ostale stvari kaj se danas u filmskom svijetu nudi, sasvim dobra, zabavna i ugodna poslastica.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 19:50   #73
Nadam se da se varam..

P.s. Clockwork Orange Truba.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 20:15   #74
Film je drukčijii medij od knjige, ja volim eto spomenutu Paklenu naranču i od Burgessa i od Kubricka. Nisam čitao knjigu Inherent vice, no mislim da bi mi se svidio svejedno film. Normalno da se svi razočaraju filmom nakon knjige, jer su knjige detaljnije i mnoge stvari je nemoguće prenjet na film.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 21:10   #75
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Film je drukčijii medij od knjige, ja volim eto spomenutu Paklenu naranču i od Burgessa i od Kubricka. Nisam čitao knjigu Inherent vice, no mislim da bi mi se svidio svejedno film.
Naravno da jest, čitajući štivo direktno je upletena čitateljeva imaginacija, dok gledajući film nema ni 'I' od gledateljeve imaginacije. U filmu sudjelujemo u imaginaciji redatelja.

Quote:
Normalno da se svi razočaraju filmom nakon knjige, jer su knjige detaljnije i mnoge stvari je nemoguće prenjet na film.
Nije istina, a reći ću ti i zašto. Tj. dat ću ti primjer:
Knjiga:

Stajala je u dvorištu(pa opis: pored garaže bijele boje, ispod lješnjaka), ispred njih, onakva mala, okrugla i zajebana. Iako joj je jetar manipulirao sijedom kosom, ta stara dobrica dobro je znala kako suočiti nekolicinu pohlepnih poluproizvoda s istinom(pa opis: bradati, debeli, sa šiltericom, crnim jaknama, blabla). 'svi slobodno pojebite vlastiti čmar'. Sin se pozitivno začudio da mu majka raspolaže vrhunskim vokabularom..

Film:

http://www.blogcdn.com/slideshows/im...iginal.gif?v=1
Želim reći da film može opisati 1, 2, 3,...n stranica(za kojih nam nekoliko minuta čitanja) u samo jednoj sceni od nekoliko sekundi. Sad...druga je stvar što nečije(moje da, ne stalno, ali velikom većinom) oko ne precipira detalje. E tu redatelj dolazi do izražaja, bitno je da ne odmiče od originalnih misli pisca, pa tako danas imamo podosta savršenih ekranizacija, ali zato i veliku većinu totalno krivo ekraniziranih sranja(što je slučaj S.Kinga npr. + ironično je što on nimalo nije kompliciran).

Slika govori 1000 riječi nije samo istrošena fraza.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 21:26   #76
u slučaju kubricka i tarkovskog radi se o adaptacijama knjiga koji ustvari i nisu adaptacije, nego filmovi koji su 'based on material'.

film je vruć medij koji okupira sva osjetila i daje ti na uvid ono što se na pokretnoj vrpci (danas digitalni zapis) vrti i ne daje ti mogućnost da zamišljaš nešto dalje...

knjiga je hladan medij koji ti donosi samo jednu dimenziju koju ti interpretiraš na sebi voljan način., u imaginaciji daje na uvid dodatno stvaranje proizvoljne slike, atmosfere, ako ne i zvukove.

redatelj nije isto što i pisac knjige i po meni je jedno raditi suhoparno po knjizi odnosno adaptiranom scenariju nego dati na uvid svoju viziju onoga što se u knjizi radi. naravno, kubrick i tarkovsky su primjeri neovisnih redatelja koji su samo preuzimali njima zanimljiva ideje iz izvora i prenijeli ih na film točno u onom svjetlu u kojoj su ih izamišljali. radi se o svojevrsnim razradama tema koje su ih kao umjetnike okupirale i o tome se najbolje izrazili - na filmu.

PTA je jedan od onih redatelja koji i ima viziju, ali se i oslanja na kreativnost koju mu glumac može donijeti na filmu. zato je recimo day-lewis u twbb punim pravom nositelj radnje cijelog filma, odnos phoenix-seymour hoffman u masteru itd. uz ostale teme koje istražuje, da se sad tu ne raslojava dodatno sve tematike koje se mogu iščitati iz filma.

Inherent vice ima očito genijalnu bazu na predložak koji je sam po sebi već kultan, i pažljivim odabirom i razradom svakog kadra ispunjava ono što bi takav uradak i tražio za takvu adaptaciju na film.

to uvelike ovisi o razradi karaktera, ono što se iščitava ne samo iz scenarija, dakle ono što sam glumac može donijeti (a i nakon odgledanog, što je donio, odnosno su donijeli) u svom kreativnom svijetlu za ispunjenost cijelog filma. ko je čitao knjigu radnju zna. prema tome, sit down and enjoy the ride
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 21:27   #77
@napokon
Mislio sam na druge stvari koje se teško prenose na film, kako ćeš primjerice struju svijesti, sve misli lika na film prenjet, nemoguće je. Normalno da slika govori 1000 riječi, to je prednost filma.

Mislim da smo malo u offtopicu
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 01:40   #78
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Jedan od najčudnijih filmova koje sam ikad pogledao. U pozitivnom smislu. Drži se vjerno knjige, par likova je izbačeno, plus odlazak u Vegas. Također u knjizi, povratak djevojke se činio stvaran, dok u filmu nisam baš siguran jel se stvarno vratila ili je halucinacija Doca. Ista stvar i sa prijateljicom. Ko je pogledao volio bi da prokomentira o ovome.

Film je prelijepo snimljen, sedamdesete California, nevjerovatno je kako je dočarano to razdoblje.
Soundtrack je odličan. Neil Young. Posebno ona scena na kiši s ovom pjesmom u pozadini https://www.youtube.com/watch?v=wYRkaUOWg8A
Glumačka postava je fenomenalna. Svaka scena između Joaquina i Brolina je urnebesna, pogotovo ona zadnja.
Ali najveće otkriće je Katherine Waterston. Ne znam gdje je ta glumica bila dosad. Mislim da sam se zaljubio.

PTA nije razočarao ni ovaj put, iako će mišljenja biti dosta podijeljena. Jedva čekam da i vi ostali pogledate pa da komentiramo.

Za mene definitivno top 3 film od ovih iz 2014.

9/10
Djelomičan potpis. Ovo s Waterston, soundtrackom i scenama s Joaquinom i Brolinom. Posebno mi je Brolin genijalan.
U svakom slučaju, adaptacija je ostala dosljedna romanu, ne odskače ni u jednom pogledu i to mi se sviđa također. Ali me nije pretjerano oduševilo jer sam bar PTA smatrao redateljem koji si ne bi dopustio pretjerano preseravanje i ulaženje u nekoherentan materijal bez da dobro promisli o svemu. Ovako mi izgleda kao da je iz gušta išao raditi, no ne s tolikim žarom i ambicijom kao onim viđenima u Boogie Nights.
Solidan film sam po sebi, ali meni jedan od najlošijih njegovih.
__________________
How many people have to die before we finally do something about dropping pianos?
HedgehogDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 10:14   #79
Pa ovo je skroz dobro. Ne znaš tko tu koga, kako i zašto, ali trava i kalifornijsko sunce učinili su svoje.
cul-de-sac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 17:23   #80
Da kažem da je film loš, lagao bih.

Da kažem da je dobar, lagao bih (k'o pas).

Ne znam, sijaset solidnih do odličnih glumaca, provjerena njuška iza kamere, ali kažu oni koji su čitali knjigu - ne mo'š ti od govneta napraviti pitu. Nisam čitao knjigu, ali znam sljedeće: drogaši, Kalifornija iz tog vremena, napušene trebe, ludi Martin Short i najluđi Josh Brolin nikada nisu bilo tol'ko dosadni koliko u ovih nepotrebnih 2 i pol sata trajanja. Pa eto, loš materijal (navodno) kao osnova, što ne znači da je film morao il' trebao biti ovako naporan.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.