Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2015., 13:46   #1
Gett (2014)

Gett: The Trial of Viviane Amsalem (2014)

ni sam ne znam kako sam se odlučio pogledati ovaj film. čim sam vidio da je izraelski (a u stvari je francuski (na wikipediji izraelsko-francuski, na imdb francuski) iako se radnja događa u izraelu, govori se hebrejski, a akteri su židovi) zanemario sam uradak. no ipak, nešto mi nije dalo mira i uvijek sam se surfajući iznova vraćao na taj film gledajući na plakatu lik zabrinute žene i gomilu kritika tj.nagrada raznih kritičata/festivala otisnutih pored njenog portreta.

na kraju sam se odlučio pogledati trailer i vjerovao da bi ovo mogao biti dobar film. ako je istina ono što se događa u filmu onda je izrael za ženu koja želi rastavu braka pakao. sudsko vijeće svojom groteskom u sporu između dvije strane nadilazi svojom besmislenošću i lakrdijom čak i monty python iz najboljih dana.

ni trenutka dosadan, čak štoviše dinamičan i toliko zanimljiv da vas prikuje za ekran, film pruža dosad nezabilježen uvid iznutra u odnos izraelskog pravosuđa prema ženi koja traži rastavu od muža. da nije žalosno bilo bi komično. ovako je jednostavno - prestrašno.

preporuka.

glagolj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.