Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2015., 17:29   #41
holy motors? ne bas
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 17:48   #42
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
ma ne bojim se ja nikog
mislim da se keaton totalno posrao s ovim filmom i ak bude nominiran za oscara u kategoriji s jednim benedictom cumberbatchom, zrigat ću se. šteta. trebao mi je ostati u lijepom sjećanju kao jedini pravi betmen ikad.
kao što napisah na temi cumberbatch je odigrao rolu života. apsolutno genijalno.

birdman nije potrebno gledati cijelog jedino ako ne želiš psihičke traume. ako me film ne privuče u prvih nekoliko minuta ni ostatak nije dobar. tog se pravila držim i još nikad nisam pogriješio. ovu tvorevinu bih preporučio samo žestokim fanovima tog genrea.

ja volim jednostavno, nenametljivo i prirodno. bez vrištanja tipa "vidite me!"

a što se tiče nagrada golden globe i academy award do njih ne držim. kompromitirali su se bezbroj puta, u stvari jel ima ijedna godina a da izbor nije namješten i da nije bilo skandala?
moonlighting is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 18:34   #43
Ako cumberbatch dobije to ce biti dokaz namjestanja.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 18:38   #44
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Ako cumberbatch dobije to ce biti dokaz namjestanja.
zašto?
moonlighting is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 18:46   #45
Quote:
moonlighting kaže: Pogledaj post
zašto?
Ma zajebavam se al te spike kad pobjedi netko tko ti se ne svidja je sve namjesteno su smijesne. Odite plakat sa DiCapriovim fanovima.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 18:50   #46
pa nije baš tako crno bijelo kako ti gledaš. i ptice na grani vide skandale u dodjeli, očigledno homosexualni lobi drma hollywoodom. i nije jedini. najmanje dobiju oni koji zaslužuju. pa pogledaj nominacije za npr. best picture, jeza!
moonlighting is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 19:26   #47
Quote:
moonlighting kaže: Pogledaj post
očigledno homosexualni lobi drma hollywoodom. i nije jedini. najmanje dobiju oni koji zaslužuju. pa pogledaj nominacije za npr. best picture, jeza!
Da,da... Čudi me da nisi napisao da drma i židovski lobi, i bjelački lobi i republikanski lobi i starački lobi... Bla, bla.
Ajde kad si već tako hejterski prozreo i ispljuvao većinu nominiranih filmova ( osim The Imitation Game koji je, jel , ultimativno remek-djelo) baš bih volio da vidim tvoju listu 8 najboljih filmova 2014.
chemical brother is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 19:33   #48
Zar ne bi onda homici dali nagradu cumberbatchu? Eto vidis da je to dokaz da je namjestaljka
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 19:55   #49
Smiješno omalovažavanje film, ne može me nitko uvjeriti da je film loš ako ga do kraja nije pogledao. Takvi su mi najbolji, zagasio sam ga na pola sata, bravo faco, ja sam i najgore pogledao do kraja pa onda dao svoj sud. Na takve ne treba vrijeme trošiti.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 20:08   #50
Quote:
moonlighting kaže: Pogledaj post

ja volim jednostavno, nenametljivo i prirodno. bez vrištanja tipa "vidite me!"
Ali ćeš, nadam se, dozvoliti mogućnost kako postoje ljudi (ništa manje važni od tebe) kojima je ta "korektnost" i lagana šetnja kroz priču i likove ponekad jednostavno dosadna. Ziheraška. I da je baš to, za razliku od autorkih vrištanja: želim nešto svoje i drugačije, pa makar neslavno propalo umjetnički kukavičluk. Takvi su filmovi tvornički proizvod. Proizvod.

Sve štima, a na kraju ništa ne dobiješ. Dobro, ja ću dozvoliti mogućnost da ti dobiješ.

Istina, Birdman ima trenutaka u kojima posrće. U kojima to strastveno vikanje: Pretenciozno izdrkavanje! od strane dijela gledatelja može biti razumljivo.

Međutim, ima i dušu. I par divnih scena. Sve samo ne ziheraških.

Istina, nije najbolja filmčina ikad, ali ću uvijek više uživati i cijeniti čak i pokušaj snimanja filma poput ovog, pa makar se redatelj i posklizne, nego ove flatline priče kao što su The theory of everything i Imitation Game.

U tim filmovima sve je na svom mjestu. Što je (naglašavam da pričam isključivo u svoje ime) najgora uvreda koju za film mogu smisliti.

Da je bar nešto ostavljeno na sredini sobe. Nešto narančasto ili kričavo ružičasto. Ali nije. Sve je uredno pospremljeno u svoju kutiju, pa izgleda kao da u toj kući nema živih.

Što ćemo, svatko ima svoje veselje.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 20:28   #51
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
P.S. Je li još nekoga film podsjetio malkice na Holy motors?
Nije malo vec puno; bave se u sustini identicnim temama.
i oba su mi losa
slozio bi se da je film jako iritantan, prereziran i preglumljen.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 20:30   #52
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
Nije malo vec puno; bave se u sustini identicnim temama.
i oba su mi losa
slozio bi se da je film jako iritantan, prereziran i preglumljen.
napokon netko sa stavom
moonlighting is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 03:39   #53
Quote:
moonlighting kaže: Pogledaj post
napokon netko sa stavom
znaci ljudi kojima se svidja film nemaju stav ?
miran1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 10:24   #54
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Honeychild, da si pogledala film, znala bi da je cijela poanta filma da on nije i ne želi ostati samo batman (u ovom slučaju birdman). Ali mi smo, gledatelji i fanovi, jasno, vrlo egoistični i mislimo da su glumci tu da udovoljavaju našim željama i da ih, na kraju krajeva, uopće zaboli za to kome će se ogaditi i koga će razočarati.

Inače, film je lijep, ironičan i gorko-sladak - ironija je malo i u tome što je nominiran za Oscara jer je u svojoj srži antiholivudski. Inače, druga je polovica filma bolja od prve.
Lako ga je probaviti, malo teže u potpunosti razumjeti. Jer ima tu i krize srednjih godina, i kronične usamljenosti, i osjećaja protraćivanja života... Ništa što već ranije nije bilo adresirano u nekom filmu, naravno, i zapravo ništa osobito novo (po meni je i Carver pomalo precijenjen i izlizan, ali tu je ipak sporedan motiv ), no film ipak daje svoj doprinos ponajprije vizualnim i glumačkim postignućima.
Ima nekoliko prekrasnih i jako upečatljivih scena (prešetavanje u gaćama i let nad gradom), a ima ih i par sasvim nepotrebnih ili loše izvedenih (Emma je u filmu dobra, ali ono kad se istrese na Keatona ističući cijeli njegov problem u tri rečenice izuzetno mi je loša i neuvjerljiva scena, iz nekog razloga). Ne znam jesam li ja nešto zabrijala, ali primijetila sam i sličnost između birdman maske i njegovog zavoja na licu na kraju filma - i to mi je bio nice touch. Norton jako dobar.

U suštini, meni je to vrlo vješto režiran i lijepo napisan film, no ne mislim da bi mu bila nanesena nepravda da ne dobije Oscara - nekako bi mi to čak bilo protivno samom kredu filma, onako kako ga ja osjećam.

P.S. Je li još nekoga film podsjetio malkice na Holy motors?
kod te scene sam stala je mi je bilo dosta emici bi bilo bolje da se spajdermena drži možda ga pogledam do kraja, iako,opće mi nije sjeo, nikako.
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 18:00   #55
Vrlo dobar.

8.5/10
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 18:54   #56
Zanimljiv film. Vidio sam onu neku prvu najavu za njega, i nisam imao pojma sto ocekivat od filma. Pogledao sam ga jer mi je Keaton najbolji batman. Ironija brijem.
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 23:56   #57
Filmčina.9/10.
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 01:04   #58
Honest poster
chemical brother is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 14:50   #59
Film je izvrstan, ocjena 9/10. Ne slažem se s kritikama koje čitam, naprosto mi nisu jasne.
Potresna priča o shizofreniji, osobnim dramama, propuštenim prilikama, ljubavi, glumi i glumcima, broadwayu... itd. Ispričano na originalan i dirljiv način. Gluma jako dobra, Michael Keaton i Edward Norton izvanredni.

Režija nevjerovatna, još uvijek mi nije jasno kako je snimljen, naime čitav film je snimljen u jednom kadru. To samo po sebi nije ništa novo, ali u ovom filmu je to dovedeno do razine nevjerovatnog. Prolasci kroz stakla, metalne ograde, sa zgrade na zgradu, efekti razaranja, let new yorkom i tunelom...sve u jednom kadru. Scena trčanja u gačama Times Square'om, pa povratak u kazalište ....neopisiva, manijakalna. Fascinantno.

Zadnje uređivanje Zajko : 21.01.2015. at 15:20.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 16:59   #60
Quote:
zaja kaže: Pogledaj post
Film je izvrstan, ocjena 9/10. Ne slažem se s kritikama koje čitam, naprosto mi nisu jasne.
Potresna priča o shizofreniji, osobnim dramama, propuštenim prilikama, ljubavi, glumi i glumcima, broadwayu... itd. Ispričano na originalan i dirljiv način. Gluma jako dobra, Michael Keaton i Edward Norton izvanredni.

Režija nevjerovatna, još uvijek mi nije jasno kako je snimljen, naime čitav film je snimljen u jednom kadru. To samo po sebi nije ništa novo, ali u ovom filmu je to dovedeno do razine nevjerovatnog. Prolasci kroz stakla, metalne ograde, sa zgrade na zgradu, efekti razaranja, let new yorkom i tunelom...sve u jednom kadru. Scena trčanja u gačama Times Square'om, pa povratak u kazalište ....neopisiva, manijakalna. Fascinantno.
Nije sniman u jednom kadru iako tako izgleda ali je snimano dosta u komadu. Do 15 stranica odjednom.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.