Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2015., 00:05   #1
The Drop

The Drop



Nisam vido da je netko otvorio temu, uglavnom već neko vrijeme sam odgađao pogledati film, negdje sam pročitao da je radnja spora pa mi se učinilo da je zamoran film. Radnja jeste spora ali nimalo nije zamorna, film ima odličnu atmosferu, mene je baš uvuko u taj svoj svijet. Tom Hardy odlićan, postaje mi sve draži glumac. Ovo je bio jedan od filmova gdje mi je bilo žao što je završio...
Neću o filmu da ne spojlam, ali preporuka za pogledati!!!
Ciril Stipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 00:51   #2
Tom je tu opet jako seksi. Ko obično.
No, film mi je onako, nedorečen.
SPOILER
Recimo, on kao karakter cijelo vrijeme izgleda sasvim normalno, staloženo, sve. Na kraju ispadne hladnokrvni ubojica slash fanatik. Jednostano, paf... promijenio se za 180. To vodi film k raspletu. Jer inače, da je ostao onaj pristojan konobar, ovaj bi pokrao kafić, cura i svi bi nastradali.

Edit:

E, da, al zbog ovakvih scena mu ipak dajem ocjenu odličan.

Zadnje uređivanje Lozimka : 08.02.2015. at 00:56.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 01:08   #3
prica nije jako originalna ali glumacki kvartet predobro funkcionira i zato preporuka.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 01:43   #4
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Tom je tu opet jako seksi. Ko obično.
No, film mi je onako, nedorečen.
SPOILER
Recimo, on kao karakter cijelo vrijeme izgleda sasvim normalno, staloženo, sve. Na kraju ispadne hladnokrvni ubojica slash fanatik. Jednostano, paf... promijenio se za 180. To vodi film k raspletu. Jer inače, da je ostao onaj pristojan konobar, ovaj bi pokrao kafić, cura i svi bi nastradali.

Edit:

E, da, al zbog ovakvih scena mu ipak dajem ocjenu odličan.
Pa ne znam bas, meni se oema cinilo da se Hardy suzdrzava I da nije bas onakav kakvim ga se prikazuje....tak da taj preokret I nije bio toliko neocekivan.sve u svemu dobar film koji vuku odlicni glumci
Zgmarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 02:33   #5
SPOILER
Sjetila sam se rupe u filmu. Ne mogu tome naći smisleno objašnjenje. Kada mafija doveze kombi s onim likom zakucanim za ruku, Tom, odnosno lik kojeg glumi, Bob, se zatrese (rukama ide onako kao da hoće otresti šok). U tom trenutku u njega nitko ne gleda, mafija je već otišla, a on trese ruke kao da mu je to što je vidio u kombiju jako stresno. Iako je sam radio puno gore stvari.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 09:48   #6
Meni je film bio dobar, ništa posebno, ali opet dobar. Glumci odlični, Gandolfiniev zadnji film.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 14:08   #7
I pored odličnih uloga koje su ostvarili Gandolfini i Hardy, The Drop ostaje samo solidan, ne baš poseban film. Priča je ispričana znalački i intrigantno, a spor tempo joj savršeno paše. Čak je moguće zanemariti celu tu ne baš najuverljiviju postavku oko “drop bara”, odnosno bara koji služi kao sef. Čak ni glumci koji nisu do kraja razvili svoje likove nisu odigrali loše uloge, više su neprimetni i ispod nivoa koji su Gandolfini i Hardy postavili.
Problem je u tome da The Drop ne donosi ništa novo. Te mračne krimi priče sa dna kace su sada postale standard u kinematografiji i prečesto se pojavljuju. Problem sa njima što ne mogu baš sve demonstrirati nonšalantnost i ležernost Mean Streets, ali ni grandioznost Mystic River. Jedino što ostaje takvim filmovima je kolorit, atmosfera vešto dočarana fotografijom u tamnim tonovima, ali i oni blede od prečeste upotrebe. The Drop je korektan i solidan film, ali mi se čini da se njegov izraz već potrošio. Ipak, ako je za utehu, niti je The Drop loš film, a još manje je poslednja Gandolfinijeva uloga loša.

više na:
http://film-na-dan.blogspot.com/2015/01/the-drop.html
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 14:48   #8
Film je jedan od boljih u zadnje vrijeme, ali par stvari su mi promakle... kako su čečenci doznali da je Gandolfini muljao? Koliko smo vidjeli, prilično efikasno je uklonio sve moguće tragove. Kako je onaj koji ga je ubio znao da je random osoba u random autu u random ulici, kojem prilazi po mraku sa stražnje strane pa ne vidi tko je, baš Gandolfini?

Ima malo ubojstava i sva druga su i sve se događa zbog konkretnih razloga, zato mi je ovo s Gandolfinijem sve čudno...
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 16:14   #9
Imaju staklenu kuglu.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 18:42   #10
Dobar film, Hardy vrlo dobar a i lik mu je odlicno napisan/osmisljen. Moja ocena: 7/10
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 05:04   #11
Vrhunska drama, Tom Hardy sjajan a Gandolfini izvanredan, pogotovo imajuci u vidu da mu je tozadnja uloga...

Da se razumijemo, filmmje drama tako da svi koji ocekuju akciju mozda nece imati isti utisak.

SPOILER ALERT

Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
Film je jedan od boljih u zadnje vrijeme, ali par stvari su mi promakle... kako su čečenci doznali da je Gandolfini muljao? Koliko smo vidjeli, prilično efikasno je uklonio sve moguće tragove. Kako je onaj koji ga je ubio znao da je random osoba u random autu u random ulici, kojem prilazi po mraku sa stražnje strane pa ne vidi tko je, baš Gandolfini?

Ima malo ubojstava i sva druga su i sve se događa zbog konkretnih razloga, zato mi je ovo s Gandolfinijem sve čudno...
SPOILER

Dakle, zbroji se dva i dva i dobije se cetri. Ako lokal ima konkurenciju (svaki ima, to su ona druga dva u jednadzbi) onda je najlakse otici do konkurencije, primiti jednog od ta dva te ga muciti dok ne propjeva. Ako propjeva, onda nadju novac kod njega. Ako ne propjeva, znaci da su kod druga dva koja su 'u kuci'. To se jos zove sustav eleminiacije, kad se oduzmu svih dva plus dva krajnji je rezultat nula. Eto, Ceceni su jednostavno krenuli redom, prvog su digli i odmah naisli na informaciju tko je klepio lokal. Otisli su do toga i uzeli svoje novce i njegovu ruku, to je cest slucaj za kradju a i kasnije se mogu doticni otisci prstiju koristit za ostavljanje krivih tragova na nekom drugom mjestu zlocina. Tako da su imali vremena dalje racunati i vidjeti je li mozda jedan od dva ipak 'posten' da moze nastaviti posao. I da, Tom Hardy je bio 'posten' odnosno pametan.

Kad su takve pljacke u pitanju, onda se zna da je uvijek netko vani tko drzi 'strazu' i nadzire da razbojnik ne ode s lovom. Cecen je to znao da ce netko cekat vani da preuzme lovu i/ili covjeka koji ce im orobiti lokal. Iz dijaloga na kraju se razaznaje da je Tom Hardy uocio jednog od Cecena koji ga je nadzirao iznutra ali nije znao da ima jos jedan koji je nadzirao situaciju vani, skuzio Gandolfinija, javio sefu, sef reko da ga makne i spakira.

9/10
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 15:55   #12
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
SPOILER

Dakle, zbroji se dva i dva i dobije se cetri. Ako lokal ima konkurenciju (svaki ima, to su ona druga dva u jednadzbi) onda je najlakse otici do konkurencije, primiti jednog od ta dva te ga muciti dok ne propjeva. Ako propjeva, onda nadju novac kod njega. Ako ne propjeva, znaci da su kod druga dva koja su 'u kuci'. To se jos zove sustav eleminiacije, kad se oduzmu svih dva plus dva krajnji je rezultat nula. Eto, Ceceni su jednostavno krenuli redom, prvog su digli i odmah naisli na informaciju tko je klepio lokal. Otisli su do toga i uzeli svoje novce i njegovu ruku, to je cest slucaj za kradju a i kasnije se mogu doticni otisci prstiju koristit za ostavljanje krivih tragova na nekom drugom mjestu zlocina. Tako da su imali vremena dalje racunati i vidjeti je li mozda jedan od dva ipak 'posten' da moze nastaviti posao. I da, Tom Hardy je bio 'posten' odnosno pametan.
Hm, ja mislio da mu je Gandolfini odrezao ruku? I kao anonimno ostavio novac sam sebi, e kako ni Hardy ni Čečeni ne bi imali ikakav trag prema njemu.

Ako su naprotiv Čečeni već našli svoj novac, zašto bi ga još zaprljali, plus riskirali da ga Gandolfini možda opet proba oteti ili sakriti; umjesto da si ga odmah uzmu? Ako im je tip "propjevao", zašto nisu odmah mrknuli Gandolfinija?
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 01:53   #13
Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
Hm, ja mislio da mu je Gandolfini odrezao ruku? I kao anonimno ostavio novac sam sebi, e kako ni Hardy ni Čečeni ne bi imali ikakav trag prema njemu.

Ako su naprotiv Čečeni već našli svoj novac, zašto bi ga još zaprljali, plus riskirali da ga Gandolfini možda opet proba oteti ili sakriti; umjesto da si ga odmah uzmu? Ako im je tip "propjevao", zašto nisu odmah mrknuli Gandolfinija?
SPOILER ALERT

Ruka nije od lika iz kombija nego od jednog od pravih pljackasa koji su uletili u lokal i uzeli novce a koje je taj iz kombija drukao. Buduci da se radi o Cecenima/Rusima onda su odrezali ruku kao poruku Gandolfiniju i Hardy-ju da pociste sranje za sobom i da dobro razmisle ako ce nesto tako glupo dalje planirati u buducnosti. Na taj nacin su dali do znanja drugom od njih dvojice koji nije upleten (Hardy-ju) odkud je dosla ideja opljackati lokal. Drugim rjecima, ako su sjeckali pljackasa taj je priznao sve i sto je i sto nije tako da nisu znali koji od njih dvojice nije u tome, jesu li obojica ili samo jedan u igri.

Ne mogu se takve stvari sakriti, sve se sazna prije ili kasnije. Ali treba im lokal da netko radi u njemu i da zaradjuje novce, to je cilj. Zato su dopustili Gandolfiniju da zivi u nadi da je shvatio da ne treba pokusavati izigrati Cecene i da radi svoj posao dalje sutke te donosi lovu. A Hardy je nekad bio isto mangup s kredibilitetom (to se na kraju filma skuzi) ali je sav novac izgubio pa mora radit za zivot. Njemu dobro njima dobro. Ti su odnosi jako dobro napravljeni ali iziskuju malo analitickog razmisljanja i vremena.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 14:23   #14
Da, ima smisla... dobro da nisam išao u gangstere, izgleda da bih većinu "poruka" krivo shvatio ili uopće ne bih...
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 20:14   #15
Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
Da, ima smisla... dobro da nisam išao u gangstere, izgleda da bih većinu "poruka" krivo shvatio ili uopće ne bih...
ha ha, izgleda da bi među gangsterima često završio kao ovaj tvoj smajlić
Ciril Stipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 23:07   #16
Meni je ovo jako dobar film. Gledanje je bilo čista uživancija.
Mračne atmosfere, taman, gorak, polagan. Ponešto krimosa i još više drame.
Twist se čekao, twist se i dočekao.
A tek gluma ! Super, odlična. Jedan bolji od drugoga. Btw, meni su i Čečeni odlični.
Od mene 8.5/10.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 01:38   #17
Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
Da, ima smisla... dobro da nisam išao u gangstere, izgleda da bih većinu "poruka" krivo shvatio ili uopće ne bih...
SPOILER

Ne treba bit gangster za shvatit. Kad netko vidi u vreci ruku od decka kojeg je poslao u pljacku i novce koje je cekao da mu ta ruka donese - jasno mu je odmah kolika je bila isplativost tako 'pametnog plana'. Cista elementarna psihologija, gradivo cetvrtih razreda srednje skole a i svi oni bez skole skuze da je sranje.

A evo malo i napredne psihologije koja je sjajno prikazana na filmu. Kockar kocka zato jer voli gubiti, doza noradrenalina i neuroopijata koje luci tijelo nakon gubitka su otprilike jaki koliko i shoot heroina po medicinskim tablicama. Dakle, nakon te ruke svaki kockar ima tzv. dilemu duplanja, dvostruko ili nista. Ili ce ici dalje s svojim naumom i riskirat sve ili ce se povuci i prestat kockat se s zivotom. Svatko racionalan bi stao a svaki kockar, ne bi vjerovao, ali u 99% slucajeva stavi sve na kocku. Zato je film sjajan, jer Gandolfini izvrsno glumi tu ulogu i vrhunski prikazuje taj svijet koji vecini ljudi nije pristupacan.

Zato su se Tom Hardy i Gandolfini jako dobro uklopili, a bome je Noomi Rapace jako dobro odglumila, svaka joj cast da je tako briljantno odradila tesku ulogu. Scena u baru kad Tom Hardy prica i daje osvrt na situaciju je fantasticna, Matthias Schoenaerts koji glumi Eric-a je besprijekorno odglumio promjenu izraza lica kad shvati sto je Tom Hardy rekao. Sve u svemu, glumacki zahtjevna drama s dobrom izvedbom. Mislim da ce se Tom Hardy razviti u vrhunskog glumca, ima sve bolje uloge i jako dobro ih izvodi.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 12:29   #18
Meni je film bio odličan. Gandolini standardo dobar, Tom sve bolji i postaje mi sve bolji. Predhno nisam informirao o film tako da sam seljepo opustio i uživao u sporom ali nimalo dosadnom ritmu filma
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 17:40   #19
Vrlo dobar,intrigantan film koji će nažalost ostati upamćen kao posljednja filmska uloga Jamesa Gandolfinia.
Andre Linoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 19:17   #20
Dobar film,inače volim krimiće pa mi je bio još bolji.Hardy je pokazao kakva je glumčina!
Ecio94 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.