Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2015., 13:01   #341
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Strogo. Običan kazališni film ti je inače uvijek loš, ili?
Ne.

Ali Birdman mi je los film.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 13:03   #342
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Ne.

Ali Birdman mi je los film.
Dobri su ti argumenti
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 10:54   #343
Ostali su mi mnogi upitnici nakon gledanja tako da ću ga definitivno pogledati još jednom. Ali mislim da se radi o vrlo dobrom filmu!
Nego ono što me zanima, a nisam primjetio da se puno raspravljalo o tome,
kako tumačite zadnju scenu u filmu? Zašto je to učinio kada je napokon može se reći uspio u svom naumu tj. postao cijenjen i zbog drugih postignuća izvan uloge superjunaka? Da li ga je na to natjerala spoznaja da ga onaj glas i lik i dalje prati i da se nije uspio riješiti tog "tereta"?
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 11:04   #344
Ispričavam se ako su moja pitanja SPOILERI
Trudio sam se postaviti ih što neutralnije.
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 12:18   #345
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
Ostali su mi mnogi upitnici nakon gledanja tako da ću ga definitivno pogledati još jednom. Ali mislim da se radi o vrlo dobrom filmu!
Nego ono što me zanima, a nisam primjetio da se puno raspravljalo o tome,
kako tumačite zadnju scenu u filmu? Zašto je to učinio kada je napokon može se reći uspio u svom naumu tj. postao cijenjen i zbog drugih postignuća izvan uloge superjunaka? Da li ga je na to natjerala spoznaja da ga onaj glas i lik i dalje prati i da se nije uspio riješiti tog "tereta"?
ja se osobno nisam previše trudio interpretirati, ali može se shvatiti na način da je, postavši cijenjen, postao superheroj. to bi sigurno pasalo takvom egu kao što je njegov. tako se mogu i interpretirati sve one scene gdje ima supermoći, jer takvu sliku sebe ima, za njega je birdman netko koga ljudi nevjerojatno cijene, kome se klanjaju, mislim sve ono što se može reći za batmana jel. pa onda on kada je sam tako doživljava sebe, kao superheroja, kao nešto posebno, samo što svijet eto to tako ne vidi. mislim da se svi u neku ruku tako doživljavamo kada smo sami. na kraju ga svijet prepozna ajmo reći kao takvog kakvog je on sebe vidio, kao nekog velikog umjetnika, grande artistu, pa on poleti. mislim da kraj svakako treba shvatiti alegorijski.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 15:50   #346
Da,vjerojatno si u pravu. To bi valjda objasnilo zašto je njegova kćer imala osmijeh na licu u toj zadnjoj sceni. Ipak, opet sam dojma da je već duže vrijeme u depresiji a i ranije se već pokušao ubiti.

Uglavnom, svidio mi se film i to dosta, slažem se s mišljenjima da je vjerojatno jedan od boljih filmova u zadnje vrijeme. Ja sam njegovo poistovjećivanje
s Birdmanom shvatio kao nešto što mu daje samopouzdanje i što ga tjera da se ne slomi, nešto u stillu "ako i doživim totalni neuspjeh uvijek će me pamtiti
kao Birdmana, barem to mi nitko ne može oduzet". S druge strane, to ga užasno nervira i tjera na cijeli taj projekt kazališne drame.
Sviđa mi se i kritika (bar sam tako shvatio) današnje hollywodske industrije gdje je postalo pitanje prestiža glumiti u Avengersima i sličnim filmovima pa do toga da današnju javnost najviše zanimaju neke bizarnosti (scena kada hoda broadwayom u gaćama) i tko je što napisao na društvenim mrežama ( ako nisi na fb, tweeteru i slično nisi relevantan)
Uglavnom, možda film ne sjeda na prvu i nije najlakši za gledanje ali svakako ga se isplati. Keaton iznenađujuće dobar al najveće pohvale idu Inarritu-u
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 16:09   #347
Lubezkom još veće, po meni.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 19:25   #348
Evo pogledao ga jučer još jednom u kinu i opet sam raznesen
Zbog ovakvih filmova obožavam filmsku umjetnost.
Nemam namjeru nikoga uvjeravati u suprotno, ali zbilja mi je nejasno da neki pljuju po filmu. Kad sam pogledao review-ove na IMDB-u ostao sam šokiran količinom blaćenja filma
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 19:51   #349
Od ljudi koji hvale film, većina ne zna objasniti po čemu je film super, ali istovremeno tvrde da ga shvaćaju. S obzirom da je to kontradiktorno, prije bi rekao da lažu glede shvaćanja, a zbog okoline viču kako je super, jer je to in. Ovi drugi, koji ne tvrde da ga shvaćaju, ali pokušavaju barem opisati doživljaj također žive u svom svemiru, jer svak brije na svoj opis. Tema filma je sasvim jasna: pokušaj povratka jednog glumca na staru slavu preko totalno vodene kazališne predstave. Iz te perspektive gledano film je jedan od najgorih koje sam ikad gledao. A najbolji opis toga je iznio forumaš okapoaN.
nekak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 19:54   #350
Mene je film odusevia.Dozivia san ga ka posvetu filmskoj umjetnosti.Bilo mi je losih stvari, ali na kraju, mislim da mi je malo filmova nastalih u zadnjih 20 godina bilo jednako kvalitetno

IMDB reviewe nikad ne citan, jer mi je dovoljno pogledat top 250 listu da se slatko nasmijen i vidin kako je apsurdna ta stranica
Rocinante is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 20:02   #351
41 min i 41 sec filma fakat sam se nasmijao!
martin polo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 20:41   #352
Quote:
nekak kaže: Pogledaj post
Od ljudi koji hvale film, većina ne zna objasniti po čemu je film super, ali istovremeno tvrde da ga shvaćaju. S obzirom da je to kontradiktorno, prije bi rekao da lažu glede shvaćanja, a zbog okoline viču kako je super, jer je to in. Ovi drugi, koji ne tvrde da ga shvaćaju, ali pokušavaju barem opisati doživljaj također žive u svom svemiru, jer svak brije na svoj opis. Tema filma je sasvim jasna: pokušaj povratka jednog glumca na staru slavu preko totalno vodene kazališne predstave. Iz te perspektive gledano film je jedan od najgorih koje sam ikad gledao. A najbolji opis toga je iznio forumaš okapoaN.
Ma tako je, ako ti je film dobar, a ne znaš točno definirati zašto, sigurno si ili glup ili lažeš. Jer ako ti je nešto dobro onda moraš 100% znati staviti na papir zašto ti je dobro.
Ako ti je film dobar, a pokušaš objasniti zašto, onda živiš u svom svemiru i nemaš pojma o čemu pričaš.
Dakle isključivo dolazi u obzir izjava da ti je film loš uz bilo kakvo kratko objašnjenje, jedna rečenica srednje dužine, npr. "Tema filma je pokušaj povratka jednog glumca na staru slavu preko totalno vodene kazališne predstave". E onda si znalac i 100% ti je sve jasno.

Evo ti si stavio na papir temu filma (btw. fantastično napisano i 100% je to tema filma) i definirao da je to nešto prestrašno, gotovo negledljivo. Ti si sigurno u pravu.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 20:49   #353
Po meni jedan od onih ''dobrih'' (iako je navedeno upitno) filmova koje ću ipak pogledati samo jednom (i taj prvi i jedini put sam se jako mučio s gledanjem).
Nažalost, ne razumijem famu oko filma. Po meni nije toliko dobar.
Prvi dio sam jedva izdržao, drugi je malo zanimljiviji. Gluma mi je, iskreno, prosječna, tj. meni se u filmu ne radi o glumi, nego o preglumljavanju.
I ne volim nedorečene krajeve koji hipsterima služe za izdrkavanje kako drugi nisu dovoljno inteligentni kako bi shvatili kraj filma.

Jako, jako razočaran. Ne bih nazvao film lošim niti osuđujem one kojima je dobar (naravno, i ja sam jako subjektivan i možda film objektivno, koliko je to god moguće, zaista jest remek-djelo), ali po meni film o kojem neću puno razmišljati.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 23:38   #354
Quote:
nekak kaže: Pogledaj post
Tema filma je sasvim jasna: pokušaj povratka jednog glumca na staru slavu preko totalno vodene kazališne predstave. Iz te perspektive gledano film je jedan od najgorih koje sam ikad gledao.
Ovo je zbilja površan opis filma. A ono tvoja psihološka analiza gledatelja filma je još površnija.
Film je puno kompleksniji nego što se može pročitati iz tvog posta. Sa druge strane svjestan sam da svako ima svoje viđenje u smislu kompleksnosti. Recimo, meni je dvostruki integral puno kompleksniji i teži za razumijet nego nekom odličnom matematičaru...

Već sam napisao prije svoje viđenje filma pa se neću ponavljati, ali naletio sam na odličan reviw filma (meni jest odličan jer u potpunosti se slažem, iako bi se dalo pričati i duže): https://www.youtube.com/watch?v=57xQlUmMn98
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 22:32   #355
ok , film je dobar, u biti je prikaz čovjekove borbe za mjesto pod suncem, te analiza međuljudskih emoc. odnosa izm. tipičnih likova kakve susrećemo svaki dan, borbe za socijalni status i interpretaciju stvarnosti;
Također namjerno miješa elemente fantastike kako bi podvukao da je psihologija doživljaja llikova bitnija od "fizičke realnosti".

Da bi ga se razumjelo, treba imati neko živ. iskustvo (gubitnika) ( npr da bi shvatio nortona , mora ti se bar jednom u životu ne dignuti ) i psihoanalitički pristup životu , tj. film vj. nije baš za tinejđere ..U svakom sl. nisam očekivao da ću ovakav film vidjeti u holivudu, ovakvi filmovi obično se rade u evropi.

između ostalgo i ona linija " djelimo vaginu" je prilično interesantna, posebno za jedan holivudski film, jest sisa nije bilo, osim muških, ali i to je neki početak, možda ponovo doživimo povratak erotike na film ..
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 02.05.2015. at 23:42.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 14:12   #356
Odličan film
ocjena: 9/10
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 11:40   #357
Dobar film, baš mi je brzo prošao, oku vrlo ugodan. Ali jebem ti, nešto mi fali (ne znam što konkretno) da bi mu dao veći kompliment od "dobar".
Hell-0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 00:06   #358
Jedan od dosadnijih filmova što sam gledao. Jedva sam se natjerao da ga pogledam do kraja.
Plavooki Joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2023., 19:30   #359
Ja sam ovo pogledao tek sada i ne znam šta bih mislio o filmu. Slažem se sa mimminim postovima na topicu.
Film se potpleo sam pod sebe. I ne, to nije bilo tako mišljeno kao neke samoreferencine 115. referenca.

Film je trebao biti drag i dubok, ali jednostavno nije.

Najdublje u filmu, mi je što su solidno dočarali osjećaj dubinskog
gađenja iole starijih generacija na fenomen insta, twitter, tik tok i youtube influencera kretena i tu idolatriju govnarskih viralnih sadržaja kao the vrijednost vremena.

Ali ne snimaš cijeli smor od filma samo radi te jedne ok stvari. To stane u 5 minuta.
Gluma ništa posebno. Ostale tehnikalije su mi too much za taj manjak sadržaja i smisla.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2023., 19:40   #360
Btw...to su bile čudne godine sredinom dekade...dobro da sam tad gledao samo blokbastere....upravo o čemu ovaj film i priča.

Naknadno pogledah Whiplash (samo zbog fenomenalnog Babilona), sad ovo, a moram i Boyhood Linklaterov
Ima da crknem od tolikog smaranja i pretencioznosti.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.