Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2013., 11:36   #41
slučajno naletio na telki "making of 47 Ronin" i pogledao sa velikim WTF!?

Mislim da je vrijeme da Japanci uzvrate udarac i snime svoju verziju bitke za Alamo u kojem će ubaciti meksičke zombije i izvanzemaljski brod koji će izvući David Crocketta

Zadnje uređivanje giallomovies : 26.12.2013. at 11:44.
giallomovies is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 23:06   #42
Radnja razrađena i lagano se odvija, objašnjavajući detalje. Sviđa mi se japanski naglasak u engleskom jeziku kod glumaca. Po mojem mišljenju japanski glumci su za nijasnu bolje odradili glumu od Keanu Reevesa. Izvanredna scenografija, koja uključuje najmanji detalj japanske kulture. Sjajan filmić. Vrijedan gledanja.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 13:17   #43
Jel ovo stvarno tako loše? :/

Japan, scifi, samuraji, Keanu Reeves.... zvuči savršeno.
lakrdijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 14:03   #44
Film je fakat solidan i uopće ne kužim tako loše kritike koje su mu upućene. Nije savršen, ali definitivno se isplati pogledat.
envi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 14:41   #45
Quote:
envi kaže: Pogledaj post
Film je fakat solidan i uopće ne kužim tako loše kritike koje su mu upućene. Nije savršen, ali definitivno se isplati pogledat.
Nisam ga još gledao, ali i ja mislim da ću imati ovakvo mišljenje.
lakrdijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 22:52   #46
No, krasno. Projiciranih $175 milijuna gubitka, pokopan i od publike i od kritike. Nije im pametno bilo izaći u praktično isto vrijeme sa Hobbitom.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 11:49   #47
Onako ,naoko glup film . Nekakva sf sprdačina sa elmentima japanske povijesti smoubojstava. Nikada ne bum mogel shvatit kamikaze. Prevelka je kulturološka razlika između naših svijetova.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 12:09   #48
Quote:
Onako ,naoko glup film . Nekakva sf sprdačina sa elmentima japanske povijesti smoubojstava. Nikada ne bum mogel shvatit kamikaze. Prevelka je kulturološka razlika između naših svijetova.
povijest samoubojstva? kamikaze?
Posljednji Samuraj sa Tomicom Kruzom porastao mi je ovog trena u ocima

''debela fantazija''
trash

ko voli fantaziju bit ce mu ok..ko zeli klasicnu pricu drzat se japanaca.

__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!

Zadnje uređivanje rokurota : 31.12.2013. at 12:24.
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 12:32   #49
Quote:
rokurota kaže: Pogledaj post
povijest samoubojstva? kamikaze?
Posljednji Samuraj sa Tomicom Kruzom porastao mi je ovog trena u ocima

''debela fantazija''
trash

ko voli fantaziju bit ce mu ok..ko zeli klasicnu pricu drzat se japanaca.

Posljednji Samuraj je za 5 klasa jači film od ovog. Pa meni ti je svako samoubojstvo preglupo pa kako ne bi bilo i samurajsko.Ne znam kaj je gluplje. Samuraj ili kamikaza.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 18:50   #50
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa meni ti je svako samoubojstvo preglupo pa kako ne bi bilo i samurajsko.Ne znam kaj je gluplje. Samuraj ili kamikaza.
Samurajski harakiri i 'samoubojstvo' kamikaza su sasvim suprotne stvari. Letio bi i ti ko kamikaza kad bi te drogirali i stavili u zrakoplov.

A sada SPOILERI

Inače, vi koji ste gledali film, jel' Keanu jedan od 47 ronina ili 48? Po legendi ni jedan od ronina nije poginuo tokom osvetničkog pohoda. 46-orici je izdana zapovijed za harakiri, samo je najmlađi član (15, 16 godina) pomilovan. Jel Keanu preživio na kraju?
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 18:57   #51
Film jos nisam gledao, no sudeci prema velikom variranju dojmova tesko je odlucit valja li ga gledat ili ne.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 20:00   #52
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Samurajski harakiri i 'samoubojstvo' kamikaza su sasvim suprotne stvari. Letio bi i ti ko kamikaza kad bi te drogirali i stavili u zrakoplov.

A sada SPOILERI

Inače, vi koji ste gledali film, jel' Keanu jedan od 47 ronina ili 48? Po legendi ni jedan od ronina nije poginuo tokom osvetničkog pohoda. 46-orici je izdana zapovijed za harakiri, samo je najmlađi član (15, 16 godina) pomilovan. Jel Keanu preživio na kraju?
Nema šanse da bi mene netko stavil u zrakoplov i nadrogiral. U obje stvari oni likvidiraju sami sebe jer im tak veli neki lik. Žalosno i nerazumljivo iz moje kulturološke i vjerske perspektive. SPOJLER OGROMAN SLIJEDI !Sve je kao i u legendi. Najmlađi je preživjel ,a Keanu definitivno nije bil najmlađi tam.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 22:22   #53
Od prvog pogledanog foršpana film mi se činio jako zanimljiv i nije me razočarao...film je odličan i preporučam pogledati
Nije mi jasno zakaj je dobio loše kritike jer je glumačka ekipa stvarno ok, priča ima odličan tijek i radnja ni u jednom trenutku ne gubi ritam...
Svakak ću ga nabaviti za kućnu kolekciju
__________________
If God is a DJ, life is a dance floor, you get what you're given, it's all how you use it
mala plava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 22:27   #54
Quote:
mala plava kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zakaj je dobio loše kritike
Zato jer su kriticari prvoklasni egoisticni supci kojima je posao trazit svaku dlaku u jajetu.
Stara prica...
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 23:37   #55
Upravo pogledao, sasvim OK film, ne znam zašto je sasječen jer to nije zaslužio. Ne kažem da zaslužuje divljenje, ali ne zaslužuje ni pljuvačinu, sasvim dobar film, nije ga ni Keanu Reeves upropastio(nikad nije bio neki glumac, ovdje i bolji nego inače) jer se film ne oslanja na njega, nije mu natovareno da nosi cijeli film na svojim nejakim glumačkim plećima. Završetak mi nekako nije sjeo, iako se zna kako su samuraji završili mogao je biti neki drugačiji sretniji kraj za lik Kaia, tad bi mi bio film bolje zaokružen.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 23:40   #56
200 milijuna dolara budžet. WTF. Ovo će biti mega flop. Zar su očekivali da će ovo postati neki veliki hit, ako pola vrate mogu biti sretni.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 23:42   #57
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Samurajski harakiri i 'samoubojstvo' kamikaza su sasvim suprotne stvari. Letio bi i ti ko kamikaza kad bi te drogirali i stavili u zrakoplov.

Inače, vi koji ste gledali film, jel' Keanu jedan od 47 ronina ili 48? Po legendi ni jedan od ronina nije poginuo tokom osvetničkog pohoda. 46-orici je izdana zapovijed za harakiri, samo je najmlađi član (15, 16 godina) pomilovan. Jel Keanu preživio na kraju?
Kai je samo lik uveden u scenarij zbog zanimljivosti priče, ali spada pod tih 47. Na kraju shogun pomiluje samo najmlađeg, klinac od nekih 17-20 godina, ili manje.

Svi ostali izvrše samoubojstvo.
Inače, film je sasvim solidan, kakve sam sve gluposti gledao, nije mi žao karata za njega
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 14:01   #58
Full solidan film. Volim kad ne očekujem puno od filma pa dođem u kino, a dva sata smo prolete. Nema puno pretjerivanja, ali ni ljubavnih scena ( ok, malo na kraju, ali ajde ) koje uvijek zgade takve filmove... vizualno također neloš!! Mrzim kad se priča loš engleski u filmu, cijeli dojam bi bio znatno bolji da su glumci koji su ionako svi redom Japanci ( osim K.R. ) pričali japanski.

Po meni solidna sedmica.
MallaPlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 19:35   #59
teletext na rtl-u: ulozeno 150 milijuna dolara a na filmu zaradeno malo vise od 10 milijuna?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 21:48   #60
Ma kakav teletekst s rtl-a

http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=47ronin.htm
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.