Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji MAD MAX film mi je (najviše dvije opcije možete):
Mad Max (1979) 47 40.52%
Mad Max 2: The Road Warrior (1981) 55 47.41%
Mad Max Beyond Thunderdome (1985) 9 7.76%
Max: Fury Road (2015) 35 30.17%
Ne znam 3 2.59%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 116. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2015., 15:38   #61
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Kad ubiju ženu i sina, gotovo je, postaje Sith Lord, tamani sve ispred sebe. Ovako se postaje Darth Vader, Lucasu.

I da je takav film lošiji od duje? Smijurija.
Ja mogu povjerovat, iako je za mene jedinica najbolji film u franšizi. Jedinica ima dobre dijaloge, sirovost, dobre scene potjere, uz karizmatične likove i tako nekako si zamišljam da bi se stvari mogle odvijati da nešto u civilizaciji krene na krivo. U dvojci već počinju cirkusarije i malo teže mi je povjerovat u prikazanu situaciju, ali ima svoj šarm. Četvorka mi je o.k. dodatak cijeloj priči s obzirom na način na koji su stvari krenule nakon jedinice, u tom nekom više stripovskom smjeru, u odnosu na onaj ajmo reći realističniji. Bilo mi je teško očekivati da će se stvari vratiti na jedinicu i eto, kad se to nije dogodilo, nisam se niti previše razočarao.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 15:41   #62
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
Ja u tom maxu iz dvojke ne vidim luđaka, nego osobu kojoj je bolje samoj, jer se ne želi vezati za nove ljude, da ne izbriše uspomene na one stare, koje je izgubio, i zbog straha da ne izgubi nove, ako se veže za njih....

To se vidi u njemu kada mu se obraća pappagello

What is it with you, huh? What are you looking for? C'mon, Max, everybody's looking for something. You're happy out there, are you? Eh? Wandering? One day blurring into another? You're a scavenger, Max. You're a maggot. Did you know that? You're living off the corpse of the old world. Tell me your story, Max. C'mon. Tell me your story. What burned you out, huh? Kill one man too many? See too many people die? Lose some family? Oh, so that's it, you lost your family? That makes you something special, does it? Do you think you're the only one that's suffered? We've all been through it in here. But we haven't given up. We're still human beings, with dignity. But you? You're out there with the garbage. You're NOTHING.
da.da

ma dvojka je isto skoro pa odlična.sve se u umu millera odvijalo hard boiled dok nije oholiovudizirao i poprimio fetiš na pajceke.wtf?...prevario sam se da neće osmislit bezveznije anti-villains ko u trici.
http://postimg.org/image/mxajawnz7/ :bio jednom....:
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 15:41   #63
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
...
Ma evo moj video tribute aj haha :

MAD MAX 2 - The Road Warrior - [Tribute Video]

Ako ne želiš sve gledat, aj plz pogledaj eto kako napravih početak i onda premotaj na 03:25 min (pa na dalje) gdje sam pomoću glazbe pokušao još više dočarati ovo što rekoh:

Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Tu se vidjelo u njemu još onoga "THE BRONZE kodeksa", jer dobar čovjek čak i kad postane zao u smislu OSVETE, ne može samo tako obrisati u sebi sve one uspomene i dobrotu što je bio, i ja eto i u tome vidim veličinu duje, kao što je apsolutno sve istina i to za jedinicu koju isto obozavam

Ali one scene kada Max vozi kamion na kraju u duji, i kada BEZ RAZLOGA (to je i rekao Pappagallu) vozi taj kamion, jednostavno ga ŽELI VOZITI, pa one scene kada dvocjevkom ubija onu gamad oko sebe a ono dijete ga non stop gleda i divi mu se, kao izravni prikaz na svim razinama: da i u kaosu i dekadenciji svega, MORAL JE MORAL, i takav čovjek će i u takvom svijetu napraviti ono što treba ako mu se pruži šansa.

Onako cijeli slomljen vozi onaj kamion, a radi čega? Nema radi čega...vozi ga radi SEBE, eto zašto, da sam sebi nešto dokaže još.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 15:54   #64
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Ma evo moj video tribute aj haha :

MAD MAX 2 - The Road Warrior - [Tribute Video]

Ako ne želiš sve gledat, aj plz pogledaj eto kako napravih početak i onda premotaj na 03:25 min (pa na dalje) gdje sam pomoću glazbe pokušao još više dočarati ovo što rekoh:
Naravno da ću pogledati cijeli, kad je maxi u pitanju, lijepo si sklopio prstenasto scene, uvod i kraj, jedina zamjerka je meni , ne orginalna glazba koju si ubacio...

Meni je to bila glavna zamjerka i u trojci, što je odustao od mayevske, jer je tako jednostavna, a opet snaža sa dovljno naboja da odlično dočara i emocije i napetost, kada to treba....
Ali ako je to tvoja interpretacija, onda je prihvatljiva glazbena podloga, kao takva, ali onda ili bih ostavio skroz originalnu glazbu ili full drugu interpetaciju, ne bih mješao!

MMFR, ima prenatrpane aranžamane, kojima se prividno daje moć glazbi, kojima se zapravo prikriva osnovna melodija, kao kad gibonni natrpa hrpu tih pozdarija, nota...i onda to djeluje spektakularno, a zapravo i nije baš!

goluždrava melodija, ona esencijalnost mora biti dobra, a onda s aranžiranjem ne možeš puno profulati....
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 16:01   #65
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
Naravno da ću pogledati cijeli, kad je maxi u pitanju, lijepo si sklopio prstenasto scene, uvod i kraj, jedina zamjerka je meni , ne orginalna glazba koju si ubacio...

Meni je to bila glavna zamjerka i u trojci, što je odustao od mayevske, jer je tako jednostavna, a opet snaža sa dovljno naboja da odlično dočara i emocije i napetost, kada to treba....
Ali ako je to tvoja interpretacija, onda je prihvatljiva glazbena podloga, kao takva, ali onda ili bih ostavio skroz originalnu glazbu ili full drugu interpetaciju, ne bih mješao!

MMFR, ima prenatrpane aranžamane, kojima se prividno daje moć glazbi, kojima se zapravo prikriva osnovna melodija, kao kad gibonni natrpa hrpu tih pozdarija, nota...i onda to djeluje spektakularno, a zapravo i nije baš!

goluždrava melodija, ona esencijalnost mora biti dobra, a onda s aranžiranjem ne možeš puno profulati....
mad max ost je više atonalan.road warrior je već širije-bogatiji(mitski)-što je najvažnije savršeno upotpunjuje distopijsku boju(ako me razumiš).
road warrior je po meni millerov western

instrumentalna pozadina daje karakter i emocije filmu.to ne nedostaje I. i II.(pobliže b.may je savršeno pogodio tonalitet filma i nabio atmosferu u stanje usijanja) , a mene zanima gdje je to u FR-u?....dobivena atmosfera je umjetni PONOR..
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 16:02   #66
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
Naravno da ću pogledati cijeli, kad je maxi u pitanju, lijepo si sklopio prstenasto scene, uvod i kraj, jedina zamjerka je meni , ne orginalna glazba koju si ubacio...

Meni je to bila glavna zamjerka i u trojci, što je odustao od mayevske, jer je tako jednostavna, a opet snaža sa dovljno naboja da odlično dočara i emocije i napetost, kada to treba....
Ali ako je to tvoja interpretacija, onda je prihvatljiva glazbena podloga, kao takva, ali onda ili bih ostavio skroz originalnu glazbu ili full drugu interpetaciju, ne bih mješao!

MMFR, ima prenatrpane aranžamane, kojima se prividno daje moć glazbi, kojima se zapravo prikriva osnovna melodija, kao kad gibonni natrpa hrpu tih pozdarija, nota...i onda to djeluje spektakularno, a zapravo i nije baš!

goluždrava melodija, ona esencijalnost mora biti dobra, a onda s aranžiranjem ne možeš puno profulati....
Hvala, a glazbu sam ubacio jer je video tribute, nisam htio da bude ista, uostalom htio sam onu scenu od 03:25 što rekoh pa na dalje posebno istaknuti time
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 16:21   #67
Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
mad max ost je više atonalan.road warrior je već širije-bogatiji(mitski)-što je najvažnije savršeno upotpunjuje distopijsku boju(ako me razumiš).
road warrior je po meni millerov western
Ta distopija se vrlo dobro nazire i samoj jedinici, kako se mad max više otuđuje...ostaje samo on i nomadi, jedina veza između njega i civilazacije je ženski glas na radiju(kako jedan od njih neovlašteno upravlja vozilom)
I što je bitno scene su se super poklopile sa glazbom, dok se to u samo, FR nije dogodilo, ja osobno volim vjerovati da se filmska glazba radi"poslije" po dojmu scena, u FR kao da ju je netko ranije napravio....
Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
instrumentalna pozadina daje karakter i emocije filmu.to ne nedostaje I. i II.(pobliže b.may je savršeno pogodio tonalitet filma i nabio atmosferu u stanje usijanja)
Meni se isto to dojmilo stavljanje trampeta, trombona i ostalih puhačkih instrumenata u prvi plan, ta glazba je mm dala jednu posebnost, indvidualnost i draž!

Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
a mene zanima gdje je to u FR-u?....dobivena atmosfera je umjetni PONOR..
Meni non stop stvara neku vrstu tjeskobe koja kasnije prelazi u iritaciju....A slušao sam ju, probao sam ju slušati....

Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Hvala, a glazbu sam ubacio jer je video tribute, nisam htio da bude ista, uostalom htio sam onu scenu od 03:25 što rekoh pa na dalje posebno istaknuti time


Me:Anything you say.
You: Anything I say. What a wonderful philosophy you have


__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 16:26   #68
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post

Me:Anything you say.
You: Anything I say. What a wonderful philosophy you have


Zadnje uređivanje Dragon007 : 13.06.2015. at 16:44.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 16:40   #69
satrali ste

Quote:
I've seen the style before.

Terminal psychotic.
https://youtu.be/Ovhw-E9gRfU?t=42

ubber scena mi je takođe kada johnny sjebe Goosa- https://youtu.be/kkuwbWRSyCk?t=33

Do it for freedom and the Nightrider!

Zadnje uređivanje Caecus : 13.06.2015. at 16:54.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 19:13   #70
Quote:
mary89 kaže: Pogledaj post
Glasovala za drugi, mrvicu mi je drazi od prvog. Pogledala oba sto put, i svaki put kada budu na tv-u ih ponovo pogledam. Treceg se niti ne sjecam dobro jer sam ga pogledala dosta davno, a cetvrti je solidan danasnji action film, u biti nije los, samo nije smjeo imati "Mad Max" u nazivu.

Inace, trenutno trazim novog psa, biti ce Australian cattle dog i zvati ce se Max.
De si radije decka nabavi, mozda nisu tako vjerni kao pas ali zato ih mozes frknuti kad ti dosade i nazivati ih kako zelis...

Salim se, dobra ti je kritika.

Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Ja kad sam prvi put (a to je vrag zna kada) kao dijete gledao Road Warriora, ja sam tada sjećam se mislio da će ona završiti sa Maxom u filmu haha

Kao ... bijaše neka kemija na trenutke ovo ono, nešto malo, da bi li vraga onda... Ustrijelio je gad onaj.
Eto, grejt majndz tink alajk.

Uglavnom, mislim da je tu Miller napravio jak zaokret jer dostad su svi filmovi imali uvijek takav happy end da glavni junak nikad ne dobije po nosu i da mu se uvijek prezivjele ljepotice ubacuju u krevet na kraju. A kad ono iznenadjenje, mlate Maxa kao da je stvarni zivot a ne film i jos zakucaju najbolju zenu-ratnicu ikad nanfilmskom platnu do tada. Jel ima uopce ijedna zena ratnica do tada koja je bila ostrija na filmu od nje a da je djelovala uvjerljivo? Iz te price iskljucjem danasnje komicne mikrotrebice tipa Zoe koja je manja iz puske kojom puca a sora se kao da je u superteskoj kategoriji. Ili shorti-je tipa Scarlett Johansson i slicne 'junakinje'. Eventualno Michele Rodriguez ima nes ratnicko u sebi a sve ostale su poluamaterke.

Zato je Charlize Theron sjela sjajno u filmu, zena i pol.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 19:29   #71
Mel Gibson Talks Dangerous Stunts
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 19:35   #72
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post

Eto, grejt majndz tink alajk.

Uglavnom, mislim da je tu Miller napravio jak zaokret jer dostad su svi filmovi imali uvijek takav happy end da glavni junak nikad ne dobije po nosu i da mu se uvijek prezivjele ljepotice ubacuju u krevet na kraju. A kad ono iznenadjenje, mlate Maxa kao da je stvarni zivot a ne film i jos zakucaju najbolju zenu-ratnicu ikad nanfilmskom platnu do tada. Jel ima uopce ijedna zena ratnica do tada koja je bila ostrija na filmu od nje a da je djelovala uvjerljivo? Iz te price iskljucjem danasnje komicne mikrotrebice tipa Zoe koja je manja iz puske kojom puca a sora se kao da je u superteskoj kategoriji. Ili shorti-je tipa Scarlett Johansson i slicne 'junakinje'. Eventualno Michele Rodriguez ima nes ratnicko u sebi a sve ostale su poluamaterke.

Zato je Charlize Theron sjela sjajno u filmu, zena i pol.
Pa je, istina (govorin za Road Warrior i ženu ratnicu), da je Max i završio s njom, tj. da nije poginula, kako bi priča mogla završiti? Nikako dobro Makar i bio Happy end.

Ali opet... bilo mi je ža kad su je ubili, i eto kao dijete kad sam prvi put gledao Road Warrior, stvarno mislih da će se njih dvoje zaljubit haha, bit skupa ovo ono...

Zbog nekih ono... sitnih momenata neke kemije među njima, kao ono kad mu je rekla da se prevarila glede njega jer je Max spičio one napalmom da ne uđu u postrojenje, pa pogled onaj njen na njega itd... Ja već mislio tada... evo Maxu žene... hahaha, kad ono vraga

Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post


Da ovo sam čuo bio već, nemoš vjerovat bokte da je onom čovjeku išla krv na kraju, mislim ono je stvarno ubojita scena bila, ja evo kad gledam onu scenu kad ga motor opali po glavi, doslovno misliš da je tip gotov, slomljen vrat ili šta li... užas...

A Gibson je faca, ove njegove grimase dok priča hahaha, koji je to lik bokte..., The Legend.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 19:38   #73
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Pa je, istina (govorin za Road Warrior i ženu ratnicu), da je Max i završio s njom, tj. da nije poginula, kako bi priča mogla završiti? Nikako dobro Makar i bio Happy end.

Ali opet... bilo mi je ža kad su je ubili, i eto kao dijete kad sam prvi put gledao Road Warrior, stvarno mislih da će se njih dvoje zaljubit haha, bit skupa ovo ono...

Zbog nekih ono... sitnih momenata neke kemije među njima, kao ono kad mu je rekla da se prevarila glede njega jer je Max spičio one napalmom da ne uđu u postrojenje, pa pogled onaj njen na njega itd... Ja već mislio tada... evo Maxu žene... hahaha, kad ono vraga
Daaa, baš to, jedno razvijanje platonskog odnosa, to ljude najviše navuče, pogle wethera, scully i mulder....To je dobitna kombinacija, ako znaš stvoriti tu napetost(tu sitnu kemiju)....svi su gledali film malena.....

Ljudi pamte neuhvatljive, nikad nerealizirane ljubavi
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 20:53   #74
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
Daaa, baš to, jedno razvijanje platonskog odnosa, to ljude najviše navuče, pogle wethera, scully i mulder....To je dobitna kombinacija, ako znaš stvoriti tu napetost(tu sitnu kemiju)....svi su gledali film malena.....

Ljudi pamte neuhvatljive, nikad nerealizirane ljubavi
Istina

Nego ljudi, nema nama ovdje nego da se dogovorimo lijepo svi i da nekako u naredne dvi godine ili godinu sklepamo V-8 Interceptor pa da se zajebavamo po cestama HR hahah.

Džouk.

Ali i dan danas bi bija veća faca onaj ko bi prošiša gradom u onom remek-dijelu od prizora automobila nego da prošišaš u najboljem Ferrariju ili nekom drugom sponzoraškom smeću , vidi ovu ljepotu :

MAD MAX V8 INTERCEPTOR


Inače zanimljivo glede mene jest to da ja nikad nisam bio neki fanatik za automobilima kao većina muških, ali kad mi netko pokaže V-8 haha, e onda sam fanatik
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 21:04   #75

Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 21:08   #76
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Ne mogu virovat da nekom može bit dvojka bolja od originala, ne mogu virovat.

Nastavci su u odnosu na original debilni, a dvojka je započela šprancu filmova o naganjanju po pustinji, ludašima kojima se sve vrti oko auta i goriva, i mutavom Maxu koji pomaže nekim jadnicima koji bez njega ne bi preživili.

Original je kompletan film koji ima priču, koji je romantičan i strašan, koji pršti originalnim i zanimljivim likovima, i među negativcima i među pozitivcima.

Ovaj film, po meni, najbolje opisuje onu tanku nit koja dijeli pravdu od ludila.

Lucasova priča u Star Warsima i teorija kako se može prijeći na tamnu stranu je teško sranje. Ona scena gdje Anakin postaje Darth Vader u SW3 za upišat se od smija. Zašto? Ne možeš zbog jednog jedinog nepromišljenog čina postati "zao".

Miller je u originalu odlično opisao: Max je Fifiju rekao da daje otkaz zbog cirkusa na cesti, da osjeća da postaje jedan od njih, da ga samo značka čini drugačijim. Ipak nije do kraja "otišao", ali je dovoljno otišao jer vidi da ga posao mijenja. Kad ubiju ženu i sina, gotovo je, postaje Sith Lord, tamani sve ispred sebe. Ovako se postaje Darth Vader, Lucasu.

I da je takav film lošiji od duje? Smijurija.
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom APSOLUTNO sve osim ovo za duju, pa što je duja kriva ičemu? Duja ima neko svoje JA kao i jedinica koju i ja obožavam.

Duju ne možeš apsolutno kriviti za ništa što se desilo posli sve do danas (Fury Road). Duja je prirodni nastavak jedinice, pa zar si zaboravio da u jedinici Max odlazi prema (tabla) "Zabranjenoj zoni"?

I u duji imaš isto to super prikazano "prelamanje" Maxa unutar sebe kao lika, vidiš da je dobar i nije kao oni vani, ali to tek shvati doslovno kad bude totalno devastiran i uništen (nakon što su ga zamalo ubili kad je krenuo sa V-8).

Onaj govor Pappagalla Maxu o tome kako je on dio one bagre vani jer nije htio voziti kamion mi je bio maestralan, i to je vidjelo se pogodilo Maxa makar nije htio priznati.

Tu se vidjelo u njemu još onoga "THE BRONZE kodeksa", jer dobar čovjek čak i kad postane zao u smislu OSVETE, ne može samo tako obrisati u sebi sve one uspomene i dobrotu što je bio, i ja eto i u tome vidim veličinu duje, kao što je apsolutno sve istina i to za jedinicu koju isto obozavam

Ali one scene kada Max vozi kamion na kraju u duji, i kada BEZ RAZLOGA (to je i rekao Pappagallu) vozi taj kamion, jednostavno ga ŽELI VOZITI, pa one scene kada dvocjevkom ubija onu gamad oko sebe a ono dijete ga non stop gleda i divi mu se, kao izravni prikaz na svim razinama: da i u kaosu i dekadenciji svega, MORAL JE MORAL, i takav čovjek će i u takvom svijetu napraviti ono što treba ako mu se pruži šansa.

Onako cijeli slomljen vozi onaj kamion, a radi čega? Nema radi čega...vozi ga radi SEBE, eto zašto, da sam sebi nešto dokaže još.
Samo da se nadovežem oko ovoga što si pisao i što ti odgovorih, točnije da se nadovežem na tu usporedbu kako čovjek ode u tamnu stranu zapravo, stvarno svaka ti čast što si to iznio glede Maxa, stvarno je istina to, sigurno svatko od nas ovdje to može zamisliti da bi se upravo to dogodilo, a ne nikakvi Star Wars način prelaska na Dark side, ovdje pričamo o realnome i ono je realno.

Posebno to može zamisliti onaj tko je roditelj.

Jebote ja bi ih ne samo pobio kao Max, nego kad bi imao priliku bilo bi još luđe po njih, jer ubiti ih odmah je pre humano, zato mi je najdraža ona scena (makar su mi sve zakon) što je učinio Johnny the Boyu.

Nek pati smeće u užasu prije same smrti.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 21:22   #77
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Ali i dan danas bi bija veća faca onaj ko bi prošiša gradom u onom remek-dijelu od prizora automobila nego da prošišaš u najboljem Ferrariju ili nekom drugom sponzoraškom smeću , vidi ovu ljepotu :

MAD MAX V8 INTERCEPTOR
Bio je jedan protip napravit, ali od onih gipsanih kalupa, što se meni osobno nije svidjelo.....Ma preskup je to sport, ne smije biti to ni neki europski V8(drugačiji redosljed paljenja) zato američki V8 ima ljepši zvuk...
ali samo sa ovim fanovima, se može snimiti niskobudgetni film, mislim da bi oni dale svoje aute besplatno za potrebe snimanja...J
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Jebote ja bi ih ne samo pobio kao Max, nego kad bi imao priliku bilo bi još luđe po njih, jer ubiti ih odmah je pre humano, zato mi je najdraža ona scena (makar su mi sve zakon) što je učinio Johnny the Boyu.

Nek pati smeće u užasu prije same smrti.
Ne znam je li mel predobar glumac, ali način na koji se ophodi prema johnny the boyu, mi se ipak čini da ga nekako nerado ubija....
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 21:31   #78
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
Bio je jedan protip napravit, ali od onih gipsanih kalupa, što se meni osobno nije svidjelo.....Ma preskup je to sport, ne smije biti to ni neki europski V8(drugačiji redosljed paljenja) zato američki V8 ima ljepši zvuk...
ali samo sa ovim fanovima, se može snimiti niskobudgetni film, mislim da bi oni dale svoje aute besplatno za potrebe snimanja...J
Pa koliko su mi ljudi pričali kroz život, tj. koliko sam pokušavao saznat, Ford Falcon 1973 XB Coupe (a to je taj auto, prerađen u V-8 Interceptor) je ustvari rađen samo za australsko tržište tad? (Spike iz 90ih, tad još nismo imali neta za provjeriti a ja evo još nisam provjerio haha, pa autentična onda rečenica iz 90ih)

Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
Ne znam je li mel predobar glumac, ali način na koji se ophodi prema johnny the boyu, mi se ipak čini da ga nekako nerado ubija....
Mad Max - Payback with Johnny (Ending)

Mel je odličan glumac, a tad je imao samo 22, eventualno 23 godine...A izgleda nevjerovatno odraslo.

Nerado ga ubija samo na možda dvije sekunde kad Johnny vikne: "Isuse, ne možeš me ubiti!", tad se vidi na Maxovom licu po grimasi da ga je to dotaklo na sekund (01:34-01:35 min i videu), tad samo na tih dvije sekunde ga je u glavi vratilo u ono što je bio prije.

Ali brzo se vratio u ono što je postao, i nitko ga ne može kriviti, svi mi ovdje bi napravili isto u datoj situaciji Kakvi oprost...Nema oprosta, naprotiv.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 21:48   #79
Prvi je najbolji, iako je ustvari najefikasniji. S obzirom na onako mal budžet, onakav film napraviti. Slična stvar je i s Terminator 1.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 21:52   #80
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Pa koliko su mi ljudi pričali kroz život, tj. koliko sam pokušavao saznat, Ford Falcon (a to je taj auto) je ustvari rađen samo za australsko tržište tad? (Spike iz 90ih, tad još nismo imali neta za provjeriti a ja evo još nisam provjerio haha, pa autentična onda rečenica iz 90ih)
Pa falcon da, ali engine je po uzoru na američke v8ice, i weiand je američki supercharger!
Quote:
Dragon007;54539809
[B
kaže:
Mad Max - Payback with Johnny (Ending) [/B]

Mel je odličan glumac, a tad je imao samo 22, eventualno 23 godine...A izgleda nevjerovatno odraslo.

Nerado ga ubija samo na možda dvije sekunde kad Johnny vikne: "Isuse, ne možeš me ubiti!", tad se vidi na Maxovom licu po grimasi da ga je to dotaklo na sekund (01:34-01:35 min i videu), tad samo na tih dvije sekunde ga je u glavi vratilo u ono što je bio prije.

Ali brzo se vratio u ono što je postao, i nitko ga ne može kriviti, svi mi ovdje bi napravili isto u datoj situaciji Kakvi oprost...Nema oprosta, naprotiv.
Ali svejedno ne uživa kao oni luđaci kada devastiraju impalu, ta scena je preodlična i ona glazba, šteta što je nema na youtubu...

Ta zadnja scena, ona glazba kad max odlazi i vrištanje je preodlično spojeno, iako su glasovni tonovi po meni bolje odrađeni u američkoj dijalekt verziji!

Pogle recimo ovu scenu
Zvukovi, kutevi snimanja, glazba, napetost, ne može se ni jedan film mjeriti s time, ni u ono doba ni sada....
Evo jedna do tad najhvaljenih potjera, nek mi ne zamjeri mcqueen, ali koliko je ovo efektnija scena, zahtjevnija itd, a opet ne može se mjeriti sa maxovim, nema onu slatkoću koju ima mad max
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.