Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najdraži/najbolji mi je:
Michael Fassbender 10 5.05%
Matt Damon 6 3.03%
Leonardo Di Caprio 30 15.15%
Jake Gyllenhaal 4 2.02%
Joseph Gordon-Levitt 3 1.52%
Tom Hardy 12 6.06%
Edward Norton 21 10.61%
Brad Pitt 8 4.04%
Johnny Depp 7 3.54%
Hugh Jackman 5 2.53%
Christian Bale 37 18.69%
Cillian Murphy 4 2.02%
Robert Downey Jr. 5 2.53%
Matthew McConaughey 7 3.54%
Ryan Gosling 4 2.02%
Joaquin Phoenix 15 7.58%
Michael Shannon 3 1.52%
Jamie Foxx 1 0.51%
Russell Crowe 4 2.02%
Elijah Wood 1 0.51%
Netko drugi 11 5.56%
Glasovatelji: 198. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2014., 22:49   #21
iako ih vise ima na ovoj listi koji su mi apsolutno odlicni, isao sam po nekom principu cije ime kada vidim makar ne cuo niti o cemu se radi film bi ga svejedno isao pogledati , i stisnuo bale
__________________
All we have to decide is what to do with the time that is given us
Twiggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 23:10   #22
Russell Crowe pa ondak Matthew McConaughey, Joaquin Phoenix, Jake Gyllenhaal, Joseph Gordon-Levitt, Michael Shannon, Matt Damon...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 01:07   #23
Edward Norton. Brad Pitt je zgodan i lijepo ga je viditi u filmu, ali Norton je definitivno najveci talent.
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 01:19   #24
Quote:
tpakrac kaže: Pogledaj post
Uvjerljivo najbolji glumac relativno "mlađe garde" je bez ikakve sumnje Christian Bale. Nema uloge u kojoj je loš, sve samo vrlo dobre i vrhunske uloge. Uz svo dužno poštovanje prema ostalim gore spomenutim glumcima Bale ih sve pojede za doručak.
Slažem se, Bale to uzima. Klasa samo takva.

Makar nije toliko puno bolji od ostalih, no po meni je bolji. Nako njega nemam blage, svi su tu negdje, možda Leo.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 13:12   #25
Jedan glas je pre malo, previše je glumaca dano na izbor.

Stisnuo Bale, i ne žalim. Iako su to u nekom drugom trenutku dok sam u nekom drugom raspoloženju lako mogli biti i Phoenix, DiCaprio, Norton, Shannon, McConaughey ili Fassbender.
RoboWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 14:52   #26
Pa nitko ne spominje više Matt Damona... I meni je Bale odličan i Di Caprio i Phoenix i jos dosta njih, ali eto meni je Damon number 1, ono što netko reče za Balea ovdje glede filmova tako je meni sa Damonom, čim vidim da glumi negdje niti ne gledam radnju odmah gledam ... jednostavno mi je pojava još otkad sam bio dijete, a počelo je sve sa Dobrim Will Huntingom kad sam ga prvi put gledao 98/99... Do dana danasnjeg mi je to jedan od najdrazih filmova, a svaki njegov film poslije mi je ili iznad prosjecni ili odličan.

Kad sam već hvalio Di Caprija u mlađoj dobi prikazivanjem scene iz dnevnika košarkaša, tko može zaboraviti Damonovu glumu primjerice evo ova scena iz Will Huntinga:

Good Will Hunting - THE Break Up Scene


Iskreno cijeli film Dobri Will Hunting je jedan od onih filmova koji je jako utjecao na mene kao osobu od malena pa do danas... u pozitivnom smislu jel... Kroz kraj osnovne skole, kroz srednju, kroz pocetak faksa, kroz kraj faksa... haha... uvijek bi ga gledao s vremena na vrijeme

Quote:
RoboWarrior kaže: Pogledaj post
Jedan glas je pre malo, previše je glumaca dano na izbor.
Ma mislio sam staviti onaj multiple izbor za glasanje iako ga nikad nisam volio, da moš glasati za više njih, mada se tesko nekad odluciti, ali htjedoh da svaki glas ima jačinu jel, pa onda jedan hehe
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 14:58   #27
Netko drugi.
Daniel Day Lewis.
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 15:10   #28
Quote:
John Coltrane kaže: Pogledaj post
Netko drugi.
Daniel Day Lewis.
Fenomenalan glumac, ali mislim da je njega ipak lakše svrstati u "stariju gardu".
RoboWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 15:15   #29
Quote:
John Coltrane kaže: Pogledaj post
Netko drugi.
Daniel Day Lewis.
Joj joj joj... pa lijepo sam naglasio na početku da njega namjerno nisam stavio jer nema potrebe... U uvodnom postu sam kao možda i glavni upit teme i ankete postavio pitanje tko će u jednoj bližoj budućnosti ili relativno daljoj, biti u statusu danasnjih velikih filmskih ikona...

Ja smatram da Day Lewis već jest tamo, kamoli još što će sve napraviti i nije mi bilo nekako u redu ga u tom kontekstu staviti uopce u ovu anketu, sto je i veliki kompliment za njega i njegov dosadasnji rad, pa eto, nisi trebao glasat za "netko drugi" ako je taj netko drugi on

Zadnje uređivanje Dragon007 : 01.05.2014. at 15:36.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 15:21   #30
Quote:
RoboWarrior kaže: Pogledaj post
Fenomenalan glumac, ali mislim da je njega ipak lakše svrstati u "stariju gardu".
Pa i to da, to sam i mislio baš sam editirat/dodat u odgovoru prije, ako su ovo a jesu relativno mlađa garda, onda je Day Lewis RELATIVNO starija malo garda, ali svejedno za njegove godine koje i nisu sad ono neke ultra velike, šta je čovjek već po meni napravio, bezpredmetno ga je stavljati u ovu anketu, pa hebote pomeo bi sve odreda i uopće nije za ovu anketu po kriterijima onoga što sam htio da ova anketa bude...

Day Lewisa se može staviti u anketu sa Nicholsonom, Pacinom, Hoffmanom, Newmanom, Conneryem itd...ekipom...
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 15:38   #31
biram DDL..a kako mi nema Johna KJUZAKA..moj RONINE juznjacke krvi tribas jos malo radit na sebi jer neces uskoro nac gospodara..koji si ti emotivac!
ako te di god sritnen u tvome kraju placan dvi tri pive..

__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 15:44   #32
Quote:
rokurota kaže: Pogledaj post
biram DDL..a kako mi nema Johna KJUZAKA..moj RONINE juznjacke krvi tribas jos malo radit na sebi jer neces uskoro nac gospodara..koji si ti emotivac!
ako te di god sritnen u tvome kraju placan dvi tri pive..

A jbg... emotivac sam, iz toga crpim snagu, zato ni nemam gospodara šta se može, emocije mi nerijetko prevladaju pamet, ali ne žalim, jer ipak su to one optimistične emocije Živio

P.S: E da, ne pijem pivo, ne volim ga, kad je prigoda onda radije crno vino
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 15:58   #33
Quote:
mary89 kaže: Pogledaj post
Edward Norton.
Većini je Norton ostao najviše u sjećanju u sjajnoj predstavi u Američkoj generaciji X, ili negdje drugdi, a meni baš u filmu Kockari skupa sa Matt Damonom naravno

Ima čak i jedna anegdota glede ovoga filma Kockari, prije negdje desetak i više godina, prijatelj mi je radio na popravku videorekordera, televizije itd... Pa kad bi ga došao tamo pozdraviti uvijek je imao jednu te istu videokazetu da provjeri jel radi videorekorder koji popravlja, a na videokazeti bio Kockari hahaha Ali nije mi zbog toga ostao u takvom sjecanju jer stvarno sam ga pogledao desetke puta nasamo, nego eto... hebote kad god se sjetim videorekordera nekoga uvijek se sjetim toga prijatelja iz kvarta koji je ubacivao taj film u videorekorder da vidi jel ga popravio..
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 16:02   #34
od 98-02' je norton briljiro(ipak malo ispred generacije x bih stavio25.sat).a onda je slijedio angažman u the italian job
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 16:10   #35
Ja sam gledao koliko mi se filmova svida sa glumceve liste,to mi je bio gotovo jedini kriteriji!
Jedina lista koja mi se gotovo poklapa je ona od Leonarda!
I ostali imaju odlicne filmove,ali njihove su liste sarolike,imaju dosta filmova koji mi nisu bili zanimjivi!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 18:39   #36
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Joj joj joj... pa lijepo sam naglasio na početku da njega namjerno nisam stavio jer nema potrebe... U uvodnom postu sam kao možda i glavni upit teme i ankete postavio pitanje tko će u jednoj bližoj budućnosti ili relativno daljoj, biti u statusu danasnjih velikih filmskih ikona...

Ja smatram da Day Lewis već jest tamo, kamoli još što će sve napraviti i nije mi bilo nekako u redu ga u tom kontekstu staviti uopce u ovu anketu, sto je i veliki kompliment za njega i njegov dosadasnji rad, pa eto, nisi trebao glasat za "netko drugi" ako je taj netko drugi on
Ah, sorry - nisam uopće skužio. Preletio sam preko prvog posta samo letimično, pa nisam vidio.

Da - zbog njega sam kliknuo "netko drugi"
vidio sam da su na listi Depp, Downey, Crowe - pa bi i Lewis upao po godinama. Ali po statusu - imaš pravo, on pojede ovu cijelu listu za doručak

Od ponuđenih mi je drag Fassbender, a moram priznati da me McConaughey ugodno iznenadio izvedbama u zadnjih par godina. Prije mi je bio ljigavi ljepotančić za romantične komedije, ali nakon "Killer Joe" sam počeo mijenjati mišljenje.

Baleova najbolja uloga mi je bila u "Harsh Times" - fantastična uloga, a i film je odličan - iako ne toliko razvikan.

A Nortonova u "Primal Fear", iako mu je to bila jedna od prvih uloga, čini mi se

Zadnje uređivanje John Coltrane : 01.05.2014. at 18:45.
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 18:56   #37
Težak izbor. Nekako sam se najviše dvoumila između Balea i Fassbendera, no kliknuh ipak na potonjeg s obzirom da će Bale ionako dobiti sasvim dovoljan broj glasova.
Physalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 21:10   #38
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Pa nitko ne spominje više Matt Damona... I meni je Bale odličan i Di Caprio i Phoenix i jos dosta njih, ali eto meni je Damon number 1, ono što netko reče za Balea ovdje glede filmova tako je meni sa Damonom, čim vidim da glumi negdje niti ne gledam radnju odmah gledam ... jednostavno mi je pojava još otkad sam bio dijete, a počelo je sve sa Dobrim Will Huntingom kad sam ga prvi put gledao 98/99... Do dana danasnjeg mi je to jedan od najdrazih filmova, a svaki njegov film poslije mi je ili iznad prosjecni ili odličan.

Kad sam već hvalio Di Caprija u mlađoj dobi prikazivanjem scene iz dnevnika košarkaša, tko može zaboraviti Damonovu glumu primjerice evo ova scena iz Will Huntinga:

Good Will Hunting - THE Break Up Scene


Iskreno cijeli film Dobri Will Hunting je jedan od onih filmova koji je jako utjecao na mene kao osobu od malena pa do danas... u pozitivnom smislu jel... Kroz kraj osnovne skole, kroz srednju, kroz pocetak faksa, kroz kraj faksa... haha... uvijek bi ga gledao s vremena na vrijeme



Ma mislio sam staviti onaj multiple izbor za glasanje iako ga nikad nisam volio, da moš glasati za više njih, mada se tesko nekad odluciti, ali htjedoh da svaki glas ima jačinu jel, pa onda jedan hehe
Taj Good Will Hinting je vjerojatno jedina bolja uloga u Damonovoj karijeri a i za taj film je poznatiji što je napisao scenarij za njega dok se više hvali gluma Robina Williamsa. Ostale uloge nisu ni vrijedne spomene eventualno Saving Private Ryan ili Departed ali imam osjećaj da on u svakom filmu glumi istog lika, slično kao i Clooney. Ja zasada Matt Damona najviše pamtim po bourne trilogiji ili oceanovih 11 tako da glumački ne stane u istu rečenicu sa recimo Di Capriom ili Christian Baleom.
__________________
Mad Max
Locksley2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 21:39   #39
Quote:
Locksley2020 kaže: Pogledaj post
Taj Good Will Hinting je vjerojatno jedina bolja uloga u Damonovoj karijeri a i za taj film je poznatiji što je napisao scenarij za njega dok se više hvali gluma Robina Williamsa. Ostale uloge nisu ni vrijedne spomene eventualno Saving Private Ryan ili Departed ali imam osjećaj da on u svakom filmu glumi istog lika, slično kao i Clooney. Ja zasada Matt Damona najviše pamtim po bourne trilogiji ili oceanovih 11 tako da glumački ne stane u istu rečenicu sa recimo Di Capriom ili Christian Baleom.
A šta je sa Talentirani gospoding Ripley? Meni osobno je to uz Dobrog Willa Huntinga njegov naj film...

Iako obožavam i Bourne trilogiju (četvrti film ne računam), i ostale...

A napisati scenarij za jedan film poput Willa Huntinga i to u onoj dobi, tu se nema šta nego samo pohvale napisati...

Ne boj se ti za Damona, ja držim da će on jednog dana postati ikona, mada vidim da se ne slaže s menom većina pučanstva ovdje u anketi ali živi bili pa vidili.

Inače moram priznati da me pomalo začuđuje ovoliko liderstvo Balea u anketi, stvarno volim Balea, ali bome lik je "iznenađenje kola" donekle
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 21:42   #40
Quote:
John Coltrane kaže: Pogledaj post
Ah, sorry - nisam uopće skužio. Preletio sam preko prvog posta samo letimično, pa nisam vidio.

Da - zbog njega sam kliknuo "netko drugi"
vidio sam da su na listi Depp, Downey, Crowe - pa bi i Lewis upao po godinama. Ali po statusu - imaš pravo, on pojede ovu cijelu listu za doručak

Od ponuđenih mi je drag Fassbender, a moram priznati da me McConaughey ugodno iznenadio izvedbama u zadnjih par godina. Prije mi je bio ljigavi ljepotančić za romantične komedije, ali nakon "Killer Joe" sam počeo mijenjati mišljenje.

Baleova najbolja uloga mi je bila u "Harsh Times" - fantastična uloga, a i film je odličan - iako ne toliko razvikan.

A Nortonova u "Primal Fear", iako mu je to bila jedna od prvih uloga, čini mi se
Meni je McConaughey (jebote treba je uzeti umjetnicko ime, jer ovo prezime ce ga ukopat koliko se piše dugo haha) postao simpatičan kao glumac još u Contact sad već daleke 1997, ali to je uz činjenicu jer stvarno taj film volim.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.