Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2007., 20:57   #21
Quote:
simply_black kaže: Pogledaj post
Banana je užasno teška želucu za svariti, ne bi bilo loše da je preskočiš.
ma daj?

vidis, ne znam ni koliko puta me upravo banana spasila ... ono, kad su me hvatale nocne mucnine i povracalo mi se od same pomisli na hranu, banana ili nesto slatko (npr nutela) su bile jedine namirnice koje sam mogla pojest da mi se zeludac smiri...
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 21:05   #22
Meni je Basenpulver prah ful pomogao... Kad krene gadna zgaravica i "paljenje" Basenpulver me spasi svaki put... http://www.gaz.hr/Proizvodi-detalj.asp?ProizvodID=82 evo malo o njemu probaj ako zelis pa javi rezultate... http://www.zdravljeizivot.com/hrv/in...&s=basenpulver
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 12:27   #23
Quote:
simply_black kaže: Pogledaj post
Banana je užasno teška želucu za svariti, ne bi bilo loše da je preskočiš.


Banana se uglavnom probavlja u crijevima (ali pocne se probavljati vec u ustima, bas na primjeru banane se to uci). U zelucu se probavljaju proteini tako da je hrana bogata proteinima, pogotovo meso, "teska zelucu za svariti". Banana navodno moze pomoci protiv proljeva, ali znam ljude na koje djeluje suprotno, a na moju probavu ne djeluje ni na jedan ni na drugi nacin.

Zanimljivo je da ljudi mogu zivjeti (i neki zive) bez zeluca.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 22:14   #24
Moju prijateljicu su više od godinu dana tretirali antibioticima (neuspješno) i mučili gastroskopijama. Na kraju je totalno pukla, udebljala se i pala u depresiju. Homeopatija joj je pomogla, zajedno s kontroliranom prihranom (savjetovanom od homeopata) za manje od mjesec dana. Od tada je prošlo 4 godine i ona je ok.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 15:05   #25
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Moju prijateljicu su više od godinu dana tretirali antibioticima (neuspješno) i mučili gastroskopijama. Na kraju je totalno pukla, udebljala se i pala u depresiju. Homeopatija joj je pomogla, zajedno s kontroliranom prihranom (savjetovanom od homeopata) za manje od mjesec dana. Od tada je prošlo 4 godine i ona je ok.
pa daj mi konkakt tog homeopata i bit cu ti duznik do kraja zivota!!!!!
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 19:51   #26
Nije problem poslati ću ti tel. mada mislim da bi svaki iskusniji homeopat mogao pomoći. Vidim da ljudi na "zdravlju" hvale Centar za homeopatiju u Španskom, a ja znam da je dobra i Senija Grčić.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 22:45   #27
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Nije problem poslati ću ti tel. mada mislim da bi svaki iskusniji homeopat mogao pomoći. Vidim da ljudi na "zdravlju" hvale Centar za homeopatiju u Španskom, a ja znam da je dobra i Senija Grčić.
ok, raspitat cu se o tom centru i seniji... hvala
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 19:33   #28
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
e vidis, ja neki put nesto pojedem, pogotovo ako je kiselije (tipa, previse zakiselim salatu ili jedem jabuku) i bude mi mucno i MORAM pojesti nesto slatko, cokoladu ili kolac, i to mi nekako smiri zeludac ... valjda sam si to zabrijala, ali onda mi je lakse... a to se kosi s ovim nepodnosenje slatkog - ponekad mi je to jedini lijek ... ako mi je mucno, od vode mi je jos gore. i sokova.

kako mislis po propisu? jel imam negdje kupit te sve cajeve za gastritis ond protiv njega? ili? hoces mi tu napisat tocno sto trebam radit? ako te previse gnjavim, nemoj se zamarat, budem otisla u neku biljnu ljekarnu... ali ne u bio&bio, tamo sam zadnji put cula nekoliko nebuloza (vise se ne sjecam o cem smo pricali)
"Alternativno uz vitamin C biljke sa sluzima i kamilica da se zaštiti sluznica (ipak je to kiselina).Obavezno piti po propisu (3-5 puta dnevno) u dovoljnoj količini i dovoljno dugo.Npr.kamilica se radi od 3g/250ml vode,a ne od 1 vrećice (1-1.5g).
Od mrvljenih sjemenki lana i korijena sljeza se rade macerati u hladnoj vodi-5g/2-3 dcl vode."


Što tu pobogu nije jasno?!
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 21:31   #29
totalni sam novak u ovom prirodnom lijecenju, pa se ne usudim sama "kemijat", da ne bi nesto zeznula. iz ovog gore mi nije bilo jasno za pocetak koje su biljke sa sluzima (sad vidim da su to mrvljene sjemenke lana i korijena sljeza), ne znam koliko dugo se treba macerirat... da li se caj od kamilice treba piti iskljucivo topli ili moze i hladni. koliko vit c ...


poslusat cu savjet merline i otic kod homeopata, neka mi on sve slozi i napise i po tome cu se ravnat. ako i ti imas preporuku za nekog dobrog, slobodno javi, od viska glava ne boli
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 02:19   #30
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
totalni sam novak u ovom prirodnom lijecenju, pa se ne usudim sama "kemijat", da ne bi nesto zeznula. iz ovog gore mi nije bilo jasno za pocetak koje su biljke sa sluzima (sad vidim da su to mrvljene sjemenke lana i korijena sljeza), ne znam koliko dugo se treba macerirat... da li se caj od kamilice treba piti iskljucivo topli ili moze i hladni. koliko vit c ...


poslusat cu savjet merline i otic kod homeopata, neka mi on sve slozi i napise i po tome cu se ravnat. ako i ti imas preporuku za nekog dobrog, slobodno javi, od viska glava ne boli
Macerira se 1-2 sata,a kamilica se uvijek pije topla i svježe pripremljena (kao i ostali infuzi).Vitamin C 5g dnevno u 5-6 doza-pomiješati s čajevima ili maceratima.Vitamin C se ne stavlja u vruće napitke.
Za homeopate ti ne znam.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 09:10   #31
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Macerira se 1-2 sata,a kamilica se uvijek pije topla i svježe pripremljena (kao i ostali infuzi).Vitamin C 5g dnevno u 5-6 doza-pomiješati s čajevima ili maceratima.Vitamin C se ne stavlja u vruće napitke.
Za homeopate ti ne znam.
ok, sad mi je jasnije ... a med ili slicno ne smijem stavljat u caj (infuz) i macerate, pretpostavljam
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:10   #32
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
ok, sad mi je jasnije ... a med ili slicno ne smijem stavljat u caj (infuz) i macerate, pretpostavljam
U principu ne,ali ako ti je baš nepodnošljiv okus pola kavene žličice meda ti neće naškoditi.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:13   #33
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
U principu ne,ali ako ti je baš nepodnošljiv okus pola kavene žličice meda ti neće naškoditi.
ok, hvala!
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 15:52   #34
Je li tačno da pri provjeri heliobaktopilori se popije čaša jabukova soka i čekaju reakcije na "kiselinu"? Kako još provjeriti sam da li imaš ili ne?
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 16:50   #35
Popije se urea:
http://en.wikipedia.org/wiki/Urea_breath_test
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 18:02   #36
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Je li tačno da pri provjeri heliobaktopilori se popije čaša jabukova soka i čekaju reakcije na "kiselinu"? Kako još provjeriti sam da li imaš ili ne?
Nema načina da sam provjeriš imaš li H.pylori ili ne.
A ako nemaš simptome vezane za gastritis ili čir što bi i provjeravao?
Vrlo velike šanse su da ti nađu i onda ti prepišu bespotrebnu kuru antibiotika i inhibitora protonske pumpe.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 21:31   #37
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Nema načina da sam provjeriš imaš li H.pylori ili ne.
A ako nemaš simptome vezane za gastritis ili čir što bi i provjeravao?
Vrlo velike šanse su da ti nađu i onda ti prepišu bespotrebnu kuru antibiotika i inhibitora protonske pumpe.
A koji su to simptomi za gastritis i cir?
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 23:33   #38
ima li netko kakvih novih komentara na basenpulver?
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 00:28   #39
Pročitala sam da pijenje zelene gline pomaže kod čira i sl. stvari.. Zna tko što???
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 01:45   #40
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Nema načina da sam provjeriš imaš li H.pylori ili ne.
A ako nemaš simptome vezane za gastritis ili čir što bi i provjeravao?
Vrlo velike šanse su da ti nađu i onda ti prepišu bespotrebnu kuru antibiotika i inhibitora protonske pumpe.
Meni su nasli H.pylori, i doktor mi neda tablete, nego me poslao na jogu odnosno na bilo sta sta ce mi pomoci u smanjivanju zivciranja....
little blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.