Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2015., 15:37   #101
Tek sad ga pogledao. Jako mi se svidio. Trippy. Svježe i suvremeno režiran.
Lijep podtekst američkog društva. U tom kontekstu režijski pristup odlično sjeda. Phoenix i Brolin jebeni.
edward wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 15:57   #102
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ha jebote koji opičeni trip
uživao sam svake sekunde, par puta se nasmijao grohotom
Trenutak kad Sportello ugleda fotku djeteta narkomana... aaaaaaaaa!!!
edward wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 23:10   #103
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Inherent Vice. (Paul Thomas Anderson, 2014.)

Vjerojatno imam problema s Pynchonom. Prijevod "Dražbe" me ostavio potpuno hladnim, ali sam zaključio da je baš zbog užasnog prijevoda. Gđa je nedavno probala čitati upravo predložak ovoga, pa mi je naglas čitala dijelove i jako me živcirala barokna deskriptivnost banalnosti. Gđa je nakon nekog vremena odustala.

I sad ovako. Mislim da si je Anderson dao dosta interpretativne slobode i cijelo Pynchonovo elaboriranje sveameričke paranoje na svoju ruku pretvorio u dvaipolsatni trip. I sad taj trip-krimen protagonista ima zgodnih trenutaka, ali budući da je sve, po svojoj prilici, samo halucinacija preživjele polovice džankoznog para, zbilja nema potrebe da traje dva i pol sata. Zbilja nema. Ideja ne postaje niti išta jasnija niti išta nejasnija zahvaljujući tolikom trajanju.

However, ako PT kojim slučajem nije htio sve prikazati predsmrtnim tripanjem, onda ga je gadno profulao, jer nije našao kod između halucionirajućih stanja i onih (nazovimo) stvarnih, ako ova postoje. Otprilike kao što je i Nolan svjetski profulao u "Inceptionu". A, nasuprot, kao što nikada ne profula Lynch, jer je mudro džubre.

Tako da smo na kraju dobili nekakvo poigravanje sa specifičnostima tipičnog američkog detektivskog romana, s gomilicom zgodnih motiva, kao što je i "Big Lebowski". Samo što je Lebowski puno bolji, jer su Coeni em koherentniji em se u toj svojoj fazi još nisu doživljavali tako pametnima kao što se doživljavaju danas danas.

Dakle, može se pogledati zbog te gomilice simpatičnih minijaturica, uglavnom dobre glume (mada se Brolin tu i tamo znade oteti ili ne razumijeti s Andersonom) i prelijepe Shaste (ko je ta koka, kaj je privatno lujka, zašto je nema više?).

@Smoogj

Zaboravio si napisati najvažnije. Može se pogledati jer je jako zabavan.

Zadnje uređivanje Mr Smoogj : 18.01.2016. at 00:45. Reason: Dodavanje citata iz topica u kojem je rasprava počela
cul-de-sac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 23:13   #104
Quote:
cul-de-sac kaže: Pogledaj post
@Smoogj

Zaboravio si napisati najvažnije. Može se pogledati jer je jako zabavan.
Pa nije baš "jako". Jako zabavan je Lebowski. Inherent Vice je mjestimično zabavan, jer PTA nije baš zabavan tip.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 23:44   #105
Meni je bio zabavan, no kužim da dosta ljudi nije. A Brolin mi je tu bio najbolji.

Dobar film, naravno neusporediv s Big Lebowski.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 00:31   #106
Quote:
cul-de-sac kaže: Pogledaj post
@Smoogj

Zaboravio si napisati najvažnije. Može se pogledati jer je jako zabavan.
Zabavan ,a i glavnog glumca se mora vidjeti u takvoj ulozi jer je stvoren za nju.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 00:42   #107
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Zabavan ,a i glavnog glumca se mora vidjeti u takvoj ulozi jer je stvoren za nju.
A, mislim, zabavan i treba vidjeti glumca, ali... Da li je (Sorti)Lege mama Sportella tj. Bigfoota tj. Coya, koji su očito tri oniričke personifikacije istog lika? Je l' Shasta umrla trudna ili je prije toga rodila njihovo mrtvo dijete? To su neka od pitanja o kojima bi se trebalo razgovarati nakon ovog filma, a ne je li film zabavan ili nije.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 00:52   #108
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
A, mislim, zabavan i treba vidjeti glumca, ali... Da li je (Sorti)Lege mama Sportella tj. Bigfoota tj. Coya, koji su očito tri oniričke personifikacije istog lika? Je l' Shasta umrla trudna ili je prije toga rodila njihovo mrtvo dijete? To su neka od pitanja o kojima bi se trebalo razgovarati nakon ovog filma, a ne je li film zabavan ili nije.
Meni uopće nikaj od tih pitanja nije bilo bitno. Izrazito zabavan i pitak film nakon kojeg uopće nisam imao potrebe za promišljanjima toga tipa. Pošto sam ga davno gledal ne mogu ni sada promišljati o tome da ti ponudim bilo kakav odgovor.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 01:06   #109
Meni čak nije toliko zabavan, premda ima svoje trenutke, koliko mi je ugodan bio za gledanje.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 01:09   #110
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Meni uopće nikaj od tih pitanja nije bilo bitno. Izrazito zabavan i pitak film nakon kojeg uopće nisam imao potrebe za promišljanjima toga tipa.
Je, samo shvati da su čovjeku koji je radio taj film upravo te stvari bile jako bitne, čak bitnije, slutim, od onoga što opterećuje Pynchona. Samim time, mogao ga je komotno još skratiti, jebeš Pynchonovu paranoju i detaljne opise dokova.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 01:15   #111
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Je, samo shvati da su čovjeku koji je radio taj film upravo te stvari bile jako bitne, čak bitnije, slutim, od onoga što opterećuje Pynchona. Samim time, mogao ga je komotno još skratiti, jebeš Pynchonovu paranoju i detaljne opise dokova.
Ako je uistinu tako kak ti veliš onda mene nije uspjel zaintrigirat na takav način da ovaj film shvatim previše ozbiljno. Čista pitka zabava i mozak na pašu. Hebat kaj sam mu ja kriv kaj je on štel dat neku poantu koju nije uspjel prenjet na mene. I da ga je skratil indentičan bi učinak imal na mene.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 01:24   #112
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ako je uistinu tako kak ti veliš onda mene nije uspjel zaintrigirat na takav način da ovaj film shvatim previše ozbiljno. Čista pitka zabava i mozak na pašu. Hebat kaj sam mu ja kriv kaj je on štel dat neku poantu koju nije uspjel prenjet na mene.
Zapravo, jesi. I baš ne žimku kaj ti je točno u filmu kao cjelini zabavno. Da, ima nekih zabavnih scena. Ali film u kompletu je prilično mučan. I nimalo pitak.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 01:29   #113
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Zapravo, jesi. I baš ne žimku kaj ti je točno u filmu kao cjelini zabavno. Da, ima nekih zabavnih scena. Ali film u kompletu je prilično mučan. I nimalo pitak.
Zaista se više ne sečam preveć ali znam da sam bil hepi s glumom od Phoenixa, ludi Brolin mi je također bil zabavan. I pojavil mi se onaj presmešni lik u maloj ludoj ulozi. Ma velim ti nikaj mućnoga po mene. Moguće da sam ga potpuno krivo doživjel.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 23:21   #114
ne znam sta da mislim o ovome uratku. slozila bih se da ga je potrebno pogledat dva puta. to malo mrzim doduse, il si dobar il nisi bio mi je zabavan za pogledat, pun je nekakvog suptilnog humora, ne bih se cudila da prosjecnom gledaocu ne bude nis smijesno.

kad sam ga vidjela u onim sandalama...

sama prica mi je realno dosadna, ali izvedba je podosta tripi i kul
xalt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 06:12   #115
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Je, samo shvati da su čovjeku koji je radio taj film upravo te stvari bile jako bitne, čak bitnije, slutim, od onoga što opterećuje Pynchona. Samim time, mogao ga je komotno još skratiti, jebeš Pynchonovu paranoju i detaljne opise dokova.
A i u ovoj je užasan prijevod. U stilu prevođenja Rolling Stonesa kao Kotrljajućeg kamenja tako da sam odustao nakon par poglavlja. Film nisam pogledao, probat ću još jednom s knjigom, po mogućnosti prije filma ako budem u takvom raspoloženju u proljeće. Više sam se referirao na drugi post gdje si se osvrnuo na knjigu, a netko te iznad kvotao. Ne na ovaj koji sam kvotao.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 15:33   #116
Pogledao ga opet nakon manje od dvije godine, nešto od dojmova je ostalo isto, dok je drugo malo drugačije i jasnije.

Većina radnje se odvija putem dijaloga što donosi malo veći izazov u smislu naracije. Na trenutke random, u većini teži film, odlična je podloga za razradu likova gdje je gotovo besprijekoran. Uloge su (uglavnom) odlične koje, pogotovo u tim random trenucima, upotpunjuju započetu sliku priče i što donosi jasniji uvid u odnose između tih likova kao i dočaranoj atmosferi u kojoj se radnja odvija.

Kao što je već spomenuta naracija malo teži, za redatelja izazovniji put, time je sam tijek radnje pomalo i zbunjujuć, a ponegdje i naporan. No to ne smeta cjelokupnom doživljaju filma koji je uvrnut, originalan, pun kreativnih rješenja i pomalo trippy.

Kod Andersona volim to što je uvijek dosljedan sebi. Uvijek donosi filmove koji nisu predvidljivi, koji su originalni, pažljivo razrađeni i koji nose slojevitu priču, intenzivni su. Inherent Vice možda ispada kao njegovo slabije ostvarenje, no nekako mi se čini da će proći još neko vrijeme kad će ljudi ustvari početi više cijeniti ovaj film.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 20:34   #117
Stvarno odlicno razradjeni likovi, posebno Phoenixov lik koji mi je simpatican. Meni svakako bolji film od PDL.
faaydamner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.