Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2003., 22:23   #61
pa da u pravu si winnona,
hm ovdje je adessa na engleskom universiteta u becu www.univie.ac.at
sandor gjalski is offline  
Old 11.11.2003., 22:33   #62
[QUOTE]sandor gjalski kaže:
[B]pa da u pravu si winona,
hm, ovdje je adresa na engleskom universiteta u becu [url]www.univie.ac.at cuj ja bi probao na foru se upisat na faks, nasi studiraju besplatno!!, ispite ce ti sve priznat.... te onda preko student-servica nac neki mali poslic itd.....
sandor gjalski is offline  
Old 12.11.2003., 11:53   #63
Cool Nostrifikacija

Evo gdje se moras javiti za nostrifikaciju diplome u Becu:

Bundesministerium fur Bildung, Wissenschaft und Kultur
Abteilung VII/D/3
z.H. Frau TSCHOKERT
Teinfaltstrasse 8, Zimmer 335
1014 Wien

PARTEIENVERKEHR NUR Dienstag und Donnerstag 9-12 Uhr

Dodjes tamo sa svojom diplomom i oni ce ti reci koje dokumente, osim diplome, trebas donijeti prevedene na njemacki i na koji nacin se nostrificira diploma tvog fakulteta (nije za sve fakultete isti postupak).

Kad nostrificiras diplomu, dobijas sluzbenu akademsku titulu (npr. DI ili Mag.) koja postaje dio tvog imena u svim sluzbenim austrijskim dokumentima.

Eto, nadam se da sam pomogao ...
__________________
schwimmer
schwimmer is offline  
Old 12.11.2003., 12:00   #64
jesi,puno ti hvala
traxdata is offline  
Old 12.11.2003., 12:25   #65
Winona, puno hvala.
FFE is offline  
Old 12.11.2003., 14:30   #66
da se osvrnem kratko na schwimmerov post.

Za Austriju neka kaze on, to ne znam. Za Njemacku - uglavnom kad vam je diploma priznata na sluzbene dokumente se mora i dalje pisati uz titulu tipa dipl. ekonomist i koje sveuciliste tj. Uni Zagreb recimo.

Osobe koje u Njemackoj nakon toga nastave skolovanje ne moraju to pisati jer se uvijek pise mjesto stjecanja zadnjeg titla a ako je to Njemacka onda se nista ne dodaje tituli, pise se ona sama.

Mene nije smetalo sto sam u pocetku morala pisati taj Uni Zagreb u dodatku titule, ja sam ponosna na to gdje sam zavrsila dodiplomski studij.
Winona is offline  
Old 12.11.2003., 16:16   #67
Quote:
Winona kaže:
da se osvrnem kratko na schwimmerov post.

Za Austriju neka kaze on, to ne znam. Za Njemacku - uglavnom kad vam je diploma priznata na sluzbene dokumente se mora i dalje pisati uz titulu tipa dipl. ekonomist i koje sveuciliste tj. Uni Zagreb recimo.
U Austriji, nakon nostrifikacije, nije vise bitno koji je Uni, jer je cinom nostrifikacije HR diploma jednakovaljana kao i austrijska.

Inace, za dobiti posao u A. nije bitno imati nostrificiranu hrvatsku diplomu.

Bye,
__________________
schwimmer
schwimmer is offline  
Old 12.11.2003., 23:10   #68
austrija zemljaaa teskaaaa...za peracéeee....sivih cestaaa!aaa..

jebote Winona si u krivom filmu, ovdi je pitanje za AUSTRI-JU!
kaj ti nije jasno!??

hmh naj se samo tu zaposliti jer bush moral delati prekovremene i kavice nisu tak cest ko u hr i niko se ne zajebava, a i ak se zajebava onda je to shugava zajebancija..ovdi se sve radi o lovi, nemilosrdni kapitalizam, tak da ljudi rado delaju prekovremene ..neko vrijeme
kaj ti mislish zakaj ja postam posle 11, a ne kak winona prek dana!? ha. heh..kaj opce pitash.

a inace..blizu je Hrvatski, ima lijepe gore, puno se dogadja u kulturoloskom smislu, kazalista, koncerti, klubovi..a sve za *****! pariza pariza nama treba....parizera..s pivom.
jimmy jazz is offline  
Old 13.11.2003., 13:54   #69
sta se tu jos moze dodat; österreich zemlja karijerista burzuja i birokrata ak ti se da tu rintat 12 sati svaki dan s kravaticom na vrateku i afingerom u guzi, onda nasilji laktove jer tu ti se samo smjeska kad netko dobi nogu....
dobru u becu imaju neki ljevi schmäh, ko fol neki smísao za humor
al ne beru nase provale ni u bunilu, jednostavno ne kontaju da ti to ne mislis ozbiljno, sve im se mora objasnit......

generalno, austrijanac je susretljiv austrijanac ce ti pomoci, ako lezis na cesti u lokvi krvi maknuce te s puta da mu ne zaprljas gume na autu.... ma za sve ih moras pitat nis ne kuze naravski(bolje rec nezele ak nemoraju) ali su istovremeno puno kultiviraniji, imuni na primitivizam i balkanizam, sto je u odredjenim situacijama cak i mana.
sto da kazem divni ljudi, cuj dzoni je to tak ljepo opisal u hladan kao led, cudime da bec nema najveci broj samoubojica na svijetu
depresija ruls
sandor gjalski is offline  
Old 13.11.2003., 20:00   #70
Quote:
kaj ti mislish zakaj ja postam posle 11, a ne kak winona prek dana!? ha. heh..kaj opce pitash.
zato kaj si ti macak sljaker ( za veliku ili malu lovu, u to ne ulazim, ali ipak sljaker koji k tome jos studira pa bude vrhnje pobirao kad diplomu stavi na stol ) a winona je drzavni sluzbenik a takvi su u svim sistemima i drzavama zasticeni od pretjeranog rada.

U mojoj firmi se NIKAD ne radi prekovremeno.

Moj bi savjet bio - ako imate diplomu i sanse za raditi u struci onda inozemstvo da, za obicno sljakanje kakvo mozete i u Cro, ne isplati se ici.
Winona is offline  
Old 13.11.2003., 23:18   #71
pa ima navodno bec dosta samihubojica! jednu od vishih u Evropi..prije je bilo strashnije..sad su samo to gadne neuroze.. bog im mira dal.

hehe winona a jesi se potrudila postati navecer ha?
je , ja delam, sljaker sam isto ko i ti! , al uz to neovisan, ak ocu sutra nekam na mjesec dana iti, idem!!! idesh...
osim toga, baybe, ja sam ti voditelj razvoja u svojoj firmi, s tobom bum se o poslu spominal dok se bush malo profilirala. a ovak..deca po detecem..

Sandor je, takvi su Austrijanci, al ima iznimka. rijetke zvjerke, al onda svjetskih pogleda. al zato je i veci standard - zbog vecine kaj ima samo posel u glavi, i dok idu van zderat i pit samo, samo o poslu pricaju, slicno je u Njemackoj, recimo Winoni Njemci pricaju na vecerama kak su dobro u Hrvatskoj jeli. dead people.
u Hr se svi zajebavaju pa eto. velika vecina. ak oces nekaj napravit, neki svoj zivot imat, onda van, ili rodbinsko drustvo u hr. malo mi je prevec Zagreb ruralan(postal) kaj se tog tice, moram iskreno priznat. svi su najpametniji, a sve suplje price ti bogca.
ma Johnny je to sve vizionarski spoznal, i ispljunul, i pokupil se.

anyway, Bec je super , ne placam nish za studij, dok svi austrijanci i vecina stranci placaju. raj za moju staru, vrte se tobogani. ajde to uvedite u hr, i maknite recimo rumunjcima da ne moraju placat a svi drugi hrvati moraju. hehehee...star trek... e je, da vam velim najnovija istrazivanja, ime Hrvati je ipak hrvatskog porijekla, i znaci one koji se bave Hrvanjem! Hrvaci. pleme koje se stelo hrvati. tek tolko za dijasporu nashu.

a kaj se tice balkanizma, maybe next time.
jimmy jazz is offline  
Old 14.11.2003., 11:57   #72
Quote:
jimmy kaže:
pa ima navodno bec dosta samihubojica! jednu od vishih u Evropi..prije je bilo strashnije..sad su samo to gadne neuroze.. bog im mira dal.

hehe winona a jesi se potrudila postati navecer ha?
je , ja delam, sljaker sam isto ko i ti! , al uz to neovisan, ak ocu sutra nekam na mjesec dana iti, idem!!! idesh...
osim toga, baybe, ja sam ti voditelj razvoja u svojoj firmi, s tobom bum se o poslu spominal dok se bush malo profilirala. a ovak..deca po detecem..


Ne moj se ljutiti na Winonu, jer sam ju ja zamolila da napise kak' je u Dojclandu i fakat je odlicno napisala. Tak' sada imamo Dojcland i lijepu Austriju na jednome mjestu.

Velis da ima ouno neuroza u Becu. To je sigurno jer imaju cjelodnevne vrtice.
FFE is offline  
Old 14.11.2003., 11:59   #73
Quote:
jimmy kaže:
iskreno priznat. svi su najpametniji, a sve suplje price ti bogca.
ma Johnny je to sve vizionarski spoznal, i ispljunul, i pokupil se.

Btw, a di je Johnny sada?
FFE is offline  
Old 14.11.2003., 12:52   #74
Johnny, give us a shout, no matter where you are!...
Johnny 99 is offline  
Old 14.11.2003., 13:33   #75
Btw, a di je Johnny sada?

pa preso je na poljoprivredu
tam u nekom niskozemskom kombinatu uzgaja tulipane i usput pise nekakve bozanske ilijade
sandor gjalski is offline  
Old 14.11.2003., 20:23   #76
Quote:
sandor gjalski kaže:
sta se tu jos moze dodat; österreich zemlja karijerista burzuja i birokrata ak ti se da tu rintat 12 sati svaki dan s kravaticom na vrateku i afingerom u guzi, onda nasilji laktove jer tu ti se samo smjeska kad netko dobi nogu....
dobru u becu imaju neki ljevi schmäh, ko fol neki smísao za humor
al ne beru nase provale ni u bunilu, jednostavno ne kontaju da ti to ne mislis ozbiljno, sve im se mora objasnit......

generalno, austrijanac je susretljiv austrijanac ce ti pomoci, ako lezis na cesti u lokvi krvi maknuce te s puta da mu ne zaprljas gume na autu.... ma za sve ih moras pitat nis ne kuze naravski(bolje rec nezele ak nemoraju) ali su istovremeno puno kultiviraniji, imuni na primitivizam i balkanizam, sto je u odredjenim situacijama cak i mana.
sto da kazem divni ljudi, cuj dzoni je to tak ljepo opisal u hladan kao led, cudime da bec nema najveci broj samoubojica na svijetu
depresija ruls


ubilo me beznadje
eska is offline  
Old 14.11.2003., 21:38   #77
Quote:
FFE kaže:
Ne moj se ljutiti na Winonu, jer sam ju ja zamolila da napise kak' je u Dojclandu i fakat je odlicno napisala. Tak' sada imamo Dojcland i lijepu Austriju na jednome mjestu.

Velis da ima ouno neuroza u Becu. To je sigurno jer imaju cjelodnevne vrtice.
Ne tvoj? pa nisam, al zakaj to naglashavash?

imaju vrtice al ne cjelodnevne neg onak normalne, de vec od malena treniraju decu da budu tiha i ko pesi. yeah. neuroze su jos od zdavnja, ostale, od Freuda, cela zemlja pati od razlicitih komplexa-> culture clash Slavenske kulture i njemacke. rezultat je da negiraju Slavensku proslost monarhije (dok se konfrontiraju s Balkancima) a pred njemcima imaju komplex manje vrijednosti, odnosno ipak nisu Njemci!tak da svi imaju ceska prezimena, al ih Prag ne zanima ni 0,000%il tak nekaj nedaj Bozhe.... izlaz pred ocitom samonegacijom(identitea) nalaze u ignoriranju i ogranicavanju i zatvaranju u svoju seljacku (buduci ugrozenu) kulturu. a posto su zblokirani onda to vuku sa sobom i budu josh, u buducnost. no to ti je svugdje tak, neka bolest drustva. upozorava te da i ti ne obolish.
jimmy jazz is offline  
Old 14.11.2003., 22:52   #78
Thumbs up

a Joe pjeva
,and the immigrants, they wanna sing all night long...
jimmy jazz is offline  
Old 16.11.2003., 18:56   #79
Quote:
FFE kaže:
Winona, znas ime tog sajta? Cis' me onako informativno zanima kako tece nostrifikacija u Njemackoj? I ne treba prijevod indexa na njemacki? I treba li jos nesto?
nisam winona , no lijecnicku diplomu ti u Njemackoj ti priznaju, al sve nakon toga, specijalizaciju, ne! jedino iz EU. priznaju Portugal al svicarsku npr. ne.
jimmy jazz is offline  
Old 17.11.2003., 08:39   #80
traxdata kaže:
hvala na odgovoru! da,razlicito je od zemlje do zemlje.mislim da je u ch najteze sto se toga tice,oni su najzajebaniji...


Sto? Kakve probleme prave Svicarci? Mozes li mi malo pojasniti, kako tece nostrifikacija u Svici ili neko drugi ima te informacije...

Hvala, unapred.
šizika is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.