Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2015., 20:36   #1
Top Gun: Maverick (2022)

IAKO je više puta najavljivana mogućnost snimanja nastavka filmskog hita "Top Gun", tek su sada glasine i nagađanja i službeno potvrđena. Snimanje "Top Guna 2" počinje uskoro, potvrdio je to producent David Ellison, a u glavnoj ulozi ponovno će se naći Tom Cruise.

"Bez Mavericka to jednostavno ne bi bilo to", izjavio je Ellison, kako prenosi Guardian.

Inače, snimanje nastavka već je trebalo biti realizirano, kako je najavljivano prije pet godina, no zbog smrti režisera prvog dijela, Tonyja Scotta, projekt je obustavljen. Svoju je ulogu u drugom nastavku hit-filma 52-godišnji Tom Cruise, koji se ulogom Mavericka proslavio 1986., potvrdio još prošle godine, no tada se nije znalo kada točno, i hoće li, snimanje uopće krenuti.

Scenarij za "Top Gun 2" upravo se završava, a potpisuje ga Justin Marks.

evo link

http://www.index.hr/black/clanak/slu...to/828015.aspx
__________________
Under the same sky
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 20:43   #2
Nije mi jasno što je tako dobro u prvom filmu? ajd, osim muzike. A sve ostalo je i službeno poduži propagandni spot za USNAF uz dodatak dosadnjikave ljubavne priče.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 21:55   #3
ovo je jedan od onih filmova di nevidim razlog nastavku, pogotovo ne nakon toliko godina
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 22:25   #4
Kaj će u filmu Tomica Kruz i ostali daljinskim kontrolerima upravljat dronovima?

Jer dronovi su danas in
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 02:13   #5
Quote:
Monro kaže: Pogledaj post
Da bi znali kakav je film Top gun 1986, trebali ste ga gledati 86., 87., u kinu..
Naravno imati i 15-20 godina starosti tada, u to vrijeme, može i više i manje..

To vrijedi i za još ohoho filmova..Recimo, evo, Mad Max 1, i 2..
I tako dalje..

Ne možete prosuđivati o tim filmovima, iz današnje percepcije stvarnosti..
Kontekst je uvijek bitan..
Ja ga gledao i vec tad mi je bio propagandno sranje.

Jedino valja soundtrack.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 23:19   #6
Radije bi Days of Thunder II,
ali i ovo bi moglo biti koliko toliko dobro ukoliko bude barem osrednje.

Zadnje uređivanje zacky : 24.05.2017. at 23:32.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 00:29   #7
Samo da ga naprave uz reference na prvi dio i uz puno filinga iz 80-tih i moglo bi funkcionirati.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2019., 21:16   #8
Jedva cekam.. jedva cekam... kao nostalgicar za dobrim starim vremenima i svemu sto dolazi iz 80-ih i 90-ih, moram priznati da jedva cekam ovaj film... samo se iskreno nadam da ga nece usrat kao sto su usrali Rambo (IV) i Rocky VI, jer kada sam gledao nastavke tih kultnih filmova razocarao sam se kao nikad u zivotu kada su filmovi u pitanju. Jedino mi je zao sto Kelly McGillis nije ostarila tako dobro kao Tom Cruise pa da i nju vidimo u nastavku, nego se pretvorila u... bolje da ne kazem sto. A kako sam bio zaljubljen u nju odnosno u njezin lik iz filma... strasno.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2019., 22:15   #9
Je....nostalgija, ali do tada i od tada...nikada viđeno, nikada s takvom snagom, nikada s takvom glazbom...pa i prožvačemo fake mig-ove...jednostavno moćan i jak film, kultni
Ovo priziva stare snage i sjećanja, naprijed Tom
Šteta što je Tony okončao kako je okončao...njegovi prsti su tada bili magični
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 19:15   #10
TOP GUN 2: Maverick (2020)



Došao je i taj dan , DOLAZI NASTAVAK FILMU (TOP GUN 1986) koji mi je jedan od najdražih filmova za cili život, od sredine 90ih kad sam ga prvi put pogledao pa do danas (gledao ga sigurno negdje 60ak puta), nema uopće riječi kojima bi ja točno objasnio što meni TOP GUN (original) predstavlja.

Kad sam saznao da izlazi TOP GUN 2 bio sam sretan kao mala beba, i još sam sretan kao mala beba, trailer izgleda savršeno, ma savršeno brate, MAVERICK IS BACK!!!

Kad sam samo načuo onu TOP GUN melodiju u ovome traileru odma sam se naježia od glave do pete, u meni sve počelo eruptirat zanosom koji osjećam na originalni film.

Od TOP GUN 2 očekujem da mi barem malo, dijelić da onoga što osjećam za original i ja sam zadovoljan, JA SAM PRESRETAN VEĆ SADA što će napokon nakon 33 godine izlazi nastavak, ja još ne mogu vjerovat, doslovno ne mogu vjerovat. TOP GUN 2!!!

TOP GUN ORIGINAL ja ne mogu riječima objasniti, ali ako bi morao pokušati onda mogu reći ovo: TAJ FILM IMA DUŠU, krenuvši od glazbe (meni osobno najdrazi filmski music soundtrack IKAD), do one 80's neponovljive atmosfere, zapakirano sve skupa u film koji ti zauvijek bude dio djetinjstva dok ne umreš.

Kao dijete sam uvijek htio biti pilot, kad sam original prvi put vidio zamalo sam doživija svoj prvi ORGAZAM kao dijete , mislim da sam rekao dovoljno.

I sada napokon dolazi nastavak, napokon...

EVO TRAILER LJUDI, UŽIVAJTE (NAJEŽIO SAM SE NA TRAILER):



I FEEEEEEEEEEEEEEEELLLLL THE NEEEEEEEEEED, THEEEEE NEEEED FOR A SPEEEDDD!!!

P.S. Čast mi je ljudi što sam baš ja otvorio ovu temu, ČAST MI JE I VIŠE OD TOGA.

I SAMO DA SE ZNA, U filmu će CGI-a biti malo i NIŠTA, Tom Cruise sve to riješava sa OLD SCHOOL PRISTUPOM gdje imamo sve onako na stari način, ne bi se začudio da tip nauči voziti F-22 samo za ovaj film, a vjerujem da ne b ni vi
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2019., 10:31   #11

Top Gun: Maverick trailer



__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2019., 07:49   #12
zadnji kadar trailera sadrži cg tomcata ali kadrovi u filmu koji pokazuju avion na tlu/nosaču većinom će pokazivati pravi avion.
https://theaviationist.com/2019/06/14/
tijekom snimanja su koristili pravi avion , posuđen iz muzeja.

bilo bi mi logično da u filmu tomcati budu iranski, a maverick se pokaže dobar u/za misiju koja iz nekog razloga sadrži letenje iranskim tomcatima jer je najbolji pilot tomcata. dakako, možda ispadne i američki Tomcat posebno ubačen u službu da prevari irance i probije se do mete jer eto, zašto ne. ipak je to Hollywood.
prije je bilo govora kako će se film koncentrirati na eru besposadnih letjelica no nekako nisam siguran da je to bitan dio scenarija u završnoj verziji.
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2019., 15:05   #13
Na drugom forumu su ukazali na to da je Cruise u filmu prestar za aktivnu službu pa je sigurno umirovljen. Jbga ne možeš sakriti godine. Moguće da radi kao privatni instruktor ili konzultant za neki obrambeni konzorcij. Tomcati su u mornarici umirovljeni prije više od desetljeća pa je nevjerojatno da će good guys njima letjeti.

Moja teorija jest da će se u filmu pojaviti neka teroristička sila koja rukuje rabljenim F14 i širi haos po američkim interesima na Bliskom Istoku. Cruise za to vrijeme ispija Pina Colade na nekoj plaži i zavodi turistice lošim pjevanjem. CIA, Pentagon ili tko već pozove našeg penzionera da obavi svoju patriotsku dužnost i dođe podučiti novi naraštaj mladih pilota izgubljenoj vještini dogfightanja. No, naravno, neko mrtvo puhalo će poginuti/dobiti crijevne parazite/biti generalno nedostupan pa će Tom upast na njegovo mjesto i osobno voditi misiju. Što se naravno neće svidjeti nekom bahatom plavušanu sa savršenim osmijehom koji ima zapovjedničke ambicije.
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2022., 19:51   #14
evo održana premijera filma u L.A-u
__________________
Under the same sky
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2022., 13:21   #15
Još malo, još malo
Očekujem trash film, ali mu se svejedno jako veselim.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2022., 18:34   #16
Quote:
f@ye kaže: Pogledaj post
Još malo, još malo
Očekujem trash film, ali mu se svejedno jako veselim.
Nema šanse da će biti trash. Ne bi me čudilo da scenarij bude kvalitetniji nego u prvom filmu.
Fascinantno je koliko su truda glumci uložili da bi što bolje shvatili napore borbenih pilota. Tom ih je tjerao na svašta.
__________________
When you pray for rain, you gotta deal with mud too.
Fiddler is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2022., 01:06   #17
I na premijeru na nosaču aviona stigao vozeći helikopter. Neuništiv je.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2022., 18:40   #18
Iznimno dobre prve recenzije i dojmovi. Bolji od prvog filma. Vele odlično kino iskustvo.
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 04:34   #19
Quote:
halek kaže: Pogledaj post
Iznimno dobre prve recenzije i dojmovi. Bolji od prvog filma. Vele odlično kino iskustvo.
Možda je to ipak lagani marketinški hype?!
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 08:42   #20
Vidio sam (pre)dugi isječak iz filma prije Dr Strangea, ako će cijeli film biti krcat close-up kadrovima gdje gledamo u facu pilota, neće mi se dojmiti sve to.
Nadam se dobrom filmu pak.
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.