Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2015., 19:53   #21
Pa da dvd screener je izašao. Slika je vrlo dobra, jedino nisam još našao engleske titlove...
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 20:00   #22
Ja sam skinuo torrent izgleda ko torrent za svaki drugi film. Ni ja nisam titlove našao.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 20:54   #23
pa naravno da nema titlova, film je tek izaso. ili se strpit, ili naucit engleski. biraj
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 20:59   #24
Znam ja engleski solidno, uvijek gledam s engleskim titlovima. Bez titlova mi je teško gledati i domaći film...
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 21:24   #25
@pajkic
ja sam isto navikla na titlove, ali u slucaju nekih filmova, ne da mi se cekat da izadje titl

ali skuzila sam da vise paznje obracam na glumu kad gledam film bez titlova.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 00:38   #26
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Znam ja engleski solidno, uvijek gledam s engleskim titlovima. Bez titlova mi je teško gledati i domaći film...
Tako i ja, ali samo engleski. Pa ako netko neku riječ promrmlja da vidim što je rekao. Unatoč tomu sam pogledao danas, čekao bi bolju kvalitetu i sve, no jednostavno se nisam mogao suzdržati, čekao cijeli dan da ga navečer pogledam.

Baš dobar film, zabavan, ozbiljan, intenzivan i zanimljiv do smog kraja. Glas Birdmana mi je vrh, koja sprdnja.

O glumi ne treba puno govoriti, svi rasturili.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 03:07   #27
5/5
antifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 16:26   #28
Jos pod dojmom...
Ovakvo nesta se ne vida često na malim ekranim...

Odlično!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 12:39   #29
i ja pogledal. mislio sam da pričekam da izađe u kinu al radoznalost je učinila svoje... makar da sam u kinu gledao dojam bi bio još veći...

uglavnom odličan film, originalno koncipiran, glumci i likovi pogođeni, dobri dijalozi i upečatljive poruke.

redatelj prvi put radi nešto humoristično tako da je ovo još veći plus.

Drago mi je da je keaton napravio comeback i sama tematika filma bi se mogla povezati s njegovom osobnom pričom, bar taj dio sa superherojem iz početka 90.-ih i njegovim nepojavljivanjem u glavnim ulogama dobrih filmova ne znam koliko dugo. Keaton je oduvijek bio kvalitetan glumac koji je, kak mu i birdman sugerira kroz film, uspio napraviti comeback.

Nadalje, super mi je sloboda koju si je redatelj dao u realnom vremenu, sa nadrealističnim momentima koji daju posebnu romantičnu dimenziju. Keaton kao lik nije supermen, u intimnijim odnosima poput kćerke ili trenutne cure dolazi do izražaja njegova osobna nesigurnost i ranjivost, koju birdman potiskuje u vidu neke blockbuster slave, koja još više doprinosi nadrealističnim momentima koja nije u konfliktu s realnim vremenom u kojem je film sniman.

fino tempirana crnohumorna drama, sve u svemu. jedan od najboljih filmova iz 2014. sigurno.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 10:57   #30
http://variety.com/2015/artisans/pro...it-1201404230/

Zanimljivo.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 13:12   #31
gledala 45 minuta, a onda odustala..glupo,isforsirano,dosadno..
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 21:15   #32
Nije film koji bi bio privlačan meni, ali drago mi je da je Keaton dobio nominaciju
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 01:15   #33
Keaton
__________________
How many people have to die before we finally do something about dropping pianos?
HedgehogDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 14:16   #34
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
gledala 45 minuta, a onda odustala..glupo,isforsirano,dosadno..
potpis

sjednom razlikom: ja nisam izdržao ni približno toliko. tipičan "umjetnički" film: strahovito iritantna i nametljiva gluma odbila me od gledanja već u prvim minutama. baš tako, glupo, isforsirano, dosadno.

Zadnje uređivanje moonlighting : 19.01.2015. at 14:24.
moonlighting is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 15:30   #35
Quote:
moonlighting kaže: Pogledaj post
potpis

sjednom razlikom: ja nisam izdržao ni približno toliko. tipičan "umjetnički" film: strahovito iritantna i nametljiva gluma odbila me od gledanja već u prvim minutama. baš tako, glupo, isforsirano, dosadno.
kaj ne
kaka mi se od tih "kvazi" umjetničkih filmova.
zadnji takve prirode koji mi se svidio je bio "kava i cigarete" .
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 16:05   #36
Ae dobro, ima nam svakakvih.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 16:11   #37
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
kaj ne
kaka mi se od tih "kvazi" umjetničkih filmova.
zadnji takve prirode koji mi se svidio je bio "kava i cigarete" .
tebi svaka čast na hrabrosti jer sam mislio da će te forumski intelektualci razapet. ja sam se drznuo napisat isto tek kad sam vidio da ti se ništa nije dogodilo.

inače kad vidim kakvi ništavni filmovi ovdje dobivaju hvalospjeve najrađe bi povraćao (whisplash, boyhood, birdman...)
moonlighting is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 16:41   #38
Quote:
moonlighting kaže: Pogledaj post
tebi svaka čast na hrabrosti jer sam mislio da će te forumski intelektualci razapet. ja sam se drznuo napisat isto tek kad sam vidio da ti se ništa nije dogodilo.

inače kad vidim kakvi ništavni filmovi ovdje dobivaju hvalospjeve najrađe bi povraćao (whisplash, boyhood, birdman...)
ma ne bojim se ja nikog
mislim da se keaton totalno posrao s ovim filmom i ak bude nominiran za oscara u kategoriji s jednim benedictom cumberbatchom, zrigat ću se. šteta. trebao mi je ostati u lijepom sjećanju kao jedini pravi betmen ikad.
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 16:58   #39
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
ma ne bojim se ja nikog
mislim da se keaton totalno posrao s ovim filmom i ak bude nominiran za oscara u kategoriji s jednim benedictom cumberbatchom, zrigat ću se. šteta. trebao mi je ostati u lijepom sjećanju kao jedini pravi betmen ikad.
Već je nominiran.

Dobio je i zlani globus:klap:
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 17:26   #40
Honeychild, da si pogledala film, znala bi da je cijela poanta filma da on nije i ne želi ostati samo batman (u ovom slučaju birdman). Ali mi smo, gledatelji i fanovi, jasno, vrlo egoistični i mislimo da su glumci tu da udovoljavaju našim željama i da ih, na kraju krajeva, uopće zaboli za to kome će se ogaditi i koga će razočarati.

Inače, film je lijep, ironičan i gorko-sladak - ironija je malo i u tome što je nominiran za Oscara jer je u svojoj srži antiholivudski. Inače, druga je polovica filma bolja od prve.
Lako ga je probaviti, malo teže u potpunosti razumjeti. Jer ima tu i krize srednjih godina, i kronične usamljenosti, i osjećaja protraćivanja života... Ništa što već ranije nije bilo adresirano u nekom filmu, naravno, i zapravo ništa osobito novo (po meni je i Carver pomalo precijenjen i izlizan, ali tu je ipak sporedan motiv ), no film ipak daje svoj doprinos ponajprije vizualnim i glumačkim postignućima.
Ima nekoliko prekrasnih i jako upečatljivih scena (prešetavanje u gaćama i let nad gradom), a ima ih i par sasvim nepotrebnih ili loše izvedenih (Emma je u filmu dobra, ali ono kad se istrese na Keatona ističući cijeli njegov problem u tri rečenice izuzetno mi je loša i neuvjerljiva scena, iz nekog razloga). Ne znam jesam li ja nešto zabrijala, ali primijetila sam i sličnost između birdman maske i njegovog zavoja na licu na kraju filma - i to mi je bio nice touch. Norton jako dobar.

U suštini, meni je to vrlo vješto režiran i lijepo napisan film, no ne mislim da bi mu bila nanesena nepravda da ne dobije Oscara - nekako bi mi to čak bilo protivno samom kredu filma, onako kako ga ja osjećam.

P.S. Je li još nekoga film podsjetio malkice na Holy motors?
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.