Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2015., 19:48   #1
The Last of Us (2016)

The Last of Us (2016)


(Poster video igre za PlayStation 3 verziju sa glavnim likovima Joel i Ellie)

IMDb

Snima se The Last of Us film !

Last of Us film držaće se priče iz igre, tvrdi scenarista.

The Last of Us nije oduševio samo igrače već i Holivud koji već uveliko radi na ovom projektu i to zajedno sa ključnim ljudima iz Naughty Doga.



Neil Druckmann angažovan je za pisanje scenarija a na poslu radi i Ghost House Pictures, kompanija slavnog režisera Sama Raimija. “Kad sam uvideo kvalitet ove priče, postalo mi je jasno da je publika za ovaj projekat veća od same zajednice igrača kao i da Neil Druckmann mora da napiše scenario”, kaže predsednik kompanije Screen Gems, Clint Culpepper. “Srećan samo što je Sony ubedio Naughty Dog da popričaju sa mnom.

Sam i njegov Ghost House zaokružuju savršen tim koji će pomoći da se ostvari Neilova vizija”. Iz Naughty Doga takođe su zadovoljni pa kažu kako i oni misle da se sve savršeno poklapa. “Naša igra izašla je prošlog juna, s mnogim kompanijama pričali smo o filmu ali ovo su najbolji mogući partneri koji mogu da ispune kreativnu viziju i visoke standarde”, poručuju iz razvojnog tima.



Scenarista priče za Last of Us igru, Neil Druckmann, potvrdio je da će ona u ovom obliku biti prenesena i na film uz određene izmene.

“Ovo je adaptacija priče iz The Last of Us”, rekao je on za IGN. “Što se tiče toga kako ćemo sve to da stavimo u film i kako se sve to uklapa u scenografiju… U to još nismo sigurni. Tek smo zagrebali površinu.” Druckmann je otkrio da se trenutno radi na multiplejer DLCu za igru kao i da ne zna šta se dešava s eventualnim nastavkom. “Stvarno još ne znamo. Pokušavamo da shvatimo šta je najbolje uraditi. Videćemo gde će sve to otići.”

IZVOR


The first poster of the movie adaptation of The Last of Us. (Sony)
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 17.06.2015. at 20:09.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 19:55   #2
Ako film bude upola kao igra..
Igra je bila remek djelo , nesto dosad nevidjeno.
__________________
Bolje živit 1 minutu časno nego 100 godina kao fukara.
casioedifice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 19:57   #3
Moj novi najiscekivaniji film !

Igra je fenomenalna, savsrsena, remek-delo ! I jako sam uzbudjen zbog snimanja filma.

Quote:
The Last of Us: Hugh Jackman and Maisie Williams as Joel and Ellie in Movie Adaptation of Sony's Zombie Apocalypse Game ?
Izvor

Ja bi bio zadovoljan ovim izborom za glavne glumce.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 16:21   #4
Uf, kako bi ovo moglo biti dobro ako ga naprave kako spada. Priča ima dobar potencijal za filmsku adaptaciju, atmosfera još više. Mogao bi stvarno biti vrhunski film ako će ga radit netko tko zna posao i ako ulože dovoljno sredstava. Ako je istina da će ih igrat H. Jackman i M. Williams onda to uoće nije loš casting. Mogu zamislit Jackmana kao Joela.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 17:29   #5
Ovo je dobra vijest jer ta "igra" je ionako više bio interaktivan film
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 17:39   #6
Nisam igrao igru jer mi je komp kanta, ali prema viđenom na youtubeu igra izgleda odlično i nadam se da će i film biti sličan.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 23:33   #7
To samo pokazuje, koliko neodstatak mašte i kreativnosti vlada u pojedinim segmentima najjače filmske industrije.....To je postao čisti biznis, nema tu ni u od umjetnosti više, igrice sada prave umjetnost, likovi u igricama su karakerno na zavidn višoj razini, mislim da je lik raidena iz MGS, bio više psihološki i socijalno razrađen, nego svi zajedno likovi u jednom batmanu....pogotovo kad se uzmu RPGovi, koje čak ni sam ne igram puno, ali tamo su karakterzacije likova
kad se sjetim igrica kao shadow hearts, pa srce te zaboli koliko dobar scenarij ima!

Konkretno, u TLOU dijalozi između male ellie i onog bombaša kojim pomaže su fantastični, nauthy dog stvarno pravi umjetnost, i to je pokazao sa čitavim serijalom uncharted, a sa TLOU su to pomakli na jednu više razinu, što se tiče i dramske podloge i samog stila igranja!
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 13:43   #8
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
Nisam igrao igru jer mi je komp kanta, ali prema viđenom na youtubeu igra izgleda odlično i nadam se da će i film biti sličan.
Nisi ga ni mogao igrat na kompu jer je ps3/ps4 ekskluziva.
A igra naravno da je odlicna kad su je radili legendarni developeri Naughty Dog , inace isti ljudi koji su stvorili Uncarted serijal , Crash Bandicoot itd.
Uglavnom sve sta ljudi dodirnu pozlati , tako da se stvarno nadam da film nece razocarat
__________________
Bolje živit 1 minutu časno nego 100 godina kao fukara.
casioedifice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 00:03   #9
Quote:
casioedifice kaže: Pogledaj post
Ako film bude upola kao igra..
Igra je bila remek djelo , nesto dosad nevidjeno.
Baš ove riječi..

Preko nekoliko puta sam već pogledao marathon edition, zbilja nešto fantastično..

Ali, definitivno stoji ovo što je Gefutko napisao.. Sve je danas nekako jednosmjerno upereno na fan base i brzu lovu..

- Osim dobrog izbora glumaca, nadam se da će pofajn poraditi na onome tko će raditi glazbu.. Vrlo bitan faktor..

Tko zna? Možda se i iznenadimo..
__________________
"“No mistakes in the tango, darlin'. Not like life.. If you make a mistake, get all tangled up, you just tango on.”"

"..If no one ever hears it how we gonna learn your song..?"
Picopjevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 19:44   #10
Mogu se na youtubeu pogledat izmontirani filmovi sa briljantno odgumljenim scenama iz igre.
Ne vidim potrebu za "zvijezdama" kada je sve već napravljeno izvrsno.

Tko nije odigrao igru i nema PS3 ovo je odlična alternativa. I puno kraće traje
https://www.youtube.com/watch?v=GdZjB3KpbeE

Zadnje uređivanje Pablo : 27.06.2015. at 19:56.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2021., 13:53   #11
Koliko sam shvatio, ovo neće biti film, nego serija.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2021., 17:50   #12
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatio, ovo neće biti film, nego serija.
Da, piše tv series na imdb.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2021., 18:42   #13
Znam, ali je ova tema započeta za film i u međuvremenu je otvorena tema za seriju The Last of Us
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2021., 21:52   #14
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
To samo pokazuje, koliko neodstatak mašte i kreativnosti vlada u pojedinim segmentima najjače filmske industrije.....To je postao čisti biznis, nema tu ni u od umjetnosti više, igrice sada prave umjetnost, likovi u igricama su karakerno na zavidn višoj razini, mislim da je lik raidena iz MGS, bio više psihološki i socijalno razrađen, nego svi zajedno likovi u jednom batmanu....pogotovo kad se uzmu RPGovi, koje čak ni sam ne igram puno, ali tamo su karakterzacije likova
kad se sjetim igrica kao shadow hearts, pa srce te zaboli koliko dobar scenarij ima!

Konkretno, u TLOU dijalozi između male ellie i onog bombaša kojim pomaže su fantastični, nauthy dog stvarno pravi umjetnost, i to je pokazao sa čitavim serijalom uncharted, a sa TLOU su to pomakli na jednu više razinu, što se tiče i dramske podloge i samog stila igranja!
Apsolutno se slažem. Nisam igrao TLOU (nemam PS) iako sam upoznat sa radnjom (koja je stvarno vrhunska) no mnogo igram na PC-u (imam pravo zaje*anu mašinu) i nedavno sam počastio sebe sa prelaženjem kompletnog Metro serijala (Metro, Metro:Last Light i Metroxodus) u binge-u. Koliko mi je puta došlo da plačem dok sam to igrao. Priča je tako dobro složena (posebno u Last Light i Exodus), likovi tako razrađeni i "živi", toliko moralne pouke, toliko načina da se urade stvari, koliko samo tuge, kajanja, razrušenih snova tu ima...Glukhovsky je napisao dobre knjige (sve pročitao naravno) no igre su mi daleko bolje. Ne pamtim da sam u zadnjih 20 godina gledao neki film koji me emocionalno pogodio kao mnoge scene iz Exodus-a ili Last Light. Metro serijal je samo još jedan primjer nesposobnosti moderne filmske produkccije (posebno holivudske) da uradi nešto dobro. Kreator serijala ej naime prodao filmska prava no nedugo nakon početka pred-produkcije povukao se iz dogovora zajedno sa filmskim pravima. Razlog - ekipa iz Holivuda htjela je "amerikanizirati" radnju, prebaciti je u podzemlje Vašingtona, izbaciti nekih 90% radnje i promijeniti preostalih 10%. Lik ih je odje*ao i našao drugog kupca sa kojim je, na sreću, dogovorio da se film snimi kao kombinacija radnje knjiga i igara (lično je učestvovao u kreiranju radnje u igrama i izmijenio neke stvari u odnosu na knjige čime je unaprijedio radnju i likove).

Filmska produkcija (holivudska) je na veoma niskim granama i tu uopšte više nema ništa novo da se vidi niti neko ima sposobnost da kreira nove ideje. Sve se svelo na hiperprodukciju ispraznih i prežavakanih tema, beskrajnu petlju remake-a i reboot-a.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2021., 21:53   #15
Možda je inicijalno i bilo zamišljeno kao film, a onda se predomislili. I bolje, kina, blockbusteri i tak u banani. Trenutno su serije top, filmovi flop.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2021., 10:48   #16
U svakom slučaju može biti samo bolje u vidu serije.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.