Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2006., 20:39   #61
u nasoj firmi ugradjen je plin u svih 30 službenih opel astri 2.0 i samo s jednom je bilo problema, i to je također uklonjeno!
ne znam za ovo, ali sam skužio da je ovaj Road Runner serator koji nonstop sere po autotimu i autoplinu općenito, valjda vozi dizelaša pa je osjetljiv na to da se neko vozi jeftinije od njega.....
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 23:27   #62
Stari pa ne znam baš da je natpis "Powered by LPG" po mjeri nekog koji vozi dizelaša
Rockatansky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 07:57   #63
Quote:
msporis kaže:
ali sam skužio da je ovaj Road Runner serator koji nonstop sere po autotimu i autoplinu općenito, valjda vozi dizelaša pa je osjetljiv na to da se neko vozi jeftinije od njega.....
fino si to skužio :asshole:

RR se vozi na plin još od vremena kad 90% forumaša nije ni znalo da se to može i ima dvije plinjare. vidim da nisi skužio i da daje savjete oko problema sa plinjarama a njegovo sranje po autotimu ima sasvim dobro opravdanje. lopine su
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 08:25   #64
A zašto su onda u Francuskoj svi auti u vlasništvu državnih službi obavezni ići na plin? (pošta i sl.)
A zašto ga Italija subvencionira sa 300 do 500 eura po autu?
A zašto ga poznati škrtci poljaci i česi imaju u svim autima?
Zato što je nepouzdan, neisplativ i problematičan!
TDI... to je ono pravo!
baccara25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 08:29   #65
Quote:
msporis kaže:
ne znam za ovo, ali sam skužio da je ovaj Road Runner serator koji nonstop sere po autotimu i autoplinu općenito, valjda vozi dizelaša pa je osjetljiv na to da se neko vozi jeftinije od njega.....


Upssss, skužili su me ž





@ Thurgood : 3 plinjare stari
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 08:58   #66
And so,... kids,.... that's why we don't install LPG in our brand new cars...
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 18:25   #67
Octavia 1.8T LOVTEC MAGIC direktno ubrizgavanje-----Itko ikad čuo za ovaj problem?: mogu se voziti bilo koliko kilometara na plin i sve je super....DOK se ne zaustavim na duže od 5min ili stanem i ugasim auto na par minuta...e onda to izgleda ovako: gas prima (na plinu) do nekih 20%,do 50% trzucka i slabo vuče a sve dalje je gušenje i kidanje nosača motora. Kad se ohladi skroz opet iz početka.Reklamirao sam 2 puta i ništa,pa sam reko da to vade van ali zamislite neče!! Itko ideju...btw nisu ovlašteni za ugradnju (još),papirologija im se sređuje. Dal ih mogu kako skarat da to izvade?? A što se tiče benzina počeo se gasit pri paljenju hladnog motora (nije pravilo) i neravnomjerno ubrzava do nekih 3-3500 okretaja....nekad i neče primit uopče gas pa se zaletim na plin do stotke i puknem u drugu na benzin,onda kao da probije pa ga još malo propušem u inda valja taj dan.HVALA!
Hax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 09:56   #68
Lovato...

Izgleda da ti je sistem pun starog ulja koje je PROPLIN plasirao na tržište u mješavini sa plinom pa regulator pritiska i isparivač štekaju.

Lovato je inače jako osjetljiv na to pa bi trebalo pročisititi sistem.

Koliko km si napravio s tim sistemom i gdje živiš/tankiraš?
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 10:13   #69
dizel protiv plina

ja imam benzinca v6 sa 220 ks koji troši plina oko 15 l.
To je 45 kn za 100 km. Za te pare ne mogu kupiti ni 6 litara sumpora
Imam stari sistem i sa plinom nemam nikakve probleme.
Neki novi 3.0 tdi, bmw audi, možda čak ide i bolje od mojeg auta
ali ne troši 6 litara nego dosta više.
Sa druge strane novi 3.0 tdi košta 50.000 eura a moj auto koji ga prati u stopu na jeftinje se vozim vrijedi pol kurca.
To je cijela istina.

Jedino jedno stoji, a to je da sa jačim dizelom na otvorenoj cesti sa penzionerskom vožnjom možeš spustiti potrošnju na nekih 6,7 a benzinac ispod 10 ne razgovara....nikad.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 10:58   #70
Jedno sam već napisao pa da ponovim: AUTO MORA BITI POTPUNO ISPRAVAN NA BENZIN da bi mogao dobro raditi na plin. I ako ide dobro na benzin, ne znači da je sve u najboljem redu, najbolje je provjeriti prije ugradnje.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 11:10   #71
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Lovato...

Izgleda da ti je sistem pun starog ulja koje je PROPLIN plasirao na tržište u mješavini sa plinom pa regulator pritiska i isparivač štekaju.

Lovato je inače jako osjetljiv na to pa bi trebalo pročisititi sistem.

Koliko km si napravio s tim sistemom i gdje živiš/tankiraš?
da i ja sam imao problema s tim uljem, auto se trzao, trom ko kornjača.
Majstor promijenio filter, malo pročistio i sad ide normalno.

a kaj se tiče potrošnje plina, otvorena cesta + grad -> oko 7.5 litara plina, motor 1500ccm, 94 ks, a ne vozim previše štedljivo...
he,he 360 km oko 80kunića...
baš me zanima mogu li ovi sa tdi čađarama toliko....
njokach is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 11:52   #72
Khm, da nisi izgubio koju litru?
Da si to rekao za benzin, onda oke
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 11:17   #73
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Khm, da nisi izgubio koju litru?
Da si to rekao za benzin, onda oke
ma jok, kombinacija je grad + selo,pardon otvorena cesta! otprilike 50%,50%
Prošle godine sam imao istu tu kombinaciju, tj ista okolina i ista je bila potrošnja.
inače potrošnja po Zagrebu je oko 9 - 10 litara plina (ljeto/zima)
njokach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 11:51   #74
Quote:
zigy kaže:
imas pravo, nikom dizelas ne trosi vise od 5 litara!? bas danas pitam bratica kolko mu trosi cordoba tdizel a on ko iz topa 4.3 litre. pa jebote moj tomos automatik je trosio vise.
Sasvim je normalno da taj seat troši 4,3,pa sve preko 5 je previše.Vi se tridite da više potrošite,od kada je izašao prvi TDI,bilo koji,Golf,Audi i td.sve se vrtilo oko 5,5-6,5 litara,sve preko je greška vozača.
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 16:10   #75
Auto mi se tako ponaša od prvog dana....majstori su stavili dizne na pola usisne grane i crijeva od injektora do dizne nekih 35-45cm pa sam išao da to "malo" skrate ali skoro pa da je isto. Napravio sam možda 2000km na plin a točim na Ini i jednoj privatnoj,neznam kak se zove,kod Metroa u Murvici kod Zadra.
Hax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 17:54   #76
Quote:
Hax kaže:
Auto mi se tako ponaša od prvog dana....majstori su stavili dizne na pola usisne grane i crijeva od injektora do dizne nekih 35-45cm pa sam išao da to "malo" skrate ali skoro pa da je isto. Napravio sam možda 2000km na plin a točim na Ini i jednoj privatnoj,neznam kak se zove,kod Metroa u Murvici kod Zadra.
Mozda je to tvoj problem. Dizne b trebale stajati tik pred ulaz u glavu motora... Inace, koja korist, mogli su staviti i "singlepoint"... Svakako provjeriti!!!
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 18:10   #77
Pun mi je kufer ovih što govore da TDI troši 4,3 .Imam ga i najmanju potrošnju sam imao 6 l a u gradu sa klimom 7 a kad ga nagazim onda i 9 .Ja žalim što sam ga kupio a ne benzinca pa stavio plin.Auto je servisiran i ivi drugi ako kažu da im troši malu žličicu bezočno lažu sebe a ne nas druge.Moj je 90 KS .Točka
__________________
Anđeli postoje ali ponekad,oni koji nemaju krila,zovemo prijatelji
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 18:38   #78
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Lovato...

Izgleda da ti je sistem pun starog ulja koje je PROPLIN plasirao na tržište u mješavini sa plinom pa regulator pritiska i isparivač štekaju.

Lovato je inače jako osjetljiv na to pa bi trebalo pročisititi sistem.

Koliko km si napravio s tim sistemom i gdje živiš/tankiraš?
koja glupost... da u plinu ima starog ulja auto bi ti , tj. plinska instalacija, krepala isti dan....
u plinu, ma ciji bio, nema ni vode ni starog ulja, jer bi to odmah dovelo do kvara plin. instalacija! kvaliteta ovisi najviše o omjerima propana i butana, gdje proplin stavlja više butana jer je jeftiniji! i time značajno spušta kvalitetu!
msporis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 19:50   #79
A jebate, dobro ste me i posteno ustrasili s problemima kod ugradnje plina.U pizdu materinu, a imam dogovorenu ugradnju u Boyskom.I kaj sad da radim???Kakvi su oni, ima li ko kakvih negativnih iskustava nakon ugradnje plina. Imam berlingo 1.4i i opaku zelju da ga ugradim, al sada........Pomoc, please
RoadRunner, kaj mi ti savjetujes???????
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 07:57   #80
Boyski
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.