Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2013., 19:50   #81
jel ovo ok za dalje ili previše kcal

http://www.ketogenic-diet-resource.c...diet-menu.html
GABYSOLIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 12:57   #82
Ovisi kolike su ti dnevne potrebe. Ak nisi aktivna, ovo ti je previse kalorija.
http://nutritiondata.self.com
U donjem desnom kutu si izracunaj dnevne potrebe.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 19:11   #83
http://www.ruled.me/keto-calculator/

http://keto-calculator.ankerl.com

.... ja sam upravo provalio CKD ... i TKD tj provalio sam da mi odgovara maksimalno kao nacin prehrane a + je što mi se uklapa i u zivotni ritam, treninge i obaveze
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 15:05   #84
evo ovako super sam zadovoljna. Keto sam jela 2 tjedna i otišlo kilogram i pol opet sam danas počela pa ću do Božića tako.Vježbam t25 beta, sad ću krenuti s gamom ali evo kako sam malo pauzirala s ketom pauzirala i s vježbanjem.Danas nastavljam.U pauzi sam jela slično samo sam ubacila malo više povrća više lchf
GABYSOLIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 11:33   #85
Kak mozes zivjeti na uh iz povrca kad nisi u ketozi?
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 23:25   #86
Na lchf-u sam već par godina, smeta mi gluten i mnoge žitarice, odlično se osjećam,imam tonu energije, treninzi su mi oko pola h dnevno, 5dana u tjednu ,kardio,tipa focus t 25 ali ne mršavim do željene težine pa mi je tu keto pomogao.(U lchf ishrani se to zove fakir- kad si isključivo na mesu i mastima.Preporuča se ne duže od 7-14 dana)
GABYSOLIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 13:59   #87
Pročitala sam danas da su keto dijete zdrave te da su prevencija karcinoma dojke, kojem doprinose ugljikohidrati. Isto tako da ne uništavaju mišiće, ako se uzima dovoljno proteina, i da daju bolje rezultate u mršavljenju jer se skine više sala, dok se kod hpokalorijske prehrane gubi više mišićna masa....kao neka najnovija američka studija...
beskrajnamora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 08:58   #88
keto je ok.ali nije za duge staze.. ne vidim zasto bi netko uskracivao uh. tj bio na 0 uh... ako mozes mrsaviti jednako s vecim unosom uh
majkemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 10:53   #89
Quote:
majkemi kaže: Pogledaj post
keto je ok.ali nije za duge staze.. ne vidim zasto bi netko uskracivao uh. tj bio na 0 uh... ako mozes mrsaviti jednako s vecim unosom uh
Možda zato kaj je zdravije
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 14:23   #90
mislim da je se nemoguće hraniti s 0g uh.. možda može spec. izborom namirnica + suplementi ali vjerojatno bi bilo nezdravo jer mnoge nutritivne namirnice sadrže bar malo uh.. mada koliko sam pročitao u biti tijelo može funcionirati s 0g uh jer glukoza (potrebna za neke dijelove mozga) se može proizvesti glukogenezom iz proteina hrane ili ako ih nema dovoljno onda iz proteina mišića razgradnjom mišićne mase..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 14:39   #91
Quote:
beskrajnamora kaže: Pogledaj post
Pročitala sam danas da su keto dijete zdrave te da su prevencija karcinoma dojke, kojem doprinose ugljikohidrati. Isto tako da ne uništavaju mišiće, ako se uzima dovoljno proteina, i da daju bolje rezultate u mršavljenju jer se skine više sala, dok se kod hpokalorijske prehrane gubi više mišićna masa....kao neka najnovija američka studija...
Ja vjerujem da je prevencija za sve tipove karcinoma i da može pomoći kod uznapredovale bolesti.
Pogledaj ovaj jako kratki članak
http://www.1uponcancer.com/2013/08/0...et-and-cancer/
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 16:45   #92
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Možda zato kaj je zdravije
zdravije je bez uh? svaka ti cast.. glupost dana..

moze se bez uh, naravno. ali nije optimalno i nije za duge staze. pa ako si u ketozi onda neces ciljano unosit uh, naravno da ne mozes biti na 0.ali 20 do 30 ces uvijek unijeti... meni su glupe te dijete..zato sto se isti posao sto se mrsavljenja tice, moze uciniti s normalnim unosom uh.. ugl nije za duge staze
majkemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 17:22   #93
Quote:
Frankie kaže: Pogledaj post
mislim da je se nemoguće hraniti s 0g uh.. možda može spec. izborom namirnica + suplementi ali vjerojatno bi bilo nezdravo jer mnoge nutritivne namirnice sadrže bar malo uh.. mada koliko sam pročitao u biti tijelo može funcionirati s 0g uh jer glukoza (potrebna za neke dijelove mozga) se može proizvesti glukogenezom iz proteina hrane ili ako ih nema dovoljno onda iz proteina mišića razgradnjom mišićne mase..
Kad se u organizam ne unose CH,tijelo da bi dobilo potrebni ATP za funkcioniranje stanica koristi najprije uskladišteni glikogen,a zatim prelazi na korištenje depoa masnih kiselina.Ta uskladištena mast je idealni izvor energije jer se sva energija potrebna za normalno funkcioniranje organizma može sintetizirati iz tih masnih kiselina.mozak ne može koristiti ništa drugo osim glukoze koja se pak dobiva glukoneogenezom iz tvari koje nisu CH(glicerol ili u nedostatku masti iz aminokiselina).
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 17:25   #94
Quote:
majkemi kaže: Pogledaj post
zdravije je bez uh? svaka ti cast.. glupost dana..

moze se bez uh, naravno. ali nije optimalno i nije za duge staze. pa ako si u ketozi onda neces ciljano unosit uh, naravno da ne mozes biti na 0.ali 20 do 30 ces uvijek unijeti... meni su glupe te dijete..zato sto se isti posao sto se mrsavljenja tice, moze uciniti s normalnim unosom uh.. ugl nije za duge staze
Naravno da jest,tijelo lakše rabi masne kiseline nego CH za dobivanje ATP-a.A katabolizam masti je ono kaj si želi svatko tko želi skinut kilažu
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 08:38   #95
Prvo procitajte ovo => http://www.allaboutfasting.com/effec...g-ketosis.html



A tu dolje sam iscupao dio teksta koji se odnosi na uh i masti.... i koja je poveznica kod debljanja....

Poanta je da je zabluda da se uh skladisti kao mast ....
no, uh utjece na razinu secera u krvi.... i to je razlog zasto neni ne odgovara klasicna prehrana....
keto prirodno regulira apetit... opskrbljuje tijelo energijom i drzi secer na konstantoj razini, dok ...kad ti padne secer... nemas energije i gladan si, tj mehanizmi u tijelu te tjeraju da ubacis jos secera (uh) sa si vratis energiju....




However, since I know most of you will have just ignored my suggestion to actually read that piece, I’m going to summarize a few points from it (as well as from the Q&A):

1. Carbs are rarely converted to fat and stored as such
2. When you eat more carbs you burn more carbs and less fat; eat less carbs and you burn less carbs and more fat
3. Protein is basically never going to be converted to fat and stored as such
4. When you eat more protein, you burn more protein (and by extension, less carbs and less fat); eat less protein and you burn less protein (and by extension, more carbs and more fat)
5.Ingested dietary fat is primarily stored, eating more of it doesn’t impact on fat oxidation to a significant degree


Carbs don’t make you fat via direct conversion and storage to fat; but excess carbs can still make you fat by blunting out the normal daily fat oxidation so that all of the fat you’re eating is stored.  Which is why a 500 cal surplus of fat and a 500 cal surplus of carbs can both make you fat; they just do it for different reasons through different mechanisms.  The 500 calories of excess fat is simply stored; the excess 500 calories of carbs ensure that all the fat you’re eating is stored because carb oxidation goes up and fat oxidation goes down. Got it?  If not, re-read this paragraph until it sinks in.


Here’s what happens mechanistically and why all three still make you fat:

1. Excess dietary fat is directly stored as fat
2. Excess dietary carbs increases carb oxidation, impairing fat oxidation; more of your daily fat intake is stored as fat
3. Excess dietary protein increases protein oxidation, impairing fat oxidation; more of your daily fat intake is stored as fat

Got it?  All three situations make you fat, just through different mechanisms.  Fat is directly stored and carbs and protein cause you to store the fat you’re eating by decreasing fat oxidation




~ how we get fat

Zadnje uređivanje Weedeemer : 29.12.2013. at 08:43.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 15:14   #96
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
Prvo procitajte ovo => http://www.allaboutfasting.com/effec...g-ketosis.html



A tu dolje sam iscupao dio teksta koji se odnosi na uh i masti.... i koja je poveznica kod debljanja....

Poanta je da je zabluda da se uh skladisti kao mast ....
no, uh utjece na razinu secera u krvi.... i to je razlog zasto neni ne odgovara klasicna prehrana....
keto prirodno regulira apetit... opskrbljuje tijelo energijom i drzi secer na konstantoj razini, dok ...kad ti padne secer... nemas energije i gladan si, tj mehanizmi u tijelu te tjeraju da ubacis jos secera (uh) sa si vratis energiju....




However, since I know most of you will have just ignored my suggestion to actually read that piece, I’m going to summarize a few points from it (as well as from the Q&A):

1. Carbs are rarely converted to fat and stored as such
2. When you eat more carbs you burn more carbs and less fat; eat less carbs and you burn less carbs and more fat
3. Protein is basically never going to be converted to fat and stored as such
4. When you eat more protein, you burn more protein (and by extension, less carbs and less fat); eat less protein and you burn less protein (and by extension, more carbs and more fat)
5.Ingested dietary fat is primarily stored, eating more of it doesn’t impact on fat oxidation to a significant degree


Carbs don’t make you fat via direct conversion and storage to fat; but excess carbs can still make you fat by blunting out the normal daily fat oxidation so that all of the fat you’re eating is stored.  Which is why a 500 cal surplus of fat and a 500 cal surplus of carbs can both make you fat; they just do it for different reasons through different mechanisms.  The 500 calories of excess fat is simply stored; the excess 500 calories of carbs ensure that all the fat you’re eating is stored because carb oxidation goes up and fat oxidation goes down. Got it?  If not, re-read this paragraph until it sinks in.


Here’s what happens mechanistically and why all three still make you fat:

1. Excess dietary fat is directly stored as fat
2. Excess dietary carbs increases carb oxidation, impairing fat oxidation; more of your daily fat intake is stored as fat
3. Excess dietary protein increases protein oxidation, impairing fat oxidation; more of your daily fat intake is stored as fat

Got it?  All three situations make you fat, just through different mechanisms.  Fat is directly stored and carbs and protein cause you to store the fat you’re eating by decreasing fat oxidation




~ how we get fat
Jako dobar sažetak.
Jedino ova zabluda nije baš zabluda jer se,pri normalnoj prehrani suvišak glukoze unešene hranom u jetri ili konverzira u glikogenske zalihe ako je potrebno ili pak uskladištava u vidu masnih stanica.
Sitost ovisi i o konc. leptina..hormona sitosti kojeg luči masno tkivo,a kad papaš CH naglo raste konc. inzulina koji nastoji svu glukozu iz cirkulacije unijeti u stanice.Suvišak slobodnog inzulina šalje mozgu info o tome da treba još glukoze i zato se javlja glad.
Sviđa mi se dio o tome da tijelo u postu reciklira otpadne produkte stanica pa tako u principu dajemo šansu da se organizam sam restarta
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 17:24   #97
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se dio o tome da tijelo u postu reciklira otpadne produkte stanica pa tako u principu dajemo šansu da se organizam sam restarta
To je i meni super dio.
Jesi skuzio kaoo nema govora o tzv. izgladnjivanju....
jer, pretp. da u ketozi - organizam je ocito u administrator modu i popravlja sve sto moze. Apetit i glad iskljuci privremeno da ga ne smetas (opterecujes) sa novim toksinima.
Kako imam iskustva s keto prehranom - svidja mi se ona prava istinska glad... a s druge strane i prirodna kocnica koja te na vrijeme upozori da stanes. Tj doslovno bez brojanja kalorija uneses manje. Bilo da jedes posnu piletinu ili carsko meso.
iako, posna piletina se ne preporucuje za keto... ali je ok za malo radikalniji pristup - PSMF(u kratkim crtama - to je keto ali bez masti, nesto kao prva faza dukan dijete)
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 10:17   #98
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
To je i meni super dio.
Jesi skuzio kaoo nema govora o tzv. izgladnjivanju....
jer, pretp. da u ketozi - organizam je ocito u administrator modu i popravlja sve sto moze. Apetit i glad iskljuci privremeno da ga ne smetas (opterecujes) sa novim toksinima.
Kako imam iskustva s keto prehranom - svidja mi se ona prava istinska glad... a s druge strane i prirodna kocnica koja te na vrijeme upozori da stanes. Tj doslovno bez brojanja kalorija uneses manje. Bilo da jedes posnu piletinu ili carsko meso.
iako, posna piletina se ne preporucuje za keto... ali je ok za malo radikalniji pristup - PSMF(u kratkim crtama - to je keto ali bez masti, nesto kao prva faza dukan dijete)

Ja sam LCHF-ovac već duže vrijeme i u principu sam protiv bilo kakvih dijeta,a pogotovo nečeg tak ekstremnog poput PSMF.
Kaj se izgladnjivanja tiče point je taj da kad je tijelo prešaltano na ketozu troši mast iz depoa,ali da bi tijelo normalno funkcioniralo neophodna mu je masnoća koju moraš paralelno unositi prehranom.Kako je nutritivna vrijednost masti jako velika ona brzo zasiti,a kako sukladno tome pretvorba masnih kiselina iz depoa teče konstantno te nema inzulinske klackalice,da se tak izrazim,nema niti velikog i čestog osjećaja gladi.Zato je dobar post...tada tijelo samo signalizira kad mu je potrebno gorivo za dalje.
Dukan i sl. dijete ili načini prehrane su visokoproteinski,a s niskim udjelom masnoća i to mi se ne čini kao zdrav način jer tijelo će u nedostatku šećera posegnuti za mastima,a ukoliko ih ne unosiš onda ide na razgradnju aminokiselina iz proteina pri čemu nastaju mnogi dušični nusprodukti kao npr. amonijak,a to nije dobro.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 12:16   #99
I ja sam na lchf-u inače(gluen mi smeta),super se osjećam ali mi je u zadnje vrijeme problem skinuti kilograme na lchf-u...Jela sam tako prije i za vrijeme trudnoće i dalje tako jedem.Cijela obitelj je na paleo/lchf, kako tko.Uspjela sam skinuti većinu kila, udebljala sam se oko 14 kg u trudnoći i zbog carskog se nisam smjela naprezati do prije 4 mjeseca(sada je godinu dana od carskog),onda sam polako krenula s lakšim vježbama i onda t 25...Zadnjih 4-5 kg jako teško ide.Ketom jedino, i tada sporo.Probala sam zelenu kuru isto slabo,probala IF post i tu imam osjećaj da sam se zeznula i da mi se usporio metabolizam... da li mi je sada već organizam naviknut ili što, nemam pojma....
GABYSOLIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 22:09   #100
Quote:
GABYSOLIS kaže: Pogledaj post
I ja sam na lchf-u inače(gluen mi smeta),super se osjećam ali mi je u zadnje vrijeme problem skinuti kilograme na lchf-u...Jela sam tako prije i za vrijeme trudnoće i dalje tako jedem.Cijela obitelj je na paleo/lchf, kako tko.Uspjela sam skinuti većinu kila, udebljala sam se oko 14 kg u trudnoći i zbog carskog se nisam smjela naprezati do prije 4 mjeseca(sada je godinu dana od carskog),onda sam polako krenula s lakšim vježbama i onda t 25...Zadnjih 4-5 kg jako teško ide.Ketom jedino, i tada sporo.Probala sam zelenu kuru isto slabo,probala IF post i tu imam osjećaj da sam se zeznula i da mi se usporio metabolizam... da li mi je sada već organizam naviknut ili što, nemam pojma....
Pozdrav!
Ne znam zbog čeg to zadnje tak sporo ide,ali ako je otišla većina onda je to veliki uspjeh.Ja na LCHF nisam zbog kilaže pa ne znam kak je vama kojima je to bio početni razlog.Ja sam čak uspjela dobiti dvije tri kile koje godinama nisam mogla nabaciti
Ne znam da li ste možda u kalorijskom deficitu duže vrijeme jer se može desiti da tijelo ako ne dobiva optimalnu količinu nutrijenata može prijeći na safe mode gdje se ponaša kao da štedi energiju pa se metabolizam uspori.Možda je stvar u premaloj potrošnji energije..Ja prakticiram IF i ne zamaram se kalorijama.Težina mi varira +/- 3kg,bitno mi je da se osjećam zdravo i snažno pa ako je kod Vas isti slučaj ni tih 5 kg ne zvuči overweight
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.