Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2015., 10:08   #1
McFarland, USA (2015)

McFarland, USA (2015)

nevjerojatno je kako netko tko zna napraviti film može iz naoko dosadne radnje, da ne kažem iz ničega, stvoriti dobar, čak i vrhunski film. uvijek kažem da ako me film ne privuče na početku nema šanse da ga gledam. tako je bilo i ovaj put: kevin costner dobije otkaz kao high school teacher & football coach jer je, iako s dobrom namjerom, pretjerao u izljevu bijesa prema svom igraču pa pošto ima poduži record neobuzdavanja temperamenta preostaje mu samo rad u sredini koja skuplja "rebounds". s porodicom se seli u pust provincijski gradić mcfarland u kaliforniji u kojem žive mexikanci, mahom berači povrća na farmama kako bi u tamošnjoj srednjoj školi dobio mjesto učitelja i trenera footballa.

u životu bez perspektive, u siromaštvu i bez ikakve nade, kao i njihove roditelje i djecu mcfarlanda čeka doživotni robovski rad na plantažama, a costner zapanjen njihovom tjelesnom izdržljivošću, nakon što je nakon samo jedne football tekme smjenjen, uspije okupiti sedmoricu učenika za školski cross country team i početi ih trenirati za natjecanja. djeca robovski nadničare berući povrće po cijeli dan na žegi, a poslije toga trče miljama na treningu...

ono što slijedi je dirljiva, nevjerojatna priča, ispričana po istinitom događaju, bez trunke patetike koja mi je uvijek nanovo punila oči suzama.

kao i obično k.c. briljira u ulozi (sportskog i društvenog) entuzijasta koji ima vjeru u ljude i vidi cilj tamo gdje ga drugi ni nenaslućuju...
glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 14:54   #2
Costner mi je odličan gluma, u top 5. Ali kad vidim ovo Disney na početku najave filma, dođe mi da
kakuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 18:41   #3
Zvuči mi dobra radnja, ali nigdje na internetu ne mogu naći titlove na hrvatskom.
sensis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 17:48   #4
jako dobar film!

Više na linku - recenzija
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 12:52   #5
Quote:
MovieLand kaže: Pogledaj post
jako dobar film!

Više na linku - recenzija
U tvojoj recenziji ima puno sportskih drama koje po mom mišljenju nisu ni do koljena ovom filmu: "The Invincible", "Coach Carter", "Hoosiers" "Rudy", "Moneyball" te "Million Dollar Arm. one koje jesu bile bi "Glory Road", "Friday Night Lights" i "The Blind Side", ali nisam siguran i za "Remember the Titans" koju bih stavio negdje između. Reda radi moram dodati još nekoliko sportskih drama koje također spadaju u sam vrh: "Draft Day", "The Express", "A League of Their Own" i "Rocky".
glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 00:17   #6
Klasika. Američka priča o sportskom i životnom uspijehu odbačenog profesora tjelesnog.Tko voli sportske filmove svidjel bu mu se i ovaj.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 00:00   #7
Solidan film za pogledati s djecom i ženom vikendom uvečer ili popodne. Feel good film kakvih Hollywood ima napretek no bolji od većine takvih. Kevin Costner odličan, ostatak ekipe solidan, pogotovo mladi Meksikanci.

7/10
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 01:17   #8
Bezvezan filmić. Costner uvijek isti. Tipična američka sportska drama.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 08:04   #9
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Bezvezan filmić. Costner uvijek isti. Tipična američka sportska drama.
Baš to. Ispodprosječan film viđen 100 puta.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 18:09   #10
Ja volim americke sportske drame . I ovo je odlicno . Cim je napravljen film znas da ce timski duh pobijediti na kraju, ali nema veze, svejedno je bilo divno za gledati. I strepila sam i veselila se i bila na rubu suza. Ma, u svojoj kategoriji odlican .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.