Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2015., 00:30   #81
Je li "Inherent Vice" igrao u hrv. kinima?

PTA mi je najdrazi redatelj, a jos nisam vidio nikakvu objavu od Cinestara.
__________________
... et lux in tenebris lucet et tenebrae eam non conprehenderunt...
SkyEnD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 02:59   #82
Nije igrao, a cini se da i nece, davno je film izasao.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 14:32   #83
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Nije igrao, a cini se da i nece, davno je film izasao.
Hala.

SRAMOTA!!!
__________________
... et lux in tenebris lucet et tenebrae eam non conprehenderunt...
SkyEnD is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 14:45   #84
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Da kažem da je film loš, lagao bih.

Da kažem da je dobar, lagao bih (k'o pas).

Ne znam, sijaset solidnih do odličnih glumaca, provjerena njuška iza kamere, ali kažu oni koji su čitali knjigu - ne mo'š ti od govneta napraviti pitu. Nisam čitao knjigu, ali znam sljedeće: drogaši, Kalifornija iz tog vremena, napušene trebe, ludi Martin Short i najluđi Josh Brolin nikada nisu bilo tol'ko dosadni koliko u ovih nepotrebnih 2 i pol sata trajanja. Pa eto, loš materijal (navodno) kao osnova, što ne znači da je film morao il' trebao biti ovako naporan.
potpis ko kuća.
boooooooooooooooring
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 02:00   #85
Dobri glumci razasuti po letargično dosadnjikavom filmu ! Očekivao sam više !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 02:17   #86
Ja sam ga pogledao još jedanput, fakat je brutalno dobar film i gledati ću ga opet uskoro.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 13:02   #87
Za one koji nemaju knjigu.

https://www.youtube.com/watch?v=QiFgD5AGLnA
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 13:44   #88
Ponešto izbačenih scena https://www.youtube.com/watch?v=cHl6qQ3V1Mc
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 12:27   #89
Evo zažalio sam što sam ga gledao. Inače ne volim "pljuvat" po filmovima,
ali zaista ovaj film je skroz naporan i besmislen. Jasno mi je da je namjerno
napravljen kao kaotičan i kroz neku "napušenu" perspektivu ali ovaj film nigdje
ne vodi. Volim pogledat i filmove nakon kojih moraš razmišljat i povezivati stvari pa i imati slobodu doživjeti tj. interpretirati stvari na svoj način ali ovdje ničega od toga nema. Jednostavno, dočaravanje atmosfere Kalifornije 70-ih i odnos "establishmenta prema hippijima" nije dovoljno da se napravi dobar film.
Eto čak ni Phoenix i Brolin nisu pomogli.
Mislim i ovaj "The Master" je bio "pomaknut" film ali imao je neku glavu i rep mi je i više mi je sjeo od ovoga
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 20:36   #90
Pa ono, i život je kaotičan i nikamo ne vodi, i puno toga što nam se događa je totalno slučajno, i ljudi dođu i odu, i ne znamo uvijek protumačiti stvarnost oko sebe, u nekom historijskom smislu.

Ako ste tip osbe koja voli konkretan, jednoznačan kraj (a i početak i sredinu i jedinstvo radnje i mjesta i katarzu) možda bolje da preskočite Inherent Vice i pogledate Ubojstvo, napisala je.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 21:40   #91
Ma definitivno film koji treba pogledati 2 puta minimalno. Prvi put pratiš radnju i jednostavno ne primjećuješ genijalnu atmosferu, no na kraju i nešto radnje pohvataš(nakon drugog gledanja).


Meni je gluma genijalan, vjerojatno su Phoenix i Brolin bolje odigrali svoje uloge nego pola ovih nominiranih za Oskara, pogotovo neki njihovi fiziki pokreti su mi urnebesni, kada Doc ode kod glavnog "zlikovca" i ovaj ga prepozna i ispituje nešto, njegove gestikulacije su presmiješne. Konverzacije između likova su zanimljive premda nigdje konkretno ne vode, soundtrack je totalno spot on te pridonosi nekoj nostalgičnoj atmosferi na momente. Možda ljudi nisu dovoljno upoznati s tim razdobljem pa im ne paše, no kužim da film nije za sve. I ovo što je peronja rekao, ljude dolaze i odlaze iz naših života, nađemo se u čudnim situacijam i nekada nema sve smisla, makar vjerojatno ne u ovako ekstremnim slučajevima.

Samo brijem da je film financijski flopnuo, nadam se da to neće otežavati PTA stvaranje novi filmova jer brijem da ni The Master nije dobro prošao.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 22:40   #92
Ne brini. Bio je nedavno neki članak o redateljima i bogatstvu i PTA je u vrhu. Ne znam kako.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 22:59   #93
Drago mi je da bar PTA ima muda napraviti film po svom guštu, a ne igrati na sigurno i financijski profitirati s filmom. Neka samo tako nastavi i ja sretan
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 00:46   #94
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Pa ono, i život je kaotičan i nikamo ne vodi, i puno toga što nam se događa je totalno slučajno, i ljudi dođu i odu, i ne znamo uvijek protumačiti stvarnost oko sebe, u nekom historijskom smislu.

Ako ste tip osbe koja voli konkretan, jednoznačan kraj (a i početak i sredinu i jedinstvo radnje i mjesta i katarzu) možda bolje da preskočite Inherent Vice i pogledate Ubojstvo, napisala je.
Slobodno ga ti pogledaj i nemoj se k....
Lijepo sam napisao kakav mi je film, bez hraćkanja i silovanja ostalih da se moraju složiti sa mnom.
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 19:16   #95
Sve ok, al nemoj onda umanjivat film na atmosferu i hipi napušavanja.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 19:33   #96
Svijetla točka ovog lošeg filma mi je pojava Eric Robertsa koji mi je u svojoj minutaži možda i najbolji dio filma. Hello little hippie
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 02:41   #97
ha jebote koji opičeni trip
uživao sam svake sekunde, par puta se nasmijao grohotom,
ma jednostavno uživao u američkim macama i docovim sandalama.

☆☆☆☆☆☆☆☆☆
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 21:21   #98
12 minuta Behind the Scenes: https://vimeo.com/130899960
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 08:19   #99
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
12 minuta Behind the Scenes: https://vimeo.com/130899960
prva liga, vrlo inspirativno
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 13:06   #100
ostao sam iznenađen koliko je film ispao loš, pa je možda bila stvar i do loše kopije koju sam gledao.
trebalo bi taj film još jedan put pogledati i mislim da bi u kinu bio bolji, što veći ekran to bolje
Končar Zanussi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:05.