Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2009., 01:55   #201
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
kartu možeš bez ikakvih problema kupiti na glavnom kolodvoru na međunarodnoj blagajni (isto kao i na bilo kojoj drugoj međunarodnoj blagajni na bilo kojem kolodvoru u Hrvatskoj). ne moraš dvaput presjedati jer Mimara po novom voznom redu vozi do Frankfurta i to s minimalnim stajanjima u svim kolodvorima, pa fino cukneš u Sttutgartu na TGV (imaš skoro sat vremena za presjed što je najoptimalnije da ne čekaš dugo, a nisi u panici da ćeš zakasniti)

Hvala!
Ustvari, još sam u istraživanju - znaš li možda koliko otprilike ugrubo dođe karta za ovu shemu?
Koliko dugo vozi?
Za TGV znam da je - čas posla, no ovo dok se isprdeka po Alpama...
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 01:56   #202
Quote:
xfairguy kaže: Pogledaj post
Postoji i veza preko Venecije/Milana.

Kojom rutom ide?
I koliko dugo vozi....
Znaš li cca cijenu ugrubo...
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 13:50   #203
To ti je noćni vlak ide u 19:57 iz Venecije (linija 220 Stendhal) i ujutro si u 08:19 u Parisu (Paris Bercy).
Redovna cijena je 120 eura (spavaća kola) , pogledaj na www.trenitalia.com

Ima još dvije linije koje kreću iz Milana (7:35,15.25)
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 22:40   #204
jel itko išao vlakom zagreb-moskva-zagreb?? karta je 2400 kuna (povratna), ali sam na jednom forumu našla informaciju da može ispast i oko tisuću kuna manje ako se ne kupi u zagrebu međunarodna karta nego se kupuje po principu: prvo jedna zg-budimpešta, pa budimpešta-neko mjesto odmah nakon granice s ukrajinom, pa od tog mjesta do kijeva i zadnja kijev-moskva....

ako imate bilo kakvih informacija bilo o liniji i vlaku bilo o tome dal ljudi prakticiraju to s kartama i jel moguće da se toliko uštedi....
hvala
mal'en'kaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 13:37   #205
Čul sam da postoje neke karte , koju platiš i voziš se po europi vlakom kud hoćeš, a važi naprimjer tjedan dana. Prema tome, onda bi samo trebalo još doplaćati rezervacije, ne?

Gdi bi se to moglo nabaviti, ili barem informirati o tome?
__________________
They say that the taste of vengeance is bittersweet, but I find it to my liking....
Vanity is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 14:23   #206
to ''kud hoćeš'' vjerojatno nije u i u stvarnosti kud hoćeš...
mal'en'kaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 14:46   #207
Trazila sam vlakom NY - Washington i nasla po 300$ u tamo i nazad ??? To mi izgleda puno ??? Imali tko koju drugu informaciju.
SANVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 15:12   #208
Quote:
SANVAN kaže: Pogledaj post
Trazila sam vlakom NY - Washington i nasla po 300$ u tamo i nazad ??? To mi izgleda puno ??? Imali tko koju drugu informaciju.
http://www.amtrak.com
144 $
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 21:35   #209
Autovlakom / Vlakom na more (put Dalmacije)

Danas sam dobio poziv u jednu grupu na Facebook-u. Čini mi se dosta zanimljiva:
http://www.facebook.com/group.php?gid=94113270697
Učalnio sam se i ima puno informacija.

Razmišljam o tome da ovo ljeto s autom krenem na more, ali na taj način da auto ukrcam u vlak.
Malo sam kalkulirao i pošto nas dvoje ide zajedno, ispada da će me prijevoz vlakom auta mene i suputnika do Splita i natrag sa spavanjem u vagonu za spavanje na povratku koštati manje nego vožnja autocestom.
Primamljiv mi je onaj disco vagon što ide petkom.
Zanima me da li je netko putovao ikada tim disco vagonom? Jel bude gužva?
Prema linkovima u toj temi, vagoni za spavanje mi se čine novi i skroz super
ps.Nagibnim vlakom sam se vozio par puta i meni je bilo super jer sam mogao proštetati, nisam morao slušati Narodni radio a i jeftiniji je za nekih 15ak kn od autobusa. Noćnim se nisam vozio sigurno jedno 10ak godina. I znam da vozi poprilično dugo, za razliku od nagibnoga vlaka

Za one koji nemaju FB, evo kopirat ću dio toga što piše u toj grupi (ima puno detaljnjih korisnih informacija):

Želite otići od Zagreba do Splita i natrag? Želite da vas sigurno vozi netko drugi? Želite pri toj vožnji pijuckati koktele, plesati, pjevati... ? Želite da to ludo putovanje traje satima (u ovom slučaju što dulje to bolje pa vam je osmosatni provod baš prava mjera)? I na kraju, želite s društvom zaigrati picigin na splitskim Bačvicama? Dvije su čarobne riječi koje vam omogućuju ispunjavanje svih tih želja - T-mobile vlak!
Ovaj party vlak, tj.vagon prometuje u sastavu noćnog brzog vlaka svakog vikenda uz glazbu DJ-a, koji zabavljaju putnike do jutra i dolaska u Split. Svakog vikenda vlak će nuditi drugačiju vrstu glazbe na koju će se putnici zabavljati u vagonima prigodno ukrašenima u T-Mobileovu prepoznatljivu magentu.
Vlak vozi od 2005. godine a vozit će i tijekom ovogodišnje turističke sezone, i to od 03.07. do 15.08.!!!! Ovogodišnji naziv vlaka je ''Mrak vlak'' po novoj Mrak tarifi koju nudi T-mobile.
Ove godine umjesto DJ-a za vas su spremljene karaoke! Vagon ima i novi eksterni dizajn!!
Doživite nezaboravno putovanje uz putujući karaoke show i ostanite bez glasa na tulumu godine!
T-mobileov ''Mrak vlak'' vagon polazi petkom (od 03.07.) u 22:55 iz Zagreba, dolazi u Split u subotu u 6:55h.
Povratak za Zagreb je iz Splita subotom u 22:10 a dolazak u Zagreb u nedjelju u 6:31.
--------------------------
VAŽNE NAPOMENE:

Noćni vlak u 22:55h vozi svakodnevno tijekom cijele godine.
Noćni vlak u 22:55h tijekom lipnja, srpnja i kolovoza ima direktni vagon za Šibenik.
Cijena karte u jednom smjeru je 161kn, povratna 256kn. Rezervacija mjesta nije obavezna, ali je poželjna zbog gužve (7kn).
Cijena karte za korisnike Euro<25 i ISIC kartica, te HŽ iskaznice za mlađe od 26 godina iznosi 112 kn a povratna 224kn.
Ovaj noćni vlak ima vagon za prijevoz automobila, motocikala, vagon za prijevoz bicikla, vagon za spavanje (postoje odjeljci za jednu, dvije ili tri osobe) te nekoliko vagona 2.razreda (vagoni s odjeljcima-kupeima).
--------------------------
Preko dana na navedenoj relaciji voze ICN (nagibni) vlakovi čija cijena u jednom smjeru dođe 175kn (rezervacija uključena) .
Za korisnike Euro<25, HŽ-ove iskaznice za mlade i ISIC iskaznice cijena je 126kn (rezervacija uključena).
Od 01.09. do 01.07. redovni studenti imaju 50% popusta na kartu 2.razreda u ICN vlaku prema Splitu, Šibeniku i Zadru. Za kupnju karte je potrebno ponijeti index sa sobom (x-ice se ne prihvaćaju). Cijena karte između Zagreba i Splita je 91kn s rezervacijom. Cijena karte do Šibenika je 95 kn (ZG-Perković 79kn s popustom za nagibni + Perković-Šibenik 16kn- putnički vlak).
U cijenu 2.razreda ICN vlaka uključena je i kava ili čaj, dok putnici 1.razreda dobiju i sendvič te vodu Bistru.
U vlaku je moguće kupiti pića te sendviče po komercijalnim, povoljnim, cijenama.
Vrijeme putovanja nagibnog vlaka do Splita je 5:30min.
Iz Zagreba polazi u 6:50, 11:00 te 15:22h.
Iz Splita polazi u 7:38, 10:50 te u 15:10.
----------------------
Nagibni vlakovi imaju, odmah po dolasku, veze u Kninu za Zadar a u Perkoviću za Šibenik.
---------------------
Ljeti postoji i sezonski noćni vlak!!!
Iz Zagreba polazi svakodnevno u 21:40 (ima direktne vagone iz Osijeka, Vinkovaca i Zagreba za Zadar te direktne vagone iz Osijeka i Vinkovaca za Split) a u Split stiže u 05:45. Iz Splita svakodnevno polazi u 20:50 a u Zagreb dolazi u 05:35h.
I ovaj noćni vlak također ima vagon za prijevoz automobila, motocikala, bicikla, vagon za spavanje (postoje odjeljci za jednu, dvije ili tri osobe) te nekoliko vagona 2.razreda (vagoni s odjeljcima-kupeima).
--------------------
HŽ iskaznicu za mlade mogu napraviti svi mladi od 15 do 26 godina. Iskaznica vrijedi godinu dana od dana kada se napravi, a za njenu izradu je potrebno donijeti jednu svoju fotografiju, te osobnu iskaznicu. Izrada iskaznice košta 30kn, jednokratno.
Iskaznica omogućava popust od 30% u svim HŽ vlakovima unutar Hrvatske, te 30% popusta prilikom kupnje karti u Sloveniji za relacije prema Hrvatskoj.
Iskaznicu je potrebno imati uz sebe prilikom putovanja.
--------------------
HŽ od lipnja 2009. uvodi sezonske vlakove i dodatne povlastice:
http://www.hznet.hr/iSite3/Default.aspx?art=562&sec=79
Prijevoz automobila i motocikala:
http://www.hznet.hr/iSite3/Default.aspx?sec=201
Prijevoz bicikala:
http://www.hznet.hr/iSite3/Default.aspx?sec=246
Panorama vagona za spavanje:
http://www.hznet.hr/hznet/panorame/wl-odjeljak.htm
http://www.hznet.hr/hznet/panorame/wl-recepcija.htm
Panorama unutrašnjosti nagibnog vlaka:
http://www.hznet.hr/hznet/panorame/I...utrasnjost.htm
http://www.hznet.hr/hznet/panorame/I...rtljagu_wc.htm
Fotografija vagona za prijevoz automobila i motocikala:
http://i41.tinypic.com/27wvei8.jpg

Zadnje uređivanje IRamljak : 17.06.2009. at 21:46.
IRamljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 23:15   #210
Livio

Imam jedno pitanje a to je ako mi netko može odgovoriti dali postoji linija Zagreb-Rijeka-Pazin, obzirom da Istra nije željeznički povezana sa ostatkom Hrvatske znam da postoji linija Rijeka -Pazin tako da se putnike od Rijeke do Lupoglava vozi autobusom a onda se u Lupoglavu ukrcavaju na vlak za Pazin,pa ako netko zna za takvu liniju bio bih mu jako zahvalan na odgovoru.
Livio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 00:58   #211
Kad provjerim na www.bahn.de daje preko Ljubljane. A imaš bus do Pazina, sigurno je puno brže nego vlakom. Na hznet.hr nešto ne radi kako treba...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 16:52   #212
molim vas, moze li mi netko pomoci u vezi putovanja do svicarske, najpozeljnije bi bilo do berna, ali moze i ostali gadovi. ako ima tko kakvu informaciju o cijeni bila bih zahvalna.
*Mary Jane* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 18:15   #213
Quote:
Vanity kaže: Pogledaj post
Čul sam da postoje neke karte , koju platiš i voziš se po europi vlakom kud hoćeš, a važi naprimjer tjedan dana. Prema tome, onda bi samo trebalo još doplaćati rezervacije, ne?

Gdi bi se to moglo nabaviti, ili barem informirati o tome?
Je, postoje takve karte, ali ne znam ima li ih kod nas (ako ima vjerojatno su paprene cijene).

U Austriji sam sreo jednog Šveđanina koji je imao takvu kartu, mislim da ju je platio nekih 300-400 €, vrijedi mjesec dana i možeš željeznicom po Europi gdje god hoćeš.
dr. van Nostrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 22:00   #214
Quote:
*Mary Jane* kaže: Pogledaj post
molim vas, moze li mi netko pomoci u vezi putovanja do svicarske, najpozeljnije bi bilo do berna, ali moze i ostali gadovi. ako ima tko kakvu informaciju o cijeni bila bih zahvalna.
Ej. Zagreb - Zürich povratna karta 460kn s tim da ju trebaš bar 3 tjedna prije rezervirati na ZG Glavnom kolodvoru na Međunarodonj blagajni.
Zatim Zürich - Bern - vlakovi voze svako malo, provjeri na www.sbb.ch. Tamo mozes i i zracunati cijenu karte koja ce ti biti vjerojatnije skuplja od povratne ZG - ZH.
music_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 22:15   #215
Quote:
music_man kaže: Pogledaj post
Ej. Zagreb - Zürich povratna karta 460kn s tim da ju trebaš bar 3 tjedna prije rezervirati na ZG Glavnom kolodvoru na Međunarodonj blagajni.
Zatim Zürich - Bern - vlakovi voze svako malo, provjeri na www.sbb.ch. Tamo mozes i i zracunati cijenu karte koja ce ti biti vjerojatnije skuplja od povratne ZG - ZH.
koliko dugo traje putovanje od zg do zh? dođe na glavni zh kolodvor?
jel imaju vlakovi svaki dan ili?
puno hvala
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 22:23   #216
Quote:
lusy kaže: Pogledaj post
koliko dugo traje putovanje od zg do zh? dođe na glavni zh kolodvor?
jel imaju vlakovi svaki dan ili?
puno hvala
Putovanje traje oko 14 sati. Da, vlak dolazi na Hauptbahnhof Zürich. Vlak vozi svaki dan iz ZG. To je međunarodni vlak Beograd - Zürich i ide kroz ZG.
Iz Zagreba kreće u 18.14, a u Zürichu je u 8.20. Dosta je točan i ne kasni
music_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 23:13   #217
odlično! hvala ti puno.
lijep pozdrav
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 03:19   #218
Mene zanima ima li tko kakvih iskustava sa balkan fleksipas kartom. Kao planiramo nekakav balkantrip (Ljubljana-Budimpesta-Bukurešt-Istanbul-Atena...ugrubo). Zanima nas je li to stvarno tako dobar deal kao sto zvuci u opisu dolje? Nema nekih caka, u smisli da to vozi jedan vlak na tjedan ili nesto slicno...

"Balkan Fleksipas omogućava da se četiri dana u periodu važenja od jednog meseca vozite vozovima po balkanu, u kolima druge klase, odnosno železnicama potpisnicima Balkan Fleksipas sporazuma - Bugarska, Rumunija, Grčka, Turska, Makedonija, Crna Gora i Srbija. Cena karte je oko 50 evra za mlađe od 26, dok stariji od 26 plaćaju oko 75 evra."
mohican321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 11:39   #219
Cool

ovako, idem u Makedoniju (nije šala); Gevgeliju
negdje tijekom slj mjeseca.
može li mi netko iz vlastitog iskustva ili barem s većom informiranosti nego ja reći:
1. jeli balkan express jedini nacin (20h vožnje doh)
2. kakve su cijene
3. dojmovi s putovanja (sigurnost)
pankhrst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 02:58   #220
da li netko zna kako najjeftinije doći od pise do rima....
frenki12321 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.