Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji MAD MAX film mi je (najviše dvije opcije možete):
Mad Max (1979) 47 40.52%
Mad Max 2: The Road Warrior (1981) 55 47.41%
Mad Max Beyond Thunderdome (1985) 9 7.76%
Max: Fury Road (2015) 35 30.17%
Ne znam 3 2.59%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 116. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2015., 00:04   #41
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
Uspoređuješ glumu profiliranih filmskih zvijezda sa amaterima iz prvog dijela...Sve 5 ako je to tebi bolje, meni nije.
A gle ovo je glupost šta si napisao. Može se dogodit da cigan s ulice bolje odglumi neku ulogu od nekog najboljeg glumca. Dobro je remam rekao da je Hardy dobar glumac a ovdje loš, i za Charlize se slažem.

Glumci u posebno jedinici imaju karizmu, Mel je u tome tata za Hardya a Toecutter najbolji negativac iz svih Mad Maxa, iako su bili amateri tad kako ti kažeš. E pa ti amateri su to bolje odradili od nekih milijunašića.

Ima svatko pravo na mišljenje, no forum postoji da raspravljamo puno različitih mišljenja
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 00:05   #42
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
ono što meni kod tebe nikako nije jasno, jest da je tebi bolje dočaran taj post-apokaliptični osjećaj u Fury Road nego u prva dva filma, evo... ne mogu doći k sebi.
Apsolutno je. Ušlo se malo više možebitnu psihologiju što će ljudima biti bitno u takvom raspadu civilizacije. Nije samo borba za cisternu nafte i horde divljaka u stilu vestern filmova. Daleko je maštovitije i dosta originalnije iako je u pitanju reboot.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 00:11   #43
1. i 2. su bolji samo po originalnoj razradi priče, prikazu i uvidu u apokalipsu. Mel je sam po sebi pojava i faca.

No..što se tiče scenografije, fotografije, glazbe, načina snimanja, montaže, ideja i dinamike. Fury Road je debelo ispred prvog i drugog. Mislim, to bi tebalo biti jasno i malom Muji iz Čačka u Holandiji. Čemu osporavati činjenice?

Moji glasovi su otišli svima osim br.3.
Požuri Polako is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 00:12   #44
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
A gle ovo je glupost šta si napisao. Može se dogodit da cigan s ulice bolje odglumi neku ulogu od nekog najboljeg glumca. Dobro je remam rekao da je Hardy dobar glumac a ovdje loš, i za Charlize se slažem.

Glumci u posebno jedinici imaju karizmu, Mel je u tome tata za Hardya a Toecutter najbolji negativac iz svih Mad Maxa, iako su bili amateri tad kako ti kažeš. E pa ti amateri su to bolje odradili od nekih milijunašića.

Ima svatko pravo na mišljenje, no forum postoji da raspravljamo puno različitih mišljenja
Ma likovi iz jedinice su zakon, karizma, gluma, sve na svom mjestu kako treba za film kakav jest i priču kakva jest. Atmosfera neponovljiva.

A to sa tim forama: "a glumili su ovi i oni u ovom, a oni u ovom", meni to nikad nije bio čimbenik ničega u sklopu filma i filmova koji su vrijedni, tj. itekako vrijedni.

Uostalom, Mel Gibson će za mene uvijek biti veća pojava u svakom smislu nego će to biti Hardy pa da se sad na glavu postavi i vrti 24 h dnevno, nemam ništa protiv Hardya ali to je to što se mene tiče, ne samo glede Mad Maxa nego generalno.

Uostalom kad smo kod glumaca iz jedinice, duje ...

Koliko onih Australskih glumaca (osim Mela) nikad nije ugledalo svijetlo dana u Hollywoodu samo jer su tamo gdje jesu i zbog životnih i ovih i onih okolnosti.

Uvijek kad dođem na ovu temu sjetim se brazilskog remek djela filma (bar za mene): Božji grad.

Ona djeca u onome filmu, malci vragolanci, i svi skupa u tome filmu, SVI ODREDA su trebali dobiti Oscara (a ne samo Oscara za najbolji strani film), ja nekad gledam taj film, gledam sve one likove tamo, gledam onu djecu tamo kako glume, plaču, vrište, takva prirodnost da se naježiš (a samo primjer eto taj film), a vrag zna jel imaju za burek (mada nema tamo bureka) u ovom trenu u Brazilu, dođe ti da se zapitaš šta ti je pravda na ovom svijetu i šta je to pojam: "najbolji" ili "najbolji" glumci kao "činjenica", to mi nekad zvuči kao "MISS SVIJETA", eto sad su oni zavirili u svaki kutak svijeta, u svaku ulicu, svako selo ovog planeta i definitivno su našli najljepšu na svijetu.

Mislim, možda sad filozofiram previše ali eto.

Šta je jebote bolji Depp u svojoj najboljoj ulozi od jebenog Branka Đurića u Ničijoj zemlji? hahaha, eto sad... iz vedra neba.

Mislim ono...

Ljudi moji pa Mad Max 1 je imao tako minoran budžet (a ja to ne osjećam u filmu u niti jednom trenutku) da su oni plaćali automobile neke za posudbu sa gajbom pive... sa gajbom pive...

Farbali i prefarbavali jedan te isti auto, Miller je čak dopustio da unište i njegov vlastiti kombi u onoj sceni kad razvale kombi kao autobus govno itd itd..

I uz sve to... dočarali su jednu apsolutno i totalno jednu neponovljivu atmosferu svijeta u dekadenciji i odlaska u definitivnu apokalipsu, to osjećaš od početka filma do kraja od glave do pete. to je to, svi MILIJUNI ovoga filma (Fury Road) nisu mogli platiti taj osjećaj, kao što ni LJUBAV nemoš platiti (mada neki misle da mogu), ali nemoš, džaba brate... nema... džaba ti sva lova svijeta kad to nije to.

Ma evo, dao bi ruku u vatru ako želite, da sad nasamo pitate ovdje Millera dal je Fury Road objektivno bolji film od prva dva Mad Maxa, dam i kladim se u što god oćete da bi rekao: NE, niti je Milleru to bio cilj po mom vlastitom mišljenju i osjećaju.

Nema šanse da mu bude bolji.

To samo onome idiotu od "redatelja" da ga pitate što radi ovo novo smeće zvano "Terminator" Genisys bi palo na pamet, ali jednom Cameronu (mada je svrcio s pameti AKA Avatar) da date da napravi novi Terminator film, pa ja ne znam evo što bi to nagnalo Camerona da kaže da je to bolji film od prva dva, ma kako dobre ocjene on dobio, kao evo što ima Fury Road, ja evo sudim sam po sebi kako bi ja bio na njihovom mjestu da sam uradio to sto sam uradio i onda idem opet napraviti takvo što u novome dobu, novom okruzenju i svemu novome.

Čovjek (Miller) je išao napraviti najbolji mogući film u ovome vremenu MAD MAX-a, tako da spoji old school sa novim koliko je to moguće, i uspio je, apsolutno nije težio duši u ovome filmu, apsolutno po meni, film je naprosto linearan, piči od početka do kraja bez obzira da te iti malo uvede pod kožu ti kao osobi taj svijet i užas, jer; apokaliptični likovi i svijet mu služe samo kao igračke za dobru (VRHUNSKU) akciju, i to je to, čovjek obavio svoj posao dobro za djelo koje se tražilo - FURY ROAD, ali da mu je to najbolji Mad Max da ga pitate? Pa tko ovdje normalan misli da bi Miller to rekao? ne znam evo... ako i kaže, onda laže, ili laže ili ja ne znam šta je onda.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 12.06.2015. at 00:36.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 03:07   #45
Ja kod filmova gledam dvije stvari: originalnost i izvedbu (tu možemu uključiti glumu, režiju, itd).

Dakle...

Mad Max:
Originalnost: 9
Izvedba: 8
Ukupno: 17

Svi ostali nastavci:
Originalost: 2 (maksimalno 3)
Izvedba: može biti i 10
Ukupno (u najboljem slučaju): 13

I dalje ih prvi šije za sedam kopalja.
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 19:05   #46
Prvi je najslabiji od prva tri. Fury Road još nisam pogledao.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 20:57   #47
Glasovala za drugi, mrvicu mi je drazi od prvog. Pogledala oba sto put, i svaki put kada budu na tv-u ih ponovo pogledam. Treceg se niti ne sjecam dobro jer sam ga pogledala dosta davno, a cetvrti je solidan danasnji action film, u biti nije los, samo nije smjeo imati "Mad Max" u nazivu.

Inace, trenutno trazim novog psa, biti ce Australian cattle dog i zvati ce se Max.
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 21:15   #48
http://www.imdb.com/poll/-DcrtQNWRfw/?ref_=po_fp
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 21:41   #49
Quote:
mary89 kaže: Pogledaj post
Glasovala za drugi, mrvicu mi je drazi od prvog. Pogledala oba sto put, i svaki put kada budu na tv-u ih ponovo pogledam. Treceg se niti ne sjecam dobro jer sam ga pogledala dosta davno, a cetvrti je solidan danasnji action film, u biti nije los, samo nije smjeo imati "Mad Max" u nazivu.

Inace, trenutno trazim novog psa, biti ce Australian cattle dog i zvati ce se Max.
ko da sam ja piso. Duja mrvicu draža iako je objektivno prvi dio bolji. Trice se ne sjećam, al se sjećam da mi je bio lame. sjećam se Tine, djece i aviona al koju su ulogu u filmu ne ... dosta maglovito. Četvorka je solidna i ništa više, od mene bi čak dobio ocjenu - dvije više da se ne zove Mad Max. Zaslužuje manju ocjenu zato što se prodaje za nešto što nije.

I imo sam Maxa, njemačkog ovčara
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 23:43   #50


Vidim još nas ima u većini širom svijeta
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 13:30   #51
Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
e ova baba mi je opakija od onih mekanih iznutrica
https://www.youtube.com/watch?v=yvKKCEXT8sE
Ja kao dijete sam zbog jedinice (tamo 3 ili 4 osnovne) htio biti policajac samo zbog THE BRONZE, ali onda sam skužija da policajci nisu ni sjena legendarnih The Bronze iz MAD MAX-a, a automobile da ne spominjem, hahahahahhaha

Valjda nam treba neka apokalipsa i dekadencija društva za takvo što Ali ovo je stvarno tužna jedna scena, e ovo je ono što ti uđe pod kožu.

Kako mi je ovog uvijek bilo žao... I onda kad Max trči po cesti... pa adrenalin dok gledaš dok se oblači cijeli ljut.

Meni osobno je ovo bila jedna od najdražih scena urezanih kao tetovaža u mene:

Mad Max: IZLAZI IZ V-8, ranjen prvo pa ubija Bubbu i Toecuttera

KAKVA SCENAAAAAAAAAAAAAA, ljudi moji e, ne mogu to pisati, tobože se čini jednostavno ali ovo je masterpiece za mene... kad metak pogodi Maxa u nogu, pad dolje (sve ultra realisticno) dvocjekva ispada iz ruku, prelazi mu motor preko ruke... on u ovome kožnjaku (kao da vidiš propadanje posljednjeg zakona) na asfaltu, i taman kad mislis da je gotovo, UBIJA ZANETTIJA dvocjekvom, diže se uz ONU MUZIKU koja kao da vrišti sa: "THE JUSTICE!", tetura do automobila na jedvite jade (opet ultra realnost), i onda BUM, ide za Toecutterom...

Legendarno.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 13.06.2015. at 13:43.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 13:31   #52
Baš sam gledao behind the scenes od fury raod, stvarno je to sve prekrasno i milina za gledat, i sad se pitam gdje je omašio sam film
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 13:37   #53


*
Quote:
May's score lent incalculable scope to the film, making it larger and more furious. Again did May select an unusual acoustic palette, scoring for strings, large brass and large percussion sections, but no woodwinds (save a solo saxophone and one piccolo). Coupled with furiously staccato writing and Stravinskian time signatures, the result was a strident, metallic score, perfectly underscoring the film's barbarous, high-velocity car culture. A groundbreaking action score, Mad Max won the Australian Film Award for Best Original Score.
**
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 13:59   #54


Aussie Dirty Harry
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 14:00   #55
Ali evo ajd, da ne zakidam baš totalno Fury Road, evo jedan super video tribute za Fury Road što je netko postavio:

Mad Max: Fury Road - Brothers in Arms

P.S: Ono što me živcira recimo u Fury Roadu su ubrzane scene likova npr. ono dok Max bježi tamo i tuče se s njima u onome brlogu, pa ovo na 03:09 (pa na dalje) min u videu protiv Theronice.

U prva dva dijela je to ubrzanje (koje je korišteno možda jednom ili dva puta u filmu) savršeno sijelo (i nisam sad subjektivan) glede vozila kad počnu pičiti, ali ovo sa likovima dok se tuku u Fury Road, to mi je BILO SMJEŠNO pomalo, podsjetilo me skoro na EVIL DEAD - stare filmove (tamo je to super), ali ovo nije EVIL DEAD nego Mad Max, npr. ova scena Maxa dok se tuče sa Theronicom bi bila po meni 10 puta bolja da je izvedena bez tog "ubrzanja"; čemu to koji kur.... u scenama tuče likova.

P.S: E molim vas obratite pozornost na crtež za Fury Road u videu na 02:24 min, pa crtač je ustvari nacrtao Gibsona tu a ne Hardya haha

Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
[url=http://postimg.org/image/768qbyomd/]
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 15:02   #56
Ne mogu virovat da nekom može bit dvojka bolja od originala, ne mogu virovat.

Nastavci su u odnosu na original debilni, a dvojka je započela šprancu filmova o naganjanju po pustinji, ludašima kojima se sve vrti oko auta i goriva, i mutavom Maxu koji pomaže nekim jadnicima koji bez njega ne bi preživili.

Original je kompletan film koji ima priču, koji je romantičan i strašan, koji pršti originalnim i zanimljivim likovima, i među negativcima i među pozitivcima.

Ovaj film, po meni, najbolje opisuje onu tanku nit koja dijeli pravdu od ludila.

Lucasova priča u Star Warsima i teorija kako se može prijeći na tamnu stranu je teško sranje. Ona scena gdje Anakin postaje Darth Vader u SW3 za upišat se od smija. Zašto? Ne možeš zbog jednog jedinog nepromišljenog čina postati "zao".

Miller je u originalu odlično opisao: Max je Fifiju rekao da daje otkaz zbog cirkusa na cesti, da osjeća da postaje jedan od njih, da ga samo značka čini drugačijim. Ipak nije do kraja "otišao", ali je dovoljno otišao jer vidi da ga posao mijenja. Kad ubiju ženu i sina, gotovo je, postaje Sith Lord, tamani sve ispred sebe. Ovako se postaje Darth Vader, Lucasu.

I da je takav film lošiji od duje? Smijurija.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 15:12   #57
tome milleru treba dat što manji budget i australske amaterske glumce te ga pošteno udarit maljem o čelo da si izbije fantazije iz glave.neka si uzme one svoje provjerene kaskadere i crew i možda bi i bilo nešto, a ne ovaj goofy load : ogavan smijeh :
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 15:23   #58
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Ne mogu virovat da nekom može bit dvojka bolja od originala, ne mogu virovat.

Nastavci su u odnosu na original debilni, a dvojka je započela šprancu filmova o naganjanju po pustinji, ludašima kojima se sve vrti oko auta i goriva, i mutavom Maxu koji pomaže nekim jadnicima koji bez njega ne bi preživili.

Original je kompletan film koji ima priču, koji je romantičan i strašan, koji pršti originalnim i zanimljivim likovima, i među negativcima i među pozitivcima.

Ovaj film, po meni, najbolje opisuje onu tanku nit koja dijeli pravdu od ludila.

Lucasova priča u Star Warsima i teorija kako se može prijeći na tamnu stranu je teško sranje. Ona scena gdje Anakin postaje Darth Vader u SW3 za upišat se od smija. Zašto? Ne možeš zbog jednog jedinog nepromišljenog čina postati "zao".

Miller je u originalu odlično opisao: Max je Fifiju rekao da daje otkaz zbog cirkusa na cesti, da osjeća da postaje jedan od njih, da ga samo značka čini drugačijim. Ipak nije do kraja "otišao", ali je dovoljno otišao jer vidi da ga posao mijenja. Kad ubiju ženu i sina, gotovo je, postaje Sith Lord, tamani sve ispred sebe. Ovako se postaje Darth Vader, Lucasu.

I da je takav film lošiji od duje? Smijurija.
Slažem se s tobom APSOLUTNO sve osim ovo za duju, pa što je duja kriva ičemu? Duja ima neko svoje JA kao i jedinica koju i ja obožavam.

Duju ne možeš apsolutno kriviti za ništa što se desilo posli sve do danas (Fury Road). Duja je prirodni nastavak jedinice, pa zar si zaboravio da u jedinici Max odlazi prema (tabla) "Zabranjenoj zoni"?

I u duji imaš isto to super prikazano "prelamanje" Maxa unutar sebe kao lika, vidiš da je dobar i nije kao oni vani, ali to tek shvati doslovno kad bude totalno devastiran i uništen (nakon što su ga zamalo ubili kad je krenuo sa V-8).

Onaj govor Pappagalla Maxu o tome kako je on dio one bagre vani jer nije htio voziti kamion mi je bio maestralan, i to je vidjelo se pogodilo Maxa makar nije htio priznati.

Tu se vidjelo u njemu još onoga "THE BRONZE kodeksa", jer dobar čovjek čak i kad postane zao u smislu OSVETE, ne može samo tako obrisati u sebi sve one uspomene i dobrotu što je bio, i ja eto i u tome vidim veličinu duje, kao što je apsolutno sve istina i to za jedinicu koju isto obozavam

Ali one scene kada Max vozi kamion na kraju u duji, i kada BEZ RAZLOGA (to je i rekao Pappagallu) vozi taj kamion, jednostavno ga ŽELI VOZITI, pa one scene kada dvocjevkom ubija onu gamad oko sebe a ono dijete ga non stop gleda i divi mu se, kao izravni prikaz na svim razinama: da i u kaosu i dekadenciji svega, MORAL JE MORAL, i takav čovjek će i u takvom svijetu napraviti ono što treba ako mu se pruži šansa.

Onako cijeli slomljen vozi onaj kamion, a radi čega? Nema radi čega...vozi ga radi SEBE, eto zašto, da sam sebi nešto dokaže još.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 13.06.2015. at 15:34.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 15:32   #59
Ja u tom maxu iz dvojke ne vidim luđaka, nego osobu kojoj je bolje samoj, jer se ne želi vezati za nove ljude, da ne izbriše uspomene na one stare, koje je izgubio, i zbog straha da ne izgubi nove, ako se veže za njih....

To se vidi u njemu kada mu se obraća pappagello

What is it with you, huh? What are you looking for? C'mon, Max, everybody's looking for something. You're happy out there, are you? Eh? Wandering? One day blurring into another? You're a scavenger, Max. You're a maggot. Did you know that? You're living off the corpse of the old world. Tell me your story, Max. C'mon. Tell me your story. What burned you out, huh? Kill one man too many? See too many people die? Lose some family? Oh, so that's it, you lost your family? That makes you something special, does it? Do you think you're the only one that's suffered? We've all been through it in here. But we haven't given up. We're still human beings, with dignity. But you? You're out there with the garbage. You're NOTHING.
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 15:35   #60
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
Ja u tom maxu iz dvojke ne vidim luđaka, nego osobu kojoj je bolje samoj, jer se ne želi vezati za nove ljude, da ne izbriše uspomene na one stare, koje je izgubio, i zbog straha da ne izgubi nove, ako se veže za njih....

To se vidi u njemu kada mu se obraća pappagello

What is it with you, huh? What are you looking for? C'mon, Max, everybody's looking for something. You're happy out there, are you? Eh? Wandering? One day blurring into another? You're a scavenger, Max. You're a maggot. Did you know that? You're living off the corpse of the old world. Tell me your story, Max. C'mon. Tell me your story. What burned you out, huh? Kill one man too many? See too many people die? Lose some family? Oh, so that's it, you lost your family? That makes you something special, does it? Do you think you're the only one that's suffered? We've all been through it in here. But we haven't given up. We're still human beings, with dignity. But you? You're out there with the garbage. You're NOTHING.
Ja sam napravio video tribute za Road Warriora (kao i za jedinicu) još prije 5 god., pa ima baš taj monolog Pappagalla gdje sam to sve stavio u jedan umjetnički prizor hehe, ali nisam se htio hvalisat sa videom tu
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.