Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2015., 09:48   #81
Nikome nije smetala ogromna količina samosažaljenja koja curi u valovima s ekrana?

Stvarno?

Ovo je oda holivudskom egu. Ništa drugo. Fora je snimano, odličan soundtrack, ali želudac mi se okrenuo na "jadan ja" izljev.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 09:56   #82
Solidan film, zanimljiv i zabavan, Keaton bi trebao pobrati Oscara za ovo.
Ali meni previše smrdi na Wrestlera i zato mi je malo pao u očima.
Ova kamera koja prati je pokradena iz uvodne scene Wrestlera, a tema im je ista - labuđi pjev.
Wrestler nije pobrao Oscara, hoće li Birdman?
__________________
Windfucker
vedrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 11:45   #83
Quote:
vedrica kaže: Pogledaj post

Ova kamera koja prati je pokradena iz uvodne scene Wrestlera
To je viđeno još od Hitchcocka
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 12:46   #84
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
To je viđeno još od Hitchcocka
Ma znam da nije Aronofsky to patentirao, ali je sigurno bio inspiracija Inarritu za Birdmana.
Možda mi ne bi toliko smetalo da tema oba filma nije ista.
__________________
Windfucker
vedrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 00:35   #85
Uvijek navijam za one glumce koji su stigmatizirani nekom ulogom.. I onda se jako veselim kad im neka uloga bude jednako dobra, ako ne i bolja od prijašnje. To je postiga, naprimjer, Bryan Cranston kad je rasturija u Breaking Badu. To nije slučaj i Keatona. On će meni i dalje bit Batman.
Film mi je dobar, al moram reći da je meni dosta bilo preglumljavanja. Netko je napisao da je Emma Stone baš bila neuvjerljiva u onoj sceni kad se dere na starog - meni isto. Inače mi je ona super simpatična, al ovo definitivno nije uloga za koju bi je IČIM nagradila, kamoli Oscarom.
Keaton isto ne zaslužuje Oscara. Cumberbatch je odigrao ulogu života.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 22:28   #86
Genijalno.
I svakako za kino!
Kad krenu bubnjevi...
Zasluzuje sve oscare
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 01:15   #87
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Ja vise mislim da kada ona pogleda prema gore konacno ga vidi onako kako on vidi sebe.
To. Što je završetak malko "Daj me nemoj batje." Sve je to zapravo zbog kćerke...
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Nikome nije smetala ogromna količina samosažaljenja koja curi u valovima s ekrana?

Stvarno?

Ovo je oda holivudskom egu. Ništa drugo. Fora je snimano, odličan soundtrack, ali želudac mi se okrenuo na "jadan ja" izljev.
I to. Tehnički savršeno, u svim aspektima... osim osnovne ideje, još jedne mistifikacije jedne zapravo i ne tako uzbudljive profesije, oko koje se skupljaju i ne tako uzbudljivi ljudi koji duboko u sebi znaju tu tajnu, pa će vam priznati sve, i da su samoživi i da su neodrasli i da su manipulatori i sve, samo da ne bi morali priznati da su zapravo samo dosadni i prazni.

Tako da mi je prvu polovicu filma bilo zanimljivo gledati to izvedbeno savršenstvo, ali onda je naglo nastupio smor.

Ali da ovo ne dobije nominaciju za montažu...
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 01:20   #88
Evo nakon malo odmaka, film je zbilja nadmašio sva moja očekivanja. Jako, jako dobro. Od tehničke strane, glumačkih izvedba, priče, glazbe, efekata, sve je na svome mjestu.
Netko je rekao da nije za kino, ne slažem se. Ako je nešto za kino, onda je svakako ovo. Pogotovo jer imamo taj behind the stage look, plus onaj dio kad mi gledamo publiku (isto kao u Fantomu iz opere u kazalištu). Mislim da bi prigodnije mjesto od kina za projekciju ovog filma bilo samo kazalište.

Ne znam gdje bih počeo s hvalama za ovaj film. Trailer je malo misleading jer se bazira na zadnjem dijelu filma zapravo, s akcijom i efektima. No sve ono prije je mnog bolje. Jako fino izložena priča, fantastični long takes, životnost i živost likova i situacija. Lijepa kritika onoga što današnje kino jest. Ali istodobno i mikrokozmos nekad slavne osobe koja ima krizu identiteta u poznijim godinama.

Keaton stvarno zaslužuje Oscara za ovo. Ovo je definitivno once in a lifetime uloga. I drago mi je da je dobio tu priliku. Emma je isto dobra, Norton i kritičarka su iskarikirani, ostali su pristojni. Nema nekih pretjeranih mana i slabosti, barem ih ja nisam primijetio.

Volim te kazališne i uvijek se pitam kako to izgleda iza pozornice kad gledam neku predstavu više od dvaput. Ovdje je fino prikazano kako svašta može poći po zlu i kakve se sve drame odvijaju, a kojih publika nije ni svjesna. Vjerujem da se to događa češće nego što mislimo. A nekoliko sam puta i na svoje oči vidio kako se sve raspada pred publikom. Doslovce, cijela scenografija. :-)
Uglavnom, svakako preporuka i nadam se da će pokupit hrpu oscara. Još moram pogledat Whiplash, ali zasad Birdmanu dajem prednost pred Budapest Hotelom.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 01:23   #89
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
To. Što je završetak malko "Daj me nemoj batje." Sve je to zapravo zbog kćerke...

I to. Tehnički savršeno, u svim aspektima... osim osnovne ideje, još jedne mistifikacije jedne zapravo i ne tako uzbudljive profesije, oko koje se skupljaju i ne tako uzbudljivi ljudi koji duboko u sebi znaju tu tajnu, pa će vam priznati sve, i da su samoživi i da su neodrasli i da su manipulatori i sve, samo da ne bi morali priznati da su zapravo samo dosadni i prazni.

Tako da mi je prvu polovicu filma bilo zanimljivo gledati to izvedbeno savršenstvo, ali onda je naglo nastupio smor.

Ali da ovo ne dobije nominaciju za montažu...
Glumci... Ovisi koje poznaješ i s kojima se družiš, ali svakako ima i jako zanimljivih kreatura u tome svijetu. Ne treba generalizirat, i to je to u biti prikazano prilično realno. Barem kad je o kazalištu riječ. Ima među njima jako zanimljivih ljudi koji nisu ni dosadni ni prazni.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 01:32   #90
Jedino mi nije jasan onaj meteorit u filmu.
Koje je značenje toga?
Ono, referiranje na supermena i kako je "superjunak" došao na Zemlju, odnosno njegovo objašnjenje svog drugog ja u tom drugom svijetu u njegovoj glavi?
Ili nešto mnogo jednostavnije?
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 01:44   #91
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Jedino mi nije jasan onaj meteorit u filmu.
Koje je značenje toga?
Što ti nije jasno u zvijezdi padalici koja sagorijeva u atmosferi?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 01:48   #92
Quote:
zaja kaže: Pogledaj post
Ja ne znam je li stvarno snimano u jednom kadru, čini se nemoguće, ali je prikazano u jednom kadru (točnije u dva, ali da ne otkrivam detalje za one koji nisu gledali).
Kako su to napravili ne znam, ali je fascinantno.
btw. što znači "15 stranica odjednom", kojih stranica?
Definitivno nije jer imamo očite vremenske skokove i to nekoliko njih.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 01:50   #93
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
gledala 45 minuta, a onda odustala..glupo,isforsirano,dosadno..
Mislim da se pred kraj filma kritizira upravo ovakvo gledateljstvo i ovakva kinematografija. Pametnome dosta.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 01:53   #94
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Što ti nije jasno u zvijezdi padalici koja sagorijeva u atmosferi?
Eto, ipak je jednostavno.
To su mi uvijek govorili i na testovima inteligencije. Najteže riješim bez beda, a u najjednostavnijima tražim ono čega nema jer mi je prejednostavno. Mistery solved. Hvala.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 03:14   #95
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
To. Što je završetak malko "Daj me nemoj batje." Sve je to zapravo zbog kćerke...
:
Da možda je malo, ali ona je jedina osoba do koje mu je još stalo i želi da ga ona konačno počne gledati kao oca a ne neku propalu bitangu.

Meni je ok.

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ali da ovo ne dobije nominaciju za montažu...
Jelda. Niti nominacija.

Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Uglavnom, svakako preporuka i nadam se da će pokupit hrpu oscara. Još moram pogledat Whiplash, ali zasad Birdmanu dajem prednost pred Budapest Hotelom.
Birdman je bolji od Whiplasha ali sumnjam da će dobiti oscara.
Nekako mi smrdi da će ekipa izdrkavati na 12 godina snimanja isto kao što su prošle godine izdrkavali i dali oscara filmu čisto zbog tematike. Nije Birdman film za njih.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 03:54   #96
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Genijalno.
I svakako za kino!
Kad krenu bubnjevi...
Zasluzuje sve oscare
Pretpostavit cu da si ozbiljno mislija kad si napisa da ovaj film zasluzuje sve Oscare pa cu ozbiljno i odgovorit - ne zasluzuje! Pocevsi od dva koja ce ziheraski izgubit, al ne zato sto se akademija urotila protiv njih vec jer bi drukcije bilo totalno krivo; najbolji glumac i najbolja zenska sporedna glumica. Keaton jednosatavno nije nadmasija cumberbatcha koji je rasturija u imitation game. Moze ti birdman bit bolji film, al odlicna gluma je jednostavno odjeljiva. Isto tako emma stone ne zasluzuje oscara za jednu ulogu u kojoj je bila neuvjerljiva i preglumljena. Previse se uzivila da glumi u kazalistu, a ne u filmu.
I pored konkurencije i njihovih uloga bi bilo i smijesno.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 06:19   #97
Takve uloge kao što je ona od Cumberbatcha gledamo cijelo vrijeme, dok ovo što je Keaton napravio je nešto novije, zanimljivije, no slažem se da nagrade većinom idu za navedene gore uloge, bilo bi lijepo da napokon to promijene.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 07:23   #98
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Keaton jednosatavno nije nadmasija cumberbatcha koji je rasturija u imitation game. Moze ti birdman bit bolji film, al odlicna gluma je jednostavno odjeljiva. Isto tako emma stone ne zasluzuje oscara za jednu ulogu u kojoj je bila neuvjerljiva i preglumljena. Previse se uzivila da glumi u kazalistu, a ne u filmu.
Baš si pravog naveo, imitation game je prije svega vrlo osrednji film, rekao bi brzoplet, a Cumberbatch preglumljava i nije mi uvjerljiv.
Keaton je izvrsno odigrao bolju i zanimljiviju ulogu... u neusporedivo boljem filmu.

Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Nikome nije smetala ogromna količina samosažaljenja koja curi u valovima s ekrana?
Stvarno?
Ovo je oda holivudskom egu. Ništa drugo. Fora je snimano, odličan soundtrack, ali želudac mi se okrenuo na "jadan ja" izljev.
Ja nisam primjetio "ogromnu količinu samosažaljenja koje curi u valovima", ne slažem se s tvojim zapažanjem.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 10:04   #99
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
Pretpostavit cu da si ozbiljno mislija kad si napisa da ovaj film zasluzuje sve Oscare pa cu ozbiljno i odgovorit - ne zasluzuje! Pocevsi od dva koja ce ziheraski izgubit, al ne zato sto se akademija urotila protiv njih vec jer bi drukcije bilo totalno krivo; najbolji glumac i najbolja zenska sporedna glumica. Keaton jednosatavno nije nadmasija cumberbatcha koji je rasturija u imitation game. Moze ti birdman bit bolji film, al odlicna gluma je jednostavno odjeljiva. Isto tako emma stone ne zasluzuje oscara za jednu ulogu u kojoj je bila neuvjerljiva i preglumljena. Previse se uzivila da glumi u kazalistu, a ne u filmu.
I pored konkurencije i njihovih uloga bi bilo i smijesno.
Dobar je cumber, ali za njega ima puno vremena jos.
Dobit ce ga neki drugi put.
Gledao si ga u frankensteinu?
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 11:48   #100
Quote:
zaja kaže: Pogledaj post
Baš si pravog naveo, imitation game je prije svega vrlo osrednji film, rekao bi brzoplet, a Cumberbatch preglumljava i nije mi uvjerljiv.
Keaton je izvrsno odigrao bolju i zanimljiviju ulogu... u neusporedivo boljem filmu.
Nisam rekla da je imitation game bolji film. uopce se ne slazem s tobom ni za keatona i cumberbatcha, ocito. to sta je keatonova uloga zanimljivija ne cini njegovu glumu bolju. nije on bija los da se razumijemo, al toliko se trudio pokazat koliko moze da je to bilo zapravo lose. Mrzim kad osjetim da glumac glumi. If you know what i mean.

Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Dobar je cumber, ali za njega ima puno vremena jos.
Dobit ce ga neki drugi put.
Gledao si ga u frankensteinu?
Gledala sam. Cumber ce osvojit oscara ako ne vec ovu godinu.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.