Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2014., 20:11   #1
The Gunman (2015)


Kada bih vas lijepo zamolio da nastavite niz (Kevin Costner, Pierce Brosnan, Liam Nesson, Denzel Washington...) koje biste glumačko ime stavili uz njihova? Koje god odabrali, ono sigurno ne bi bilo Sean Penn. No, kako stvari stoje, stari Sean, nakon što je godinama glumio likove na raznim rubovima (psihe, zakona, pameti...) odlučio je da je došlo vrijeme promjene te da se priključi gore spomenutim seniorima, zamijeni uglađeno odijelo pancirkom, a poslovnu torbu strojnicom, i zaigra lika koji malo manje priča, a puno više ubija. Koliko taj izbor vam zvučao čudno, sjetite se samo koliko je ljudi u čudu gledalo kad je stari Liam odlučio zaigrati istu ulogu. A priča ide nekako da je Penn opasan i zajebani tajni operativac koji ima dosta toga na duši, no kad ga njegova vlastita agencija odluči lišiti mirovine, benificija i života, i on će na njima upotrijebiti set posebnih vještina. Ukoliko ste zapazili da upotrebljavam puno referenci na sada već kultni Nessonov akcić Taken, to je namjerno jer redatelj ovog uratka je Pierre Morel, čovjek koji je režirao spomenuti film (kao i neke slične uspješnice tipa District B13 i From Paris With Love) te je Penn u poprilično sigurnim rukama što se toga tiče. Da je čudan izbor za akcijskog junaka, jest, ali da upravo njegov odabir garantira zabavu, garantira. The Gunman je nastao (ovo vam je dodatna trivijalnost u cijenu najave) po romanu cijenjenog francuskog scenariste i pisca (cijenjenog u Francuskoj, vjerujem da vam njegovo ime ne znači ništa) Jean-Patrick Manchettea, no ona prava zanimljivost je da roman datira iz 1981 godine te ga mnogi drže naslovom koji je doslovno preporodio francusku književnu scenu i izvukao je iz ustajalosti policijskih procedura. Roman je kao takav bio hit, ali ostaje za vidjeti koliko će taj svijet bivših špijuna i opasnih ubojica funkcionirati u modernom svijetu. Da se ne uplašite kako je Penn jedina glumačka snaga iza ovog naslova, tu je još nekoliko poznatih faca da mu prave društvo. Idris Elba, Ray Winstone i Javier Bardem garantiraju da se nećete baš puno dosađivati. Premijera je najavljena za ožujak 2015.



__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 00:27   #2
Bourneov serial je doista potaknuo niz filova koji pokusavaju na istu temu postici uspjeh zato jer su gledatelji jednostavno gladni takvih filmova. Moze li Sean Penn ponuditi nesto a da to nisu vec ponudili spomenuti glumci?

Sean Penn je glumio u Bad Boys, izvsrtan film koji prikazuje na jednostavan ali brutalan nacin zatvor i ljudsku prirodu. Ostario je u medjuvremenu i prosao dosta filmova ali cini se da njegov osjecaj koji film moze biti dojmljiv nije nestao. Tesko ce vecina njih ponuditi nesto bolje od Jasona Bourne-a, ali Sean Penn bi doista mogao ponuditi bolje odradjenu ulogu od spomenutih glumaca. Neeson je komican kao akcioni junak pa svejedno ispada simpatican, Brosnan je veseljko, Costner je 'hilarious' kak bi rekli Englezi a Denzel je jedini koji je pokazao kako se glumi. Drugim rjecima, ocekujem nes zabavno jer nikako ne mogu nikog od njih zamislit za ozbiljno s oruzjem u ruci osim Denzela. I to definitvno ne kao pozitivca, uloga u Training Day mu je bila najbolja nakon Queen and Country.

Veselim se 'Pistoljasu', bas me zanima kako ce prevesti kolege.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 12:35   #3
taj penn ne bi snimio dobar film ni da mu život o koncu visi. ovog sam jedva pogledao iz četvrtog pokušaja, ali zadnjih deset minuta nikako nisam mogao pa sam ga na brzinu prevrtio samo da ga završim. predosadno, razvučeno, ne samo pred kraj, trenuci dosade utkani su kroz cijeli film.
glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 18:33   #4
Ovo je najgri film u povijesti filmova ove kategorije. Umro sam od muke čekajuć kraj ove dosade i gluposti. Nije ni čudo da ga je Charlize ostavila kad je snimil ovu pizdariju!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 19:59   #5
nemojte tako, decky će sigurno iskopati neku pozitivu,
ako ništa drugo bar nekakavu suptilnu poveznicu s michael e-bay-om
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 23:51   #6
Da se ne foliramo, The Gunman je loš film i to je bilo poznato još iz “trailera”, iako na papiru sve izgleda u redu. Reditelj Pierre Morel je veteran francuskih (i globalnih) trashy akcijada. Sa Takenom je čak pokrenuo jedan novi trend da ozbiljni glumci u ozbiljnim godinama igraju akcione uloge. Upalilo je sa Liamom Neesonom, čak mu je oživelo karijeru, pa što ne bi i sa Seanom Pennom. Naročito kada se uzme u obzir jaka glumačka postava za sporedne uloge, globalni “setting” i tempo koji ne nudi ni trenutka predaha i pomoću kojeg se svakakve nelogičnosti mogu podvaliti i sakriti. Problem je u tome što je scenario neuredan i proizvoljan i nije načisto je li u pitanju obična akcijada, triler sa angažmanom ili ljiga za podizanje svesti.
Kao što rekoh, The Gunman je loš film, pre svega zbog odsustva fokusa. Čini se da priča služi da na proizvoljan način poveže akcione scene koje su u najboljem slučaju osrednje i rutinske i koje prema kraju padaju i logički i na nivou spektakla. Ona korida na kraju bi se mogla protumačiti kao autorska sloboda (korida se ne održava u Barceloni već jako dugo, a zgrada stoji samo zato što je kulturni spomenik) da je scena obračuna išta valjala. Dodajte na klimavu priču i slabo napisane likove i podvucite crtu. Slamka spasa leži u tome što je The Gunman istovremeno i pratljiv, neopterećujući i umereno zabavan film za pogledati i zaboraviti. Opet, tajna njegove zabavnosti je više u tome što je loš, pa ćete se slatko nasmejati lošim forama, logičkim greškama, debilnim obratima i lošoj glumi. Faktor iznenađenja je ogroman: nećete ni pretpostaviti kada šta može uleteti.

više na:
http://film-na-dan.blogspot.com/2015/04/the-gunman.html
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 23:58   #7
Da ima nekakve pravde onda bi ovaj film trebao pobrat sve zlatne maline koje postoje u ovoj godini. Ne pamtim kad sam na okupu gledal tolko glumaca A klase u tako lošim ulogama. Jedan od rijetkih filmova s kojeg sam htjel otić van iz kina na pol filma. Nikaj u njemu ne valja.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 02:44   #8
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
nemojte tako, decky će sigurno iskopati neku pozitivu,
Ako je ima, tako ću i reći. Nikad ne hvalim ili pljujem po filmu jer je to pomodno i u trendu. Problem je u tome što me uopće ne zanima, nažalost. Malo mi je već navrh glave tih Taken fora, pa će ovo ipak malo pričekati.

Quote:
ako ništa drugo bar nekakavu suptilnu poveznicu s michael e-bay-om
Teško. Po traileru, nisu ni u istom svemiru.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 20:02   #9
pogledao film iz jednog jedinog razloga,
da raskrstim više jedanput zauvijek s sean pennom,

i jesam, finally, fala bogu

(doduše jedini film u kojem sam ga donekle i mogao provariti je bila mistična rijeka, i lažem, legendarni carlito's way je tu)

back to swamp, jedina svijetla točka bardem je još i pokušao nešto spasiti s svojom nesretnom ulogom u koju je, na svoju ruku (garant, jer režiser nije toliki lumen), unio određenu dozu sarkazma i ironije ali niti to nije previše pomoglo kad su ga biseri odlučili vrlo rano maknut iz filma.

pretenciozno, do jaja isklišeizirano ljigavo patetično smeče koje je trebalo oživjeti karijeru ljigavog penna.
a nije, samo mu zabilo još jedan čavao u lijes.

☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

i dajte žene, recite mi molim vas, šta je to toliko privlačno na njemu?

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 22.06.2015. at 21:21.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 20:50   #10
da probam..
ukratko djeluje pametno,samouvjereno, ni trunka metrosexualno, divlje i neukrotivo. pari kao zesci buntovnik i odmetnik.
mislim da je to

edit: i tu ti se kod zena cesto upali arhetip, "tuci ce sve s palicom osim mene". i zato padaju ko kruske.
slicno je bilo i kod madonne i kod charlize.

sto druge zene misle?
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 21:21   #11
pa ja kad njega vidim prvo što mi pada na pamet je da će upravo tabati vas, žene jelte
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 21:29   #12
Quote:
Nadopuna prehrani kaže: Pogledaj post
...Opet, tajna njegove zabavnosti je više u tome što je loš, pa ćete se slatko nasmejati lošim forama, logičkim greškama, debilnim obratima i lošoj glumi. Faktor iznenađenja je ogroman: nećete ni pretpostaviti kada šta može uleteti.

više na:
http://film-na-dan.blogspot.com/2015/04/the-gunman.html


hah dobro sročeno, jebeš mi sve to su takvi obrati da bi ih se i sam ivo sanader postidio.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 21:36   #13
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
pa ja kad njega vidim prvo što mi pada na pamet je da će upravo tabati vas, žene jelte
pa to je kao kad neki muskarac zavede neku milficu, isto je s ovakvim neukrotivim buntovnikom. ne moze svatko, a ako to uspijes onda si spesl. i u tome je car. to je vec dostignuce.

sta nisi nikad imao frenda koji je bio bahat prema svima, a dobar samo prema tebi? i onda si se osjecao pocascenim.
to ti je ta psihologija. i to sean penna cini posebnim.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 21:41   #14
ako mene pitaš, tip je totalno precijenjen.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 22:24   #15
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
pa to je kao kad neki muskarac zavede neku milficu, isto je s ovakvim neukrotivim buntovnikom. ne moze svatko, a ako to uspijes onda si spesl. i u tome je car. to je vec dostignuce.

sta nisi nikad imao frenda koji je bio bahat prema svima, a dobar samo prema tebi? i onda si se osjecao pocascenim.
to ti je ta psihologija. i to sean penna cini posebnim.
ta "opsjednutost" je kratkog vijeka, meni on djeluje kao običan šarlatan, i baš se vidi kako potencira taj svoj "bunt"

a i ima sitne plave oči kao onaj stari pedofil koji je mene htio sjebat onomad na bačvicama
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 22:40   #16
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ta "opsjednutost" je kratkog vijeka, meni on djeluje kao običan šarlatan, i baš se vidi kako potencira taj svoj "bunt"
istina, ali on mi ne djeluje kao da nesto potencira,
tezak je tip i zato ga ni jedna zena ne moze trpit.
konfliktan je tip i to ne krije. zene su si same krive jer na to padaju.
ne kuzim sta ima potencirati?


Quote:
a i ima sitne plave oči kao onaj stari pedofil koji je mene htio sjebat onomad na bačvicama
bome si mu se dobro zagledao u oci
nego sta je uopce bilo, aj nas podsjeti, zaboravili smo i tu pricu.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 22:41   #17
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
ako mene pitaš, tip je totalno precijenjen.
sta ti i gluma ne valja?
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 22:55   #18
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
ne kuzim sta ima potencirati?
pa tu njegovu mimiku, te ekspresije lica, kao stalno nekakva gorčina, nekakav grč vrč kuratz palatz pička materina ne znam ni sam kak bi to objasnil

meh "glumac" teški imho

Quote:
bome si mu se dobro zagledao u oci
nego sta je uopce bilo, aj nas podsjeti, zaboravili smo i tu pricu.
pa htjeo me napastvovat jedan čuvar plaže kad sam bio klinjo, mamio me bombonima u svoj brlog, u gužvi mi iza leđa uzimao šaku i htjeo da diram silom njegovu nabreklu karu. ma fuj, ne do bog nikom.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 23:09   #19
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
pa tu njegovu mimiku, te ekspresije lica, kao stalno nekakva gorčina, nekakav grč vrč kuratz palatz pička materina ne znam ni sam kak bi to objasnil

meh "glumac" teški imho
ne znam meni je odlican,
jesi gledao carlitos way?
fenomenalno mi je skinuo tamo munjenog odvjetnika ovisnog o koki.
meni bez njega taj film nebi bio to

Quote:
pa htjeo me napastvovat jedan čuvar plaže kad sam bio klinjo, mamio me bombonima u svoj brlog, u gužvi mi iza leđa uzimao šaku i htjeo da diram silom njegovu nabreklu karu. ma fuj, ne do bog nikom.
joj fuj.
a taj je sigurno nekoga na kraju i silovao, kad je bio cuvar plaze.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 23:26   #20
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
ne znam meni je odlican,
jesi gledao carlitos way?
fenomenalno mi je skinuo tamo munjenog odvjetnika ovisnog o koki.
meni bez njega taj film nebi bio to
da gledo, pa ja živim taj film.
da, stvoren je za uloge ljigavih negativaca, a on se trpa glumit bourna

Quote:
joj fuj.
a taj je sigurno nekoga na kraju i silovao, kad je bio cuvar plaze.
ma goni ga u 3pm, diklič.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.