Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najdraži/najbolji mi je:
Michael Fassbender 10 5.05%
Matt Damon 6 3.03%
Leonardo Di Caprio 30 15.15%
Jake Gyllenhaal 4 2.02%
Joseph Gordon-Levitt 3 1.52%
Tom Hardy 12 6.06%
Edward Norton 21 10.61%
Brad Pitt 8 4.04%
Johnny Depp 7 3.54%
Hugh Jackman 5 2.53%
Christian Bale 37 18.69%
Cillian Murphy 4 2.02%
Robert Downey Jr. 5 2.53%
Matthew McConaughey 7 3.54%
Ryan Gosling 4 2.02%
Joaquin Phoenix 15 7.58%
Michael Shannon 3 1.52%
Jamie Foxx 1 0.51%
Russell Crowe 4 2.02%
Elijah Wood 1 0.51%
Netko drugi 11 5.56%
Glasovatelji: 198. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2014., 19:25   #1
Najbolji Hollywood glumac relativno "mlađe garde"? (EDIT)



Otvaram ponovno temu jer htjedoh uvrsiti još glumaca u glasanje i evo kopiram svoj uvodni tekst iz prošle teme:

Ja se nadam da ova tema neće naići na prezir Jer imam dobre namjere iako je put u pakao popločan dobrim namjerama... Dakle, što mi je namjera ovom temom? Pa pitati vas koji vam je najbolji glumac od već relativno dokazanih glumaca, i relativno i apsolutno, a opet da spadaju u onu mlađu gardu, tipa Matt Damona, znači da izbacimo već kultne ličnosti stare garde živućih i umrlih, već eto pitam za ove glumce koji su imali pregršt dobrih uloga i neprikosnoveni talent, i pred kojima je samo nebo limit još...

Tema kao tema ima dosta rupa u smislu da će netko reći pa šta ovaj šta onaj radi tu, neće ni po godinama baš biti tu negdje ali kao što rekoh relativno mlađa garda...

Znači poanta je tko bi po vama jednog dana u starijoj ful dobi mogao dobiti status neke kultne filmske ličnosti poput Al Pacina, De Nira, Nicholsona, Day-Lewisa, Freemana, Eastwooda, Hoffmana, Branda itd itd...

Ajme meni ako sam nekog zaboravio u anketi, jer sam morao brže sastavljati popis, jer sam malo u žurbi, ali eto...

Meni osobno je dilema izmedju Di Caprija i Damona, ali glasam za Damona... Matt Damon je za mene GLUMČINA, nema skoro filma sa njime koji mi je loš... jednostavno mi je već sada jedan od najdražih glumaca ikada... eto, toliko mi je dobar

Htio bi samo nešto napomenuti glede Di Capria, ja se sjećam kad sam prvi put gledao njegov film Dnevnik košarkaša, koliko je tamo imao godina? 15, 16? Onakvu glumu ja se ne sjećam kad vidjeh u onoj dobi, ono je nešto nevjerovatno bilo... i sad kad pogledam taj film nekada trnci me prođu od TALENTA toga glumca još u toj dobi, ma što god mi sad netko rekao na ovo, ali htjedoh to napomenuti za njegovu još ranu dob.


Zadnje uređivanje Dragon007 : 29.04.2014. at 19:44.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 19:42   #2
Kopiram za tebe odgovor na tvoj upit sa one druge teme na ovu:

Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Uvrštavaš Johnnyja Deppa, 50-godišnjaka, a izostavljaš Day Lewisa, 7-8 godina starijeg?
Nemam neke favorite.
Phoenix bi mi bio odličan glumac kada bi volio tip filmova u kojima on glumi.
Čim pročitam da film ima Balea, jednostavno ga moram pogledati. Par puta je kiksao u ulogama (neoprostivo je kako je uništio Terminatora), ali da čovjek zna glumiti - to nema sumnje!
McConaughey je postao vrhunski glumac- od glumca iz bezveznih ljubića do takve klase -nevjerojatno.
Od sviju navedenih glasao sam za Nortona. American History X će mi zauvijek ostati u dobrom sjećanju.
Day Lewis je već ušao u kultni status kraj evo samo primjer Jack Nicholsona, može ga se spominjati u rečenici sa takvim glumcima prema tome nema potrebe da ja njega tu stavljam.

Čovjek je ono... da ne napravi više ništa na listi najvećih, tko to može osporiti?
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 19:48   #3
Tom Hardy i Fassbender po meni, bez konkurencije. I slažem se, nekim glumcima definitivno nije mjesto na listi "relativno mlađe garde".
__________________
E tan, e epi tas.
Makaveli23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 19:50   #4
evo ovaj put adekvatno glaso za MShannona.iako čisto sumnjam da će on ući u neke filmske legende kad već sada je prilično podcijenjen glumac(nažalost, a možda i bolje).
fassbender i hardy su na dobrom putu(birajući novije uloge)
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 19:56   #5
Quote:
Makaveli23 kaže: Pogledaj post
Tom Hardy i Fassbender po meni, bez konkurencije. I slažem se, nekim glumcima definitivno nije mjesto na listi "relativno mlađe garde".
Zato sam i stavio taj termin "relativno"; ali ja se stvarno nadam da ljudi razumiju točno na što se cilja i koga, nema veze što pored nekih glumaca postoji veća razlika u godinama...

Htjedoh ti ponajviše odgovoriti za Fassbendera, e taj lik je meni faca samo takva Kad god vidim da je u nekome filmu, to se odmah gleda... Makar Basterdsi mi nisu medju najdrazim filmovima, njegov lik tamo, samo primjer, mi je bio SAVRŠEN...
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 20:04   #6
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Zato sam i stavio taj termin "relativno"; ali ja se stvarno nadam da ljudi razumiju točno na što se cilja i koga, nema veze što pored nekih glumaca postoji veća razlika u godinama...

Htjedoh ti ponajviše odgovoriti za Fassbendera, e taj lik je meni faca samo takva Kad god vidim da je u nekome filmu, to se odmah gleda... Makar Basterdsi mi nisu medju najdrazim filmovima, njegov lik tamo, samo primjer, mi je bio SAVRŠEN...
Shvatio sam otprilike al ipak nisam htio glasati za DDL (koji je po meni najbolji glumac današnjice općenito) ili Nortona jer su ipak više od 20ak godina u svijetu filma. Ciljao sam samo na one glumce za koje se pročulo u zadnjih 10ak godina.

Da, Fassbender je uistinu faca u punom smislu te riječi. Čak je i u Counseloru genijalan iako je film smeće, a i za Basterdse se slažem. No ipak sam glas dao Hardyu jer onakvu reprezentativnost na ekranu nisam vidio još od doba Clinta Eastwooda, lik jednostavno ukrade fokus. Nevjerojatan glumac.
__________________
E tan, e epi tas.
Makaveli23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 20:13   #7

fass-ova gluma u shame-u mi je sigurno top 3 zadnjih 10godina
glaso za MShannona radi prva dva filma jeff nicholsa(briljantna)


*slava mcdonagh-u što mi je dokazao da ipak c.farrell može glumit u dobrom filmu(doduše uz jaku potporu gleesona)
Quote:
I grew up in Dublin. I love Dublin. If I grew up on a farm, and was retarded, Bruges might impress me but I didn't, so it doesn't.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 20:13   #8
Di Caprio bez neke zajebancije.

Hardy mi je precjenjen, a Gosling je bio odličan u ranim radovima, sada mi je bezveze
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 20:47   #9
Uvjerljivo najbolji glumac relativno "mlađe garde" je bez ikakve sumnje Christian Bale. Nema uloge u kojoj je loš, sve samo vrlo dobre i vrhunske uloge. Uz svo dužno poštovanje prema ostalim gore spomenutim glumcima Bale ih sve pojede za doručak. Meni je već sad Bale drugi najdraži glumac ikad, iza Jacka Nicholsona.
tpakrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 20:52   #10
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Di Caprio bez neke zajebancije.

Hardy mi je precjenjen, a Gosling je bio odličan u ranim radovima, sada mi je bezveze
Di Caprio je ono... nemam komentara, opet ću spomenuti film iz njegove rane dobi, Dnevnik košarkaša, čovječe pogledaj ovo opet:

I'll Be a Good Boy

A da ne spominjem druge scene... Ja bi mu u toj mladoj dobi samo za ovaj film dao tri Oscara i nije me briga što će mi sada tko reći... čovječe ovo je ono... vrh. Bar eto meni.

E sad, to što je meni Matt Damon ipak za dlaku bolji i draži, tj. draži mi je, to je moj subjektivni osvrt, obojicu kao glumce obožavam i stvarno su mi i donekle slični, Di Caprio is the man...

Nego ovo glede Hardya, nisam htio ništa o njemu tu pisati da ne bi počeo polemiku s nekim, poštujem ga ali mislim da je dosta razvikan, ali dobro, moje mišljenje i tvoje, poštujem tuđa.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 21:04   #11
Quote:
tpakrac kaže: Pogledaj post
Uvjerljivo najbolji glumac relativno "mlađe garde" je bez ikakve sumnje Christian Bale. Nema uloge u kojoj je loš, sve samo vrlo dobre i vrhunske uloge. Uz svo dužno poštovanje prema ostalim gore spomenutim glumcima Bale ih sve pojede za doručak. Meni je već sad Bale drugi najdraži glumac ikad, iza Jacka Nicholsona.
Bale je imao uloga štrašno dobrih i tu nema dileme, i ja volim eto skoro svaki njegov film nego ima ovdje konkurencije koja mu je bar ravna pa sve je to onako subjektivan pristup tko koga više preferira, ali poštujem tvoje mišljenje, živio
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 21:09   #12
Joaquin i Bale.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 23:10   #13
Kristijan Bejl, a dobri su i Marfi i Fasbender i Norton.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 23:22   #14
Ima tu jako dobrih na popisu, ali i bezvezni....al kad vidiš recimo Branda u Tramvaju ili Na dokovima New Yorka...mah, izgubiš volju za ocjenjivanjem ovih...al ajd...Bale i Depp
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 23:31   #15
U svakom postu skoro do sada je netko pohvalio Fassbendera ali mu još nitko nije dao glas, pa dajte ljudi čovjeku
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 23:44   #16
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
U svakom postu skoro do sada je netko pohvalio Fassbendera ali mu još nitko nije dao glas, pa dajte ljudi čovjeku
Ja mu dala.
Meni on najdraži glumac na toj listi.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 23:45   #17
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Ja mu dala.
Meni on najdraži glumac na toj listi.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 13:47   #18
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
U svakom postu skoro do sada je netko pohvalio Fassbendera ali mu još nitko nije dao glas, pa dajte ljudi čovjeku


Ipak mi je Hardy draži
__________________
E tan, e epi tas.
Makaveli23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 16:33   #19
Edward Norton bez ikakve sumnje.
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 21:43   #20
Bale.
yay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.