Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2015., 19:56   #1
Narodni heroj Ljiljan Vidić (2015)

Dakle, zloglasni Ivan-Goran Vitez ima novi film (moram uvod započeti dramatično) i jednostavno nisam mogao odoliti da ne otvorim temu jer mi ovi teaser traileri djeluju kao da će uradak biti živi urnebes. A kako je Šuma Summarum jedan od ekstremno rijetkih domaćih filmova koje mogu gledati bez prekretanja očima, da i širem forumskom pučanstvu skrenem pažnju na njega. No, da ne izmišljam toplu vodu, bezočno ću pokrasti pisanu riječ kolege Dragonragea, koji je već napravio svojevrsnu najavu, i ukratko sažeti cijelu stvar.



Teaser Trailer 1

Teaser Trailer 2

Najava

Quote:
Narodni heroj Ljiljan Vidić je priča o Ljiljanu Vidiću, mladom seoskom pjesniku kojega Drugi svjetski rat raznosi po ključnim mjestima naše junačke prošlosti. Ljiljan će tako upoznati svoje idole Vladimira Nazora i Ivana Gorana Kovačića, pridružiti se partizanskoj četi s odvažnim planom kako privesti rat kraju koji uključuje pobjedu na NDH talent-showu “Čimbenik X”, a susreti s Hrvatskim Intelektualnim Pokretom (HIP), Josipom Brozom Titom i Antom Pavelićem do kraja će razviti Ljiljanove pjesničke potencijale i učiniti od njega pjesnika i heroja.
Film je nastao u produkciji Inter filma (Hrvatska) i Zillona filma (Srbija), uz podršku Hrvatskog audiovizualnog centra i Eurimagesa, te je snimljen na lokacijama u Varaždinu, Zagrebu i Zagrebačkoj županiji. U naslovnoj ulozi se našao nepoznati mladi glumac Kristijan Jaic, dok ostatak glumačke ekipe čine mnogo zvučnija imena hrvatskog glumišta. Tako se u ulozi Josipa Broza Tita našao Dragan Despot, Dražen Čućek će pak odigrati ulogu Ante Pavelića, Dražen Kuhn će odigrati Vladimira Nazora, dok se u ulozi Ivana Gorana Kovačića našao Živko Anočić. Tu su još između ostaloga i Željko Königsknecht, Ivan Glowatzky, Mile Kekin, Marinko Prga, Bojan Navojec, Stjepan Perić, Tena Jeić Gajski, Ljubiša Savanović, Ivan Đjuričić, te Stojan Matavulj.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 20:23   #2
sprdakis na nemilosrdne gadove, fino fino...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 20:30   #3
O fala Bogu konačno nekaj zabavno i neozbiljno!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 20:46   #4
Čuček kao Ante Pavelić
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 21:33   #5
mile kekin kao prokazivač :P
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 13:21   #6
Koliko čujem Vitez puca na sto tisuća u kinima. E sad ko će više znat kad će Milanović raspisati izbore. Ja i dalje vjerujem u veljači ponajviše radi raspuštanja Sabora u prosincu. Iako da film puknu u kina u jedanaestom mislim da će biti dovoljno usijano za pokupit publiku. Iako, teško je to predvidjet. Koliko god će politička kampanja pomoć u marketingu filma, opet Goebbelsova kampanja tipa "Ti mene nosiš", a koja će vjerojatno izostat, učinila bi svoje. Ako je fejsbuk mjerilo ičega Juka ima blizu četiri tisuće lajkova filma. Što je recipročno broju gledatelja u kinima. Vidić trenutno oko sto pedeset ako se ne varam. Rana je faza, vidjet ćemo...
edward wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 16:47   #7
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Čuček kao Ante Pavelić
A u pičku materinu!

Šumu sam fulal, al ovo idem gledat u kino...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 13:02   #8
na moju zalost trash poetika mi nije bliska. zelim, trudim se ali nejde.. suma mi je bila dobra, ali ovo mi izgleda pretrashy za mene.

ici cu gledati, naravno
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 15:39   #9
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
na moju zalost trash poetika mi nije bliska.
Možda bi trebao trash više percipirati kroz prste. U dobrom trashu se nađe
i zanimljive satire. Uostalom često je i trash koncipiran takav, kako se bi se precizno opisalala tematika na koju cilja. Uzmi primjer Vidića. Zar sve što se tiče koketiranja s ustašama i partizanima, suvremenom zabavom, reality show programima, nije samo po sebi čisti trash. Dobar način za obrađivanje tema.

Još bi se tu moglo dodati i više kiča da se mene pita.
edward wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 23:27   #10
Ja samo kažem da treba pogledati te dati šansu našim redateljima, čak i ako mislimo da su... nekakvi tamo ljudi koji... taki, nekaki...

Bez jebe, ide mi na kurac ta fama kako mi nemremo imati dobre filmove i kako Srbi rasturaju.
Kinematografija nam iz godine u godinu postaje sve bolje i mislim da je treba podržati, pa makar banalnim odlaskom u kino. Ak film ne valja, izašel bum van pa bum otišel na pivu, neš ti gubitka...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 12:53   #11
Jel počelo prikazivanje u kinima ?
bijeli međed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 13:47   #12
Nije.
I Cinestar i Cineplexx najavlju da igra od 31.12.
Ne znam hoće li možda negdje biti prije.
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:40   #13
Meni ovo izgleda kao rimejk filma *Drug Crni Gruja u Nobu*.
Eartwormjim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 09:16   #14
ofišl trajler

https://youtu.be/jr2cTwTPX80
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 13:12   #15
Vidio sam trailer i oduševljen sam! To će biti izvanredan film!!!
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 15:35   #16
Spaljeno je, to je dobro.
Ali zanima me je li bila potrebna suvremena tehnologija (klavijature, mobiteli itd.) i postoji li kakvo objašnjenje za to.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 22:45   #17
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Šuma Summarum
Olitiga "Paintball", i sad NHLJV olitiga Nemilosrdni Gadovi.



Mladi filmaši horvatzki.
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 23:20   #18
Za Ljiljana Vidića ne mogu govoriti jer ga nisam gledao, ali Šuma i Paintball imaju veze kao Blade Runner i Running Man. I gdje baš Paintball, nebitan film žnj produkcije koji je izašao pola godine prije Šume? Stvarno plodno tlo za krađu.
__________________
volim ptice što seru po ljudima, a žao mi je što krave ne lete
pseto kaiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 23:24   #19
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Olitiga "Paintball", i sad NHLJV olitiga Nemilosrdni Gadovi.



Mladi filmaši horvatzki.
Kao ljevičar i patriot moram reći da navijam za domaće redatelje ma koliki govnari bili (a znamo koliki ) u nekim drugim okolnostima.

Foršpan izgleda blesavo i duhovito, nadam se da će i film biti na istoj razini.

I na kraju krajeva, fala kurcu da se neko sprda iz partizana, ustaša, četnika, nacista i svih tih iskakača iz pašteta.

I nastojat ću ga vidjeti u kinu, nek to bar bude simbolična gesta u ovom suludom vremenu gdje pederi seru po hrvatskom filmu, a zadnji su pogledali prije 25 godina (ako i tada)...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 01:02   #20
Vitez upravo na HRT3 izjavio kako očekuje brojku od preko 100.000 ljudi u kinima.
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.