Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2013., 02:03   #81
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
1. Nemreš hakirat vanzemaljski kompjutor sam tak.
2. Točka. Kaput. Finito.
Ae...alienske kompove je nemoguce hackirat od strane zemaljskih znanstvenika jer je to nepisano pravilo
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 02:21   #82
I dan danas mi je pre hebena ona scena kad Will Smith u maticnom brodu prije nego će ispaliti nuklearku u srce broda rekne i napravi rukom držeći kubanku: "PEACE!!!", a po monitorima Aliena ona lubanja hahaha: http://www.youtube.com/watch?v=WxS0kiUX6p0

Inače, od kina 1997 (kad bijaše 6-i osnovne) sigurno sam ovaj film gledao negdje 30 puta haha, i do prije neku vecer zadnji put sam gledao prije 5 godina, al bas zbog ove teme pogledah ga prekjucer opet

Zadnje uređivanje Dragon007 : 01.07.2013. at 02:55.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 10:05   #83
Ja ne kužim likove kojima smeta kompjuterski virus, gdje vam je duša, scena je legendarna
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 11:26   #84
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ae...alienske kompove je nemoguce hackirat od strane zemaljskih znanstvenika jer je to nepisano pravilo
Zar sam napisao da je nemoguće? Gdje to?

Moglo bi biti moguće, ali za to bi trebalo puuuno vremena, ne bi bilo dovoljno malo drkati po tipkovnici.

Pitaj nekog informatičara što misli o tome.

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim likove kojima smeta kompjuterski virus, gdje vam je duša, scena je legendarna
Scena jest legendarna, ali prikladna za Man in Black, a ne film koji cilja na to da bude ozbiljni SF.
Dobro da još nisu ubacili prigodnu Madoninu muzičku numeru...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 12:00   #85
Quote:
LoisKent kaže: Pogledaj post
Osim toga, nikaj nemre nadmašit onu scenu kad vuče svemirca i njegove dredlokse po pustinji.

nenadjebiva scena.
jedva čekam drugi dio. i ne mislim da će film nužno biti fail, ako nema smitha.
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 13:55   #86
Unatoč tome što je film trešina samo takva, i meni je uglavnom bio dobar onih 10-ak puta što sam ga gledao. ALI... Taj film je snimljen u drugo vrijeme i bio je originalan. Priču o kompjuterskom virusu je bilo lako prodati publici kada je tada malo tko uopće koristio računala. CGI specijalni efekti su tada još uvijek bili novina i megaskupi/atraktivni film o dvoboju civilizacija je bio predodređen za veliki uspjeh. Danas je kudikamo drugačije, takvi filmovi se snimaju nekoliko puta svake godine i nema ničega posebnog u njima.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 15:04   #87
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Pitaj nekog informatičara što misli o tome.
Lik je to hakirao ranije, na računalu srušenog broda kojeg su sredili.
Ako alieni malo brinu za računalnu sigurnost, a oni su imali kompletan pristup računala na manjem brodu, i ako su računala skoro identična sa istim operativnim sustavom, zašto ne.
OK to se neće napraviti sa "macbook pro" il kaj su već koristili. Potrebno je samo pokrenuti programsku proceduru za gašenje štitova. Na windowsima bi to bilo turbo lagano Tko zna možda je Bil alien!
Velim bilo tko inteligentan će staviti zaštite na tu proceduru, no nije nemoguće, možda su ti alieni izuzetno disciplinirani i međusobno se nisu hakirali i imaju vrlo strog chain of command i zna se tko ima pristup i nije potrebno ograničiti ga.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 15:28   #88
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post

Scena jest legendarna, ali prikladna za Man in Black, a ne film koji cilja na to da bude ozbiljni SF.
Dobro da još nisu ubacili prigodnu Madoninu muzičku numeru...
Ali film ni nije toliko ozbiljan.

Sjeti se da predsjendik Amerike se bori u borbenom lovcu, ili sve scene sa Quaidom i sl. fore.

Zato i jesu meni filmovi s polovice 90-tih bolji nego ovi danas, ne preseravaju se, to su zabavni filmovi i neke stvari im treba oprostiti
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 17:24   #89
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
I dan danas mi je pre hebena ona scena kad Will Smith u maticnom brodu prije nego će ispaliti nuklearku u srce broda rekne i napravi rukom držeći kubanku: "PEACE!!!", a po monitorima Aliena ona lubanja hahaha: http://www.youtube.com/watch?v=WxS0kiUX6p0
Otkad se pojavio taj film, ja tak sister pozdravljam za laku noć
__________________
"Katkad te život tako preoptereti da ne znaš tko si bio na početku.'' ( Ramiz Karaeski )
LoisKent is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 18:04   #90
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali film ni nije toliko ozbiljan.

Sjeti se da predsjendik Amerike se bori u borbenom lovcu, ili sve scene sa Quaidom i sl. fore.

Zato i jesu meni filmovi s polovice 90-tih bolji nego ovi danas, ne preseravaju se, to su zabavni filmovi i neke stvari im treba oprostiti
E pa vidiš, ko još ima takvog predsjednika?Misliš da bi naš Josipović tak nekaj napravio?Okej,Milanović možda
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 18:34   #91
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Lik je to hakirao ranije, na računalu srušenog broda kojeg su sredili.
Ako alieni malo brinu za računalnu sigurnost, a oni su imali kompletan pristup računala na manjem brodu, i ako su računala skoro identična sa istim operativnim sustavom, zašto ne.
OK to se neće napraviti sa "macbook pro" il kaj su već koristili. Potrebno je samo pokrenuti programsku proceduru za gašenje štitova. Na windowsima bi to bilo turbo lagano Tko zna možda je Bil alien!
Velim bilo tko inteligentan će staviti zaštite na tu proceduru, no nije nemoguće, možda su ti alieni izuzetno disciplinirani i međusobno se nisu hakirali i imaju vrlo strog chain of command i zna se tko ima pristup i nije potrebno ograničiti ga.
O čemu ti to?! Ništa oni nisu hakirali. To što su skužili da ako stisneš crveni gumb brod ide lijevo , a plavi gumb brod ide desno je jaaako daleko od hakiranja ičega, a posebno od ubacivanja svog virusa u njihove kompjutere.
Jedini način na koji je to moglo raditi je ako Alieni imaju identične kompjutere kao mi, što bi morali biti jaaako namješteno. Pa nisu kompjuterski virusi AI, to je skup koda koji je napisan da iskoristi propuste operacijskog sustava u kojeg ga staviš. Ako je njihov operacijski sustav totalno drugačiji od našeg (čak i sam hardware može biti totalno drugačiji, tipa ne biti baziran na binarnom sustavu) nema tog virusa koji to može probiti. Čim bi se spojili na na brod i probali poslati prve podatke sve bi propalo jer nebi dobili ništa jer s druge strane sustav to nezna pročitati. Vjerojatno alieni nebi niti skužili da ovi nekaj pokušavaju, to bi bilo kao da naš komarac pokušava slona upiknuti
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 19:16   #92
Ekipa, isto upozorenje kao i za one na Prometheusu 2. Držite se teme, znači nastavka. Sve ove priče oko jedinice možete nastaviti na temi za prvi film. Da ne moram bisati zgodne rasprave. Zahvaljujem.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 19:35   #93
mene najviše brine jedna stvar (ako govorimo o radnji); a to je da će u nedostatku boljih ideja kod scenarista film započeti usred rata u kojem elijeni još plaze po zemlji sa nekakvom kratkom rečenicom u uvodu kako je zemlja u ratu i kako ono nisu bili svi izvanzemaljci.. to bi značajno unazadilo čitavu stvar
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 22:58   #94
Today its our Independence Day!

Id4 je uz još par naslova moj film djetinjstva, tako da se veselim nastavku, a da imam neka velika očekivanja i nemam, ne samo zato što je Emmerich u kurtzu već dugi niz godina, nego je i orginal klasik u svom žanru, tj. bio je pravi spoj humora, patetika i spektakla, a to danas gotovo niti jedan Blockbuster ne uspijeva napraviti, jer svi ciljaju na neku kvazi ozbiljnost i moralne poruke.

Ali ajd, vidjet ćemo.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 18:28   #95
a movie that will trigger more '90s nostalgia than a front page of buzzfeed, featuring R.E.M, CD ROMs, Data and Fruitopia

http://www.youtube.com/watch?v=7YtvsxB9xQY
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 14:12   #96
‘Independence Day 2 & 3′ Plot Details Revealed


In an interview with Entertainment Weekly, Emmerich has happily provided solid answers to some of the biggest questions that fans of the original film have had. One of the biggest uncertainties regarding the plot is whether the story would pick up immediately after the events of the first film or twenty years later. According to Emmerich, the answer is is both:

Quote:
“The humans knew that one day the aliens would come back. And they know that the only way you can really travel in space is through wormholes. So for the aliens, it could take two or three weeks, but for us that’s 20 or 25 years.”
...Based on a “what if…?” scenario of what might have happened to our history if we’d discovered advanced technology back in the nineties, the story will see humanity far more prepared for an invasion than they were in the original film. Says Emmerich:

Quote:
“It’s a changed world. It’s like parallel history. [Humans] have harnessed all this alien technology. We don’t know how to duplicate it because it’s organically-grown technology, but we know how to take an antigravity device and put it in a human airplane.”
Despite the progress that has been made, Emmerich insists that the fight won’t be an easy one, saying that;

Quote:
”We’ve rebuilt. But [the aliens] also do different things.” If only two or three weeks have passed from the aliens’ perspective, it’s doubtful that they’ve had time to come up with any new major advances themselves, which can only mean that they weren’t bringing out the big guns the first time around. Perhaps the first Independence Day was just a warm-up.
O glumcima;

Quote:
“It’s still some of the same characters, but also new younger characters; it’s a little bit like the sons take over. The first one ends on a little success, but only enough to give the humans hope. And then in the second one they free themselves again [from the aliens].”
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 14:26   #97
Detalji oko filma mi se cine dobri, jedino mi se ne svidja ideja da sinovi likova iz ID imaju glavne role.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 15:30   #98
Meni se uopće ne sviđa da razmišljaju o nastavku.
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 15:48   #99
Ako ubace Smitovog sina ja to neću gledat. Pogledao sam After Earth i još trpim posledice.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 15:59   #100
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
Ako ubace Smitovog sina ja to neću gledat. Pogledao sam After Earth i još trpim posledice.
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:57.