Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2013., 09:37   #1
Kerberos implementacija

Ovako, pišem diplomski rad o Kerberosu. Dakle ovako, u prvom semestru sam morao napisat seminarski rad , znači to je bio kao predmet za sebe taj seminarski rad je trebalo napraviti. Ja sam odabrao Kerberos kao temu . znači seminarski je bio kao neki uvod u diplomski rad. Znači seminarski sam riješio a sad pišem diplomski. Uglavnom materijali mi nisu toliko bitni kolko mi je bitno da napravim neki praktični rad. Znači da izradim neki primjer o tome. a ja neam pojma. molim vas ak mi mozete pomoc oko toga bio bih jako jako zahvalan. Znači što trebam instalirat ? što mi je sve potrebno?

Hvala
KoRnFreaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 11:15   #2
Znači prvo bi trebalo prestati koristiti riječ znači u svakoj rečenici. Nadam se da nisi tako pisao radove

Kako si uopće radio seminarske radove ili što već bez da imaš pojma kako taj protokol funkcionira?

Progooglaj Kerberos simulation.
shaolin_fist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 12:21   #3
Quote:
KoRnFreaK kaže: Pogledaj post
Ovako, pišem diplomski rad o Kerberosu. Dakle ovako, u prvom semestru sam morao napisat seminarski rad , znači to je bio kao predmet za sebe taj seminarski rad je trebalo napraviti. Ja sam odabrao Kerberos kao temu . znači seminarski je bio kao neki uvod u diplomski rad. Znači seminarski sam riješio a sad pišem diplomski. Uglavnom materijali mi nisu toliko bitni kolko mi je bitno da napravim neki praktični rad. Znači da izradim neki primjer o tome. a ja neam pojma. molim vas ak mi mozete pomoc oko toga bio bih jako jako zahvalan. Znači što trebam instalirat ? što mi je sve potrebno?

Hvala
Skini si Oracle IP security guide. Imaš unutra korak po korak implementaciju na Solarisu sa pripadajućim outputom pa samim time ne moraš ništa implementirati nego samo keljeneš u rad pod svoje Ako se netko nađe kenjati o plagijatu, molim da se poštedi poštenja
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 14:45   #4
Quote:
logit kaže: Pogledaj post
Skini si Oracle IP security guide. Imaš unutra korak po korak implementaciju na Solarisu sa pripadajućim outputom pa samim time ne moraš ništa implementirati nego samo keljeneš u rad pod svoje Ako se netko nađe kenjati o plagijatu, molim da se poštedi poštenja
Oracle IP kažeš? ok evo probat cu ! Hvala puno !
KoRnFreaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 14:49   #5
Quote:
shaolin_fist kaže: Pogledaj post
Znači prvo bi trebalo prestati koristiti riječ znači u svakoj rečenici. Nadam se da nisi tako pisao radove

Kako si uopće radio seminarske radove ili što već bez da imaš pojma kako taj protokol funkcionira?

Progooglaj Kerberos simulation.
Znam to ispričavam se. Zurio sam se pa sam eto tako napiso. si ti profesor hrvatskog ?

jesam guglo sam ja dosta toga već . ali nisam skuzio kako izraditi nekakav primjer. što treba instalirat ? itd itd.

fala na pomoci . poz
KoRnFreaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 16:06   #6
A kak misliš taj "praktični rad" prezentirati? Imaš neki labos na faksu ili kaj?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 18:29   #7
Diplomski rad ne mora biti znanstveni rad. O kerberos implementaciji u Microsoft Active Driectory-ju imaš puno literature. Digni Active Directory domain controller na jednoj virtualki, digni web server na drugoj virtualki, i windows desktop OS na trećoj. Ubaci web server i desktop os u domenu. Za web server registriraj SPN. Digni jednostavan web sajt koji će koristiti integriranu windows autentikaciju za pristup i taj sajt učitavaj sa desktopa. Na jednoj od te tri mašne digni Wireshark i lovi pakete i vizualno prikaži kada se događa koji od ključnih trenutaka vezanih uz kerberos - kada klijent dobiva TGT, kada dobiva service ticket, kada se radi refresh ticketa, što se zbiva kada korisnik restira password itd... Ako želiš saznati nešto više ispod haube napravi isto sa Linux-om, s time da koristiš LDAP+Kerberos (FreeIPA je jedostavna i ima ju većina distribucija u repoima) a kao web server Apache.
Ryokan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.