Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2010., 20:18   #101
Pozdrav svim pacijentima...od danas sam i ja dobio tu titulu.

Vlasnik sam Helicobacter pylori i kako kaze nalaz, veoma pozitivan....jer su mi nasli preko 3400 jedinica antitijela. (da li je ovo puno, malo, opasno???)
Ono sto me zapravo navelo da uradim nalaz jeste nadutost, gasovi, jutarnji proljev, problemi sa probavom i ono mozda najvaznije , problem sa kozom na prstima ruku. Kozda je ispucala, izrazito suha na palcu, kaziprstu i srednjem prstu. Kada dodjem u dodir sa prljavstinom ili prasinom, koza zna na pregibima prstiju i puknuti i onda nastaju ranice koje su jako bolne i neugodne. Potrosio sam na kilograme raznih krema.

U nardnih 2-3 dana moram po uputnicu pa zatim kod doktora koji ce mi prepisati terapiju.

Ono sto me zanima kod ljudi koji imaju problem sa pomenutom bakterijom, jeste, da li je neko od njih imao problem sa ispucalom i suhom kozom na rukama ili nekom drugom dijelu tijela??

Na ovu bakteriju je zapravo prvi poslumnjao jedan dobar dermatolog, koji je samo pogledao prste i nakon toga me upitao da li imam problem sa stomakom, tj. probavom.
re-for is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 13:56   #102
Ja više ne znam šta da mislim prekjučer sam napokon nakon 100 godina bila vani...popila 3 duple medice...i kasnije pola litre Laškog, i nije mi AMA BAŠ NIŠTA bilo...nit me bolio želudac, nit mi je bila muka, nit sam bila napuhnuta...jučer i danas sam normalno jela sarmu....pa koji se to onda vrag dešava ??? A kao imam hbp (izoliran iz stolice) i morala bi počet pit onu trojnu terapiju, za koju sam čula samo najgore, izmučiš se ko kreten, a u većini slučajeva niti ne pomogne...na kraju si samo još više zezneš želudac. Nemam pojma šta da više radim...dal da napravim još i izdisajni test pa da budem 100% sigurna, ili ?? Jer evo već neko vrijeme se hranim relativno zdravo, samo kuhano...izbjegavam slatko, ljuto i tome slično...iako eto, pisala sam da zadnji put kad sam isto tako jela dva puta neki ljutkasti gulaš, nije mi NIŠTA bilo i dobro mi je sjeo na želudac. Pijem beta glukan već 2 i po mjeseca, brusnicu...pijem neke čajeve...čaj od iđirota, pa neku mješavinu, gaster čaj za želudac, počela sam i vježbat ujutro kad ustanem itd itd. Šta da radim ?? Na gastroskopiju me nebi bi sam vrag natjero...da bar ima neki drugi način da se vidi kako to iznutra izgleda i šta bi točno trebalo napravit, koju terapiju uzet.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 19:27   #103
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Ja više ne znam šta da mislim prekjučer sam napokon nakon 100 godina bila vani...popila 3 duple medice...i kasnije pola litre Laškog, i nije mi AMA BAŠ NIŠTA bilo...nit me bolio želudac, nit mi je bila muka, nit sam bila napuhnuta...jučer i danas sam normalno jela sarmu....pa koji se to onda vrag dešava ??? A kao imam hbp (izoliran iz stolice) i morala bi počet pit onu trojnu terapiju, za koju sam čula samo najgore, izmučiš se ko kreten, a u većini slučajeva niti ne pomogne...na kraju si samo još više zezneš želudac. Nemam pojma šta da više radim...dal da napravim još i izdisajni test pa da budem 100% sigurna, ili ?? Jer evo već neko vrijeme se hranim relativno zdravo, samo kuhano...izbjegavam slatko, ljuto i tome slično...iako eto, pisala sam da zadnji put kad sam isto tako jela dva puta neki ljutkasti gulaš, nije mi NIŠTA bilo i dobro mi je sjeo na želudac. Pijem beta glukan već 2 i po mjeseca, brusnicu...pijem neke čajeve...čaj od iđirota, pa neku mješavinu, gaster čaj za želudac, počela sam i vježbat ujutro kad ustanem itd itd. Šta da radim ?? Na gastroskopiju me nebi bi sam vrag natjero...da bar ima neki drugi način da se vidi kako to iznutra izgleda i šta bi točno trebalo napravit, koju terapiju uzet.
moguće je da su ti suplementi koje uzimaš i način prehrane stavili pod kontrolu bakteriju pa ne osjećaš nikakve simptome šta ne znači da ona nije tu..tako se i meni stanje popravilo nakon šta san počea uzimat neke tablete za želudac i to je trajalo nekoliko tjedana pa se onda opet pogoršalo i mora san na trojnu terapiju..ako želiš na izdisajni test moj savjet ti je da tjedan dana prije prestaneš uzimat sve te suplemente jer oni mogu utjecat na rezultate testa...
kitako is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 11:08   #104
ovako, muž mi ima problema sa kožom, ljušti mu se koža na licu i tjemenu pa smo posumnjali na psorijazu. tražio je uputnicu za kožni gdje su mu rekli da napravi analizu stolice na H. pylori. nalaz smo dobili jučer i pozitivan je, a za vrijeme čekanja nalaza mu se upalilo slijepo crijevo te je operiran. prije godinu dana imao je dvije lakše operacije u razmaku od dva tjedna. prvo mu je iz pupka počeo izlazit gnoj i krv te pa su mu rekli da mu je urasla dlaka te, a nakon 2 tjedna 20ak cm ispod pupka izbacio mu se neki čir iz kojeg je također izlazio gnoj, to su mu isto operirali i rekli da je to TAKOĐER urasla dlaka. meni je biolo totalno sumnjivo kako mu se to baš 2 puta dogodilo unutar 2 tjenda ali doktori se nisu previše zabrinjavali. kako mu je jučer ustavnovljena h. pylori u razgovoru sa sestrom dolazim do saznanja da ona može izazvati upale kod urastanja dlake.. nisam neki stručnjak al nekako mi se čini da bi i upala slijepog crijeva onda mogla biti povezana sa time. ŠTO VI MISLITE O TOME???
ivana.ka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 16:10   #105
Ljudi, kolika je mogučnost da se nekome hbp prenese preko usta, odnosno putem poljupca ?? Mislim, ja ne znam kako sam ga pokupila i koliko ga imam, ali čitala sam kako se sve prenosi...želudac-usta, usta-usta i stolica-usta (iako je meni doktorica rekla da sumnja da sam ga tako, već da sam ga sama nekako zaradila)....za ovo drugo piše: kada iz usta zaražene osobe bakterija prelazi u usta zdrave osobe; istraživanja su, naime, pokazala, da se HP nalazi i na ranicama na sluznici usne šupljine. O kakvim je tu ranicama riječ ?? Ja koliko znam nemam nikakve ranice....al se svejedno bojim da ne prenesem nekom.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 15:29   #106
Gle hbp je normalno prisutna u organizmu kao i e.coli, ali kada se nešto poremeti njihov broj se poveća i uzrokuju probleme. Što se tiče prijenosa slinom to je moguće kod GERB-a ali nije toliko bitno ako druga osoba ima dobar imunitet baš zbog toga jer je ta bakterija normalno prisutna u organizmu. Tako da ju ni ti nisi pokupila, samo ti se namnožila.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 11:18   #107
Ok, hvala puno na odgovoru.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 17:20   #108
Ps: od sutra počinjem piti onu trojnu terapiju....tako mi Bog pomogo.

Pps: piše u uputama da se one oooogromne tablete mogu hvala Bogu prepoloviti ili (još bolje) smrviti i rastopiti u vodi i tako popiti. Bar nešto...jer kad sam vidla kolike su, skoro sam se rasplakala.

Kako ste vi izdržali tih tjedan dana ?? Mene je užasno strah i od same pomisli da bi mi svaki dan moglo bit mučno itd., jer je OČITO da se jako teško podnose. Prvo uzimam onu jednu pola sata prije jela, i onda ona dva antibiotika sat vremena nakon jela. Valjda ću izdržat nekako. Još me k tome već 3 dana grlo boli dok gutam....
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 13:19   #109
Samo tjedan dana piješ? Ih, ja sam pila puna 2 tjedna i preživila. Iako imam osjetljiv želudac najbitnije je slijediti ono da prvih cca 3 dana stalno nešto grickaš, da ti ne bude prazan želudac jer će te onda manje boliti.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 14:23   #110
Pijem tu trojnu terapiju prvih tjedan dana i onda sljedećih 2-4 tjedna samo onaj inhibitor, jelte. Ahhh, ako su SAMO bolovi, onda super....ne želim provest dane i noći na wc školjci.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 15:27   #111
Ma meni je samo to bilo od njih ali problem je nakon. Trebala bi nakon njih piti probiotike jer unište sve živo i neživo. Meni su totalno shebali sve i naselile su mi se gljivice posvuda. Al doduše pošto ih trebaš piti 7 dana kraće možda kod tebe neće biti tako jakih problema.
Što se tiče inhibitora protonske pumpe to je normalno da trebaš uzimati još neko vrijeme. Meni je problem što ih ne mogu prestati piti jer mi se diže kiselina čim prestanem. No ja imam katastrofično jak slučaj gerb-a (u kombinaciji s gastritisom i hbp) tako da to i nije tako čudno. Ako ništa drugo uspjela sam smanjiti na 40mg dnevno, da ne pijem stalno 80mg.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 17:41   #112
Da, to znam, pijem ovako ionako te probiotike, b-aktiv, acidofilno mlijeko i sl. I namjeravam pit i uz terapiju. A sa kiselinom baš i nemam toliko često problema, pa se nadam da neću ni nakon terapije. Trenutno zapravo nemam nikavih problema, pijem čaj od iđirota pa je on možda malo pomogao....al jbg, bolje da prođem i tu terapiju, pa da sam kasnije mirna. Jedino to za gljivice me muči...mislila sam da ih imam na jeziku pa sam radila briseve (i za grlo), ali pokazalo se negativo. No nebi se čudila da ih nakon ovog dobijem, i gore i dole. GRRR !!!!!
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 18:58   #113
Da, ne bi ni mene čudilo. Ja sam ih dobila posvuda
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 11:30   #114
Pitanjeeeee: https://www.forum.hr/showthread.php?p...3#post30502673
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 18:08   #115
Bože na koliko ti usporednih tema postavljaš pitanja Nego, odgovorih ti na pitanje pm-om.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 21:23   #116
Ahh moram...nigdje nikoga, a ja paničar.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 13:40   #117
Još jedno pitanje....jel se ikome od terapije javljao neki gorak okus u ustima ??
Meni se to dešava kad se zakašljem il pročistim grlo, baš kao da dolazi negdje iznutra, i osjetim to gorko u grlu i ustima.
Nikad prije nisam imala takvih problema, pa vjerujem da je to od antibiotika, ha ??
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 14:13   #118
Da, meni je cijelo vrijeme bio gorak okus u ustima. Poludila sam.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 14:57   #119
Ajde dobro...al fuj, odvratno je. Ne pomaže ni žvaka ni ništa...tj. prođe tokom dana, al....
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 15:05   #120
Ja sam prala zube i ribala jezik valjda 15x dnevno i to bi pomoglo na cca 5min i onda opet isto. Nisam našla neku dugotrajniju pomoć. Prestat će kad prestaneš piti tablete.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.