Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2013., 21:58   #1
Independence Day: Resurgence [2016]

Dakle, službeno je, pa je red da otvorimo i topic za ovu željno iščekivanu blockbusterčinu.

Dan nezavisnosti 2 stiže 3. srpnja 2015. godine!



Nakon što je 20th Century Fox u četvrtak i službeno potvrdio kako nastavak legendarnog SF blockbustera Dan nezavisnosti stiže u kina 3. srpnja 2015. godine, redatelj Roland Emmerich danas je otkrio kako će se u nastvaku pojaviti najmanje pola likova iz prethodnika, no ne i Will Smith, jer je preskup.

"Will Smith se neće vratiti jer je preskup", izjavio je Emmerich u intervjuu za NY Dailiy News, a u sklopu promocije svog novog filma White House Down. Pritom je dodao kako je možda tako i bolje, jer je riječ o prevelikoj zvijezdi, koja bi zasjenila sam fim. A da ne spominjemo situaciju ukoliko bi dotična zvijezda u film pokušala ugurati lik mladog, nadobudnog vojnog pilota, kojeg bi glumio Jaden Smith.

Iako nije poznatko tko bi se od stare garde pojaviti u filmu, Emmerich je otkrio kako se u scenariju nastavka pojavljuje relativno velik broj poznatih likova. "Imamo možda oko polovicu ljudi koje poznajete iz prvog filma, a druga polovica su novi likovi", rekao je Roland. Spomenimo pritom kako je Bill Pullman prije nekoliko mjeseci potvrdio kako će njegov lik, Thomas Whitmore, biti sastavni dio novog filma.

Kako bilo, veselimo se novom okršaju sa izvanzemaljcima, nakon stanke od punih 19 godina.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)

Zadnje uređivanje general Martok : 23.06.2013. at 22:08.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:03   #2
Fale mi sredina i kasne 90-tih i filmovi katastrofe
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:09   #3
Neka vrate Pulmana, Baldwina, Goldbluma i Hirscha i ja sretan. Ostali ionako nisu bili zanimljivi
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:11   #4
Pa zašto, 4 crying out loud?! Zašto?!
Nakon 20 godina?
Čemu to, samo će mi uništiti prvi dio.
__________________
"Katkad te život tako preoptereti da ne znaš tko si bio na početku.'' ( Ramiz Karaeski )
LoisKent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:12   #5
još bolje bez Smitha. a ne bi me čudilo da naprave i 3. deo za koju godinu koliko su u kurcu.
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:13   #6
Quote:
LoisKent kaže: Pogledaj post
Pa zašto, 4 crying out loud?! Zašto?!
Nakon 20 godina?
Čemu to, samo će mi uništiti prvi dio.
Zašto bi ga uništili, meni ni najgori nastavak ne bi mogao pokvariti prvi dio?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:14   #7
Meni je to jedan od najboljih filmova. Kad vidim ove današnje, padnem u depru. Osim toga, nikaj nemre nadmašit onu scenu kad vuče svemirca i njegove dredlokse po pustinji.
__________________
"Katkad te život tako preoptereti da ne znaš tko si bio na početku.'' ( Ramiz Karaeski )
LoisKent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:24   #8
Ne znam čemu odmah taj istinskofanovski negativizam? Je li opet riječ o nekoj fori tipa "gle baš je cool biti kontra" i sl.?

Kako bilo, prvotni plan je bio snimiti 2. i 3. nastavak istovremeno, no Emmerich je izjavio kako će zasada snimiti samo jedan film - LINK.

Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Neka vrate Pulmana, Baldwina, Goldbluma i Hirscha i ja sretan. Ostali ionako nisu bili zanimljivi
A general William Grey (Robert Loggia)?
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:27   #9
Ja sam samo izrazila svoje mišljenje, valjda zato i postoji ovaj forum - da to ovdje radim.
Ne vidim čemu to "Ne znam čemu odmah taj istinskofanovski negativizam? Je li opet riječ o nekoj fori tipa "gle baš je cool biti kontra" i sl.? :roll: "
Ali valjda ne smijem imati oprečno mišljenje.

Šteta kaj je dr. Okun ubijen, baš je bil uvrnut.
__________________
"Katkad te život tako preoptereti da ne znaš tko si bio na početku.'' ( Ramiz Karaeski )

Zadnje uređivanje LoisKent : 23.06.2013. at 22:29. Reason: zaboravila napisat
LoisKent is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:28   #10
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
A general William Grey (Robert Loggia)?
Može i njega Uglavnom, neka vrate duhovite likove, ostatak može ići put pod noge. Ne znam zašto, ali meni je ovo baš cool vijest (iako već duže vrijeme pratim te priče o nastavku).
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:28   #11
Quote:
LoisKent kaže: Pogledaj post
Ja sam samo izrazila svoje mišljenje, valjda zato i postoji ovaj forum - da to ovdje radim.
Ne vidim čemu to "Ne znam čemu odmah taj istinskofanovski negativizam? Je li opet riječ o nekoj fori tipa "gle baš je cool biti kontra" i sl.? :roll: "
Ali valjda ne smijem imati oprečno mišljenje.

A smiješ.

Samo mene sve to odmah podsjeti na jednu davnu raspravu o tome ima li Voyager petu torpednu cijev ili ne.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:35   #12
A bože mili!
Već dugo vremena nitko nije pokušao uništiti cijeli svijet (2012 ne računam).
Ovo plus Star Wars i imamo se čemu radovati.

Bolje i to nego da je Fondaciju radio, jer bi samo uništio knjigu.

Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
A da ne spominjemo situaciju ukoliko bi dotična zvijezda u film pokušala ugurati lik mladog, nadobudnog vojnog pilota, kojeg bi glumio Jaden Smith.
Ovo je fakat rekao ili su to dodali komentar?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:39   #13
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ovo je fakat rekao ili su to dodali komentar?
Nije rekao, nego je to bio čisto osvrt na lako moguću situaciju.

BTW. što se Fondacije tiče, nije on još odustao.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 00:05   #14
Dobra vijest.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 01:33   #15
A jebiga, meni pak nastavak ne može pokvariti prvi dio jer mi je prvi dio bio prekrcan "Ameri spašavaju čovječanstvo" patetikom koja ostavlja sluzavi trag po platnu. Kada se samo sjetim tankog, naivnog scenarija i "ajmoooooo braćo" finalnog juriša na čelu s gospon predsjednikom USA, itd ...
Tako da drugi dio može biti samo bolji, gore ne može ma da ga jebeš.
Ili ipak može???
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 01:56   #16
Ma vratit ce se i Will Smith u trecem, sve mi se cini. Mislim ds je After Earth samo pocetak njegova kraja pa ce se prostituirat za svaku malu ulogu
Bilo mi je zabavno gledati to kad sam bio klinac, ali sad me smeta ocita americka propaganda u filmu.
Nece odisati kvalitetom (malo koji sequel jest), ali za potratiti 2 h zivota vrijedi.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 02:14   #17
Kada sam vidio topic uvatila me sjeta iz 97" kad sam danima, misecima cekao ovaj film, od tada sam ga pogledao nekih 30-40 puta, znam svaku recenicu napamet.

Dan danas se najezim kada krenu u prvom valu srusit alien ship, prije onoga stita (kako mi je samo isao na k).

Ali sad kad razmisljam, sto moze biti u nastavku? Jel on potreban? (osim mlacenja para)

Pa nije...sve je unisteno, nema mothershipa, virus preka Maca ga je naceo (hahaha) a nuklearka unistila, sto moze biti novo? U filmu je prikazan mothership kao cijela putujuca civilizacija (nesto kao u nastavku Riddicka) bez maticnog planeta.

Tako da bez tih ideja, ostaje mi samo entuzijazam da bar prati kako tako prvi dio, poznavajuci Emmericha, bit ce Bay na kvadrat, nadam se da ce biti dosta brainstorminga a ne, evo 2 mothershipa, spremio se virus preko novog IOS 7 ovaj puta na iphone 5 S ili novom macu, a flota F35 ceka na dolazak predsjednika da predvodi konjicu.

I da, s will smithom, bez Jaydena molim lijepo.

Thumbs up.
__________________
Nisam procitao pravila za oblikovanje potpisa.
Kick_Ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 04:55   #18
Pa iskreno radujem se ovom filmu, mada Dan Nezavisnosti kad promatramo čisto kroz prizmu filma kao filma, to je ono... blockbusterčina svog vremena čija jedina namjena jest to što jest, te ipak iako jest to sto jest, to je i jedan dobar avanturisticki film, moja ocjena onako cisto filmofilski kriticno je za njega 7/10 u njegovom žanru, ali za mene ipak ima više značenje ovaj film od ovog pukog ocjenjivanja i pukog mog kriticko-filmskog osvrta... Dijete sam 90ih, bio sam u 6-om osnovne kad je bio u kinu i sjecam se kao jucer kako sam bio impresioniran filmom tad u kinu hehe, tad je Will Smith baš bio u điru, sjecamo se toga valjda svi?

Na TV-u su baš tada bile konstantno i njegove epizode Princ iz Bel Aira, cijela planeta (barem ova naša zapadna) je bila nabrijana na Alien spike tada, kultnom serijom X-FILES (meni najdrazom serijom ikad) i mnogim drugim stvarima...

Nije bilo tad smart phonova, brzog interneta, youtubea itd... Bilo je neke god damn mistike oko tih Aliena, kovale su se priče i filozofije promišljanja djece oko toga kad bi se islo ća iz osnovne škole navečer, diskutiralo o posljednjoj epizodi X-FILESA, dobro ajd neki bi otisli i na Super Nintendo bacit igricu koju anyway... Dođe tad Independence Day i ono... svi smo pohrilili u kina i ja kao dijete pamtim taj film u dobrom sjećanju, zabavio me, nasmijao, sve ono po sto sam dosao tad kao dijete.

Bilo je to fora gledat u kinu tada, sjećam se uzdaha publike na recimo onu scenu psa koji bjezi u tunelu pa u zadnji čas izbjegne vatru a ono svi u kinu: oooooooooouuu! haha...I ljudi tad u kinu su bili drukciji, ma drukcije vrijeme, usudio bi se reći... BOLJE, ali... call me nostalgic.

Pa udaranje Will Smitha šakom u Aliena i takve fore... bila su to vremena, pa što god sad rekao netko Uglavnom drago mi je jako da se snima nastavak i jedva cekam, nadam se da ce me podsjetit na 90-e

I samo me zanima hoće se pojaviti Jeff Goldblum opet? Tog lika sam obožava vidit na filmu tih 90ih... Doda tu neku dozu te 90's misterije/avanture, tesko objasniti, uglavom, bez njega nema 90ih... valjda me kužite.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 24.06.2013. at 05:05.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 08:31   #19
Quote:
LoisKent kaže: Pogledaj post
Meni je to jedan od najboljih filmova. Kad vidim ove današnje, padnem u depru. Osim toga, nikaj nemre nadmašit onu scenu kad vuče svemirca i njegove dredlokse po pustinji.
Ma Will je super u tom filmu

U što se danas pretvorio
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 09:00   #20
Meni je žao što Randy Quaid gine u prvom dijelu... On mi je imao možda najludačkiju ulogu!
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.