Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji MAD MAX film mi je (najviše dvije opcije možete):
Mad Max (1979) 47 40.52%
Mad Max 2: The Road Warrior (1981) 55 47.41%
Mad Max Beyond Thunderdome (1985) 9 7.76%
Max: Fury Road (2015) 35 30.17%
Ne znam 3 2.59%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 116. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2015., 15:30   #1
Najbolji MAD MAX film? [ANKETA 2015]



UPOZORENJE: Stavit ću da se da više glasova (da ne bi bilo ono; ne mogu se odlučiti, jer evo ja se ne mogu odlučiti između Mad Max 1 i 2, ALI VAS ZAMOLJAVAM: NE DAJITE VIŠE OD DVA GLASA, SAMO MOŽETE DATI DVA GLASA ZA DVA FILMA, TO JE TO (ili samo jedan glas), nema tri glasa ili četiri molio bi. Stvarno sam se potrudio oko ove ankete pa dajte ljudi budite kolegijalni i lijepo glasajte

Evo, vrijeme je da ovo riješimo sve ovdje, mano a mano... Sve ovo oko Fury Road, sve one nevjerovatne ocjene su me nagnale da otvorim ovu temu, da vidim što je sa ljudima koji razmišljaju kao ja.

Ne da mi se ponovno pisati sve što napisah za Fury Road, pa ću taj svoj tekst kopirati ovdje sa teme o Fury Roadu, iako sam stotine puta tu pisao i o prva tri dijela Mad Max-a ponovno ću:

Mad Max (1979) - Moja ocjena: 8.5/10

Ovaj film je dio mog djetinjstva (kao i drugi) i života koliko i obe ruke i noge na meni, pričati ili pisati sada tu čisto racionalno o njemu bez osjećaja je težak zadatak, mogu samo pokušati; ovo mi je iz Road Warrior definitivno najdraži Mad Max film, za dlaku mi je draži Road Warrior jer je sve digao na drugi level mada se radi o dva različita koncepta svijeta u kom Max egzistira...

Moja ocjena će naravno ići za Mad Max 1 i 2.

Ne znam stvarno odakle da počnem pisati za ovaj film, kao i Road Warrior gledao sam ga stotinu puta sigurno, evo majke mi moje kad sve zbrojim i oduzmem sigurno negdje toliko.

Čekao sam 90ih po mjesec dana da na TV dođe Mad Max 1 i 2, skoro pa križao datume kad bi vidio na TV rasporedu u novinama takvo što ili u najavi na TV, mada sam ih već tada ga gledao desetke puta, svejedno...

Osjećaj uvijek isti, iščekivanje uvijek isto.

Ima nešto u ovome filmu što se ne može baš eto objasniti riječima, što je Miller sa minornim budžetom ovdje postigao ne bi vjerojatno netko sa 100 puta većim budžetom.

Kožna odjela Policije - THE BRONZE, oni automobili, odmah imaš naprosto osjećaj još kao dijete da sa tim svijetom nešto ne valja, tj. da ide u propast, početak kraja, a posljednja oaza nekog zakona je oaza gdje red još održavaju legendarni - THE BRONZE.

Što reći o The last V-8 Interceptor? I dan danas ga sanjamo svi ovdje vjerojatno koji ovoliko volimo ove filmove...

Taj osjećaj propadanja svijeta u ovoj jedini, a s druge strane posljednja obrana zakona (Bronze) mi je od malena stvaralo neki posebni osjećaj, kada Max u tom i takvom svijetu izgubi ono najdraže, dolazi i do njegove osobne dekadencije kao osobe, iako u odjelu THE BRONZE, postaje ne pravda, nego egzekucija pravde (borba protiv zločina zločinom), i guštao sam dok je ubijao one "pederčine".

Posebno onog malog pederčića kojem je ostavio pilu da si prepili nogu, joj koja pravda

Bubba Zanetti od tih razbojnika-smradova mi je bio unikatan lik oduvijek, bez puno monologa ili dijaloga stvorio sam dojam o njemu da je jako inteligentan bio ali dio užasnutog svijeta i društva i naprosto ga je to činilo još i gorim.

Da ne duljim... mogao bi do sutra ovako

Mad Max 2: The Road Warrior (1981) - Moja ocjena: 9/10

Što reći...

Izvrsno izvrsno... za mene evo osobno kultni film (kao i jedinica), sve ono što sam rekao da osjećam za jedinicu vrijedi i za ovaj film.

Time da je ovaj film digao sve na još veći level dekadencije društva, totalna apokalipsa svijeta, na kraju jedinice Max odlazi u "Zabranjenu zonu" (vidimo to na tabli), ovaj film počinje praktički u toj zoni sa odmakom vremena koji mi samo sebi u glavi možemo zamisliti što je sve prošao u tom vremenskom periodu na cesti.

Kožno odjelo od THE BRONZE još uvijek na njemu, nagriženo vremenom i svijetom u kom živi, Max se pretvorio u taj svijet ali kad si dobar čovjek ne možeš to nikako zatomiti u sebi potpuno, pa tako ni on.

Znamo što mu je Pappagallo rekao kad nije htio isprva voziti onaj kamion, istina o njemu koju je sam znao u sebi ga je još dodatno uništila ali i vratila na kolosjek.

Uvijek evo sam se znao našaliti od malena do danas: kad bi me netko pitao u koji svijet užasa ne bi htio da te stavimo glede filma, odgovor bi uvijek bio: nemoj samo u svijet Road Warriora. Toliko užasno, realistično i maestralno je to meni sve prikazano tamo o dekadenciji svijeta i društva jednog post apokaliptičnog svijeta.

Da ne duljim, toliko od mene o duji i ovdje bi mogao do sutra.

Mad Max Beyond Thunderdome (1985) - Moja ocjena: 6.5/10

Ovdje je sve otišlo kvragu da nije moglo gore po ovaj film, a sve ponajviše zbog onog drugog dijela filma, ja se i dan danas nekad pitam jesam ja taj film sanjao ili gledao.

Apsolutno sve sve pretvorilo u cirkus, jedino zbog čeg sam uvijek gledao ovaj film jer je eto nastavak prva dva i jer je tamo Mel Gibson, apsolutno zbog ničega drugog.

Ne želim uopće dalje trošiti riječi ovdje.

Za Mad Max Fury Road 2015 ću kopirati svoj tekst u drugi post (jer u ovaj ne stane), tekst koji već napisah na temi o njemu pa da ne pišem ponovno.

Dakle, meni najbolji Mad Max filmovi:

1. Mad Max 2: The Road Warrior (1981) - Moja ocjena: 9/10
2. Mad Max (1979) - Moja ocjena: 8.5/10
3. Mad Max: Fury Road (2015) - Moja ocjena: 7.5/10
4. Mad Max Beyond Thunderdome (1985) - Moja ocjena: 6.5/10




Zadnje uređivanje Dragon007 : 11.06.2015. at 16:07.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 15:33   #2
I sada moj osvrt na FURY ROAD 2015, kopirat cu si svoj tekst kako rekoh sa teme o Fury Roadu:

Mad Max: Fury Road (2015) - Moja ocjena: 7.5/10

Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Ajd da malo uđem u detalje, dakle dajem ovom filmu ocjenu 7.5/10 i smatram ga vrlo dobrim filmom, zaista sam ostao pozitivno iznenađen i skidam kapu Milleru na ovom uratku, ali bolji od prva dva filma nije, a opet svjetlosnim godinama je bolji od Mad Max 3.

Dakle idemo sada na (po meni) pozitivne i negativne stvari ZAŠTO ovaj film (po meni) nije bolji i ne može to biti od prva dva filma:

Negativne stvari ovog filma:

1. Naprosto u filmu nema ni O od osjećaja one dekadencije društva post-apokaliptičnog svijeta kojeg osjećamo od glave do pete u prva dva Mad Max filma.

Ja sam se uvijek kroz život znao našaliti da kad bi me netko pitao u koji svijet iz filma nikad ne bi htio da me ubace da živim, da bi to bio svijet Mad Max 1 i 2, toliko sam se kao dijete uvijek bojao tog svijeta.

Onaj očaj od društva iz duje, primjer samo: skupljanje benzina u tanjure, totalna realističnost OČAJA svijeta oko Maxa, tog i takvog osjećaja naprosto u ovome filmu NEMA, ovdje se samo IGRALO sa užasom toga svijeta u svrhu AKCIJE filma, nije se pokušalo staviti ga gledatelju pod kožu da gledatelja uznemiriš užasnim prikazom realnosti tog svijeta, kakvog ja i dan danas osjećam na prva dva filma.

2. Ako se već stavilo u film njegov automobil (the last V-8, na koji nam i dan danas svima sline cure ovdje) onda ga se moglo duže i iskoristiti u filmu, kao i ona dvocjevka, jebote e..., pa Miller kao da je htio nam svima pokazati neke relikvije zbog čeg svi ovdje volimo Maxa ali ih je onda brzinski samo odbacio u filmu tj. niti malo ih nije iskoristio, a mi ovdje pojma nemamo na koji način su uopće se oni mogli stvoriti u ovome filmu, primjerice sam automobil V-8 za kog znamo da je uništen, ali kažem: ako je već bio tu, onda se moglo više raditi malo na tome, ne malo nego malo puno više.

3. Totalna neizbalansiranost lika Maxa u odnosu na svijet u kom živi, one babe i ostali likovi pričaju o svijetu prije apokalipse, Max kao da ima amneziju i kao da POJMA NEMA da je bio JEBENI POLICAJAC (THE BRONZE) u svijetu nakon te apokalipse (posljednja oaza nekog zakona - prvi film), i kao da se uopće ne sjeća tog svijeta + mladolikost izgleda Hardya u filmu.

Ma da je samo u jednom trenu makar grimasom pokazao Theronici da upravo ona jaketa koju ima je neka relikvija njegovog davnog života kad je bio policajac, ma ništa... Ja se evo sad pitam što je ovaj film, dal je ovo nastavak duje ili trice ili što je ovo? Ali dobro.

4. Naravno da Hardy nikad ne može biti kao Mel Gibson glede Mad Maxa, ali ovo nemojte od mene uzeti kao nešto negativno, samo eto spominjem, Hardy je po meni odlično koliko se to može odigrao ulogu Maxa.

Pozitivne stvari u ovom filmu:

1. Miller je pokazao ovoj žalosnoj danas CGI-Android mobile phone-Twilight generaciji što znači napraviti vrhunski akcijski film bez mnogo CGI-a, praktički je rabio CGI samo tamo gdje je bilo naravno neophodno, ostalo je bila RENESANSA akcijskog filma u modernom obliku, SVAKA ČAST MILLER.

2. Kako rekoh akcija je vrhunska i čak mi (zamislite) ne smeta što nema asfaltirane ceste toliko je dobro eto akcija napravljena da meni ne smeta što nema afaltirane ceste

Priča je linearna, jednostavna ali to niti malo ne sputava film, naprotiv, ni ne treba neka složenija priča.

3. Film ima sve karakteristike Mad Max svijeta osim eto one duše i osjećaja užasne dekadencije društva i post-apokaliptičnog svijeta (od kog ti se dižu dlake na ruci) kojeg imaju prva dva filma. I naravno fali Mel Gibson ali rekoh, HARDY JE ODLIČNO OBAVIO ZADATAK i stvarno eto... ako već nema Gibsona on mi je definitivno najbolja moguća zamjena ispao.

4. Film je najbolji akcijski film na STARU FORU koji je mogao biti u ovome modernom dobu i drago mi je da je pokazao Miller ljudima da je ovakvo što moguće napraviti, uz trud i zalaganje i UMJETNIČKI TOUCH redatelja, sve je moguće i bez izdrkavanja CGI-a non stop (Cameron slušaj i gledaj ovo pozorno glede Avatara, hebo te Avatar), ovaj film bi mogao imati itekakvu ulogu onog što rekoh prije: renesanse (ako Bog da) akcijskog filma tj. načina na koji redatelj ide izvest akciju danas.

5. Zlikovci su napravljeni zakon, sve 5, nemam nikakve zamjerke.

Na kraju mogu samo ovo reći: Koliko god da je Miller uspio pokazati da se može napraviti film bez mnogo CGI-a i koliko god da je ovo super film (a jest), on ipak ne zaslužuje onakvu ocjenu od metacritic i publike kakvu vidimo da ima.

Ovo je samo dokaz koliko ovome današnjem svijetu fali (kao Mad Maxu benzina u drugom filmu) NORMALNIH FILMOVA SA NORMALNOM AKCIJOM, pa kad im onda to i daš i napraviš maestralno kao Miller u ovome filmu oni će toliko poludjeti da će davati desetke i devetke od ocjene tom filmu, svaka čast Milleru (ponavljam opet) što je to uradio i način na koji je uradio, ali ovaj film je dovoljno otkrio (po ocjenama za film) u kakvom mi svijetu živimo danas.

A to je: post-apokaliptični CGI svijet, u kom su ljudi (pravi fanovi filma) ŽEDNI prave akcije (pokazalo se napokon da svijetu tog kronično fali danas koliko i benzina ponavljam Maxu u duji), napravljene koliko se to može bez CGI, žedni pravog redateljskog uratka na tu šemu, i ako im to daš, desit će se ovo što se desilo sa ocjenama struke i publike. Možda sam mogao nategnuti nekako osmicu ovom filmu, ali eto nisam, ali mogao sam, ali nikako devetke i desetke, ako koga zanima detaljnije da pojasnim zašto, nije problem ali smatram da već sve rekoh.
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Još jedna možda nekome banalna zamjerka za Fury Road, još nešto što nikako ne ide u prilog ikakvom realizmu za Fury Road (u odnosu na prva dva filma, to mi je čak smješno za usporediti), evo zamjerke:

Sve je nekako "crveno, crvenkasto" u Fury Road da sam skoro dobio na tren dojam da se radnja odvija NA MARSU a ne na Zemlji post-apokaliptičnog svijeta.

Meni je jasno da je to pustinja, meni je jasno da je bila Apokalipsa, ali da onako crveno može sve biti, cijela slika itd... e... ono je već radnja na Marsu po meni, pa hebemu ni na Marsu onoliko crveno ne bi bilo.

Kao da je snimano tipom kamere vizualnosti kojom su radili 300 i Immortals 2011.



Sve ovo pisanje ovdje mi je samo dalo želju da danas po 101 ili 201 put pogledam opet Mad Max 1 i 2, ali ozbiljno, ne iz nekog prkosa, nego baš ona želja kao i prije da pogledam te filmove, a Fury Road...

Vjerojatno ću opet pogledati Fury Road, ali niti blizu neke želje da uđem u taj svijet tj. želje: "joj idem baš pogledati taj klasik i taj svijet", ma kakvi... Ništa od tog.
I za kraj moja propovjed koju kopiram i ovdje:

Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Od mene zadnja poruka na ovoj temi, @Decarde dopusti ovakvo nešto za stare dane , evo od mene zadnji osvrt na akcijske i ScFi filmove (većinu) današnjice i relativno osvrt i na FURY ROAD:

My life fades. The vision dims. All that remains are memories (na prva dva filma). I remember a time of chaos, ruined dreams (u zoru krivo korištenog CGI-a AKA Mummy Returns), this wasted land. But most of all, I remember the road warrior, the man we called MEL GIBSON. To understand who he was we have to go back to the other time (puno ljepše vrijeme prije torrenata, CGI-a i android mobitela), when the world was powered by the black fuel and the desert sprouted great cities of pipe and steel — gone now, swept away (sa filmovima poput Avatar itd...).

For reasons long forgotten two mighty warrior (Paramount Pictures & 20th Century Fox itd...) tribes went to war and touched off a blaze which engulfed them all. Without fuel (filmske inovacije, duše i kreativnosti bez CGI) they were nothing. They'd built a house of straw (Daj akciju ko jebe priču i dušu filma). The thundering machines sputtered and stopped. Their leaders talked and talked and talked, but nothing could stem the avalanche (sve je vodilo desetkama za Fury Road na IMDB). Their world crumbled. Cities exploded — a whirlwind of looting, a firestorm of fear. Men began to feed on men (Neki su čak počeli prihvaćati V-8 niotkuda u Fury Road).

On the roads it was a white-line nightmare (Kina preplavljena Twilight tinejdžerima). Only those mobile enough to scavenge, brutal enough to pillage would survive (Izdajice naše generacije koji se počeše slikati po fejsu 15 puta na dan). The gangs took over the highways (ljubitelji CGI), ready to wage war for a tank of juice (spremni ratovati za crtiće od filmova), and in this maelstrom of decay ordinary men were battered and smashed — men like Max (i Dragon007 i Deckard i pola ovog foruma), the warrior Max.

In the roar of an engine (bezdušnih filmova 2000ih - većine), he lost everything and became a shell of a man (primorani živjeti u prošlosti), a burnt-out desolate man, a man haunted by the demons of his past, a man who wandered out into the wasteland (današnji svijet kinematografije akcijskih filmova i andorid-generacije). And it was here, in this blighted place, that he learned to live again (Nekako evo preživjesmo).



Road Warrior intro narration
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 15:47   #3
Ja sam dao dva glasa...za prvi i drugi Max! Jednostavno su mi oba vrhovi tako da nisam mogao samo za jedan se opredjelit! Prvi Max u svom donekle civiliziranome svijetu još i drugi Max u potpuno novoj borbi za opstanak u nekom novome okruženju bez ikakve civilizacije! Oba su remek djela i daljnje je suvišno pisati!
momakman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 15:52   #4
Quote:
momakman kaže: Pogledaj post
Ja sam dao dva glasa...za prvi i drugi Max! Jednostavno su mi oba vrhovi tako da nisam mogao samo za jedan se opredjelit! Prvi Max u svom donekle civiliziranome svijetu još i drugi Max u potpuno novoj borbi za opstanak u nekom novome okruženju bez ikakve civilizacije! Oba su remek djela i daljnje je suvišno pisati!
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 15:57   #5
Glasah za prvi. Imamo najzanimljivije likove(Max, Goose), najbolje negativce(Toecutter, Nightrider), dirljive scene između Maxa i žene dobro režirane, a akcija najbolja, potjera za Nightriderom

Road Warrior blizu prvom, drugi lagano. Prva dva sam odgledao valjda desetak puta.

Tri i četiri lošiji od prva dva, nemrem odlučit koji je od njih bolji jer davno sam gledao tricu, nije mi ostala u nekom sjećanju.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 16:09   #6
Glasao za prva dva ali dvojka mi je mrvicu bolja.

BTW danas na Novoj TV prikazuju dvojku.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 16:27   #7
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Glasao za prva dva ali dvojka mi je mrvicu bolja.

BTW danas na Novoj TV prikazuju dvojku.
Ja evo gledam dvojku baš sad i pijem kavu hahah.

Ali eto baš mi je drago da prikazuju dvojku na TV večeras... Nek se ljudi podsjete..., a i mlađe generacije možda koje nikad nisu ni vodile računa o prošlim vremenima možda eto zateknu film pa ih zaintrigira.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 16:30   #8
Jel iduće godine ide još jedna anketa? Mislim..na 10 tema se razglaba o jednim te istim stvarima. Postoje 2 Mad Max ere, ne znam što je tu teško za shvatit!? Uopće ne treba uspoređivati prvi serijal s drugim, dapače neusporedvo je.
Požuri Polako is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 16:51   #9
Dvojka ko kuća!
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 17:08   #10
Quote:
Požuri Polako kaže: Pogledaj post
Jel iduće godine ide još jedna anketa?
Ako bude potrebno.

Quote:
Požuri Polako kaže: Pogledaj post
Mislim..na 10 tema se razglaba o jednim te istim stvarima.
Upravo zato, na jednom mjestu sve (sa novim filmom) a ovog puta i anketa.

Quote:
Požuri Polako kaže: Pogledaj post
Postoje 2 Mad Max ere, ne znam što je tu teško za shvatit!? Uopće ne treba uspoređivati prvi serijal s drugim, dapače neusporedvo je.
Zašto ne... dio je iste franšize, ma koliko meni neshvatljive bile neke stvari u Fury Road.

Nema nikakve dileme o tome da je ovo nastavak, Miller se nikad nije izjasnio da je Fury Road neki Reboot ili Remake, naprotiv.

Ako se ne može usporediti sa starim serijalom samo zato jer je ovaj novi serijal, ne vidim tu logike, ljudi usporedjuju (glasaju) stari Star Wars sa novim po anketama i nitko ništa ne govori protiv toga.

Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 17:54   #11
Dvojka je zakon, iako su svi drugi izvrsni isto. Cak mi je cetvorka sjajna jer je Tom Hardy vrhunski odradio ulogu a likovi su spaljeni na kvadrat, bas u Mad Max duhu.

Sve u svemu, dvojka je najbrutalnija ali i najrealnija za neki postapokalipticni svijet, zato sam dao glas za nju. I nikad necu zaboravit zenu ratnicu iz dvojke, tihu patnju kao klincu da tak trebaju prave zene biti, ratnice...
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 18:50   #12
Prvi nastavak je taj koji je u meni izazvao najviše emocija;imao sam 4 godine kada sam ga kod susjedovog sina(frenda)pogledao na preskok(jer takve filmove djeca nisu smjela gledati).Malome je stari(susjed)imao videoklub i netom prije zatvaranja presnimio jedno 300 kazeta među kojima i ovo remek djelo.
Sjećam se vlastitoga oduševljenja kada je Max u potjeri po prvi puta upalio kompresor i trnca koji su me prošli netom.Tu scenu smo premotavali i gledali jedno 50 puta.
Do svoje 10 godine Maxa nisam doživljavao kao pomahnitaloga odmetnika u postapokaliptičnome svijetu već kao jebenog superjunaka!!
Zbilja,prvi dio ima tandem Maxa kao superjunaka od momenta kada se on ide osvećivati i gleda u onu "masku"(za koju sam mislio da mu daje super moći) te oblači bronze kožno odijelo.Nakon ulaska u garažu sve ostalo je povjest!!
Glavni negativac u prvone nastavku samo je začinio miks osjećaja u meni od ljutnje,prezira,straha pa i inata koji se javljao u meni.
Prvi nastavak me toliko obilježio da taj film smatram samim vrhuncem i masterpisom Georga Millera pa i same kinematografije.

No moj glas ipak ide za drugi nastavak..Sam uvod u taj film(potjera),izvrnuto predstavljeni likovi,Max kojega ganjaju,postapokaliptično doba,tjeskoba,strah!!
Od samoga starta imate osjećaj kao da ste katapultirani i lansirani na battlefield zvan cesta.
I onda nakon svega na scenu nastupa pokvareni sadistički gad po imenu Humungus koji utjeruje strah i trepet u kosti meni kao gledatelju.
Film sa toliko dobrom kompozicijom da je teško opisati.

Za treći bastavak nemam komentara jer je Miller tu skroz izašao iz franšize.
Zadnji nastavak ne priznam pod serijalom prva dva nastavka,pa čak ni trečeg jer je tu Gipson izuzetno utjelovio Maxa kao lika i karakter.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 19:22   #13
Jedinica, bez ikakve dvojbe. Kultni film.

Ostali, koji su više-manje kopije prvog, mi se ne mogu mjeriti s originalnom - baš iz tog razloga, nemaju tu originalnost.
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 21:28   #14
prvi je prvi, pogledala ga isto sa nekih 4 ili 5 godina i do danas jedan od najdražih filmova. Baš ima poseban šmek naravno nakon njega ide odlična dvica, trojka mi je isto ostala u dobrom sjećanju, a ovaj remejk nije loš ali starija verzija je ipak najbolja
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 21:49   #15
Zadnji je najbolji po svim kategorijama. Nakon toga drugi pa prvi. Treći je bio preseravanje i pokušaj avanturističke komedije.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 22:45   #16
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
Zadnji je najbolji po svim kategorijama. Nakon toga drugi pa prvi. Treći je bio preseravanje i pokušaj avanturističke komedije.
Ajd da ti je najdraži i smatraš ga najboljim, sve je to ispravno, ali reći da je najbolji po svim kategorijama

Možda po akciji(količini, ne kvaliteti) i to je to. Gluma, atmosfera, radnja, likovi, dijalozi, emocije, sve je bolje u jedinici i dvojci. Meni i akcija.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 22:46   #17
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Dvojka je zakon, iako su svi drugi izvrsni isto. Cak mi je cetvorka sjajna jer je Tom Hardy vrhunski odradio ulogu a likovi su spaljeni na kvadrat, bas u Mad Max duhu.

Sve u svemu, dvojka je najbrutalnija ali i najrealnija za neki postapokalipticni svijet, zato sam dao glas za nju. I nikad necu zaboravit zenu ratnicu iz dvojke, tihu patnju kao klincu da tak trebaju prave zene biti, ratnice...
Ja kad sam prvi put (a to je vrag zna kada) kao dijete gledao Road Warriora, ja sam tada sjećam se mislio da će ona završiti sa Maxom u filmu haha

Kao ... bijaše neka kemija na trenutke ovo ono, nešto malo, da bi li vraga onda... Ustrijelio je gad onaj.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 22:49   #18
Meni prvi i drugi najlakše uzimaju pobjedu u akciji. Onak, jebe mi se za spektakularne i atraktivne akcije. Naporni su više s time moderni filmovi. Volim što realnije akcijske scene. Sad, akcijske scene u prva dva Maxa nisu nešto najrealnije ikad, ali su mi prizemljenije od ovog novog i zato mi je akcija bolja u prva dva filma što ne znači da je loša u novom. Sve to divno krasno, ali ako je nešto atraktivno ne znači da je bolje. Ljudi se jednostavno danas zadovolje s time.

Zato uvijek više cijenim stare akcijske filmove tipa Francuska Veza. Taman akcije koliko treba. Jebemu, ne treba biti čitavi film nabijen sa svačime da ne znaš ko pije, a ko plaća. Ok, lijepo za vidjet, ali sad kako moram birat, biram prva dva. I stare akcije u svako doba noći.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 22:51   #19
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Meni prvi i drugi najlakše uzimaju pobjedu u akciji. Onak, jebe mi se za spektakularne i atraktivne akcije. Naporni su više s time moderni filmovi. Volim što realnije akcijske scene. Sad, akcijske scene u prva dva Maxa nisu nešto najrealnije ikad, ali su mi prizemljenije od ovog novog i zato mi je akcija bolja u prva dva filma što ne znači da je loša u novom. Sve to divno krasno, ali ako je nešto atraktivno ne znači da je bolje. Ljudi se jednostavno danas zadovolje s time.

Zato uvijek više cijenim stare akcijske filmove tipa Francuska Veza. Taman akcije koliko treba. Jebemu, ne treba biti čitavi film nabijen sa svačime da ne znaš ko pije, a ko plaća. Ok, lijepo za vidjet, ali sad kako moram birat, biram prva dva. I stare akcije u svako doba noći.
Fuck yeah

P.S: Vidim da nitko nije primjetio moju "malu" pošalicu u anketi, čisto onoliko da se da i ne da primjetiti a to je da sam Fury Road imenovao samo kao Max: Fury Road, ne i Mad Max hahahah, ali dobro, neće nitko zamjeriti Ipak je on u Fury Road samo usputni prolaznik kao Max
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 22:57   #20
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Ajd da ti je najdraži i smatraš ga najboljim, sve je to ispravno, ali reći da je najbolji po svim kategorijama

Možda po akciji(količini, ne kvaliteti) i to je to. Gluma, atmosfera, radnja, likovi, dijalozi, emocije, sve je bolje u jedinici i dvojci. Meni i akcija.
Uspoređuješ glumu profiliranih filmskih zvijezda sa amaterima iz prvog dijela...Sve 5 ako je to tebi bolje, meni nije.

Kvaliteta akcije je u zadnjem dijelu bolja nego u sva tri prethodnika zajedno. Atmosfera je luđa i nabrijanija.Likovi su daleko najluđi.Što se emocija tiče nije da ih nema u ovom serijalu ali meni osobno je bilo najviše žao interceptora u drugom dijelu

E sad budete li me fanbojevski grupno napadali natjerati će te me na čisto trolanje

Moje mišljenje o serijalu, OK?
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.