Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2013., 22:09   #1
Avengers: Age of Ultron [2015]

Nakon što je prvi nastavak Avengersa prošle godine zaradio preko milijardu i po američkih dolara u svjetskim kinima i time na spektakularan način zaključio Fazu 1 Marvelovog filmskog svemira, ovogodišnji Iron Man 3 je na gotovo jednako spektakularan način otvorio Marvelovu fazu 2, koja će kulminirati 1. svibnja 2015. godine, kada u kina stigne drugi nastavak Avengersa.

Do tada nam ostaje uživati u novom Thoru - Thor: The Dark World, koji u kina stiže 8. studenog, novoj pustolovini Stevea Rogersa, spektaklu Captain America: The Winter Soldier, premijera kojega je najavljena za 4. travnja iduće godine, te pridošlici u Marvelov filmski svijet - meni osobno izuzetno zanimljivom Guardians of the Galaxy (može se komotno reći Marvelovoj inačici DC-jevog Green Lanterna), koji će svoju premijeru imati 1. kolovoza 2014. godine.

Ipak, središnje mjesto prema kome vode svi ovi filmovi jest The Avengers 2. Baš kao i prethodnika, i njega će režirati Joss Whedon, koji već tjednima stalno navlači fanove puštajući im informacije na kapaljku. Naravno, prva infomacija jest kako će se u filmu pojaviti dva nova Avengersa - brat i sestra Quicksilver i Scarlett Witch - koji su ustvari Magnetova djeca, no to u filmu zbog copyrighta neće biti spomenuto. Što je još zanimljivije, i Bryan Singer je objavio kako ćemo Quicksilvera vidjeti u X-Men: Days of Future Past, no, naravno, bez reference na Avengerse. Pritom će Quicksilvera u Avengersima glumiti Aaron Taylor-Johnson, dok za X-men frašizu još uvijek nije poznato koga ćemo vidjeti u navedenoj ulozi.

Od friških informacija svakako je najznačajnija ona kako je Robert Downey Jr. potpisao ugovor o nastupu u Avengersima 2 i 3, te da je Whedon potvrdio kako ovaj put u Avengersima ipak nećemo vidjeti Lokija (Tom Hiddleston).

A što se radnje tiče, zasada se naklapa sve i svašta, no ako je suditi prema Whedonovim komentarima, izgledno je kako Thanos ipak neće biti osnovni negativac u Avengersima 2 (kao što je to bio Loki u prvom filmu), već će i dalje biti veliki negativac iz sjene, naravno, u većem obujmu. Kako bilo, logično je za pretpostaviti da ga čuvaju za Avengerse 3.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 22:19   #2
Ljudi, ajd iskreno odgovorite- biste li gledali Avengerse bez RDJ i Iron Mana? Bi li jednako cijenili taj film bez njega?
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 22:22   #3
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Ljudi, ajd iskreno odgovorite- biste li gledali Avengerse bez RDJ i Iron Mana? Bi li jednako cijenili taj film bez njega?
Bih, bez problema, iako mi je Iron Man sigurno na prvom mjestu što se tiče Marvelovih superjunaka. No, to ne znači da nisam jednako uživao i u Thoru i Capu i jedva čekam nastavke navedenih.

A tu je i pajdo.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 23:17   #4
Zar nije malo rano za ovakvu temu?
Ljudi obicno otovre temu za film koji dodje dogodine ili cak i iste, sad sve vise vidjam teme za nekoliko godina unapred filmove.
Jos malo pa ce ljudi otvarat teme za film koji ce doc 10g kasnije
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 23:27   #5
Whedon

Meni je prvi dio bio skroz zabavan superhero film. Dobio sam što sam tražio. U drugom dijelu se najviše radujem borbi između Thanosa i Hulka. Očekujem da će ga Thanos masakrirati, ali pošto Hulk ima neograničenu moć i samo mu raste kako dobiva udarce, s vremenom će popapati Thanosa

Za ostale ne vidim kako mogu zaustaviti njega. Thor jedino, ali i on ne bi mogao pošto ga je Hulk dosta puta više dobivao po stripovima, crtićima.
Rockford is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 23:33   #6
jedinica je retardirana i da, pogledao sam je samo radi RDJ, više ne gledam te marvelove gluposti IM i Avengerse, od RDJ čekam tricu holmsa
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 23:34   #7
Meni su marvelovci puno bolji i zabavniji od DC-a koji se previše shvaćaju ozbiljno i dosadni su.
Rockford is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 11:51   #8
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Zar nije malo rano za ovakvu temu?
Ljudi obicno otovre temu za film koji dodje dogodine ili cak i iste, sad sve vise vidjam teme za nekoliko godina unapred filmove.
Jos malo pa ce ljudi otvarat teme za film koji ce doc 10g kasnije
Ne baš, vjeruj mi, jer sam se već ispraksirao na dugotrajnim temama, pogotovo kad je riječ o velikim blockbusterčinama.

Pogotovo jer će sad iz tjedna u tjedan stizati nove vijesti o pretpordukciji (casting i sl.), a produkcija kreće već početkom iduće godine).
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 19:54   #9
Nekako sumnjam da ce sad vec iz tjedna u tjedan curit vijesti za film 2015. al ok...
Bez postera, (bar teaser) trailera, synopsisa, castinga itd, teme izgledaju nepregledno

Btw Prometheus ti se ne racuna, tam se stalno vrte u krug s raspravama
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 20:08   #10
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Ljudi, ajd iskreno odgovorite- biste li gledali Avengerse bez RDJ i Iron Mana? Bi li jednako cijenili taj film bez njega?
Naravno da bi, on mi je najmanje bitan. CA, Thor i Black Widow su mi bitni u Avengersima.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 21:18   #11
Bilo bi mi čudno bez Iron Mana ali pogledao bi. Najveće razočaranje bi mi bilo gledati drugog glumca u Iron Man odijelu, Downey je rođen za tu ulogu.
markic444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 22:05   #12
Marvel radi punom parom

I dok se Warner Bros. i DC još palamude oko Justice League filma, kao i oko drugih filmova iz DC svemira, Disney i Marvel kreću punom parom u smjeru Treće faze Marvelovog filmskog svemira. A prvi korak u tom pravcu svakako su objave novih, zasada neimenovanih superjunačkih filmova, u nadolazećim godinama.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 02:46   #13
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Ljudi, ajd iskreno odgovorite- biste li gledali Avengerse bez RDJ i Iron Mana?
DA

Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Ljudi, ajd iskreno odgovorite- Bi li jednako cijenili taj film bez njega?
NE Ovako sa RDJ i Iron Manom Avengersi imaju od mene ocjenu 8/10 (a i od ostale publike) i to čvrstu 8/10 od mene, te je to jedan od boljih superjunackih filmova zadnjih 20-ak i više godina... MA ŠTO GOD NETKO REKAO... od glazbe, od avanture, od scena, bla bla bla... Ali bez RDJ? Bilo bi to kao band DOORSI bez Jim Morrisona.

Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Nekako sumnjam da ce sad vec iz tjedna u tjedan curit vijesti za film 2015. al ok...
Bez postera, (bar teaser) trailera, synopsisa, castinga itd, teme izgledaju nepregledno

Btw Prometheus ti se ne racuna, tam se stalno vrte u krug s raspravama
Tema o Prometheusu je očito veći predmet diskusija nego diskusije o samome postojanju vremena i prostora od Aristotela, Kanta, Descartesa itd...

Ja bi rekao da će se ta tema vrtiti sve do negdje 3489 godine ili cak i dalje, možda više Homo Sapiensa ne bude ni bilo haha...

Zadnje uređivanje Dragon007 : 26.06.2013. at 02:52.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 03:22   #14
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Ljudi, ajd iskreno odgovorite- biste li gledali Avengerse bez RDJ i Iron Mana?
da.

Quote:
Bi li jednako cijenili taj film bez njega?
da.

koliko god on bio dobar glumac i sjajno odradio ulogu, ja ću radije gledati recimo novog glumca kao starka, ali sa nastavkom priče, nego da opet gledam reboot cijeli. (spiderman npr., nije prošlo ni 6-7 godina od trilogije, i odmah reboot).

sljedeći glumac neće biti rdj, ali ako bude dobar, znati će utjeloviti starka. ima stripove, pa nek se pripremi za ulogu. meni je važniji lik od glumca, uz uvjet naravno da je glumac dobar i da je dobro odglumio, i da je dobar scenarij, režija, onda ti je i film dobar. recimo, malo blesava usporedba, ali bond je bond, lik kao lik je iznad glumaca, a koliko ga je glumaca utjelovilo? puno. i to mi je ok. bolje i to, nego da sa svakim novim glumcem moram gledati origin story opet, a to je praksa postala očito.

najgluplje bi bilo da rdj odustane nakon drugog i trećeg dijela avengersa sa iron manom, i da onda studio ne želi ići dalje sa pričom bez rdj-a, nego se odluči na reboot. s te strane onda imaš reboot iron mana, a nastavak avengersa, ako bude možda i četvrti nastavak. ili će sve rebootati u nedogled.
__________________
with strong hearts full, our souls ignite
Neal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 18:40   #15
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Naravno da bi, on mi je najmanje bitan. CA, Thor i Black Widow su mi bitni u Avengersima.
Zašto bi to uopće trebalo biti bitno pobogu??
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 17:11   #16
Sequel Avengersa je dobio i sluzbeni podnaslov: Avengers: Age of Ultron

A ovdje je i synopsis koji otkriva identitet glavnog villaina koji je do sada bio nepoznat.
Quote:
“Marvel’s The Avengers” has earned over $1.4 billion worldwide making the superhero ensemble movie the third-highest-grossing film of all time. In the highly anticipated sequel, Captain America, Iron Man, Thor, The Incredible Hulk, Hawkeye and Black Widow once again answer the call to action when Nick Fury, director of S.H.I.E.L.D., assembles The Avengers team to defeat the rogue sentient robot Ultron, dedicated to conquest and the extermination of humanity.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 10:32   #17
Age of Ultron je potpuno nelos story arc.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 12:11   #18
Rekao je Whedon da prica nece imati veze sa stripom, vec da je samo naziv isti.
shoei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 14:00   #19
Quote:
shoei kaže: Pogledaj post
Rekao je Whedon da prica nece imati veze sa stripom, vec da je samo naziv isti.
Jako tesko da moze napraviti nesto novo, kad sam Ultron ima kaj, 18 ili 19 reinkarnacija?
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:50   #20
Kriva tema, pobristi molim
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.