Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2013., 22:06   #1
47 Ronin (2013)

47 Ronin je nadolazeci Americki fantasy-adventure-action film koji prati dogadjaje grupe samuraja u 18. stoljecu Japana koji osvecuju ubojstvo svog Ucitelja.

Keanu Reeves, Hiroyuki Sanada and Rinko Kikuchi star in the samurai fantasy adventure 47 Ronin. View the 47 Ronin movie trailer and character posters below. The film tells the story of an half Japanese, half British samurai outcast Kai (Reeves) who joins Oishi (Sanada), the chief samurai of a clan of 47 Ronin. Together they seek vengeance upon the treacherous overlord Kira (Tadanobu Asano) and the mysterious lady Mizuki (Kikuchi) who killed their master.

Release Date: December 25, 2013 (2D, RealD 3D)
Studio: Universal Pictures
Genre: Action, Adventure, Fantasy, Adaptation
Director: Carl Rinsch
Screenwriter: Chris Morgan, Hossein Amini
Official Website: 47RoninMovie.com
Starring: Keanu Reeves, Hiroyuki Sanada, Ko Shibasaki, Tadanobu Asano, Rinko Kikuchi

47 Ronin Official Trailer #1 (2013)

Character posters



Quote:
Synopsis kaže:
From ancient Japan’s most enduring tale, the epic 3D fantasy-adventure “47 Ronin” is born. Keanu Reeves leads the cast as Kai, an outcast who joins Oishi (Hiroyuki Sanada), the leader of the 47 outcast samurai. Together they seek vengeance upon the treacherous overlord who killed their master and banished their kind. To restore honor to their homeland, the warriors embark upon a quest that challenges them with a series of trials that would destroy ordinary warriors. “47 Ronin” is helmed by visionary director Carl Erik Rinsch (The Gift). Inspired by styles as diverse as Miyazaki and Hokusai, Rinsch will bring to life the stunning landscapes and enormous battles that will display the timeless Ronin story to global audiences in a way that’s never been seen before.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 07:08   #2
CHOSEN ONE is back!

Šalu na stranu, film lijepo izgleda i drago mi je što se Keanu vratio u svijet glume.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 07:33   #3
hahaha..a joj..trailer mi je dovoljan za
ostajem na originalima..
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!

Zadnje uređivanje rokurota : 25.07.2013. at 07:41.
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 08:07   #4


Očekivao sam ozbiljan film a ono fantasy. Klat će se s Hobbitom..
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 09:33   #5
I ja sam mislio malo ozbiljniji filmu u stilu samurajski hrabro srce! A ono opet neke fantasy fore koje umaraju od silnih scena...
momakman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 10:26   #6
Fantasy! Fantasy!Na pol trailera se upitala - a gdje je zmaj?...kad eto ga

Onaj lik je dobro primjetio- Crouching tiger hidden matrix.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 16:05   #7
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Šalu na stranu, film lijepo izgleda i drago mi je što se Keanu vratio u svijet glume.
Chosen One is really back, and fully charged.
I meni je drago da se vratio, pogotovo jer ima dobrih filmova iza sebe i kolko ih je jos mogao snimit da nije pauzirao, eh.
Imam dojam da je dobar naslov pikirao za povratak.

Quote:
momakman kaže: Pogledaj post
I ja sam mislio malo ozbiljniji filmu u stilu samurajski hrabro srce! A ono opet neke fantasy fore koje umaraju od silnih scena...
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Fantasy! Fantasy!Na pol trailera se upitala - a gdje je zmaj?...kad eto ga

Onaj lik je dobro primjetio- Crouching tiger hidden matrix.
Ako dobro srede CGI u filmu, onda ga sta se mene tice mogu stavit koliko god zele
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 16:49   #8
Screenshotovi iz trailera


*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 16:53   #9


*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 17:15   #10
He knows kung fu. Again.

Šteta što fantaziraju jer bi film bio jeben bez toga. Ali pogledat će se i ovako i onako.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 17:25   #11
Uf, ovo će bit opet neka holivudska limunada.

Inače, 47 samuraja nisu osvećivali učitelja, nego gospodara.

Tu priču sam čitala još kao klinka u nekoj od knjiga Vladimira Devidea i sjećam se da sam se naježila.

Zbog nje sam išla tražit dalje, našla Bušido, još neke knjige itd. Šteta što će ovi to sad raspekmeziti.
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 17:38   #12
Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post
He knows kung fu. Again.

Šteta što fantaziraju jer bi film bio jeben bez toga. Ali pogledat će se i ovako i onako.
Ako dobro pokaze taj kung fu, i ostale borilacke sposobnosti, ja zadovoljan, kao i vjerujem mnogi drugi koji vole ovaj zanr i Reevesa.

Da nema fantasy stiha u filmu, mislim da bi vise bio slican filmu ''Last Samurai'' od Cruisea, bar po atmosferi.

Quote:
darius-britt kaže: Pogledaj post
Uf, ovo će bit opet neka holivudska limunada.

Inače, 47 samuraja nisu osvećivali učitelja, nego gospodara.

Tu priču sam čitala još kao klinka u nekoj od knjiga Vladimira Devidea i sjećam se da sam se naježila.

Zbog nje sam išla tražit dalje, našla Bušido, još neke knjige itd. Šteta što će ovi to sad raspekmeziti.
Ja sam uvod preveo sa eng na HR, no ako si ti ucenik neciji a u eng prijevodu imas 'mastera', onda ti je to Ucitelj a ne gospodar.
Osim ako je bas po knjizi bilo navedeno gospodar, hm.

Btw. Knjigu (film) ne valja suditi po koricama
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 18:11   #13
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Da nema fantasy stiha u filmu, mislim da bi vise bio slican filmu ''Last Samurai'' od Cruisea, bar po atmosferi.
Zar je to loše? Last Samurai je jeben film.

Nisam neki pretjeran fan letećih Azijaca, ali ih isto tako ne izbjegavam. Jebiga, ja sam uvijek mišljenja da se svaka priča može ispričati prizemljeno i ozbiljno. Ali ovo se prodaje.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 18:34   #14
Nisam rekao da je to lose, i znam da je Last Samurai dobar film, ali poanta je da malo fantasy stiha dobro dodje, da nije bas prozvakano nesto od prije.
Ovo je vise po ukusu fanova na The Last Airbender.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 21:15   #15
Quote:
darius-britt kaže: Pogledaj post
Šteta što će ovi to sad raspekmeziti.
Upravo to. Bit će dirljiva ljubavna priča u pozadini a svih 47 ronina će preživjeti, valjda će emigrirati u USA

Kung fu i Japan, kakve to veze ima..
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 14:17   #16
Posle velikog samuraja Tom Kruza, evo još jednog Amerikanca koji će održati čas časti i junaštva Japancima. Mislim, dok sam gledao facijalne ekspresije Toma Kruza za vreme ljutih borbi topovima na sablje, i kada sam video kako je sve junački podneo, a još kad su mu se i protivnici počeli klanjati, za malo mi suze nisu pošle. Mogu da zamislim, kakv će me talas emocija preplaviti ako ikad budem imao čast da gledam Kijanua na delu.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 17:36   #17
Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
Posle velikog samuraja Tom Kruza, evo još jednog Amerikanca koji će održati čas časti i junaštva Japancima. Mislim, dok sam gledao facijalne ekspresije Toma Kruza za vreme ljutih borbi topovima na sablje, i kada sam video kako je sve junački podneo, a još kad su mu se i protivnici počeli klanjati, za malo mi suze nisu pošle. Mogu da zamislim, kakv će me talas emocija preplaviti ako ikad budem imao čast da gledam Kijanua na delu.


Baš tako.
Naš Kruzo taman se rastrijeznio od teškog alkoholizma, savladao je cijelu stvar za jednu zimu, svi su pali na koljena pred njim, osvojio je lijepu fatu i odjahao u sumrak!
Haug!

Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Ja sam uvod preveo sa eng na HR, no ako si ti ucenik neciji a u eng prijevodu imas 'mastera', onda ti je to Ucitelj a ne gospodar.
Osim ako je bas po knjizi bilo navedeno gospodar, hm.
Btw. Knjigu (film) ne valja suditi po koricama
Nema to veze s tobom, nego sa samom izvornom pričom, a i s povijesnom ulogom samuraja. Oni nisu služili učiteljima nego gospodarima, svaka gospodareva zapovijed izvršavala se trenutno i bez razmišljanja. Ti ljudi su bili ponosni na svoju umjetnost služenja. Učitelji su drugo.

(Master može značit obje stvari; Croweov "Master and Commander" preveden je kao "Gospodar i ratnik". A i cijeli koncept "gospodara" u našem vremenu se drukčije shvaća pa ti greška uopće nije strašna.)


Kad Amer glumi japanskog samuraja, to je samo po sebi smiješno. Samuraji su takva jedna kulturna pljuska našem cijelom društvu, njihov kodeks, njihova filozofija toliko je suprotna našem vremenu da bi vjerno prikazivanje toga svega bio čisti financijski promašaj.
Zato ne očekujem puno od ovog filma.
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 18:05   #18
Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
Posle velikog samuraja Tom Kruza, evo još jednog Amerikanca koji će održati čas časti i junaštva Japancima. Mislim, dok sam gledao facijalne ekspresije Toma Kruza za vreme ljutih borbi topovima na sablje, i kada sam video kako je sve junački podneo, a još kad su mu se i protivnici počeli klanjati, za malo mi suze nisu pošle. Mogu da zamislim, kakv će me talas emocija preplaviti ako ikad budem imao čast da gledam Kijanua na delu.

Keanu Reeves nije Amer.
__________________
"Katkad te život tako preoptereti da ne znaš tko si bio na početku.'' ( Ramiz Karaeski )
LoisKent is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 19:19   #19
47 Ronin Trailer Features Keanu Reeves, Dragons [Video]
Quote:
Reeves said: “Japanese kids grow up with this story told to them. They hear it from family and they learn it in school, it’s part of the culture. It’s been made into movies many times and on television. It’s like our westerns, the story keeps being told. It’s been reworked in some ways [for this new film] but with great care and respect.”
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 21:10   #20
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Hahah, to je onaj majstor iz reklame za skidanje šminke

http://www.youtube.com/watch?v=9mIBKifOOQQ
Stipo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.