Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2014., 23:53   #1
Pomoć za pronalazak knjiga (hladni rat, atomska bomba...)

Pozdrav,

zanima me zna li itko za neke dobre knjige o atomskoj bombi, 2. svjetskom ratu, hladnom ratu, itd., po mogućnosti na hrvatskom jeziku?
Tražio sam po internetu te sam našao svašta i ništa. Ako je i dobro, vjerojatno je na takvom engleskom napisano da ne vjerujem da bi išta pohvatao. Zato me zanima ako je itko čitao neke "domaće" knjige ili možda prevedene, da me usmjeri ka njima, pa ću ja već smisliti kako ih nabaviti. Pod uvjetom da, naravno, takve knjige uopće postoje na hrvatskom jeziku.

Hvala
dielegend is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 21:32   #2
Quote:
dielegend kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me zna li itko za neke dobre knjige o atomskoj bombi, 2. svjetskom ratu, hladnom ratu, itd., po mogućnosti na hrvatskom jeziku?
Tražio sam po internetu te sam našao svašta i ništa. Ako je i dobro, vjerojatno je na takvom engleskom napisano da ne vjerujem da bi išta pohvatao. Zato me zanima ako je itko čitao neke "domaće" knjige ili možda prevedene, da me usmjeri ka njima, pa ću ja već smisliti kako ih nabaviti. Pod uvjetom da, naravno, takve knjige uopće postoje na hrvatskom jeziku.

Hvala
A da jednostavno odeš u knjižnicu i pitaš tete knjižničarke da ti pomognu pronaći knjige?
Bromi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 22:25   #3
Ako ne tražiš fikciju, nego publicistiku, možda da probaš na odgovarajućem podforumu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 13:40   #4
Quote:
dielegend kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me zna li itko za neke dobre knjige o atomskoj bombi, 2. svjetskom ratu, hladnom ratu, itd., po mogućnosti na hrvatskom jeziku?
Tražio sam po internetu te sam našao svašta i ništa. Ako je i dobro, vjerojatno je na takvom engleskom napisano da ne vjerujem da bi išta pohvatao. Zato me zanima ako je itko čitao neke "domaće" knjige ili možda prevedene, da me usmjeri ka njima, pa ću ja već smisliti kako ih nabaviti. Pod uvjetom da, naravno, takve knjige uopće postoje na hrvatskom jeziku.

Hvala
Uzmi na engleskom, em će ti popravit engleski (samo drži rječnik sa sobom dok čitaš), em izbjegneš nakarade od prijevoda.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 14:56   #5
Svijet poslije II. svjetskog rata / Luciano Doddoli i Manlio Maradei ; [prijevod s talijanskog Mira Boglić]

4 knjige postoje pod tim naslovom i obuhvaćaju teme koje te zanimaju.
Mogu se posuditi u Knjižnicama grada Zagreba.
emile ajar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 18:24   #6
Hvala na odgovorima, otići ću do knjižnice ovih dana potražiti knjige, te pitati tete ako same znaju za koju.
dielegend is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 17:20   #7
Kalvokorezi, Vint - Totalni rat
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.